Головна

3 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Ти вже готовий. Макс? - У дверях з'явилася усмішка Нумміноріха, через секунду з'явився і він сам.

- Не знаю, - чесно сказав я і запитально подивився на Хейлах.- Я готовий, мила?

- Твоя дорожня сумка і кілька ковдр лежать в амобілере, - відрапортувала вона.- Думаю, я нічого не забула ...

- Ти? Ні, ти не могла нічого забути: таке просто неможливо! - Посміхнувся я.

- Значить, можна їхати? - Нетерпляче запитав Нумміноріх.

- Не можна, - суворо сказав я. - Ще не допиватиму свою Камрі, я з крісла не вилізу, так і знай! Так що можеш приєднуватися - все краще, ніж тупцювати на порозі ...

- Краще, - погодився він. - А де Друппі?

- Спить, напевно. -Я Знизав плечима. - Ото ж бо я дивлюся, в будинку так тихо?

- Може бути, візьмемо його з собою? - Запропонував Нумміноріх.

- Ну так звичайно! А ще ми візьмемо з собою моїх кішок, дюжину красивих дівчат, невеликий оркестрик ... і твого сина заодно: щоб нудно не було! - Пирхнув я.

Нумміноріх теж розсміявся - судячи з усього, він уявив собі, як все це буде виглядати, а потім вперто продовжив:

- Я сам за ним буду доглядати. Макс. Ти забуваєш, що твій Друппі - дуже велика собака ... і дуже страшна - для тих, хто не знайомий з ним особисто. Ми ж збираємося подорожувати по самим глухим місцям в Сполученому Королівстві. Я знаю, що ти можеш впоратися з будь-яким супротивником, але іноді це зайвий клопіт, повір вже досвідченому мандрівникові! Хлопців, які люблять полювати на; самотніх подорожніх в гугландскіх лісах, зазвичай досить просто добряче налякати, а Друппі годиться для цього якнайкраще.

- Напевно ти правий! - Здивовано погодився я, а потім з сумнівом подивився на Нумміноріха. - А ти впевнений, що будеш за ним доглядати? Тому що у мене, знаєш, дещо інші плани ...

- Здогадуюся, - кивнув він. - Не переживай, я впораюся: у мене багатий досвід спілкування з непосидючими істотами. Ти ж знайомий з моїм сином. Макс!

- Знаком, - посміхнувся я. - Іноді мені хочеться суворо спитати твою дружину, чи не було у неї роман з Лойс Пондохвой ... Хоча куди вже йому!

- Хенна народилася через рік після настання Епохи Кодексу, - цілком серйозно відповів Нумміноріх, - так що у неї не було ні найменшої можливості застати Лойс Пондохву в живих ...

- Так, дійсно ... Вона багато втратила! - Мляво віджартувався я. Що стосується відсутності мого приятеля Лойс серед живих, у мене була дещо інша інформація. Втім, я здорово сумнівався, що мені слід ділитися цією самою інформацією з ким би то не було!

- Якщо вже я час від часу справляюся з Філо, значить, впораюся і з Друппі! - Оптимістично резюмував Нумміноріх.

- Ну як знаєш. - Я знизав плечима: найменше на світі я зараз готовий був до тривалого спору. Простіше було погодитися: в кінці кінців, Друппі - не жахливе істота у Всесвіті, швидше навпаки ...

- Ви-то переживете його відсутність? - Запитав я у посмутнілого сестричок.

- Переживемо, - зітхнула Хелві.- Знав би ти, як я йому заздрю!

- Даремно, - посміхнувся я, - ми ж їдемо не розважатися, а інспектувати каторжну тюрму - не захоплююча пригода!

- Все одно, - вперто сказала вона. - З вами будуть відбуватися всякі чудеса, і взагалі ...

- Сподіваюся, не будуть, - розсміявся я. - Про що я зараз мрію, так це про кілька днів смертної нудьги, яка, втім, мені все одно не світить ні за яких обставин ... А що стосується чудес, вони і до вас скоро доберуться, леді Сотофа про це подбає!

- Вони вже до нас дісталися. Ще в той день, коли ми переступили поріг цього будинку, - несподівано твердо сказала Хейлі.

- Може бути, і так, - задумливо погодився я. - Хоча ... Гаразд, тобі Видніше!

На цій оптимістичній ноті я піднявся з-за столу: хотілося мені чи ні, а рано чи пізно це мало статися! Сестрички запитально дивились на мене. Мені стало смішно, оскільки я здогадувався, що зараз піде: у них є один чудовий черговий питаннячко, цілком підходящий для даного випадку!

- Мене можна поцілувати на прощання, - весело сказав я, не чекаючи, поки це саме питання буде висловлено вголос. - Навіть потрібно.

Вони кулею зірвалися з місць і боязко цьомнули мене в обидві щоки одночасно.

- Ось тепер інша справа! - Посміхнувся я.- Можна їхати хоч на край світу, що я, власне, і збираюся зробити ... Сер Нумміноріх, розшукує свого протеже, якщо ти ще не передумав. Я чекаю вас в амобілере.

Я вийшов на вулицю, із задоволенням принюхався до неповторного свіжому аромату нічного зимового повітря, схвально кивнув, як би повідомляючи реальність, що я цілком задоволений її поведінкою, і відправився у внутрішній дворик, де зберігалася наша з Меліфаро геніальна версія всюдихідної машини - амобілер з танковими гусеницями замість коліс, успішно витримав польові випробування в болотистих околицях озера Мунте. Зменшити цю корисну чудовисько і заховати його в жмені було справою кількох секунд. Потім я повернувся на вулицю, сів за важіль нормального людського амобілера, забезпеченого класичними колесами, з задоволенням закурив і почав чекати своїх супутників.

- Чудова ніч, Макс. Кажуть, ти їдеш? - Незворушна фізіономія Лонли-Локлі виникла десь із темряви. - Добре, що я тебе застав.

- Добре, - посміхнувся я. - Заради такого гостя я можу навіть повернутися в будинок, щоб випити ще кухоль Камрі. Ну, поїдемо на чверть години пізніше - теж мені трагедія!

- Не варто. - Він похитав головою і сів поруч зі мною на передньому сидінні амобілера. - Немає нічого гіршого, ніж кудись повертатися на самому початку шляху.

- Що, погана прикмета? - Розуміюче запитав я.

- Та не те щоб прикмета. Просто можна втратити правильний настрій - не знаю, як висловитися точніше ...

- Напевно, я розумію, - задумливо сказав я. - «Правильне настрій» - так, в цьому щось є!

- Є, є, ти вже повір мені на слово, - серйозно погодився Шурф. - Нічого, Маке, кухоль Камрі я можу отримати і вдома. Я, власне, зайшов тільки для того, щоб побажати тобі гарної дороги: Мовчазна мова - зручна штука, але я подумав, що цілком можу дозволити собі розкіш проводити вас до Воріт Каггі Ламуха ...

- Дякую, - посміхнувся я.- Тільки ми поїдемо через Ворота Перемог Гуріг Сьомого. Це не дуже суперечить твоїм планам?

- Добре, що попередив: я велів візникові Управління чекати мене біля воріт Каггі Ламуха. Зараз пошлю йому поклик, скажу, що в моїх планах відбулися деякі зміни. - Він на кілька секунд замовк, потім задоволено кивнув і запитав: - Значить, ти вирішив покататися через Богни, по Старій Гугландской Дорозі?

- Ну, вирішив щось, припустимо, не я! Ще сьогодні ввечері я навіть не знав про існування міста Богни і цій грішній дороги заодно ... - Я знизав плечима. - Джуффін порадив.

- Здогадуюся. Твоє знання географії Сполученого Королівства важко назвати фундаментальним, - тактовно зауважив Шурф. - Ото, Макс, ти вирішив взяти з собою свою собаку?

- Уяви собі, це рішення теж не є моїм, - посміхнувся я, спостерігаючи за Нумміноріхом, який докладав героїчних зусиль, щоб не дати Друппі захоплено кинутися на мене. - Нумміноріху здається, що пес охоронятиме нас від гугландскіх розбійників, - як тобі це подобається?

- Дуже подобається, - рішуче сказав Лонли-Локлі. - Не думаю, що вам дійсно доведеться мати справу з якимись розбійниками - хіба що зовсім пощастить! - Але в Нундах вам знадобиться хороший сторож. Ніхто не наважиться зайти в твою спальню, якщо там буде знаходитися ця собака. Вівчарки Порожніх Земель вважаються дуже небезпечними супротивниками ...

Тим часом Нумміноріх якось умовив Друппі влаштуватися на задньому сидінні і сів поруч. Я взявся за важіль, і ми поїхали.

-А Ти дійсно думаєш, що в Нундах нам знадобиться якась охорона? - Стурбовано запитав я змовкли було шурфи.

- Не просто думаю - я в цьому абсолютно впевнений, - підтвердив він. - Так що будьте насторожі. Вас, звичайно, приймуть по-королівськи, нададуть найкращі покої і все таке ... Але мій тобі рада. Макс: відмовтеся від цієї розкоші і підшукайте собі житло самостійно. Найкраще на деякій відстані від огорожі. І спати вам слід в одному приміщенні, а ще краще - по черзі, якщо вийде ...

- Ви даєте такі дивні поради, сер Шурф! Можна подумати, що ми вирушаємо в лігво розбійників, а не в державну установу! - Здивувався Нумміноріх.

- Так, зрозуміло, ви відправляєтеся з інспекцією в державну установу, - сухо погодився Лонли-Локлі. - Але мені б дуже хотілося, щоб за час шляху ви постаралися переконати себе в тому, що їдете як мінімум в «лігво розбійників» ... хоча боюся, що насправді все може виявитися ще гірше!

- А ти не перегинати палицю? - З сумнівом запитав я. - Мені теж не дуже подобаються всі ці загадкові пагони і ще менше - численні смерті ув'язнених, але ... Невже ти думаєш, що нам самим загрожує серйозна небезпека? Я дуже довго обговорював цю поїздку з нашим шефом, і він не здався мені особливо стривоженим ...

- Пане професоре Джуффін має з цього приводу свою думку, а я - своє. Так часто буває, - знизав плечима Лонли-Локлі.- Йому, чи знаєш, здається, що ти вже такий мудрий, що сам все зрозумієш, в разі чого. А мені так не здається. Я зі свого досвіду добре знаю, що немає нічого більш оманливого, ніж впевненість у власній невразливості. Тому я вирішив вас налякати. У мене дуже недобре передчуття - не відносно вашої долі, а щодо справи, яким вам доведеться займатися.

- Іноді немає інформації більш достовірної, ніж твоє погане передчуття, - розуміюче кивнув я.- Гаразд, нехай буде веселе: ти мене неабияк налякав. Непритомніє я, мабуть, все-таки не буду, але заздалегідь згоден вважати Нундах ворожою територією. Якщо навіть в кінці кінців виявиться, що всі ці дурні заходи були ні до чого ... Краще бути живим ідіотом, ніж мертвим героєм, правда?

- Щось у цьому роді я і хотів тобі сказати, - з явним полегшенням погодився Лонли-Локлі.

- Здорово! - Несподівано розсміявся Нумміноріх.- Я-то думав, це дійсно звичайнісінька інспекція ...

- Вона і є звичайна, сер Нумміноріх, - флегматично зауважив Шурф. - У порівнянні з тими справами, якими нам час від часу доводиться займатися ... Притормози, Макс. На жаль, я не можу дозволити собі розкіш продовжити бесіду: ми вже біля воріт Перемог Гуріг Сьомого, і, здається, з-за рогу вивертає службовий амобілер.

- Спасибі, що проводив, - посміхнувся я. - Без тебе наш поспішний від'їзд скидався б на панічну втечу з міста.

- Кофа і Кеккі теж хотіли вас проводити, - повідомив Шурф, стрибаючи на землю, - але Кава довелося чергувати в Управлінні, а Кеккі вирушила бродити по місту ...

- Оскільки життя в Ехо триває, незважаючи на наш від'їзд і взагалі не дивлячись ні на що, - завершив я. - Знаєш, Шурф, передати тобі не можу, як мене це радує: іноді у мене з'являється дурне відчуття, що там, звідки я йду, все зупиняється, або ще гірше - гасне, як екран вимкненого телевізора ...

- «Телевізор» - це той дивний апарат, який стоїть біля тебе на вулиці Старих Монеток? - Уточнив Шурф. Я кивнув, і він продовжив: - Можу тебе заспокоїти, Макс: після твого відходу нічого не «зупиняється» і не «гасне», я неодноразово перевіряв.

- Ну, якщо ти так говориш, значить, я дійсно можу бути спокійний, - посміхнувся я. - Залишилося тільки переконатися, що екран не гасне після того, як йдеш ти сам ...

- Ти подарував мені гарну тему для роздумів, - важливо сказав Шурф. Здається, цей неймовірний тип дуже серйозно поставився до того дурниці, яким я легковажно навантажив його голову!

- Доброї ночі. Шурф, - посміхнувся я.

- А вам гарної дороги, - відгукнувся він. Я відчайдушно знизав плечима - мовляв, це вже як вийде! - Взявся за важіль амобілера і повільно в'їхав під арку Воріт Перемог Гуріг Сьомого.

Перші кілька хвилин Нумміноріх мовчав: йому ще ніколи не доводилося кататися зі мною по заміських дорогах, так що мої уявлення про швидкість, з якою слід їхати, коли візникові не заважає вуличний рух, виявилися для нього справжнім сюрпризом!

- Макс, а тебе можна відволікати під час поїздки? - Нерішуче запитав він.

- Навіть потрібно, - посміхнувся я, - В іншому випадку я скоро почну клювати носом!

- На такій швидкості? - Здивувався він.- Ну ладно, якщо вже тебе дійсно можна відвернути ... Розкажи мені: а навіщо, власне, ми їдемо в Нундах? Щось я вже нічого не розумію, особливо після всіх цих застережень, якими нас проводив сер Шурф. Наступні два години мого життя протекли швидко і дуже приємно. Я дав волю своєму балакучого мови і обрушив на Нумміноріха не тільки всю інформацію щодо нашої місії в Нундах, але і всі свої нехитрі міркування з цього питання. Серед моїх нечисленних достоїнств ніколи не було звички висловлюватися коротко і ясно.

- Здорово! - Ввічливо сказав Нумміноріх, терпляче дочекавшись кінця мого виступу. У нього був такий сонний голос - далі нікуди! Думаю, за свою майже нескінченно довгу студентське життя хлопець встиг виробити корисну звичку мирно засинати під чуже бурмотіння - в іншому випадку як би він пережив всі ці жахливі довгі лекції університетських професорів ?!

- Ну що ж, я радий, що тобі подобається, - розсміявся я. - До речі, якщо ти хочеш спати, май на увазі, що цілком можеш дозволити собі це неземне задоволення ... Взагалі-то навіть бажано: вранці я напевно почну клювати носом, і мені хотілося б, щоб наш амобілер при цьому продовжував пересуватися - хоч з якоюсь швидкістю!

- Так, дійсно! - Зрадів Нумміноріх. - Тоді я, мабуть ... - Він замовк. Я здивовано озирнувся і виявив: хлопець відключився на півслові - мені і в голову не приходило, що нормальний, живий і незаколдованний людина може заснути так швидко! Що стосується Друппі, він вже давно солодко спав, зручно влаштувавшись під заднім сидінням. Я заздрісно позіхнув, потім втомлено зітхнув, подумавши, що мені таке щастя поки не світить, - ненадовго пригальмував, щоб добути чашку міцної кави з Щілини між світами. Не те щоб мені дійсно так вже був потрібний кави, але було страшенно приємно тримати в одній руці важіль амобілера, а в іншій - цю саму жадану чашку і неодмінно належну до кави сигарету, теж витягнуту з небуття: я взагалі обожнюю випендрюватися, навіть коли мене ніхто не бачить ... А потім я навіть випендрюватися перестав, просто мчав крізь ніч по вузькій дорозі, освітленій тільки зеленуватим світлом місяця. Мій амобілер божевільною примарною птахом пролетів по темних вулицях якогось маленького містечка, я навіть не встиг захопитися дивовижними обрисами гострих дахів старовинних будинків. Судячи з усього, це була Авала: крихітна кольорова точка на карті раптово вирішила довести мені, що вона дійсно існує, і виявилася скупченням витончених цегляних будинків, боязко притулившись один до одного, щоб вистояти перед обличчям нищівній нічної темряви, у вир якої я сам занурився через кілька хвилин ... Ще одне місто мені довелося побачити при сірому світлі ранкових сутінків. Він здався мені навіть менш реальним, ніж Авала: приземкуваті дерев'яні будинки не дуже відповідали моїм уявленням про людське житло, і мостові тут були кам'яні, а дерев'яні - можна сказати, паркетні. Втім, я так швидко минув цей містечко, що навіть не встиг як слід здивуватися ...

Ніч пролетіла на диво швидко. Хоча сонце чомусь залишилося незадоволеним тим, що відбувається, у всякому разі, воно так і не з'явилося на небі. У впав у мізантропію світила була відмінна можливість надовго позбавити мене свого суспільства: хмар на низькому небі було навіть трохи більше, ніж потрібно. Але мене такими штучками не проймеш: хмарно з проясненнями теж цілком в моєму смаку, до того ж вона вдало гармоніювала з пейзажем. Досить вузьку, але рівну дорогу, по якій я мчав стрімголов, обступала така похмура лісові хащі, що веселенький сонячне світло був би абсолютно недоречний! Товсті криві стовбури дерев тонули в густих клубах ранкового туману - чесно кажучи, видовище здавалося мені абсолютно чудовим! Від споглядання всіх цих чудес мене відвернула метушня Друппі, який нарешті прокинувся і спробував перебратися на переднє сидіння: йому закортіло поспілкуватися.

- Ні вже, душа моя, все питання до сера Нумміноріху! - Злорадно сказав я.- Поки не повернемося додому, можеш вважати себе його собакою: це він тебе запросив, а я - просто чужий дядько, сердитий візник, який намагається прокласти курс через цей кисіль, так що зі мною не варто зв'язуватися!

Друппі мені не повірив, але Нумміноріх тут же прокинувся, порадував мене черговим повідомленням про «хорошому ранку» і якось умовив Друппі повернутися на місце. Дивно, але його слова для псини значили куди більше, ніж мої власні!

- Хочеш отримати на сніданок що-небудь екзотичне, хлопець? - Гостинно поцікавився я.

- Екзотичне? Звісно хочу! - Зрадів Нумміноріх. Так що мені знову довелося повозитися з щілиною між світами. Я до сих пір в захваті від власного уміння економити на харчуванні - ось це справжні чудеса!

- Ото, здається, ми вже в Гугланде! - Шанобливо сказав Нумміноріх, розправившись з величезною порцією гарячого шоколаду: цього разу мені чомусь закортіло влаштувати для нас справжній класичний сніданок. Друппі отримав здоровенний окіст і здивовано зайнявся його дослідженням: до сих пір мені ще не доводилося годувати свою собаку їжею з іншого Світу.

- Думаю, що в Гугланде, - гордо підтвердив я.- Не знаю, яким чином ти відрізняє лісу Угуланда від лісів Гугланда, але за моїми підрахунками, ми вже проїхали близько тисячі миль.

- Скільки? - Вражено уточнив Нумміноріх.

- Скільки чув! - Гордо сказав я. - А чому ти, власне, дивує хлопець? Ми покинули Ехо відразу після півночі, і я всю ніч мчав як божевільний ...

- Значить, ми вже проскочили Богни, - шанобливо сказав Нумміноріх.

- Це таке містечко з дерев'яними мостовими, так? - Весело спитав я Його ми проїхали ще години дві тому, була справа ... А чому вони будують такі безглузді дороги?

- А що їм ще робити? - Знизав плечима Нумміноріх. - Хлопці стараються все майструвати з дерева: коли тебе оточують сотні миль непрохідного лісу, мимоволі станеш користуватися тим матеріалом, який є під рукою ... Кам'яні тротуари обійшлися б їм занадто дорого, оскільки за каменем довелося б їхати аж в графство Шімара. А в Богни живуть аж ніяк не багачі!

- Бідолашні! - Співчутливо сказав я А ти добре знаєш ці місця?

- Яке там «добре»! Я справді якось був в Богни, але досить давно, а ось далі не забирався.

- Так? Ну, значить, тобі повинно бути так само цікаво, як і мені! - Оптимістично зауважив я.- Знаєш, Нумміноріх, я хотів тебе попросити ... Ти любиш читати вголос?

- Не люблю, - чесно сказав він. - Але у мене великий досвід: час від часу Хенна ловить мене за комір, садовить в вітальні і змушує читати казки нашим дітям ...

- Значить, тобі доведеться мене усиновити, - розсміявся я. - У мене з собою як раз є збірник казок. Наш шеф вирішив, що одноманітність гугландскіх пейзажів не піде нас на користь, і подбав про те, щоб у нас з тобою був хоч якийсь культурне дозвілля ...- Я дістав з кишені самописні таблички з писаниною коменданта Нундах. - На жаль, Джуффіну здається, що ми повинні ознайомитися не з древніми манускриптами, що залишилися в спадок від якогось Короля Мёніна, а всього лише з звітами сера Андагуми. Почитай мені, добре?

- Гаразд, - бадьоро відгукнувся Нумміноріх. - Сподіваюся, що, на відміну від мого Філо, ти не будеш захоплено взвизгивать після кожного слова ...

- Після кожного не буду! - Пообіцяв я. - Хіба що зрідка ...

- Зрідка можна, - великодушно погодився він.

Втім, захоплено взвизгивать мені так і не довелося: звіти коменданта Нундах виявилися аж ніяк не такою захоплюючою літературою, як я це собі уявляв, так що я почав потихеньку клювати носом. У його інтерпретації тридцять вісім пагонів укладених з каторжної в'язниці виглядали найбанальнішим фактом, нудніше цього були тільки звіти про смертях в результаті так званих «нещасних випадків» ... Меліфаро мав цілковиту рацію: звіти сера Капука Андагу-ми справляли враження абсолютно достовірних. У якийсь момент мене навіть здолали сумніви: а чи не даремно ми взагалі затіяли цю грішну «інспекцію»? Загалом, я так і не отримав ніякої користі з цього достатку інформації - за нашими припущеннями, завідомо неправдивої! - Швидше вже навпаки. Напевно, я просто втомився. Можна було влити в себе чергову порцію бальзаму Кахарі, але мені не дуже хотілося ставити ризиковані експерименти над своїм організмом - тільки для того, щоб приїхати в Нундах на кілька годин раніше. Я все зважив і вирішив, що цілком можу дозволити собі трохи поспати.

- Я збираюся ненадовго покинути цей чудовий Світ, - урочисто повідомив я Нумміноріху.

- Ти хочеш піти на Темну Сторону? - Захоплено жахнувся він. - Прямо зараз? А навіщо?

- Та ну тебе до Магістрів! - Розсміявся я. - Просто я збираюся помінятися з тобою місцями і подивитися парочку снів, ось і все. А ти поки попрацюй візником.

- Із задоволенням. По крайней мере, це приємніше, ніж читати вголос ... Але я їжджу набагато повільніше, ніж ти, - чесно попередив він.

- Все їздять набагато повільніше, ніж я, - кокетливо зітхнув я. - Але ж все так просто: свого часу сер Шурф сказав мені, що будь-який амобілер цілком здатний їхати з тією швидкістю, про яку потай мріє візник. Я йому тут же повірив, і самі побачите результат! А потім цей принцип перевірила леді Меламори. Через кілька днів вона носилася по Ехо так, що булижники з-під коліс летіли, але інших таких божевільних більше не знайшлося, на жаль ... Ти ж не був з нею знайомий?

- Чи не був, - зітхнув Нумміноріх. - І судячи з усього, що мені довелося про неї почути, я багато втратив.

- Так, чимало! - Сумно посміхнувся я. Небезпечна хвиля пронизливо-яскравих спогадів зібралася було накрити мене з головою, але я вчасно ухилився: тільки цього мені зараз не вистачало! А потім перебрався на заднє сидіння, укутався в теплу ковдру, опустив руку на волохатий загривок Друппі, закрив очі і сам не помітив, як задрімав.

Коли я прокинувся, вже сутеніло. Втім, в кінці зими вечір настає дуже рано. Кілька секунд я очманіло кліпав очима, намагаючись збагнути, що відбувається, а потім зрозумів: амобілер нісся по вузькій лісовій дорозі на такій хорошій швидкості, немов за важелем як і раніше сидів я сам.

- У тебе вийшло, хлопець! - Захоплено сказав я. - Грішні Магістри, хто б міг подумати! Тобі хтось казав, що ти геній?

- Ти перший, - зніяковіло посміхнувся Нумміноріх.- Зате ти робиш це досить часто ... Але у мене не відразу вийшло. Перші дві години мені щось заважало розігнатися. Страшно було, чи що ...

- Лише дві години? - Розсміявся я, - Ну ти даєш! Ось чудово! Нарешті з'явився ще один такий же ненормальний, як я. Сподіваюся, нам дістануться сусідні кімнати в Притулку Божевільних, душа моя ... Слухай, але ж тобі це знадобиться, як нікому: ти живеш дуже далеко від Управління, а тепер будеш добиратися додому всього за чверть години!

- У мене правда виходить? - Завмираючим від щастя голосом уточнив Нумміноріх. - Я все ніяк не міг зрозуміти: чи то я дійсно їду так само швидко, як ти, то мені тільки ка "жется ...

- Можеш собі уявити, ти дійсно їдеш майже з такою ж швидкістю. Поки ще трохи повільніше, ніж я, але через кілька днів ти мене перегоні! - Запевнив його я. Нумміноріх тільки захоплено похитав головою. Вже хто-хто, а я міг його зрозуміти: я ще дуже добре пам'ятав свої перші запаморочливі перемоги і власний телячий захват з цього приводу ...

Одним словом, подорож в Нундах виявилося надзвичайно приємним: з'ясувалося, що я можу зі спокійною совістю валятися на задньому сидінні і методично витягувати більш ніж дивні витвори кулінарного мистецтва з Щілини між світами. Останнім часом мені все частіше доводиться щиро дивуватися, розглядаючи свій черговий трофей: тепер мені нерідко вдається ненавмисно витягувати з небуття не тільки ностальгічні сувеніри на добру пам'ять про мою «історичній батьківщині», а й якісь абсолютно неймовірні речі, походження яких я вважаю абсолютної загадкою, - іноді вони виявляються цілком їстівними, але іноді їх навіть нюхати не слід ...

На заході я все-таки взяв у руки важіль: до цього моменту я зрозумів, що смертельно втомився відпочивати. А ще через дві години я різко загальмував: відкрилася перед нами панорама того коштувала. Пустелю узбережжя Гугландского затоки здавалося якимось неймовірним напівзабутим фрагментом самого чарівного з моїх дитячих снів. Піщані дюни м'яко мерехтіли в темряві примарним блакитним світлом, ще більш божевільним, ніж зеленого світла нашого божевільного місяця. Вдалині оксамитово темніла густа чорнота води - теоретично я розумів, що це саме вода, але мої дурненькі серця панічно завмерли: їм здалося, що ми випадково забрели туди, де кінчається цей прекрасний Світ ... Навіть Друппі остаточно притих і безуспішно спробував цілком сховатися під заднім сидінням.

- Я багато чув про світяться пісках Гугландского затоки, і все одно ... Знаєш, Макс, у мене таке відчуття, що ти завіз мене в якийсь інший світ, - зітхнув Нумміноріх.

- У мене самого таке відчуття, - посміхнувся я. - Тим не менше звіримося з картою ... Знаєш, напевно, це все-таки узбережжі Гугландского затоки!

- Взагалі-то мені б хотілося, щоб твій голос звучав більш упевнено, - зітхнув Нумміноріх. - Ну да ладно, будемо вважати, що це дійсно узбережжі ...

Приблизно через годину ми знайшли в собі сили повірити, що над нашими головами як і раніше темніє те ж саме нічне небо, під яким нам і належить перебувати. А потім Нумміноріх загорнувся в ковдру і заснув так міцно, немов його вимкнули з розетки, - у хлопця видався той ще день, одне тільки приборкання амобілера чого коштувало ...

Ранок нового дня застало на моєму місці зовсім іншу людину. Він був мені цілком симпатичний - хоча б тому, що не дуже нагадував набридлий вже варіант початківця сутулитися під тягарем власної могутності сера Макса з Ехо, очманілу пику якого останнім часом я все частіше виявляв в своєму дзеркалі. Кілька годин божевільною їзди крізь сяючі дюни цього неймовірного узбережжя, наввипередки з крижаним вітром, пішли мені на користь. Здається, тепер я зрозумів, що відчуває забитий будинок після того, як новий власник відкриває всі вікна, щоб як слід провітрити приміщення ...

- О, ми вже в Порожніх Землях! - Захоплено сказав Нумміноріх. У цього приголомшливого хлопця виявився абсолютно особливий талант прокидатися в хорошому настрої - я міг йому тільки позаздрити!

- А як ти визначив? - Здивовано запитав я.

- Ну, по-перше, ми їдемо тепер не на північ, а на південь, а це значить, що ми вже обігнули затоку, - розважливо зауважив Нумміноріх.- А по-друге - бачиш ці криві деревця праворуч від дороги?

- Найдивніші дерева, які мені доводилося бачити! - Зауважив я.

- Це знамениті голі дерева Порожніх Земель. Взагалі-то у них є й інша назва - кукірайта, але все звуть їх «голими», і правильно роблять: у цих дерев ніколи не з'являється листя. Правда, іноді вони приносять плоди, та й то раз в дюжину років або ще рідше ... Кукірайта ростуть тільки в Порожніх Землях, ні в Гугланде, ні в графстві Вук їх немає, навіть на самому кордоні, так що помилитися неможливо.

- Який ти розумний, з глузду з'їхати можна! - Схвально хмикнув я. - Все-таки освіта - велика річ!

Потім я забрався на заднє сидіння і благополучно проспав до самого Авалаті. Я б і далі спав, але Нумміноріху чомусь здалося, що я буду в розпачі, якщо втрачу можливість оглянути цей чарівний сонне містечко, безнадійно потонув в клубах густого туману. Незважаючи на те що ми потрапили туди відразу після полудня, вулиці Авалаті були такими ж пустельними, як вулиці Ехо під час недавньої епідемії, тільки біля входу в безіменний трактир на центральній вулиці переминалася з ноги на ногу тепла компанія сивобородих старців в коротких, до коліна, картатих лоохі і просторих штанях - здається, ці поважні пани спали стоячи, у всякому разі вони не звернули ніякої уваги ні на наш амобілер, ні на дзвінкий гавкіт Друппі, щиро захопленого тим, що крім нас з Нумміноріхом в цьому Світі все ще існують якісь то інші люди ...

Через півгодини після того, як ми виїхали за межі Авалаті, нам довелося зробити зупинку і пересісти на моє улюблене чудовисько, оснащене танковими гусеницями: розкиснула від зимової вогкості дорога стала зовсім непроїжджою. Наш втомлений товариш по подорожі отримав відмінну можливість піти на відпочинок в мою загадкову жменю.

- Навчиш? - Заздрісно запитав Нумміноріх, якому довелося стати свідком мого скромного чудотворства.

- Запросто! - Я повернув амобілер на місце і знову зробив невловимий, абсолютно особливе рух, кистю лівої руки, яке дозволяє зменшити до мікроскопічних розмірів все, що з якоїсь причини необхідно зменшити. Я робив його знову і знову, поки Нумміноріху не почало здаватися, що він цілком здатний повторити цей подвиг. Через півгодини наш амобілер все-таки виявився в жмені самого Нумміноріха, мокрі від напруги, але неймовірно гордого і щасливого. Хлопець цілком міг задирати носа: він навчився цього загадкового фокусу куди швидше, ніж я в свій час. Найважче мені було повірити, що з того дня, коли найбільший педагог усіх часів і народів - героїчний сер Шурф Лонли-Локлі зробив Першу спробу присвятити мене в основи хитромудрої науки, якусь я про себе легковажно охрестив «побутової магією», пройшло трохи більше чотирьох років - всього-то! - І раптом я застаю себе з самої що ні на є самовдоволеної пикою при спробі передати це «велике вчення» новому адепта ...

1 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати