Головна

Щастя без жодного особистісного зростання

  1.  I. Статистична обробка даних вимірювання росту.
  2.  S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втому.
  3.  Абсолютне значення одного відсотка приросту
  4.  Абсолютні, відносні та середні величини. Середньоарифметична, проста і зважена середня гармонійна, середня хронологічна.
  5.  Алгоритм вимірювання росту
  6.  Аналіз зростання пасажирських перевезень
  7.  Аналіз ступеня оновлення, вибуття, приросту і зношеності основних фондів

Мої колеги з тусовки гуманістичної психології переконані, що людина є істота самоактуализирующееся, що прагне до зростання і розквіту. Ця позиція приречена на успіх, бо кому не сподобається така красива казка про себе? Однак змушений їм заперечити. Люди не такі: вони просто різні. Є - самоактуализирующиеся, є - набагато краще, а як правило, - зовсім інші. Наприклад, просто - здорові тварини.

Основна теза Роджерса полягає в тому, що людина завжди шукає можливості для особистісного зростання. Про що говорить мені мій досвід? Що це корисна віра, але зовсім не факт. З цією вірою буває легше працювати самому, це буває корисно вселяти своїм вихованцям, але чи правда це про кожного?

- По крайней мере - сумніваюся.

Люди різні. І дуже можливо, що в цей вечір (або: в цю осінь ... в цій родині ... з цими друзями ... в цьому тілі ... в цьому віці ...) - людина хоче зовсім особистісного зростання, а чогось більш реального, надійного і безпечного. Наприклад, отримати зарплату, яку не виплачують останні півроку, і залишити в своєму житті все як є.

- Розумні люди давно засвоїли, що відомий чорт завжди краще невідомого.

Свідома відмова від особистісного зростання нерідкий і серед житейски орієнтованих (тобто абсолютно не дурних) сінтоновцев: "Микола Іванович, я не хочу більше особистісно зростати і втрачати через це своїх друзів, які нормальні, а не сінтоновци! Друзі мені важливіше!"

У кожного - своя життєва ситуація. Хтось, люблячи себе, проте собою незадоволений і має намір особистісно зростати, інший всім задоволений і найбільше бажає не міняти нічого, а хто-то, абсолютно розсудлива, на певному відрізку свого життя бажає, наприклад, швидше (душевно і тілесно) померти.

- "День пройшов - до смерті ближче. Слава Тобі, Господи!" - В певному віці це бажання цілком щире, стримуване лише християнським забороною на самогубство. Який, до Господа, особистісний ріст ?!

І не потрібно думати, що небажання особистісно себе розвивати притаманне тільки бабусям з сенільним психозом або невротикам з найшизофренічнішим радикалом. Більшість моїх однокласників (а ми регулярно зустрічаємося своїм класом ось уже більше двох десятків років) до ідеї особистісного розвитку відносяться так само натхненно, як до пропозиції пожертвувати чергову зарплату на будівництво притулку для бродячих кішок.

- Тобто спасибі, звичайно, справа добра, але як-небудь іншим разом.

Можете також спробувати зацікавити психологічними курсами особистісного розвитку сусіда з першого поверху, навіть якщо він сьогодні тверезий і не просить у вас у борг. Якщо він чемно відхилить вашу пропозицію, ви це можете пояснити його важким дитинством, і я з вами, звичайно, погоджуся, але що від цього змінюється? У будь-якому випадку бажання рости і розвиватися (крім як в прямо м'ясному варіанті) у нього не додасться.

Ми різні.




 дорогі жінки |  Разом, або Шкідлива арифметика |  На що дивитися, щоб не маятися тугою |  час розлучатися |  Розлучення, потрібний людям |  Правила приготування чоловіка до домашнього господарства |  Людина, яка мені дуже близький |  Карл Роджерс як психолог і садівник |  Філософія Роджерса і нові догми |  Маніпуляції та інші приємні речі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати