Головна

примирення

  1.  НАЦІОНАЛЬНЕ ПРИМИРЕННЯ І ЗГОДУ
  2.  Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням з потерпілим
  3.  примирення

Погляди різні потрібні,
 погляди різні важливі ...

Правильно?

Із задоволенням зізнаюся: вся ця провокація - дискусія з Карлом Роджерсом - була затіяна для того, щоб ми, колеги-психологи, ще раз взялися разом за руки і дружно сказали: кожен з нас розумниця в своїй області, і слава Богу, якщо ми не прагнемо окупувати своєї правотою області сусідні.

- Навіть якщо вони нам дуже подобаються.

По-моєму, абсолютно нормально, якщо в психології дружно співіснують дуже різні підходи. Так, ми різні, і це здорово.

Якщо Карл Роджерс свій підхід називав гуманістичної психологією, то підхід Синтон я міг би назвати психологією реалістичної. При цьому очевидно, що одне абсолютно не виключає іншого, а скоріше доповнює: чому б реалістичність навіть не підвівся гуманістичною, а гуманістічность - не зміцнить реалістичним поглядом?

І, тим не менше, наші підходи досить різні. Від чого?

З одного боку, ми люди просто різні за характером. У порівнянні з Роджерсом, мені не вистачає теплоти, заколисуючої релігійності і посидючість підприємства. Чого мені не вистачає в Роджерса, так це гумору, здорового авантюризму і бадьорою наступальність [22]. А стиль роботи, як і стиль одягу, повинен підбиратися індивідуально, під людини.

З іншого боку, різниця підходів багато в чому визначається різницею контингенту і, відповідно, метою роботи. Карл Роджерс працював з людьми, які потребують психотерапії.

- Так, у нього були вже не пацієнти, його люди - вже відносно здорові, але як клієнти - у Роджерса були важкі клієнти. Почитайте його звіти.

А у мене не клієнти, а - сонячні сінтоновци, в основному бадьора, з задоволенням відчуваючи і без праці думаюча молодь. Це люди, ще бажаючі і здатні себе міняти і себе вчити, готові працювати не тому, що інакше все противно, а тому що -

- А чому цуценята так люблять возитися?

- Тому що їм це цікаво.

Для клієнтів Роджерса проблема - адекватно зрозуміти і висловити свої почуття, для моїх соколів інтерес інший: що з цими своїми адекватними почуттями робити. Його клієнти страждали від нестачі любові, мої сінтоновци дуже скоро любов'ю виявляються перегодовані.

Роджерс, звичайно, прав, і найрозумніше вимога для його скукоженний клієнтів - це самоактуалізація. Нереалістично вимагати від людини, щоб він здоровим способом ділився чимось з оточуючими, якщо він ледь живий сам. Більшість же сінтоновцев актуалізують себе настільки, що їм уже пора думати і про інших. Як писав Мартін Бубер, "хоча людям треба починати з пошуку себе, вони не повинні закінчувати цей пошук на собі".

Якщо хочете, синтонів починається там, де Роджерс закінчував свою роботу. І тому ми працюємо - дуже по-різному.

- Хоча і дуже любимо один одного.




 час розлучатися |  Розлучення, потрібний людям |  Правила приготування чоловіка до домашнього господарства |  Людина, яка мені дуже близький |  Карл Роджерс як психолог і садівник |  Філософія Роджерса і нові догми |  Маніпуляції та інші приємні речі |  Душа і тіло |  Щастя без жодного особистісного зростання |  Обережний погляд на конгруентність |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати