Головна

Лист собі коханому

  1.  А. М. Курбський. Лист до Івана Грозного // Антологія світової політичної думки. У 5 т. Т. III. Політична думка в Росії: т. X - перша половина XIX ст. - М .: Думка, 1997..
  2.  Вправа 72. Перепішіть речення. Підкресліть слова, Які ма ють при Собі Означення, та Самі Означення. Дайте повну письмовий характеристику ціх
  3.  Г. Баришнікова. лист третій
  4.  Дайте визначення поняття «службовий лист». Назвіть види листів, охарактеризуйте особливості складання та оформлення видів службових листів
  5.  Єгорка. лист перший
  6.  Єгорка. лист третину
  7.  Єгорка. Лист чвтвертое.

Ця вправа допомагає людині зробити одну з найбільш важливих речей у своєму внутрішньому житті - полюбити самого себе, дозволити собі полюбити себе, усвідомити свою любов до себе.

Всі сидять в колі, ведучий просить всіх взяти ручки і листки паперу. Однак перед власне Листом варто влаштувати медитацію, присвячену любові до себе і подяки собі, - її можливий текст наведено нижче. Втім, якщо ведучий не відчуває себе готовим влаштовувати медитації, можна обійтися і без неї. Медитація допомагає в одному - вона створює тихе і вдумливе настрій.

- Зокрема, ручки і папір варто попросити взяти заздалегідь саме тому, щоб після медитації всі могли почати писати відразу, і ходьба і пошуки ручки не збили б настрій.

Отже, завдання:

- Зараз ви напишете листа - лист найближчій вам людині. А хто тобі найближча людина? (Група висуває припущення) - Ти сам. Напиши лист собі коханому, - а "коханому" тому, що без любові найближчої собі людини жити просто не можна!

- Час на лист - 15 хвилин, під тиху музику.

Дільба всіх по колу: з якими почуттями писали листи?

- Саме "з якими почуттями", а не "про що". Любов - або будь-яке інше живе відношення - живе частіше не змістом, а інтонацією, забарвленням, почуттям з приводу ...

Однак хто хоче, свій лист може переказати або зачитати.

- І цією можливістю, нехай не відразу, але багато хто починає користуватися.

По ходу ведучий може давати коментарі. Варто звернути увагу, що хтось повчає себе з висоти свого Величі, хтось з благоговінням дивиться на себе знизу Вгору, хтось ділиться з собою величезним теплом і ніжністю, хтось з собою запросто, як з давнім другом, хто -то радіє собі близьких, а хтось сумує за себе далекому, яким він був колись ...

- Ви написали самому собі прекрасні листи. Ви отримали ці листи - але що роблять виховані люди, отримавши лист? Природно, відповідають на нього. Тому у вас зараз буде 10 хвилин на те, щоб на свій лист до себе написати відповідь. Будь ласка, відповідайте конкретно саме на той лист, який ви отримали. Хочу попередити, що відповіді бувають іноді дуже несподіваними.

- Детально дивись про це в моїй книзі "Філософські казки ...".

Написання Відповіді на цей лист.

- 10 хв., Також під музику.

Дільба і обговорення відповідей. Хто кому писав, яка частина твоєї особистості зверталася до тебе?

Медитація "Здрастуй Я, мій улюблений"

Сядьте зручно. Я запропоную вам поставитися дуже дбайливо і уважно до всього, що буде відбуватися з вами. Ось ваша права нога ... Поставте її так, що якби нога була жива, вона б сказала: "Спасибі, що ти про мене подбав, що ти зміг поставити мене так добре ..." Свою ліву ногу поставте так, щоб, якщо ви її відпустите, вона буде стояти сама. Щоб не було напруги ніде: ні біля ступні, ні біля коліна. І нехай твої руки ляжуть спокійно на твої коліна. І права рука, і ліва ... Погляньте на кожну свою руку по черзі. Кожна рука гідна того, щоб про неї подбати і дати їй шматочок твого теплого уваги, щоб вона відчула твою турботу. І ліва рука, твоя ліва рука. Нехай вона ляже так само спокійно, нехай проститься твоя кисть, і кожен палець відчує твою увагу, твоє тепло, твою турботу. Пройдися по ним і погладь своєю увагою кожен свій палець. Другий вказівний палець. А що ти зараз відчуєш на його кінчику? Середній, четвертий ... У мене відразу забилися кровоносні судини, я відчуваю, як там б'ється кров, і легке поколювання. Те ж саме, відбившись від лівої руки, з'явилося в правій, права рука відразу відгукнулася. І я відчуваю життя в кожному зі своїх пальців, биття теплої крові, поколювання. Кисті стали вільними і м'якими. Вони просто лежать, відпочивають. Вони дякують мені за турботу про них, а я дякую їм. Я дякую свої руки за те, що вони сильні, вони вмілі. Мої руки вміють робити безліч чудових речей. Вони вміють працювати, вони сильні, вони тонкі і ніжні. Вони бувають дуже теплими, ласкавими і ніжними. Вони вміють приймати тепло, вони вміють дарувати тепло. Це вміють мої руки, і я ці руки не проміняю ні на які інші. Я люблю їх. Дякую вам, мої руки.

Я дихаю і відчуваю, як повітря входить в мене, я приймаю його. І видихаю - повітря виходить з мене. Я радий, що у мене є ця гармонія зі світом, що я можу приймати в себе повітря - і відпускати його. Дихання рівне, спокійне, мені дихається легко.

І ось промінь уваги м'яко і тепло ковзає по моєму обличчю. М'який пензлик уваги ковзає по моєму лобі. Скидається напруга з чола, йде напруга з моїх очей, вони втрачають будь-яке вираження. Вони просто відпускаються, розслабляються, відпочивають. Це непросто зробити - так багато життя навколо них, але я знімаю всі проблеми і відпускаю свої щоки. Нехай відпочине моє обличчя. Як багато працює особа! Очі дивляться, очі шукають, очі кажуть, очі сперечаються, очі пручаються, очі люблять, очі дають, очі живуть більше, ніж що-небудь інше в моєму тілі. Це дзеркало моєї душі, це мої найперші працівники. Як багато вони роблять! Спасибі вам! Ви поєднуєте мене з миром, ви показуєте мені небо, ви показуєте мені сонце, ви показуєте мені весь світ.

Моє обличчя ... Моє обличчя - найважливіша частина мене, візитна картка моєї особистості. Моє обличчя, яке завжди зі мною, яке працює зі мною, яке щасливо зі мною, яке долає життя зі мною - і летить в житті зі мною. Спасибі тобі, моє обличчя, ти тримаєш мене. Ти завжди поруч зі мною. Мені добре з тобою. Спасибі тобі.

І мої трудівники - ноги. Я було забув про них. Я завжди забуваю про них. Вони з ранку до вечора носять мене по життю, ходять, бігають, тримають мене, а ми дивимося на них - тільки коли вони спіткнулися, і лаємося на них, коли вони нас підводять. Ми не цінуємо, що вони як конячки день за днем ??виконують найважчу роботу - тихо, вже не чекаючи від нас ніякої подяки. Дякую вам, мої ноги.

І все моє тіло - спасибі, що ти є у мене, що ти даєш мені життя, що ти даєш мені можливість бути, даєш мені форми моєму житті. Я хочу піклуватися про тебе, я люблю тебе. Дякую, що ти в мене є. Відпочивай.

Але хіба тільки моє тіло - це Я? Я так багато відчуваю в собі! Я відчуваю в собі цілий світ, величезний світ почуттів, величезний світ переживань, радості, бажань, страхів і тривог. Це багато, це багато. Це моя душа. Моя душа - це Я? - Не знаю. Але я дякую свою душу за те, що вона є, тому що моя душа - це те, що відгукується на душу в іншій людині. Моя душа - це те, що вміє любити, моя душа - це те, що вміє плакати ... А як вона вміє сміятися! Як вона здорово посміхається! Моя душа ... Як вона вміє літати, парити ... Як вона вміє бути милою ... Я люблю тебе всю: і важку, і красиву. І навіть мої тривоги, мої страхи ... ви ж захищаєте мене! Хтось уміло, хтось ні, але ви все дбаєте про мене. Спасибі вам, що ви є в моїй душі.

Мій розум, мій розум, мій внутрішній комп'ютер, який так багато пам'ятає, який так багато демонструє обережність, обчислює - спасибі тобі, що ти завжди на сторожі, що ти ніколи не спиш і дозволяєш мені в світі бачити і розуміти так багато. Спасибі тобі. Добре, що ти є.

І мій дух, мій світлий дух, високий дух, який завжди вищий за мене, який завжди глибше мене, моя вертикаль, яка тримає мене, веде мене - як добре, що я відчуваю тебе. І тільки з тобою поруч, разом з тобою, я відчуваю себе по-справжньому людиною. Як багато у мене мене є! Як добре, що я бачу це! Як добре, що я знаю це! Я вдячний долі за себе. Ці багатства я не обміняю ні на що на світі. І це знання завжди буде зі мною: найголовніше знання на світлі.

Ви дихаєте рівно, дихайте спокійно ... і повертаєтеся потихеньку сюди. Повертаєтеся в цю кімнату, під вами стілець - і ви зручно сидите на ньому. Можете сильно зітхнути, відкрити очі - і опинитися тут.

Медитація "Будинок моєї душі"

Це дуже сильне вправу. Воно викликає глибокий інтерес, багато почуттів - і надовго запам'ятовується. Однак від провідного тут потрібне вміння вести медитацію.

 * * *

Для медитативного розслаблення всіх можна попросити сісти в пари, а можна дозволити влаштовуватися індивідуально, максимально зручно. У першому випадку забезпечується краще пророблення отриманих вражень, а в другому - краще отримання цих самих вражень.

Власне, під час самої медитації нічого не відбувається, все спокійно сидять (а іноді - лежать), а ведучий вимовляє текст, що породжує в душі певні картинки. Медитація може тривати довго, до півгодини і більше. Після ж виходу з неї ведучий пропонує зберегти в душі все, що під час медитації вдалося побачити, і постаратися це зрозуміти. Ключ до розуміння полягає в тому, що побачений тобою Будинок - це твоя Душа. Душа реальна або бажана.

- У кого-то вона схожа на просторий і чистий Палац, а у кого-то це занедбаний Замок з захаращеними горищами та тривожними чорними коридорами. І свист вітру в вікнах з розбитими шибками, і уханье сов ... Важкі двері - закрита, що захищається душа. Важкі темні штори - відгородженість людини від світу. Один юнак побачив свій Будинок навіть не на землі - його Будинок плавав по воді. Вільно, без будь-яких уподобань, як він і жив.

Отже, всі сідають в пари (якщо ще не сидять) і в парах розповідають, хто який Будинок своєї Душі бачив, як він це розуміє і як до цього ставиться, які почуття ці картинки викликали у нього.

Ведучий, природно, допомагає всім, хто в його допомоги потребує.

текст

Відпустили свої руки, м'яко пройшлися по своїй правій руці, і їй стало добре. М'яко пройшлися по своїй лівій руці, в вашому полі уваги опинилися ваші кисті, вони відразу стали великі, теплі. М'які, великі, теплі. Вільні плечі - подивіться, чи дійсно вони вільні. Скиньте напруга з особи, відразу в голові з'являється легкий туман, м'яка, спокійна порожнеча. Спокійно стоять ноги, просто погляньте на них, м'які спокійні ноги - і забули про них. М'яке подих ... Хто хоче, може вдихнути сильно - і видихнути. І відчути повітря, який проходить через крильця ніздрів - трохи прохолодний, і виходить - ви не відчуваєте його - він такий же теплий, як і ви. І світ стає чарівним, і легкий туман навколо вас. Коли виникає розслаблення, коли виникає туман, ви перестаєте розуміти, де межі вашого тіла. Ви начебто тут, і ви ніде. Десь ваші ноги ... І можна відчути, можна уявити, ніби блакитний, вже щільний туман, як тепла вода, стелиться у ваших ніг. І в ньому розчиняються, зникають ваші ступні. Ви відчуваєте тільки теплоту, і ось вже немає ступень. М'який, теплий туман піднімається вже до ваших колін, розчиняє їх у собі, і ось вже більше там нічого немає. М'яка теплота і блакитний туман піднімаються вище, піднімаються до ваших стегон, до кистей рук, і розчиняють вас всього. Він піднімається вище, вище ... Ви розчиняється в ньому, стаєте м'якими, теплими. Немає тіла, немає меж, і ось тепла вода підходить вже до ваших плечах ... Але ви не боїтеся - дихання легка і спокійна. Дивно - синій туман піднімається вже до ваших очей ... Чим дихайте ви? Легкістю, блакиттю ...

І ось зникли ви повністю, і тільки сонячні відблиски не поверхня - там, де тільки що були ви. І ви відчуваєте, що душа ваша звільнилася, і злетіла над поверхнею цього блакитного океану, і полетіла в красивому легкому повітрі - в небо, високо, в блакить. Ви розкинули руки, ви летите і дихайте на повні груди - в висоті. Як красиво навколо вас: хочеться дивитися на горизонт, на далекі гори і зелений ліс, на величезний блакитний океан, який під вами - під тобою ... Можна піднятися до хмар, опинитися врівень з ними, виявитися вище їх, опинитися в цьому чарівному світі , і купатися в цих хмарах, розслабитися і лягти, відпочити на них, і вони візьмуть твоє тіло. Можна перекидатися в них, пірнати, перевертатися, зникати всередині - і вилітати з них, бути всюди, насолоджуватися своєю свободою. Можна знову полетіти до землі, і, пролітаючи над нею, спускаючись нижче, пролітаючи над річкою, пролітаючи над зеленими полями з напрочуд гарними квітами, знайти те місце на землі, в якому вам так добре. Ваше улюблене місце на землі ... Де воно буде? Я не знаю, це вибираєте ви. У кого-то це тиха лісова річка, галявина, де росте багато різних квітів. Ви лягаєте в квіти, і якусь квітку виявиться зовсім близько від твого обличчя. Ти побачиш, що він хитнувся назустріч тобі, і відкрився назустріч тобі, і ти посміхнешся йому. Ти не захочеш його зривати - ти просто зрозумієш, що він відчув тебе і передав тобі свою красу. І ти посміхнешся йому, подякувати його. Вам буде добре. Хтось виявиться в зовсім іншому місці: можливо, високо в горах, де прохолодний туман, де самотність, але дуже чистий і високий повітря, де ти будеш абсолютно один, де можуть бути чудеса, де може бути диво. А може бути, ти будеш на скелі, з якої відкривається вид на море. Я не знаю, де будеш ти, але я знаю, що в цьому світі, в твоєму світі, і на твоєму місці - можливі чудеса.

І на цьому місці, на місці, яке вибрав ти, ти побудуєш свій будинок. У твоєму розпорядженні - все. Що ти вибереш, що захочеш ти - то і буде. Поки будинок існує тільки в твоїй уяві. Його ще нема. Але контури його тобі вже трохи видно. Яким він буде - саме в тому місці, де ти зібрався його побудувати? Він буде великий, високий, або він буде маленький, тихий, акуратний? Ти повинен вже зробити розмітку: тут будуть стіни, тут можливий підвал. Які будуть закладатися стіни у твого будинку? Це будуть великі, товсті, бетонні або цегляні стіни? І глибокі підвали, великі, заплутані? Чи будеш ти сам знати, що знаходиться в цих підвалах? Або це буде легкий будинок на палях, з легкими літніми стінами, тому що в твоєму світі ніколи не буває зими, ніколи не буває морозу? Ти починаєш зводити ці стіни. Які вікна будуть в твоєму домі: спробуй уявити їх, спробуй побачити їх. Це будуть великі, легкі, скляні, завжди відкриті вікна, або це будуть гарні вузькі бійниці, або це будуть невеликі, акуратні, дуже теплі віконця з віконницями. Якою буде вхід в твій будинок, які двері буде там? Спробуй побачити її, спробуй уявити її. Це буде важка двері із золотою ручкою, і кожен, хто входить буде перейматися повагою перед таким входом. Або це будуть невагомі скляні двері, які відкриваються від легкого поштовху в них? Чи будуть замки на дверях свого дому Що людина побачить, коли він увійде в ці двері: простору вітальню, довгі коридори? Скільки буде поверхів у цьому будинку: другий поверх, третій? Яка буде дах у твого будинку - і що буде під нею? Чи буде там поетична голубник, або це буде горище для старих, занедбаних речей? На що буде схожий твій будинок? І - яка буде твоя найулюбленіша кімната в твоєму домі? Спробуй зараз побачити її.

Де ти знаходишся? В якій кімнаті? Що зараз перед тобою? Озирнись, відчуй. У цій кімнаті ти проводиш основні години, час свого життя. Підійди до вікна: Що це за вікно? Велике, просторе? Чи є штори на цьому вікні? Це легкі, світлі штори, які відкидаються вітром, тому що вікно твоє відкрито, тому що за цим вікном тепло і світло? Або ці вікна закриті важкими щільними шторами, які створюють тобі затишок і дають можливість бути тобі одному в твоєму царстві, в твоїй кімнаті? Що стоїть в цій кімнаті, яка меблі, де твій робочий стіл? Яке місце в твоїй кімнаті найзатишніше, найкрасивіше: де ти працюєш або де ти відпочиваєш? Це старий диван або легка ліжко? Чи багато книг в твоїй кімнаті? Чи багато речей у твоїй кімнаті? Чи все ти добре бачиш в своїй кімнаті? Красива вона? Це кімната дійсно для роботи? Або вона багато в чому для краси? Або це кімната для відпочинку? Ти любиш свою робочу кімнату? Які у тебе почуття до всього, що тут є навколо тебе? А що лежить на твоєму столі? Ти бачиш ці білі аркуші паперу? Що пишеш ти на них? Яке життя відбивається в них? Гарний твій почерк, коли ти пишеш своє життя на цих аркушах паперу? Чи відчуваєш ти, як легкі листки цього паперу, як легко вони літають? Але прислухайся: чи є якісь звуки навколо тебе, чи є люди в твоєму домі? Якщо ти вийдеш з цієї кімнати, подивися, чи є тут інші люди: діти, друзі, старші, батьки ... Вони живуть тут постійно, або вони приходять сюди в гості, коли ти їх покличеш? Що для них тут зроблено, що для них приготовлено? Цей будинок гостинний, вони можуть тут довго жити? А що навколо твого будинку - подивися ...

Який пейзаж ти побачиш навколо? Багато лісу, або високі гори, або красиве море ... Трава ... Квіти ... Це все зроблено твоїми руками, або все це росте саме? Чи багато тут бур'яну? Які почуття у тебе до всього, що бачиш ти? Подивися на все, що оточує твій будинок, подивися на свій будинок з боку: чи подобається він тобі? Або в ньому щось недобудовано? Збережи в пам'яті цей свій будинок: іноді він буде тобі здаватися іншим, він може навіть міняти свої обриси. Запам'ятай його, і, головне, запам'ятай свої почуття до нього, це важливо для тебе. В цьому будинку ти так часто буваєш, в цьому будинку ти так багато жив ... і будеш жити ... Запам'ятай цей світ, запам'ятай це місце, і, якщо це хороші почуття, знай, що б не відбувалося навколо тебе, у тебе завжди на землі є місце, куди ти можеш прийти, де ти можеш опинитися, і де тобі завжди буде так добре ... ти побачиш те, що ти так любиш бачити, і тут будуть ті речі, які так дороги тобі, і сюди приходять ті люди, які так близькі тобі. Тут дме той вітер, який радує тебе, тут відбуваються чудеса, які любиш ти. Це твій світ, ніхто не може забрати його в тебе, тільки ти робиш його. Ти володар цього світу, ти гість цього світу, ти центр цього світу, світ твій - і ти частина цього світу.

А зараз постарайтеся не забути нічого з того, що ви бачили, і повільно повертайтеся сюди ...




 Дізнайся дванадцять ликів "Я" - демонстраціонка і гра |  Яку куртку одягне Ваня? |  Вітаю! |  Уяви партнера Особистістю в повній реалізації |  Подарунок в каруселі |  Я довіряю тобі! |  Вибір близькості - душевної і фізичної |  методичні зауваження |  Як це може відбуватися? |  Методичне зауваження наостанок |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати