Головна

1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

ГУГЛАНДСКІЕ Топі

Незадовго до світанку двері мого кабінету тихо рипнули, і на порозі виник кострубатий Меліфаро - не те злий, не те просто жахливо невиспаний. Його поява на службі в цей час доби наводило на думку про стрімко наближається кінець світу. Взагалі-то Денної Особі пана поважного Начальника належить переступати поріг Будинку біля Мосту години за три до полудня, хоча насправді це, як правило, трапляється ще пізніше, і все вже давно зрозуміли, що хлопця легше вбити, ніж переробити, але вирішили поки не вбивати ...

- Якщо ти зараз скажеш мені, що сталося щось непоправне, я спочатку трохи побьюсь головою об стінку, потім подам у відставку, а потім втечу на край світу. У фіналі я, швидше за все, опинюся в якомусь арварохском Притулку Божевільних. - Я дуже старався говорити самим легковажним тоном, але обидва моїх заляканих сумним досвідом серця вже завмерли, приготувавшись відчайдушно бухнутися про ребра, в разі чого.

- Чи не панікуй, чудовисько! - Меліфаро видавив з себе вину посмішку. - У мене в будинку дійсно твориться Магістри знають що, але все не так страшно, щоб через це бігти на край світу ... Ось якби ти трохи побився головою об стінку, мене б це здорово втішило, так що будь люб'язний, то зроби мені ласку!

- Встигнеться, - з полегшенням сказав я. - Краще розповідай, що у тебе сталося. Невже Кенлех нарешті роздивилася твою пошарпану фізіономію при денному світлі, зрозуміла, що ти не в її смаку, і виставила тебе за двері? Ось і розумниця!

- Размечтался! - Гордо пирхнув Меліфаро. - Добре ж ти собі уявляєш нашу спільну життя ... І взагалі, чи вистачить тріпатися! Почастуй мене Камрі, изобрази на своїй страшній пиці якусь подобу співчуття, і тоді я уткнемся носом в поділ твоєї линялій Скаби і повідаю тобі про свої численні біди ... І не трудися вдавати, що мої одкровення тобі до одного місця: ти ж лопаються від цікавості!

- Лопається, - чесно зізнався я й поставив на жаровню майже повний глечик Камрі з «Ненажери», замовленої ще вчора ввечері - на так званий «про всяк випадок», - час від часу моя запасливість вражає мене самого!

- Ти пам'ятаєш Джуби Чебобарго? - Раптом запитав Меліфаро. Я наморщив лоб, потім посміхнувся і енергійно закивав:

- Ну да, Джуба Чебобарго - «на всі руки майстер», так би мовити! - І його спритні лялечки, які надзвичайно вправно тягали цінні дрібниці з будинків своїх нещасних власників ... Був такий геніальний тип! Але ж йому належить ще кілька років сидіти в Нундах за все ці витівки, якщо я нічого не плутаю ... Що, він звідти втік?

- В якомусь сенсі! - Хмикнув Меліфаро. Потягнувся за глечиком, обпікся об розжарений край жаровні, пробурчав собі під ніс щось помірно непристойне і ображено відвернувся. Я співчутливо похитав головою, сам налив Камрі в його кухоль, трохи подумав і потягнувся за своєю.

- Досить дутися, душа моя! - Я злегка штовхнув його ліктем в бок.- Краще розповідай, що там учудив цей нещасний каторжник ... Ні, мені дійсно цікаво, що мало статися, щоб ти прокинувся вдосвіта і приперся на службу, та ще з таким озвірілим обличчям!

- А що, воно у мене дійсно озвірілих? - Недовірливо перепитав Меліфаро.

- Можеш не сумніватися, - запевнив його я. - Ну, давай розповідай!

- Він заявився до мене додому, - похмуро повідомив Меліфаро.

- Як це? - Ошелешено спитав я.

- А ось так. - Меліфаро комічно знизав плечима і знову замовк. У нього було обличчя людини, яка не знає, плакати йому чи сміятися.

- Слухай, тут щось не так, - зітхнув я, - Ну, приперся цей смішний тип до тебе додому. Що з того? Ти ж у нас Таємний Сищик, найбільший герой всіх часів і народів, і так далі! А Джуба, наскільки мені відомо, ніколи не ходив навіть у послушниках якогось задрипаний стародавнього Ордена. Цей хлопець - просто дуже хороший лялькар з кримінальними нахилами - і нічого більше! Ти міг би зробити його однією лівою, повернутися на інший бік і спати до полудня - хіба ні?

- Ох, Макс, я і так «зробив його однією лівою», як ти кажеш ... А тепер думаю, що трохи погарячкував. - Меліфаро відчайдушно позіхнув.

Я порився в ящику стола, знайшов пляшку з бальзамом Кахарі і простягнув йому - і як я раніше не зрозумів, що для початку бідоласі потрібно остаточно прокинутися!

- Дякуємо. - Голос Меліфаро відразу зазвучав так бадьоро, що серце раділо.

- Так, я ж тобі ще не сказав найголовніше: до мене приходив не саме Джуба, а його привид.

- Привид ?! - Здивувався я.- Та вже, все любопитственнее і любопитственнее! Так що, виходить, він помер?

- По всьому виходить, що так. - Меліфаро знизав плечима. - Привиди живих людей, наскільки мені відомо, не існує ... Ох, Макс, знав би ти, що він творив, цей мертвий засранець!

- І що ж? - З цікавістю запитав я.

- Тобі б сподобалось! - Буркнув Меліфаро. Мені здалося, що він трохи збентежений, - от уже не думав, що таке можливо!

- Ти зараз схожий на юну леді, яка не вирішується розповісти матусі про своє перше побачення, - єхидно сказав я.

- Можеш собі уявити, ти потрапив майже в точку! - Несподівано розсміявся він.

- Ну гаразд, оскільки я все одно повинен розповісти про це всьому таємного розшуку, краще почати з тебе: після твоїх коментарів мені вже все буде дарма! Бачиш, цей грішний привид з'явився в моїй спальні в той момент, коли я згадав про те, що повинен виконати справжній чоловік, виявивши в своєму ліжку власну улюблену дружину ...

- А що він повинен виконати? Я старанно зобразив на своєму обличчі зацікавлена ??вираженіе.- Да уж, не зовсім відповідний момент, щоб боротися з якимись привидами! Можу тобі тільки поспівчувати, бідолаха!

- Якби він просто з'явився ... Не думаю, що ми б його помітили, - сухо сказав Меліфаро. - Цей паскудну ваду привид вирішив прокоментувати те, що відбувається.

Я не витримав і розсміявся. Меліфаро спробував образитися, але через кілька секунд зрозумів, що його таланти в цій області дуже обмежені, І криво посміхнувся.

- Ну да, - кивнув він, - зараз мені і самому смішно! Але чув би ти, що він крейда!

- А що він крейда? - Захоплено запитав я.

- Знаєш, якщо я почну його цитувати, то, напевно, почервонію. Та й ти теж, - зітхнув Меліфаро.

- І я?! Ну, на твоєму місці я б не дуже на це розраховував!

Меліфаро зміряв мене скорботним поглядом мудрого старця, який намагається пояснити своєму малолітньому правнука, що життя - зовсім не така вже проста і приємна штука, як це може здатися в його ніжному віці.

-. Давай, мужик, стукни її головою об стінку, і ... по самі помідори! - Гугняво сказав він. - Були й інші висловлювання, це ще найпристойніше з усього набору ... Вважаю, що займатися любов'ю в присутності дюжини п'яних матросів було б набагато приємніше і спокійніше! Ти не дуже образишся, якщо я не стану продовжувати?

- Не дуже. - Я співчутливо похитав головою. - Сподіваюся, ти його швидко заткнув?

- Так, досить швидко, - сухо відповів Меліфаро. - Якщо не брати до уваги, що протягом перших двох хвилин я тупо дивився на цю напівпрозору дрянь і хапав ротом повітря ...

- Ти мав на це повне право, - зітхнув я.- А Кенлех? Якщо вже ти до сих пір в шоці, можу собі уявити, що з нею діється!

- Нічого подібного! - Меліфаро несподівано рассмеялся.- Спочатку Кенлех просто злякалася - вона адже ще ніколи в житті не бачила привида! А потім, коли я очуняв і сяк-так спопелив цю наволоч, дівчинка тут же заспокоїлася і почала заспокоювати мене - можеш уявити ?! Здається, Кен просто не надала його балачки ніякого значення.

- Можу її зрозуміти, - посміхнувся я.- Коли я сам вперше в житті побачив привид, мені теж було абсолютно все одно, що воно говорить: сам факт його існування настільки мене вразив, що все інше вже не мало значення!

- Взагалі-то ти маєш рацію, - задумливо погодився Меліфаро. - А я-то здивувався, що у дівчинки виявилися такі залізні нерви! Знаєш, напевно, я просто вже звик постійно мати справу з усякими потойбічними створіннями ...

- Ну да, і тобі не спало на думку, що для Кенлех це була просто зустріч з привидом, - яка, до біса різниця, що він там говорив! Думаю, вона не дуже-то прислухалася до його бурмотання.

- Сподіваюся, - зітхнув Меліфаро. - В іншому випадку у дівчинки можуть з'явитися самі ідіотські уявлення про відносини між чоловіком і жінкою.

- Думаю, вони у неї вже давно цілком ідіотські! - Єхидно вставив я.- Після спільного життя з тобою ... навіть не наважуюся -вообразіть!

- Що, ти вирішив продовжити справу Джуби Чебобарго? - Стомлено запитав він Май на увазі, чудовисько: мені поки не смішно!

- Нічого, зате мені цілком смішно! - Оптимістично заявив я і задумливо дивився в свою кружку. Все це дійсно було весело, але у мене виникло таке дивне почуття, що насправді історія про розперезалися примару Джуби Чебобарго не відноситься до розряду службових анекдотів, над якими можна кілька днів сміятися, а потім забути ... Меліфаро розуміюче кивнув.

- Зараз я страшенно шкодую, що так розлютився ... Тобто злитися я міг скільки завгодно, а ось спопеляє цю наволоч мені не слід було. Спочатку я повинен був його допитати. У цій історії багато дивного. Почати хоча б з того, що в Нундах не так вже й часто помирають ув'язнені. Це при перших Гуріг там була справжня каторга, а тепер Нундах - цілком пристойне містечко. І потім, все люди рано чи пізно вмирають, але аж ніяк не кожен небіжчик стає примарою ... Особливо таким екстравагантним!

- Так, а тепер все спочатку і по порядку, - посміхнувся Джуффін. Він уже кілька секунд стояв на порозі і з неприхованим інтересом прислухався до задуманому монологу Меліфаро.

- Рано ви сьогодні, - здивовано сказав я.

- По-перше, вже давним-давно розвиднілося, а взимку це відбувається досить пізно, ти в курсі?

- Зате взимку особливо приємно представляти себе найголовнішим і валятися під ковдрою скільки заманеться, - мрійливо сказав я. - До сих пір мені здавалося, що ви теж так вважаєте.

- Іноді вважаю, іноді немає ... - Джуффін знизав плечима. - Знаєш, я не дуже-то люблю валятися під ковдрою, коли з моїми співробітниками відбуваються такі цікаві речі! Давай-но, сер Меліфаро, то зроби мені ласку!

Меліфаро скрушно зітхнув і знову взявся за виклад жалісливою історії про загробних пригоди бідолахи Джуби Чебобарго. Джуффін веселився навіть більше, ніж я. Його настрій виявилося заразливим: врешті-решт сам Меліфаро теж реготав, як божевільний.

- Гаразд, читати тобі лекцію про те, що ти вчинив як останній ідіот, я, мабуть, не буду. Ти і сам це, сподіваюся, розумієш, - зітхнув наш шеф, коли Меліфаро дістався до фіналу цієї льодової душу історії. - Тепер залишається тільки змиритися з тим фактом, що привид Джуби Чебобарго вже ніколи не зможе розповісти нам про те, що з ним сталося. Не будемо падати духом: з деякими людьми трапляються речі й гірше ...

- Але ми можемо спробувати дізнатися про все і без його допомоги, - оптимістично зауважив Меліфаро.

- Тільки не спробувати, а саме дізнатися. І не ми, а ти, - посміхнувся Джуффін. - Сам навалив купу, сам в ній і копошиться. Почнеш з канцелярії Багуди Малдахана ...

- Можливо, у вас дійсно є деякі підстави припускати, що мої розумові здібності переживають сумний період згасання, але все-таки не настільки я тупий! - Ображено сказав Меліфаро. - А з чого ще, на вашу думку, я міг би почати?

- Ну вибач, - весело сказав наш шеф.- Тільки швидко, добре? Мені страшенно цікаво ...

- Мені й самому інтересно.- Ця фраза долетіла до нас уже десь із коридору: коли наш великий сищик береться за справу, він починає переміщатися в просторі з надзвуковою швидкістю!

- Оскільки моїм розумовим здібностям навіть не потрібно переживати якийсь там «період згасання» - вони у мене і без того практично відсутні! - Я збираюся дозволити собі розкіш запитати у вас: який шматок лайна наш Меліфаро забув в Канцелярії Швидкої Розправи? - Я з цікавістю подивився на Джуффіна. Він махнув рукою і розсміявся:

- Макс, ти що, всю ніч спілкувався з Бубутой? Де ти нахапався таких слівець? «Який шматок лайна» - це треба ж!

- Якщо чесно, всю ніч я просто спав, - зізнався я. - Може бути, генерал Бубута мені дійсно снився - я не пам'ятаю!

- А, ось як ти розважаєшся в робочий час! Мало того, що спиш на роботі, так ще і дивишся сни про всякі дурниці на кшталт Бубути ... Ото ж бо ти не поспішаєш додому! - Єхидно посміхнувся Джуффін.

- Яке там додому! З тих пір як я оселився в своїй царської резиденції, у мене немає ніякого будинку: я просто кочую з однієї служби на іншу, - сварливим тоном великомученика поскаржився я.- Ні, ну правда, при чому тут відомство Багуди Малдахана?

- Тут немає ніякої страшної таємниці: просто до них надходять все звіти від коменданта Нундах, в тому числі про в'язнів-утікачів, про хворих і померлих, ну і так далі ... Дивно, що ти досі не знаєш.

- Тепер знаю ... - позіхнув я. - Так, між іншим, - а хіба вам дійсно так вже хочеться, щоб я забирався додому або ще куди подалі?

- Навпаки. - Джуффін знизав плечима. - Хіба мало які новини принесе Меліфаро! Може, без тебе життя здасться нам настільки нестерпним, що вже через годину тобі доведеться волочити свою царську дупу в зворотному напрямку ...

- Ось і я так думаю, - кивнув я. - І в будь-якому випадку мені страшенно цікаво все, що хоч якось стосується цього - як би його назвати? .. - Бенефісу Джуби Чебобарго!

- Вимітайся з мого кабінету, Макс, - посміхнувся Джуффін. - Мені треба подумати, а ти мене смішиш ... Краще прогуляйтеся Нумміноріха до «Ненажери» і назад - щось він сьогодні теж рано заявився!

Ідея мого шефа не блищала оригінальністю, проте в ній було деякий чарівність, властиве всім класичних сюжетів, так що я з задоволенням приступив до виконання цього відповідального доручення. Нумміноріх Куга деіствітельно вже кілька хвилин тинявся по Залу Загальною Роботи - судячи з усього, хлопець і сам не дуже-то розумів, як його попало з'явитися в Будинку біля Мосту в таку рань!

- Тільки не думай говорити, що ти вже снідав! - Грізно сказав я. - Втім, це не має значення: в, будь-якому випадку ти йдеш зі мною в «Обжора». Вважай, що це наказ.

- А я справді не снідав, - посміхнувся Нумміноріх. - Коли я встав, Хенна якраз намагалася нагодувати Філо, і їй чомусь спало на думку, що я можу їй допомогти. Тому я боягузливо втік з дому, пославшись на якісь невідкладні справи ... До речі, в разі чого, тобі доведеться підтвердити, що я говорив чисту правду!

- Зрозуміло, - серйозно кивнув я. - Цього ранку тобі належить стежити, щоб я не вдавився Камрі, - такого відповідального справи у тебе ще ніколи в житті не було! Впораєшся?

- Я буду дуже старатися, Макс, - пообіцяв Нумміноріх.

За сніданком я докладно виклав йому історію про примару Джуби Чебобарго - не знаю, наскільки це могло б сподобатися Меліфаро, але хлопець сам винен: знав же, що розповідає про свої неприємності самому балакучого людині на обох берегах Хурон! Нумміноріх веселився досить стримано, але я сам захопився розповіддю і не відразу помітив, що мого слухача розпирає від бажання негайно висловитися. Нарешті я все-таки звернув увагу на нетерпляче вираз його обличчя.

- Якщо ти хочеш дізнатися, що ще говорив цей погано вихований привид, тобі доведеться піддати Меліфаро якимось витонченим тортурам, - посміхнувся я. - Для нас з Джуффіном він розколовся тільки на одну цитату, та й то саму пристойну, за його власним висловом ...

- Ні, Макс. Я хочу запитати, як він виглядав, цей Джуба.

- Не знаю, як він виглядав вночі, а за життя він був невисоким м'язистим хлопцем ...

- У нього було світле волосся? - Нетерпляче уточнив Нумміноріх.

- Ну да, Джуба був такий смішний білявий дядько ... Ти хочеш сказати, що він навідувався і в твою спальню? - Здивовано запитав я.

- Хвала Магістрів, не в мою! - Розсміявся він. - Але у Хенни є одна старовинна подружка, так ось в її спальню одного разу забрів привид невисокого білявого чоловіка - «маленька мертва білява скотина», за її власним висловом, - і влаштував там приблизно те ж саме ... Тільки їй було ще гірше: ця леді живе одна, а в ту ніч вона привела до себе незнайомця, якого підчепила в Кварталі Побачень, - уявляєш?

- Та вже, таке лайно краще сьорбати в суспільстві близької людини, ніж з якимось чужим дядьком! - Я пригнічено похитав головою, а потім здивовано втупився на Нумміноріха. - Почекай, ти кажеш - «одного разу» ?! І коли ж це було?

- Дюжини дві днів тому або трохи більше ... Я можу запитати у Хенни.

- Запитай. В кінці будь-якого детектива зазвичай з'ясовується, що саме щось подібне і було по-справжньому важливо, - глибокодумно кивнув я.

- Треба розповісти твою історію Джуффіну. Я-то думав, що це грішне привид тільки з'явилося в Ехо і відразу ж вирушило до Меліфаро - по старій дружбі, так би мовити: все-таки він брав особисту участь в його арешті і сам вів допит ... А виходить, привид Джуби вже давним-давно лякає наших городян. Дивно, що ще ніхто не приходив до нас зі скаргами! До речі, а ця ваша подружка - чому вона не звернулася в Таємний Розшук?

- Вона просто не хотіла розповідати про таке неприємний випадок чужим людям, - пояснив Нумміноріх.- Дівчина прийшла до нас рано вранці, перелякана, зла і заплакана, і вони з Хенной години три шепотілися в їдальні ... Хенна навіть мені не хотіла нічого розповідати , але потім я зробив вигляд, що мені нецікаво, і вона не витримала.

- А ти-то сам чому нікому нічого не сказав, сер Таємний Шукач? - Сердито запитав я. - Привиди, як би непристойно вони себе не вели, це ж якраз по нашому відомству!

- А що, хіба треба було розповісти? - Наївно здивувався Нумміноріх. - Я не знав, що ми займаємося такими дрібницями!

- Нічого собі дрібниці! - Пробурчав я.- По місту вже дві дюжини днів бродить привид, лякає людей, а ми до сих пір нічого про нього не знали ... і не дізналися б, якби Джуба не нарватися на нашого Меліфаро!

- Гаразд, - променисто посміхнувся Нумміноріх, - наступного разу я врахую ...

- Висловити не можу, як мене це окрилює! - Пирснув я. - Гаразд, дожовує, і підемо порадуємо Джуффіна ... Так, ти все-таки пішли поклик Хенне, уточни, колись було, добре?

Він кивнув і з подвоєною енергією взявся спустошувати свою тарілку.

- Це було майже три дюжини днів тому, - сказав він через кілька хвилин з набитим ртом.- Хенна порахувала і каже, що з тих пір пройшло чи тридцять днів, то чи тридцять один ...

- Рівно місяць, - посміхнувся я.

- Рівне - що? - Здивовано перепитав Нумміноріх.

- Місяць, - повторив я. - Це якраз і є тридцять днів або тридцять один - як вийде ... Мені довелося провести деяку частину свого життя в одному дивному місці, де вважають час таким хитромудрим чином.

- Здорово! - Схвально сказав Нумміноріх.

- Ну, не знаю ... Взагалі-то справа вкуса.- Я залпом допив свою Камрі і піднявся з табурета. - Ну що, пішли?

Нам якраз вдалося стати свідками урочистого зльоту міхура Буурахрі: так званий «ранковий патруль», що складається з трьох бравих поліцейських, тільки що змінили їхні колеги з «полуденного патруля». Міський Поліції дуже сподобалася з'явилася ще під час епідемії можливість патрулювати вулиці з висоти, і генерал Бубута Бох все літо бомбардував нашого багатостраждального Короля скорботними посланнями, в яких він докладно міркував про те, як чудово могло б функціонувати його відомство, якби такий чудовий літальний апарат належав їм, а не таємного розшуку. Зрештою бідолаха Гуріг не витримав і почав вмовляти Джуффіна поділитися з сусіднім установою цієї Куманської іграшкою. На початку осені Джуффін здався - на мій смак, він міг би здатися набагато раніше: екзотичний літальний апарат нам ще жодного разу толком і не знадобився, хіба що невгамовний Нумміноріх неодноразово поривався прокатати на ньому своє буйнопомешанное потомство! Зрозуміло, ми не віддали міхур в довічне користування - скоріше, просто здали в оренду до того невизначеного моменту, коли таємного розшуку чогось закортить трохи політати ...

Не можу сказати, що поява повітряного патруля зробило роботу Міський Поліції краще або гірше, - воно нічого не змінило, зате наші городяни щодня отримують море задоволення, милуючись на контури цього чуда уандукской техніки, однаково фантастичні на світлому фоні ранкового неба або при зеленому світлі місяця . Кажуть, що сам генерал Бубута одного разу ризикнув на ньому пробний політ, - на жаль, мене тоді не було в Ехо, але я неодноразово чув моторошні історії у тому, як цей смішний дядько з висоти кількох дюжин метрів погрожував усім гіпотетичним злочинцям, що тепер-то вони «у власному лайні захлинуться», - кажуть, на землі було чути кожне його слово! З тих пір бідолашний літальний апарат був раз і назавжди названий «Бубутіним бульбашкою», і я здорово підозрюю, що можливість отримати якусь більш поважне прізвисько йому вже не світить - ні за яких обставин ...

Ми з Нумміноріхом із задоволенням проводили очима стрімко піднімається в небо міхур і майже бігом вирушили до Джуффіну. Меліфаро ще не було - очевидно, хлопці з Канцелярії Швидкої Розправи розповідали йому щось зовсім вже захоплююче! Так що я живо поставив Нумміноріха в крісло, сам влаштувався на підлокітнику, і ми, перебиваючи один одного, розповіли Джуффіну чергову сагу про примару Джуби Чебобарго.

- Так, справи ... - Наш шеф здивовано похитав головою. - І за весь цей час жодної заяви від потерпілих!

- Напевно, всі ці люди відчували ті ж с.амие почуття, що і подружка Хенни, - нерішуче сказав Нумміноріх.- Нікому не хочеться розповідати стороннім людям такі речі ... З іншого боку, привид не завдало ніякої шкоди ні цієї леді, ні її коханця - я маю на увазі, що воно не стало ні зазіхати на їх життя, ні навіть просто затримуватися в будинку. Всього лише наговорила гидоти і зникло. Тому ніхто й не пішов в Таємний Розшук. Ось якби воно занадилися відвідувати їх щоночі, тоді б вони до нас прибігли ... Я ж і сам не став вам нічого розповідати: подумав, що це якась не заслуговує на увагу дурниця.

- Та вже, геніальний вчинок, сер Нумміноріх! - Єхидно посміхнувся Джуффін. - Але ти правильно говориш: люди приходять до нас тільки в разі крайньої потреби - коли хтось уже помер або, навпаки, ожив. А вже прийти в Таємний Розшук з історією про привида, яке чомусь вирішило висловити свою думку про твою манері поводитися в ліжку ... Вони ж мабуть думали, що ми будемо витягати з них усі подробиці!

- І правильно думали, - посміхнувся я. - Якби такий потерпілий попався в мої лапи ...

- Можу собі уявити! - Розреготався Джуффін. Потім насупився і втупився в одну точку: я зрозумів, що він перейшов на Безмовну мова. - Меліфаро скоро повернеться, я з ним тільки що поговорив, - нарешті повідомив Джуффін. - Але я вже дізнався головне. Джуба Чебобарго числиться в Багудіной конторі як зробив втечу ... І ось що цікаво: в донесенні коменданта Нундах сказано, що Джуба втік за все дюжину днів тому. А ваша подружка бачила його привид тридцять днів тому, вірно, Нумміноріх?

- Тридцять чи тридцять один, - педантично поправив той.

- Цікаво виходить, так? - Джуффін захоплено похитав головою. - Якщо вірити коменданту в'язниці Нундах, тридцять днів назад Джуба Чебобарго був не тільки живий і здоровий, але і знаходився під надійним наглядом. Виходить, що ваша подружка бачила зовсім інше привид, яке було дуже схоже на Джуби і - найголовніше! - Вело себе точно так само ... На мій смак, дуже слабка версія! Залишаються дві інші: або ми повинні думати, що її відвідав привид ще живу людину - а такі чудеса навіть в Епоху Орденів траплялися нечасто! - Або ж пан комендант чомусь постачає хлопців Багуди Малдахана свідомо невірної інформації - Цей висновок здається мені самим правдоподібним ... М-да, було б дуже неприємно!

- Звичайне службовий злочин, з ким не буває! - Я легковажно знизав плечима.

- Комендант Королівської в'язниці не може зробити так зване «звичайне службовий злочин» - тільки незвичайне! - Твердо заперечив Джуффін. - Надто вже велика відповідальність ...

- Так? - Здивувався я. І задумався: на моїй «історичній батьківщині» начальники тюрем - та й не тільки вони! - Нерідко мали з цього приводу дещо інша думка ...

- У мене дуже дивні новини, господа.- На порозі нарешті виник довгоочікуваний Ме-Лифаря.

- Здогадуюся, - кивнув Джуффін.- Одна тільки дата смерті Джуби Чебобарго чого вартий ... Є ще що-небудь?

- А як же! З початку цього року з Нундах втекли двадцять сім ув'язнених. У минулому році у них було одинадцять пагонів: теж нічого собі цифра! По-моєму, такої кількості втікачів не здійснюється за всю попередню історію цього згубного місця! І ще вісімнадцять чоловік померло за цей період ...

- Ну і ну! - Здивовано сказав Джуффін.- Там же служать дуже хороші знахарі, деяких я відмінно знаю, а двом навіть сам допоміг отримати це місце ... Хлопці вирішили угробити двадцять років свого життя в гугландскіх болотах і повернутися в столицю багатіями - платню-то у них там не набагато менше нашого! Так от чого вмирали ці бідолахи?

- Якісь незрозумілі нещасні випадки, - знизав плечима Меліфаро. - Ну, ще парочка невиліковних захворювань. Крім того, серед померлих було три глибоких старого ... Коли читаєш звіти, все виглядає цілком вірогідно - до тих пір, поки не починаєш замислюватися про кількість!

- Ти привіз копії звітів? - Нетерпляче запитав Джуффін.

- А то як же! - Меліфаро дістав з-за пазухи кілька маленьких самописних табличок, - Тут все, але я б порадив вам почати ось з тієї, де детально описується втеча Джуби і ще шістьох ув'язнених, - автор цього геніального твору дуже барвисто все викладає! Йому б статті для «Суєти Ехо» писати, пану Капука Андагуме!

- Капука Андагума? - Здивовано перепитав я. - А це ще хто такий?

- Як це - хто ?! Комендант Нундах, звичайно ... - машинально відповів Джуффін, - Гаразд, хлопчики, можете розповзатися по щілинах: я збираюся до вечора уважно вивчати цю цікаву літературу. Побачимося на заході: сподіваюся, на той час я вже буду знати, що нам робити далі ... Буде дуже мило з вашого боку, якщо ви з'явитеся вчасно і зробите вигляд, ніби вам цікаво мене слухати!

Ми залишили нашого шефа насолоджуватися шедеврами бюрократичної літератури і вийшли в Зал Загальною Роботи. Меліфаро оценивающе втупився на мене: здається, він намагався зрозуміти, наскільки я ще здатний відчувати прості людські почуття - наприклад, співчуття ... Я розуміюче посміхнувся.

- Іди вже, диво!

- Куди? - Не вірячи в свою удачу, уточнив він.

- В дупу, зрозуміло, - пирхнув я. - А по дорозі можеш заглянути додому і з'ясувати, який настрій у твоїй багатостраждальної дружини після всього цього містичного свинства. Але врахуй: я зв'яжуся з дупою, і якщо з'ясується, що тебе там не було ...

- Іноді ти стаєш майже схожий на людину, чудовисько! - Захоплено сказав Меліфаро. - А як же служба?

- А що їй зробиться ?! - Я знизав плечима. - Мені нічого не варто потинятися по нашому закладу замість тебе - яка різниця, де тинятися! А якщо з'ясується, що кому-то світ не милий без твоєї пики, я пришлю тобі поклик ... Тільки не спізнюйся на цю веселу вечірку, яку наш шеф зазвичай іменує нарадою, і все буде шляхом.

- І з чого це ти такий хороший? Наврочили тебе, чи що? - Меліфаро не полінувався затриматися на порозі - у кожного свій спосіб говорити «спасибі», що правда, то правда!

- Може, і наврочили, - флегматично відгукнувся я. - Передай Кенлех, що ти - мій подарунок. Повинен же я хоч іноді робити подарунки гарним дівчатам ... Іди вже, поки я не почав одужувати!

Меліфаро захоплено покивав і зник - його яскраво-блакитне лоохі промайнуло десь в дальньому кінці коридору Управління Повного Порядку і сховалося за поворотом, який веде до виходу.

- Не хочеш піти додому, Макс? - Співчутливо запитав Нумміноріх, потім трохи знітився і нерішуче додав: - Але у тебе ж там добре, хіба ні? - Він зніяковіло глянув на мене, намагаючись визначити, чи не припустився нетактовність: останнім часом мої колеги робили в міру незграбні спроби переконати себе - і мене самого заодно! - В тому, що моє життя не стала такою вже жахливою штукою. За законами жанру мені належало робити вигляд, ніби я приймаю їх обережні розпитування за звичайну світську балаканину на кшталт розмов про погоду. Втім, мені навіть подобалася ця гра: я до сих пір люблю, коли зі мною носяться, як з дитиною, що підхопив ангіну, - жахливо безглуздо, але проти природи не попреш! Так що я променисто посміхнувся Нумміноріху:

- Ніяких заперечень! Після того як я скоротив кількість своїх слуг до об'єктивно необхідного мінімуму, у мене вдома дійсно стало добре, і з кожним днем ??стає все краще і краще ... Але тут теж непогано - яка різниця, де перебувати! А ось Меліфаро зараз просто необхідно заскочити додому, щоб пощебетать з Кенлех - хлопці чесно заслужили таке задоволення після такої веселої нічки ...

3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати