Головна

дурість філософів

  1.  Погляди арабських філософів
  2.  дурість нерозсудливість
  3.  дурість натовпу
  4.  ДОКТОР (лат. - Doctor) - почесний титул провідних теологів і філософів середньовіччя: doctor angelicus (ангельський Д.) - Фома Аквінський
  5.  ЗОДИАК ФІЛОСОФІВ АБО ЧАС КАМЕНЮ
  6.  Нерозуміння філософів в питанні про так званому розумний егоїзм

(Продовження теми «язик без кісток або мізки набакир»)

Людина робить дурість. Це означає, що він зробив помилку, недодумав, оступився. Помилку можна зробити з різних причин, наприклад, через незнання, через невміння, через недбалість, через недбалість, через сильний страху, бажання, через пристрасті. Т. е. Не всяка помилка є дурістю. Лише та помилка - дурість, яка зроблена через недогляд і яку інші люди в подібних обставинах не зробили б.

Дурість - та чи інша ступінь слабоумства. Кожен буває слабкий розумом і, отже, кожен буває дурний. Ніхто не застрахований від дурості ...

В області думки люди можуть вести себе більш розкуто, вільно, ніж в інших сферах діяльності. У думках можна уявити-уявити все, що завгодно. І, відповідно, відобразити в словах. Філософія - царство чистої думки. Філософи як ніхто інший є мислителями. Для них думка - все: бажання, почуття, пристрасть, дія, життя. Філософи можуть висловлювати найрізноманітніші думки: важливі і неважливі, справжні і несправжні, корисні і шкідливі, розумні і дурні.

Ми, філософи, як і всі інші, аж ніяк не захищені від словоблудства, дурості, помилок, шкідливих і злих думок. Філософ - НЕ мудрець, а лише любитель мудрості. Він не застрахований від дурних і шкідливих думок.

Не можна ставитися до філософії і до філософів як до священної корови. Можна навести чимало прикладів, коли навіть знамениті філософи говорили дурниці або шкідливі-небезпечні думки.

Дурість філософа, як правило, не так очевидна, як дурість простої людини. Саме ім'я філософа діє магнетично на людей. Якщо філософ, то значить майже мудрець, людина, що говорить розумні речі ...

Філософам треба більш ретельно зважувати свої слова і частіше піддавати критичному аналізу сказане-написане. Одного разу сказана або написана дурість рано чи пізно висвітиться, стане предметом обговорення, буде висміювати і, природно, підірве авторитет який сказав-який написав.

Філософи несуть величезну відповідальність за свої слова, тому що їх слово- справа. Ціна філософських дурниць може бути вельми і вельми великий [30]. Лекції давньогрецького філософа Гегесо сприяли самогубств. Філософ К. Маркс сприяв виникненню комуністичного (і частково нацистського) тоталітаризму в ХХ столітті. Філософ Ф. Ніцше - натхненник великих і маленьких злочинців, сприяв виникненню гітлеризму і подібних йому режимів. Філософ К. Кастанеда пропагував наркотичне божевілля.




 Я знаю що нічого не знаю |  Чому А. Ейнштейн робив відкриття? |  Лисий / неплешівий В. А. Жуковський |  Крайні раціоналісти і барон Мюнхгаузен |  Дотепний відповідь Гегеля всім заперечує загальне в речах |  Бути чи Мати? |  Посієш вчинок - пожнеш звичку, посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю |  Як ми думаємо, так і живемо |  хитрість |  мудрість |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати