Головна

Андре Оу

  1.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 1 сторінка
  2.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 10 сторінка
  3.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 11 сторінка
  4.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 12 сторінка
  5.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 13 сторінка
  6.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 14 сторінка
  7.  Андре НОРТОН і Мерседес Лекі 15 сторінка

Молода мама намагається пояснити своєму чотирирічному синові, що автомат, який продає кукурудзу, не може видати йому ці ласощі:

"Ти не можеш отримати повітряну кукурудзу, синку.

Цей автомат не в порядку.

Дивись, ось на ньому навіть висить табличка,

де написано, що автомат не працює ".

Але дитина не розуміє. Адже він хоче отримати ласощі. У нього є монета для автомата. Він навіть бачить кукурудзу всередині автомата.

"І все ж десь, щось - не так.

І солодкої повітряної кукурудзи не виходить.

Хлопчик йде назад разом з мамою

І йому хочеться плакати.

Господи! Я відчуваю, що мені теж хочеться плакати, плакати про людей, котрі перетворилися на зламані, що працюють з перебоями машини, наповнені добром, якого так потребують, якого так хочуть інші люди, і все ж ніяк не можуть його отримати, позбавляються радості мати його, бо десь там, всередині, у них щось не в порядку ".

Чому я завжди плачу, коли це читаю?

Вся моя робота як психолога - це спроба відповісти цьому хлопчику. І ця книга - напевно, про те ж.

Цю книгу я буду писати ще багато років.


література

Агапов Б. Спогади про Японію. 1945-1945 р / "Москва" №1, 1974.

Айдакова Л. Уроки психології в школі. - М .: НВЦ "Корекція", 1993.

Бабайцева В. К. Особистісно-орієнтований тренінг в процесі підготовки майбутніх вчителів до виховної роботи з важкими дітьми. (Навчальний посібник з технології виховної роботи для студентів-педагогів і вчителів). - М .: РПА, 1997..

Берн Е. Ігри, в які грають люди. Люди, які грають в ігри. - СПб .: Лениздат, 1992.

Битянова Н. Р. Психологія особистісного зростання. - Гурьевск, 1996..

Виготський Л. С. Зібрання творів: У 6-ти т. Т.2. Проблеми загальної психології / За ред. В. В. Давидова. - М .: Педагогіка, 1982.

Гільмеев І. З. Я плюс ТИ. - М .: Аргус, 1994..

Деркач А. М. Книга. - Донецьк, 1999..

Джалал ад-дін Румі. Скарби згадування. Суфійської поезія. / Пер. Л. Тираспольського. Москва, 1998.

Егидес А. П. Лабіринти спілкування. - М .: Інформаційно-видавничий будинок "Філін", 1999..

Егидес А. П. Як викликати прихильність до себе людей. - М .: Альфа, 1996..

Егидес А. П. Психологічна корекція конфліктного спілкування .// Психологічний журнал. 1984. № 5.

Егидес А. П., Сугробова Н. Ш. Як навчитися розбиратися в людях. - Алма-Ата: Караван, 1990.

Ефремцева С. А. Тренінг спілкування для старшокласників. - Київ, 1994..

Кейссі Кен. Керівництво до досягнення вищої свідомості. - М., 1995.

Клюєва Н. В. Програма соціально-психологічного тренінгу для педагогів (керівництво для ведучого групи).

Козлов Н. І. "щира правда, або Підручник для психолога по життю", - М .: АСТ-Пресс, 1998..

Козлов Н. І. "ЯК СТАВИТИСЯ ДО СЕБЕ І ЛЮДЯМ: практична психологія на кожен день" 3-е изд. - М., АСТ-Пресс, 1998..

Козлов Н. І. "ФІЛОСОФСЬКІ КАЗКИ для обдумує життя: весела книга про свободу і моральності". - М., АСТ-Пресс, 1998..

Кривцова С., Мухаматуліна Е. Тренінг: навички конструктивної взаємодії з підлітками. - М., Генезис, 1997..

Люк Рейнхард. Трансформація. - Мінськ, ТОВ "Віда-Н", 1997.

Марасанов Г. І. Соціально-психологічний тренінг. - М .: Изд-во "Досконалість", 1998..

Ог Мандино "Найбільший в світі торговець". - СПб., ВВК "Веда", 1995..

Прутченков А. С. Соціально-психологічний тренінг міжособистісного спілкування. - М .: РПА, 1992.

Прутченков А. С. Спеціалізований тренінг "Підприємець". - М .: Нова школа, 1993.

Прутченков А. С. Тренінг комунікативних умінь. - М .: Нова школа, 1993.

Прутченков А. С. Важке сходження до себе. - М .: РПА, 1995..

Роджерс Карл Р. Погляд на психотерапію. Становлення людини. - М .: Видавнича група "Прогрес", "Універс", 1994. с. 54.

Самоукина Н. В. Ігри, в які грають ... - Дубна, "Фенікс", 1997.

Сартан Г. Н. Психотренінги по спілкуванню для вчителів і старшокласників. М .: Сенс, 1993.

Свистун М. А. Програма соціально-психологічного тренінгу спілкування для старшокласників (керівництво для ведучого групи).

Фареллі Ф., Брандсма Д. Провокаційна терапія. Пер. з англ. - Єкатеринбург: Видавництво "Єкатеринбург", 1996.

Франкл В. Людина в пошуках сенсу: Збірник. - М .: Прогрес, 1990.

Фромм Е. Мати чи бути? - М. Прогрес, 1986.

Хрестоматія з гуманістичної психотерапії. - М .: Інститут загальногуманітарних досліджень, 1995..

Цзен Н. В., Пахомов Ю. В. Психотренінг: ігри та вправи. М .: +1988.

Щербаков М. Кластерна теорія інтеграції. Журнал "Тут і зараз", 1998, №1.


[1] Цей і всі інші епіграфи без підпису взяті з фільмів Марка Марка Захарова за сценарієм Григорія Горіна. Дуже їх люблю.

[2] "Синтон": вимовляється з наголосом на другому складі і ніякого відношення до релігії синтоїзму не має. Синтонний людина - співзвучний, налаштований на хвилю іншого, легко входить з ним в контакт. Протилежність конфліктного. Докладний і глибокий аналіз синтонности і конфліктності дан в монографії А. П. Егідес "Лабіринти спілкування".

[3] Вважаю приємним обов'язком назвати тут А. П. Егідес своїм попередником і вчителем.

[4] "Неприємною" - це вставка редактора. А я сумніваюся: ну чому ця ситуація обов'язково "неприємна"? Для мене вона швидше - цікава ...

[5] Франкл В. Людина в пошуках сенсу: Збірник. - М .: Прогрес, 1990. с. 49.

[6] Кен Кейссі. Керівництво до досягнення вищої свідомості. - М., 1995.

[7] Бахтін М. М. Проблеми поетики Достоєвського. (?? Уточнити !!!)

[8] У психологічній літературі поняття "синтонність поведінку" мені вперше зустрілося в роботах А. П. Егідес.

[9] Можна не зітхнувши, а з посмішкою, але тоді з вас можуть зажадати більше.

[10] Тим більше - улюблений. Так як він смів! Моя іграшка, моя власність, моя радість, моє розвага - буде мене виховувати ?!

[11] патологоанатомів - докладне дослідження ударених, прибитий і пригнічених. По-моєму, цілком можна застосувати до сімейного життя.

[12] Середньостатистичні дані по Росії. За США - дві хвилини.

[13] Коректор пропонувала виправити на більш традиційне "зруйнувати". Але навіщо ж руйнувати ?! Фірма себе не виправдовує - її закривають, а не руйнують. Цивілізовані люди так само роблять і щодо створеної ними сім'ї.

[14] Дивись чесний, як і всі, що він писав, автобіографічний нарис Роджерса "My philosophy of interpersonal relationships and how it grew".

[15] Роджерс Карл Р. Погляд на психотерапію. Становлення людини. М .: Видавнича група "Прогрес", - "Універс", 1994. С. 54.

[16] Там же, с. 55.

[17] Там же, с. 56.

[18] Там же, с. 64-65.

[19] Там же, с. 63.

[20] Порівняй з позицією К. Вітакера: "Якщо доводиться проявляти садизм, потрібно бути садистом в потрібний час, відповідним способом і з потрібними людьми. Щоб не накликати на себе небажаних наслідків" ("Опівнічні роздуми психотерапевта").

[21] Хто хоче з цим посперечатися, нехай відкриє Федора Михайловича Достоєвського і шанує "Записки з підпілля". Пам'ятаєте його чудові пасажі про людську сутність?

[22] З цієї точки зору набагато ближче до мого стилю провокаційна психотерапія Франка Фареллі. А ще зрозуміліше - щирий наїзд Джека Ніколса на пацієнтів психіатричної клініки: "Ви що, божевільні, чи що?" ("Політ над гніздом зозулі")

[23] Так знаю я, що паралельний процес перпендикулярно включитися не може. Це у вас не може. А ви подумайте ...

[24] Франкл В. Людина в пошуках сенсу: Збірник. - М .: Прогрес, 1990.

[25] Одне з улюблених вправ дистантниками - завдання "Що б ти не робив, роби це з зворушливим задоволенням". Сісти - із задоволенням. Встати і потягнутися - з протя-яжним задоволенням. Пописати - о! -о! -о! - З невимовним задоволенням! Радість життя фізичного тіла повертається, згадується не відразу, тіло доводиться привчати до давно забутої, забутою з дитинства, радості.

[26] Curvus - кривої (лат.).

[27] Дозвольте цікаву історико-культурну асоціацію. Всім звичне і навантажене важкими смислами слово "гріх" йде від простого "огріх", тобто не потрапив, потрапляння мимо. Стріла полетіла не в ціль, а трохи криво, з похибкою. Аналогічно: жахливі слова "блуд", "блудити" і "блудниця" спочатку, в мові означає лише - ну, погуляли по неосновним маршруту. Пішли трохи криво і заблукали. І все. "Розпуста", до речі, є теж лише розворот від кимось визначеного маршруту. Кривий, на його погляд, шлях. Так що поняття "людина викривлений" має, схоже, багаті коріння ...

[28] Ну так сінтоновскій народ називає "Істинну правду".

[29] Втім, в офіційній філософії такий підхід називався, якщо нічого не плутаю, позицією прагматизму і дуже за радянських часом не схвалювався. З тих пір чи що-небудь змінилося.

[30] Детально я писав про це в розділі "Казки про Особистості" своєї книги "Філософські казки для обдумує життя, або Весела книга про свободу і моральності".

[31] Дігитал - велика рахункова машинка в людській подобі.

[32] Істерик - людина-актор, який торгує своїми переживаннями для залучення до себе уваги. Найчастіше жінки.

[33] Найбільш тілесний людина на світі. Багато відчуває і не перетравлює те, що не можна помацати.

[34] Шостром Е. Анти-Карнегі, або Людина-маніпулятор. / Переклад з англ. А. Малишевої. - М .: 1998.

[35] А розгадка тупика взагалі в іншому місці. По-перше, точніше було говорити не "мене розлютили", а "я розлютився", тобто розлютив себе. Не треба доводити себе до злості, не треба наповнювати себе злістю - тоді і не виникне проблема, куди її вихлюпувати.

[36] Дивись Е. Фромма "Мати чи бути?".

[37] Читай у нього на с. 20.

[38] Дивись, наприклад, Михайло Щербаков. Кластерна теорія інтеграції. Журнал "Тут і зараз", 1998, №1.

[39] Якщо хтось свій перший подвиг побачить ще раніше, коли він божевільним сперматозоїдом зумів випередити натовпу своїх звиваються побратимів і першим наздогнати бажану яйцеклітину, то з його трансом нехай сперечається той, хто відлік своєї особистої історії впевнено починає з минулого життя своїх предків .

[40] "Мені відомі професіонали, які пройшли кілька десятків процесів" народження "без видимих ??позитивних результатів". Щербаков М. Кластерна теорія інтеграції, с.15.

[41] На жаль, було б неправдою сказати, що синтонів люблять все. Ось фрагмент з листа уфимського Синтон: "Що нам заважає? Нездорова конкуренція братів вчених-психологів з їх розповідями про нашу страшну секті, оживлення мерця, виклики духів, зомбування та інших вишукуваннях. А що їм робити, якщо будь-який їх тренінг поруч з нами розвалюється і люди йдуть до нас? Плюс у нас ще і дуже дешево, ось і доводиться їм нас не любити. Що порадите? Чим допоможете? "

[42] Лазарєвим я взагалі захоплююся. Ну, відомо, народ живе тупий і ледачий, брудний душею і хворий тілом, і ні на які гуманістичні вмовляння про самоактуалізацію не піддається. А Лазарєв тут як тут, так всіх їх строго і питає: "А чи знаєш ти, чому у тебе шлунок нікуди і діти хворіють? Це все - від Карми. Що це таке, тобі не зрозуміти, але Закон цей всіх головніший, і ніхто її не подужає. Стежить ж Карма за всіма, і за твоїм життям поганою, і за твої справи паскудні по справедливості тобі Він дає нагороду. Будеш такий же худобою, так вона тобі наробить шкоди ще більше, а ти їй нічого не зробиш, а вона ще твоїм дітям життя зіпсує. Ага, злякався? Правильно. Тоді терміново припини заздрити, не кричи на дружину, думай про всі тільки добре, всіх прости сам, попроси пробачення у мами і постав свічку до церкви ". І люди починають вести навіть пристойний спосіб життя! Спасибі, Володя!

[43] Всі чоловіки у нас чомусь завжди "хлопці", всі дівчата - завжди "дівчата".

[44] Народна назва широко поширеною в життя гри "Ти мені - я тобі" в негативному варіанті "Ну постривай!", "Око за око", а ще краще обидва ока виколоти стерва, злості на неї не вистачає ...

[45] Одна редактор "швидко тягнете" замінила на "запросіть". Шановний редактор, якщо в цій грі ви почнете "запрошувати", вам ніхто не дістанеться: тут потрібні інші швидкості.

[46] Редактор обурено викреслила цю аморальну підказку: "А раптом правда почнуть підсуджувати ?!" Раптом люди почнуть поводитися, як в житті: ось неподобство-то!

[47] Ми використовуємо спеціально підібрану музику. В основному це вибірки з Китаро "Silk Road", Карунеш, Рик Вейкман і ін.

[48] ??На групі ця називається просто: "поділ".

[49] Кани - сплюснуті казанки. Туристи знають.

[50] Див .: "Ігри річного тренінгового табору".

[51] Я прошу вибачення у осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, але в офіційних листах вами обзиваються.

[52] Виготський Л. С. Зібрання творів: У 6-ти т. Т.2. Проблеми загальної психології / За ред. В. В. Давидова. - М .: Педагогіка, 1982. С.252.

[53] Дані були отримані на стандартній вибірці при проведенні анонімних соціологічних опитувань за методикою відкритих питань з наступною обробкою результатів клястерним аналізом. Результати виявляються аналогічними і при відкритій процедурі запитів з актуальної мотивації. Коротше, на зборах новачків народ сам формулює свої бажання абсолютно відкритим текстом.

[54] За саентологическому текстів - LRH.

[55] Вироблення щирої посмішки входить в комплекс вправ, обов'язкових для персоналу Центру.

[56] Я написав "провідні", щоб ви зрозуміли, що вони роблять. З інструктивних же листів LRH вони категорично не ведуть, а організатори навчального процесу. Тому що ведучий навчального процесу в дианетике завжди тільки один: LRH.

[57] Тут: наїзд в офіційних рамках. "Будьте люб'язні ... На якій підставі? У вас можуть бути неприємності такі ..." та інше, не плутайте з конфронтацією по Хаббарду, у нього це абсолютно про інше.

[58] Найголовніша наука, створена Роном Хаббардом. А дианетика - це тільки перша сходинка Саєнтології.

[59] Значення: сенс, то, що позначає дане слово. А ви не знали.

[60] ГИБДД.

[61] По-російськи це "душевна прихильність", але в Центрі дианетики ви будете говорити не по-російськи, а так, як передбачає стандартна технологія.

[62] Недолік розуму.

[63] Відсутність розуму.

[64] При вивченні даного документа (Інструктивний лист Офісу Хаббарда зі зв'язків "Збереження дієвості Саєнтології" від 7 лютого 1965 г.) ви будете зобов'язані, відповідно до технології Рона Хаббарда, дати визначення слова "правильна". І супервайзер не пустить вас ні на крок далі, поки ви не відповісте йому, що "правильна" технологія Рона Хаббарда - це технологія "справжня, вірна, така, яка потрібна" (Словник російської мови в 4-х томах, слово "правильний" , значення 4).

[65] Досконалість - сповненість усіма мислимими достоїнствами.

[66] Кейс - мається на увазі чемоданчик голови з усім нашим мотлохом. Офіційний термін в Центрі Хаббарда, вживається замість поняття "особистість".

[67] Тут два сенсу: 1. Час тривалістю 60 хв. 2. Величезний, дуже великий. Другий сенс в даному випадку доречніше.

[68] Клірованіе: основна мета всіх саентологіческіх процедур, слово походить від англійського дієслова "to clear" - очищати, прояснювати.

[69] Стандартна діанетичні процедура. Зовні одитинг дуже нагадує міліцейський допит, за атмосферою ж це скоріше відверта бесіда. Ви багато годин поспіль сидите перед одитор, вам задають питання, ви лазите по своєму минулому і перете неприємності. Процедура, на моє переконання, стовідсотково нешкідлива.

[70] У них це називається так. Якщо ти про щось думаєш не як в дианетике, а по-своєму, значить, ти затуманений і тебе потрібно прояснити.

[71] Чи не смикайтесь, будь ласка. Під час цієї вправи Хаббард вчить сприймати з абсолютним внутрішнім спокоєм і такі, і більш жорсткі фрази. Власне, в цьому "цькування бика" і складається: тебе намагаються зачепити, а ти навіть не намагаєшся захиститися. Ти не борешся - ти просто ти присутній ...

[72] Слухайте, почитайте діанетику самі, що вам розжовувати всілякі дурниці!

[73] Гроші такі. Цілком реальні.

[74] Зауважимо при цьому, що в цивілізованих країнах належати до будь-якої церкви, не обов'язково чільної, цілком природно. "To what church do you belong?" - Без відповіді на це невинне запитання ви не отримаєте ні один солідний кредит. І методисти там - НЕ прокляті сектанти, а одна з шанованих гілочок можливого віросповідання.

[75] Зокрема, рекомендую ознайомитися з книгою: Ог Мандіно "Найбільший в світі торговець", СПб, 1995. Всі справжні бізнесмени проходять свою Дистанцію.

[76] ЕСТ - жорсткий тренінг, розроблений Вернером Ерхардом і поклав початок цілому напрямку психологічних тренінгів (Lifespring і ін.). Чудово описаний в книзі Люка Рейнхарда "Трансформація".

[77] Карл Роджерс розмірковував про результати своєї роботи так: "Що значить" вдала "група? Я можу запропонувати зараз просте визначення. Якщо через місяць після закінчення групи багато з її учасників вважають, що це було позбавлене сенсу і викликає незадоволеність переживання, або якщо вони до сих пір відновлюються від нанесеного їм шкоди, це, зрозуміло, не була "вдала" група. якщо ж, навпаки, багато або всі учасники вважають, що це було значне переживання, яке якимось чином просунуло їх в їх власному зростанні , тоді для мене таку групу можна назвати "успішної". (Хрестоматія з гуманістичної психотерапії, М., 1995. С. 88.) Я згоден, народ таким - душевно радує - результатом зазвичай задоволений. Але з точки зору реального внеску в життя мені такий результат представляється вкрай слабким.




 Синтон очима дитсадку |  Правила ведучого Дистанції |  За що я люблю Дистанцію |  результати |  головне |  Розберися з реальними перешкодами. |  Світлі перспективи, яких я боюся |  Коротка історія довгих реформ |  Першотравнева як початок Сонячного будинку |  По дорозі, що веде до Сонячного дому |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати