Головна

Сварупа Дамодара дас

  1.  Дамодара-аштака

питання: Мене вчили, що я не повинен використовувати ті речі, якими користувався мій гуру. Однак в деяких храмах, як, наприклад, тут в Бомбеї, будь відданий сідає на ту ж саму вьясасану, незалежно від того, чи є він учнем Прабхупади або ж він духовний онук Прабхупади. Чи правильно це - сідати на ту ж вьясасану, на якій буде сидіти мій духовний вчитель? Або є якісь інші думки, які беруться до уваги під час проповіді? Іноді ми нехтуємо багатьма основними правилами і етикетом «в ім'я проповіді». Де тут слід провести кордон?

відповідь: Формально людина не повинна сідати на те ж саме сидіння, що і його духовний вчитель. Саме тому в ІСККОН робляться такі речі, щоб уникнути цієї проблеми:

1) В Майяпуре і деяких інших місцях в храмової кімнаті не встановлено сидінь для лекторів. Духовним вчителям приносять інше сидіння, ніж тим, хто не є гуру.

2) Коли гуру сидить на спеціальній асан або на подушці, яка лежить на асане, то це стає особливою асан, «місцем гуру», на яке більше ніхто не повинен сідати.

3) Одне і те ж місце використовується для духовних вчителів і їх духовних братів, а всі інші сидять на подушці.

Жінки - духовні вчителі




 Про свідомості Крішни |  ГУРУ - УЧЕНЬ |  Бхактін Лариса |  Ашока дас |  Бхакта Массімо |  Відван Гауранга дас |  Вайкунтхапатхі дас |  Бхактін Метка |  Крішненду дас |  Джаядева дас |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати