Головна

Гораціо

  1.  Гораціо
  2.  Гораціо
  3.  Гораціо
  4.  Гораціо
  5.  Гораціо
  6.  Гораціо
  7.  Гораціо

Він як сучок в оці душі моєї,

У роки розквіту Риму в дні перемог,

Перед тим як владний

Юлій упав, могили

Стояли без мешканців, а мерці

На вулицях невнятіну мололи.

У вогні комет кривавилась роса,

На сонці плями з'явилися; місяць,

На чиєму впливу грунтується влада

Нептун, Був хворий темрявою, як в кінець світу.

Таку ж натовп поганих прикмет,

Як би біжать попереду подій,

Подібно наспіх висланим гінців,

Земля і небо разом посилають

В широти наші нашим землякам.

У найвищі дні Риму порожніли могили, відчувалося замогильно - перед загибеллю, були мерці. Таке «відображення» в душі студента Гораціо явища Тіні - високохудожній штрих. Тінь теж знамення страшних подій, передчуттям яких так насичена ця сцена, - повсякчасні предтечі долі, прологи майбутнього лиха . Великі події, йдучи на землю, відкидають перед собою, перед собою тіні [109]. Адже тінь - взагалі в нашому розумінні - є відображення, відображена проекція в двомірному просторі тривимірного. Тут тінь є проекція в тривимірному просторі трагедії - «чотиривимірного», потойбічного.

Але ця сцена важлива не тільки щодо загальних - вона безпосередньо починає фабулу трагедії, відкриває її дію. Тінь є знову - перед самим ранком, в годину, коли ніч переходить в день - в смутний, подвійний годину, коли приходить ранок всунути в ніч, коли дійсність оточена фантастикою. існуюча між розповіддю і дійсністю, Тінь знову виникає з розповіді Гораціо про Рим, про прологах долі.

Привид повертається.

Але тихіше! Ось він знову! зупиню

Будь-якою ціною. Ні з місця, наважденье!

О, якщо тільки мова тобі дана.

Відкрийся мені!

Бути може, треба милість створити

Тобі за упокій і нам на благо.

Відкрийся мені!

Бути може, ти проник в долю країни

І відвернути її ще не пізно.

Відкрийся!

Бути може, ти за життя закопав

Скарб, неправдою нажите, -

Вас, духів, ваблять скарби, кажуть.

Відкрийся! Стій! Відкрийся мені!

Співає півень.

Тримай його, Марцелл!




 глава VII |  II. КЛАССНАЯ ДАМА |  Загадка Гамлета. «Суб'єктивні» і «об'єктивні» рішення. Проблема характеру Гамлета. Структура трагедії: фабула і сюжет. Ідентифікація героя. Катастрофа. |  Психологія мистецтва |  Перевірка формули. Психологія вірша. Лірика, епос. Герої і дійові особи. Драма. Комічне і трагічне. Театр. Живопис, графіка, скульптура, архітектура |  Теорія зараження. Життєве значення мистецтва. Соціальне значення мистецтва. Критика мистецтва. Мистецтво і педагогіка. Мистецтво майбутнього. |  додатки |  Трагедія про Гамлета, принца Датському У. Шекспіра |  Бернардо |  Гораціо |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати