На головну

Теорія Вільгельма Райха

1.  A) Природно-правова теорія
  2.  I. ЛОГІКА А. Теорія пізнання
  3.  I. Теоріяли? с?ра?тар
  4.  VI. Теорія адекватного харчування. Уголев А. М.
  5.  А) Феномен і теорія. природний реалізм
  6.  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ
  7.  А. Л. Єрьомін. Ноогенезе І ТЕОРІЯ ІНТЕЛЕКТУ

Вільгельм Райх, підтримуючи головна теза Фрейда про першорядної важливості сексуальних чинників в етіології неврозів, істотно змінив його тим, що виділив "сексуальну економію" - баланс енергетичної зарядки і розрядки, сексуального збудження і полегшення. На думку Райха, саме придушення сексуальних спонукань разом з супутніми характерологическими установками конституює справжній невроз, а клінічні симптоми - це всього лише зовнішні прояви. Первинні травми і сексуальні імпульси утримуються поза свідомістю за допомогою складних паттернів хронічного м'язового напруги "характерологічних броні". Для Райха вирішальним фактором, що сприяє незавершеного сексуальному оргазму і закупорці біоенергії, є репресивне вплив суспільства. Невротик підтримує баланс сексуальних сил, пов'язуючи зайву енергію м'язовим напругою і обмежуючи тим самим порушення. У здорової людини немає подібних обмежень, його енергія не стримується м'язової бронею і може вивільнятися безперешкодно [1].

резюме

Таким чином, людина з позиції психоаналізу - це суперечливе, мучить, стражденні істота, поведінка якого переважно визначається несвідомими чинниками, незважаючи на протидію і контроль свідомості, і тому людина - це часто невротичний і конфліктне істота. Заслуга Фрейда полягає в тому, що він привернув увагу вчених до серйозного вивчення несвідомого в психіці, вперше виділив і став вивчати внутрішні конфлікти особистості человека.Псіхоаналітіческая теорія Фрейда являє собою приклад психодинамічного підходу до вивчення поведінки людини. При такому підході вважається, що неусвідомлювані психологічні конфлікти контролюють поведінку человека.С точки зору психоаналізу психіка організована в особистісну структуру: Ід ( "Воно") - его ( "Я") - Супер-его ( "Над-Я"). Ід ( "Воно") - несвідоме, підпорядковується принципу потреби (хочу). Супер-его ( "Над-Я") містить норми і цінності, підпорядковується принципу необхідності. его ( "Я") - усвідомлювана частина структури підпорядковується принципу реальності (можу). У разі виникнення конфлікту між подструктурами особистості і посилення тривоги, его гасить тривогу за допомогою захисних механізмов.Механізми психічних захистів належать структурі его, Суть їх роботи в yстpаненіі тривожності, в захисті від психічних травм і в підтримці почуття адекватності і власної гідності. Всі захисні механізми мають загальні властивості: - вони діють на несвідомому рівні і тому, незважаючи на захисну функцію, є засобами самообману; - вони спотворюють, заперечують чи фальсифікують сприйняття реальності, щоб зробити тривогу менш загрозливою для человека.Псіхоаналіз в міру розвитку збагачувався новими ідеями і підходами, виникали такі психоаналітичні концепції: · Індивідуальна психологія А. Адлера. · Аналітична психологія К. Юнга. · Его-психологія Е. Еріксона. · Соціокультурна теорія К. Хорні. · теорія Е. Фромма. · теорія Райха та ін.

Питання і завдання для самоперевірки:

1. Яка структура особистості з точки зору психоаналітичної концепції?

2. Розкрийте зміст стадій розвитку по З. Фрейду.

3. У чому приховане психічне зміст "Едіпового комплексу"?

4. У чому сенс теорії захисних механізмів в психоаналізі?

5. Психічна (психологічна) захист і її місце в концепції З. Фрейда.

6. Які відмінні риси зрілих психічних захистів?

7. Які основні відмінності від класичного психоаналізу в концепціях авторів неопсихоанализа?

Феноменологічна теорія особистості |  Гештальт-психологія |  Культурно-історична концепція Л. С. Виготського |  еклектичний підхід |  бібліографічний список |  Психоаналіз як науковий напрям |  психологічні захисту |  Психоаналітична теорія З. Фрейда |  неофрейдізм |  Аналітична психологія К. Юнга |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати