Головна

Плач за втраченим повазі і пошук глибини, яка потрібна не всім

  1. " Талант - це здатність людини оригінально вирішувати банальні завдання; здатність, яка проявляється, коли людина знаходиться в діапазоні норми ".
  2.  VII. Чи не направляй свій пошук нестямі
  3.  VII. непотрібна жертва
  4.  А для чого ж потрібна MBR?
  5.  А тепер я хочу вилити трошки бруду на вашу "розумну" голову, яка тримає Вас в хворобах і проблемах.
  6.  Автоматизація пошукових операцій
  7.  Активна фаза. Пошуковий рефлекс

Навіщо ми перейшли на "ти" ...
 За це нам і перепало,
 На гріш любові і простоти,
 А щось головне пропало.

Психолог Б. Окуджава.

Ура! Друге заняття циклу "Любов і дружба: мистецтво близьких відносин", народ збирається бадьоро, я ставлю музику, всі встають в загальне коло. Привітання з чимось, яка різниця з чим, оплески всім нам хорошим, тож до справи:

- Ми почнемо як завжди: щоб душа прокинулася, її треба зігріти, тому зараз буде кілька хвилин загальних теплих зустрічей. Хто ще не встиг кого обійняти і висловити персональну увагу - у вас буде така можливість. Все як завжди, але: але сьогодні я запропоную зробити це з особливою інтонацією. Який? Я запропоную вам представити: "Якби ми були близькими людьми. Якби ми були рідними ..." Тобто все зустрічаються як зазвичай, але паралельно спостерігають самі за собою (в першу чергу) і питають: "А якби ми були зовсім близькими людьми? Якби ми були зовсім рідними? " Чи зміниться щось в ваших зустрічах? Ось це те питання, яке я вам задам через три хвилини.

Музика голосніше, народ рушив розорювати руки, зустрічати веселі очі і дарувати зубасті посмішки.

- У людей з боку, чи не-сінтоновцев, це масове братання викликає зазвичай змішане почуття і швидше протест: ну не можна ж так по команді всім підряд висловлювати теплі почуття! Сінтоновци з ними не сперечаються, але час використовують максимально і бувають засмучені, якщо я такий початок заняття з будь-яких високометодіческіх міркувань знімаю.

Спасибі, музика йде, все знову в загальне коло. Підніміть руки, хто, занурившись в теплі зустрічі, скоро забув про завдання: "Якби ми були близькими людьми?" (Із сорока - чоловік п'ять-десять.) А хто чітко пам'ятав це завдання протягом усього часу зустрічей? (Решта, але не зовсім все.) Добре. Тепер питання головний: хто помітив, хто відчув, що це завдання хоч у чомусь, хоч трохи змінило характер і стиль зустрічей, щось привнесло нове і інше в те, що відбувається зазвичай? (Чи замислюються, чоловік десять піднімають руки.) Якщо щось змінилося, то - що?

Кажуть різне, але все зводиться до того, що:

- Наче немає ніяких бар'єрів.

- Відносини стали якось простіше ...

методичних врізка

Я подумав: напевно, правильний академік, стоячи за кафедрою, відпив би ковток із склянки і почав би розкривати тему так: "Дані експериментальних досліджень показали, що динаміка афективної складової при посиленні міжособистісної афіліації має валідність за критерієм Стьюдента наступні поведінкові кореляти ..." А слухачі б сиділи попами на стільцях і про це писали в зошитах. Щоб запам'ятати і йому потім схоже розповісти на іспиті.

Я вважаю за краще підхід інший, щоб впізнане ними відкладалося навіть не в голові, а в тілі. Щоб вони це просто прожили і це стало їх. Те, чим вони тепер живуть кожен день. А чи зможуть вони розповісти про це професорові? Напевно, зможуть, якщо вивчать його мову ...

Отже, "Відносини стали якось простіше ... Наче немає ніяких бар'єрів". Правильно вони кажуть, тільки Що вони кажуть - по-моєму, ще не розуміють.

Пояснюю.

- Ліна, у мене до тебе прохання: встань, будь ласка! (Ліна піднялася.) Спасибі, Ліна. Скажи, як я до тебе звернувся?

- Ну, з повагою. Чемно, попереджувально.

- Вірно, Ліна, я звернувся до тебе з повагою. А якби я звернувся до тебе просто, без бар'єрів, як до рідної, то:

(Підійшов, вільно ляснув-осадив її по плечу)

- Так, сядь, все!

Ліна сіла.

Група завирувало. Пішла розбирання: що це таке - рідні? Це ті, з якими ведеш себе просто, не завжди спеціально розмірковуючи про повагу? ..

Нехай задумаються. Тут важливо не отримати відповідь, тут важливо захворіти питанням. І, щоб питання не забувся і увійшов в них міцніше, роздаю папірці з повною формулюванням:

Є закономірність: "Рідного", "близького" людини розуміють як того, до кого відносяться просто (тобто без поваги, без збереження дистанції), і зазвичай повагу до людей завжди знижується в міру того, як вони стають "близькими" і "рідними ". Чи можна бути в близьких відносинах, зберігаючи один до одного повагу, чому це майже ні у кого не виходить, і як збираєтеся вирішувати цю проблему ви?

Поїдуть з занять - думатимуть. Багато, що люблять думати докладно, свої роздуми запишуть і принесуть мені на розбір. Якщо є на що відгукнутися - я відповідаю.

Але - питання наступне:

- Хто цінує близькі стосунки?

- Піднімають руки все. Значить, включені і питання чують.

- Що це таке?

- Щось кажуть. Не так важливо, що; важливо, що намагаються думати і формулювати.

І - до речі, як би інтерес:

- Чи завжди близькі стосунки - глибокі?

Хочеться відповісти - "так!", Але не виходить. А виходить спільними зусиллями швидше наступна таблиця:




 думка провідного |  Страуси, Провокатори проблем і Позитивні реалісти |  Корови і Человеки |  концтабір |  Правила |  закінчення гри |  Тренінги в літньому тренінговому таборі Синтон |  Процедурні моменти і техніка безпеки |  адміністративні правила |  душевні правила |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати