Головна

Характеристика праці медичних працівників

1.  Cудебнік 1497 г. Загальна характеристика
  2.  Cудебнік 1550 г. Загальна характеристика, система і джерела
  3.  I. Коротка характеристика групи займаються
  4.  I. Загальна характеристика категорії стану як частина мови
  5.  II. 1. Загальна характеристика поведінки неповнолітніх
  6.  II. Лексико-граматичні розряди імен числівників. Їх характеристика.
  7.  II. Лексико-граматичні розряди займенників. Їх загальна характеристика

Поняття «медичний працівник» включає в себе представників різних фахівців в охороні здоров'я - це керівники медичних закладів та їх підрозділів, лікарі всіх спеціальностей, медичні сестри, лаборанти, молодший і допоміжний персонал, діяльність яких має чимало суттєвих відмінностей.

Медичні працівники відчувають велику інтелектуальну навантаження, несуть відповідальність за життя і здоров'я інших людей, щодня вступають контакт з великою різноманітністю людських характерів, ця професія вимагає термінового прийняття рішень, самодисципліни, вміння зберігати високу працездатність в екстремальних умовах, умовах стресів і перешкод. Нерідко лікувально-діагностичні, реанімаційні заходи, оперативні втручання проводяться в нічний час, що значно ускладнює працю медичного персоналу.

Зв'язок несприятливих умов праці з професійної захворюваності у медичних працівників у наявності. В середньому в рік у медпрацівників виявляють до 522 випадків профзахворювань, викликаних біологічними агентами (70,6%), лікарськими препаратами (7,8%), хімічними речовинами (12,3%).

Серед профзахворювань переважають туберкульоз органів дихання (54,9%), гепатит (10,9%), бронхіальна астма (10,2%), дерматит (4,8%), аллергоз (3,1%). У структурі загальної захворюваності значну питому вагу мають гінекологічні захворювання, ускладнення вагітності і післяпологового періоду, причинами виникнення яких є контакт з біологічними і хімічними агентами, вимушена робоча поза, а в деяких професіях (хірургія, реанімація) значне фізичне навантаження і т.д. Дуже висока захворюваність на гіпертонічну хворобу, хворобами кістково-м'язової системи, на ішемічну хворобу серця, гастроентерологічними хворобами. У структурі захворюваності переважають хронічні захворювання (90%).

Здоров'я працівників охорони здоров'я погіршується не тільки під впливом складних умов праці, а й з-за ряду інших факторів (рис. 10.1), які медицина праці пропонує враховувати для повноцінного управління професійними ризиками і станом здоров'я працюючих.

На першому місці високий рівень робочого стресу, напруженість трудового процесу лікаря, схильність до впливу біологічних, хімічних і фізичних факторів (інфекції, алергени, токсичні речовини і ін.).

Гігієнічні вимоги до повітряно-теплового і світлового режиму |  Температура повітря в приміщеннях |  Світловий режим. |  Розміри учнівських меблів |  Гігієнічні вимоги до режиму дня |  Гігієнічні вимоги до освітнього процесу |  Навчальне навантаження в школі |  Адаптація дітей до школи |  Фізіолого-гігієнічні основи професійної орієнтації та консультації |  Законодавчі і нормативні заходи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати