Головна

ВСЕ - смертна; МІФИ - ТЕЖ

Щоб міф народився - Незвідане має бути поруч зі мною постійно. Нехай воно не має до мене відношення безпосередньо, нехай я тільки свідок, - я повинен бути в ньому впевнений, як в тому, наприклад, що прийде весна - і розпустяться квіти.

Щоб міф став частиною мого світосприйняття, щоб я повірив в нього, - потрібно, щоб він прийшов до мене, як надбання багатьох поколінь. Потрібно, щоб із століття в століття все таланти, яких цікавить тільки результат, із захопленням дякували б за свій успіх Бога, а ті одиниці серед них, яких цікавив процес (забігаючи вперед зізнаємося, що це - генії) - клали б кращі свої роки на аналіз процесу творчості.

Стільки книг про це написано! .. Кожному генію вдавалося розкласти процес творчості на деталі; потім вони ці деталі складали в точності, як раніше було, - а процес не поновлювався. Гомункулус в пробірці виникав. Препарована жабка НЕ ??оживала. Щоб і перше, і друге, і третє сталося, бракувало останньої деталі, і цією деталлю - одухотворяющей зібрану машину - був Бог.

Якщо спочатку віриш в міф, що заводить пружину Бог, то і всі дії - крім свідомості - будуть підпорядковані тільки подисканію доказів його безпосередньої участі.

Зрозумійте нас правильно: ми зовсім не стверджуємо, що цей міф приніс шкоду. Навпаки! - Він допоміг зберегти безліч талантів: замість того, щоб копатися в собі, люди робили конкретну нову справу. І ще: в них було менше страху перед новою справою - адже вони були не самотні, з ними був Бог, який (як вони не раз переконувалися) в вирішальний момент неодмінно підказував виграє хід.

Так може бути найкраще - залишити все як є і не лізти в ці хащі? не руйнувати цей міф? не забирати у Бога таку красиву роль? ..

У цьому є резон; але що робити, якщо ми відкрили механізм творчості?

Це наш камінь. Непідйомний для однієї людини; але нас двоє, у нас чотири міцних руки - і ми підняли його. І нікуди нам не дітися - наша доля тягти його на верх грандіозної піраміди, яку встигли побудувати наші попередники. Ми зовсім не стверджуємо, що цей камінь повинен вінчати піраміду. Звичайно ж ні! Але сьогодні його місце - над іншими, вище всіх, і ця книга (по суті) звіт про те, як ми тягли свій камінь вгору. Так хочеться встигнути самим покласти його на уготоване йому Богом місце! ..




 Сон розуму породжує чудовиськ |  Ми ставимо завдання |  ТРИ КЛЮЧА до одного замку |  ПОПЕРЕДНЄ ЗНАЙОМСТВО |  Любов у тріаді |  Про сенсі цілісності |  Осередок, намальований на полотні |  ПЕРШИЙ ІПС - «семиметрової». |  ПОРА В ПРОФОТПУСК |  ПРАВДА І Є ІСТИНА |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати