Головна

Образ і подобу

1.  A. Механізм мотивації необхідно побудувати таким чином, щоб особисті інтереси працівників не повинні входити в протиріччя з метою підвищення доходів організації.
  2.  D-сітки. неповторне розмаїття
  3.  FE 20 25 Рада дивізіону по пасторського і богословської освіти.
  4.  FE 26 Е ВІДДІЛ ОСВІТИ Уніон
  5.  FE 27 15 Е Функції Відділу освіти конференції.
  6.  II. Різноманіття форм. одна корекція
  7.  II. Утворіть знаки запитання й негативні пропозиції.

- А вдвох працювати веселіше! - Зауважив деміург Шамбамбуклі, оглянувши плоди спільної праці. - Дивись, як швидко впоралися! І тижні не минуло.

- Без мене б ти ще десять мільйонів років провозився, - досить хмикнув деміург Мазукта. - Все тому, що занадто багато уваги приділяєш дрібницях. А я працюю цілими концепціями. Чи не «так буде крапля, ще крапля, і ще крапля, і ще ...», а відразу «так буде дощ!».

- Да я зрозумів. Це ти вправно придумав.

- Це придумав не я, - відмахнувся Мазукта. - Книжки треба читати!

- Ага, - кивнув Шамбамбуклі, - почитаю як-небудь. А що нам тепер треба робити?

- А тепер, - потер руки Мазукта, - давай Створімо людину за своїм образом і подобою.

- Давай! - Охоче ??погодився Шамбамбуклі і взяв в руки кому глини. - По-твоєму або по-моєму?

- По нашому.

- Тобто, як? - Сторопів Шамбамбуклі. - Ми ж різні!

- Правильно. Але щось спільне у нас є?

- Так звичайно...

- Ось і зробимо людину схожою відразу на нас обох.

- Е-е ...

- Концепція, Шамбамбуклі, концепція! Дрібні відхилення не важливі, беремо тільки саму суть.

- Творче початок? - Припустив Шамбамбуклі.

- Смієшся, чи що? До чого тут вона? Дві руки, дві ноги, одна голова. Решта - як вийде.

- Але це ж чисто зовнішні ознаки!

- Ну! А ми з тобою про які тлумачимо?

- Мазукта, - ніяково сказав Шамбамбуклі. - Я, звичайно, розумію, що ти розумний і багато в чому досвідченіші за мене. Але ти ж сам знаєш, що насправді у нас з тобою немає ніяких рук і ніг.

- А чому ж я їх бачу? - Єхидно перепитав Мазукта.

- Тому що ... ну, це алегорія. А самі ми представляємо Ідею в чистому вигляді ...

- Це після шести днів роботи - і чистий вид? - Зареготав Мазукта і ткнув пальцем в масну пляму на сорочці Шамбамбуклі. - Ти себе в дзеркалі давно бачив?

- Це пляма теж має алегоричне значення, - пояснив Шамбамбуклі. - Воно - символ. Так само, як рука або нога. А насправді...

- Символ чого? - Перебив Мазукта.

- Ну, чого-небудь. Наприклад, тяжкої праці.

- Це пляма від яєчні, яку ми їли вранці. Поясни, як яєчня може символізувати тяжка праця?

- Ну-у ...

- Гаразд, залиш.

Мазукта присів на камінь, взяв в руку гілочку і почав малювати на піску.

- Поглянь. Це що?

- Собачка, - впевнено заявив Шамбамбуклі.

- М-м ... Ні, взагалі-то, кінь. Ну не вмію я їх малювати! Гаразд, нехай буде собачка. А це?

- Теж собачка?

- Правильно. А це?

- Собачка? ..

- Вгадав. А це?

- Ще одна?

- Так. Зауваж, що вони всі різні. Але ти їх безпомилково відніс до одного виду. Чому?

- Ну-у ... може, тому що вони всі схожі на собачок?

- Ось! - Мазукта підняв палець. - Це те, що я називаю концепцією. Собаки можуть бути різними, але всі вони влаштовані по одному і тому ж принципу. Усік?

- Ні.

- Гр-р-р! Гаразд, спробуємо інакше. Ну-ка, дай сюди свою глину.

Взявши в руки кому глини, Мазукта примружився, оцінюючи досвідченим оком фігуру Шамбамбуклі, а потім в кілька впевнених рухів виліпив смішного нескладного чоловічка.

- Дізнаєшся?

- Ну, знаєш! - Задихнувся від обурення Шамбамбуклі. - І зовсім навіть не схоже!

- На кого не схоже? - Хихикнув Мазукта.

- На мене! У мене зовсім не такий ніс, і очі ...

Шамбамбуклі осікся. Мазукта зареготав.

- Зрозумів тепер? Це і є «образ і подобу» - щось, що відображає саму суть об'єкта, десь перебільшено, десь однобоко, десь одним недбалим мазком, сильно спрощене, але завжди відразу і безперечно якого всі люди знають - і називається воно ка-ри ка-ту-ра.

- Але чому обов'язково така отруйна? Ти міг би, принаймні, створити дружній шарж!

- Ну вибач, не думав, що тебе це так зачепить. По-моєму, тут немає нічого образливого ...

- Ні, є! Ти навмисне!

- Та кажу ж тобі! ..

Тим часом чоловічок, створений за образом і подобою Шамбамбуклі, злодійкувато озирнувся, переконався, що за ним ніхто не стежить, і скоріше поліз на пальму.

жарт

- Шамбамбуклі, хочеш повеселитися? - Запитав деміург Мазукта.

- Хочу, - обережно погодився деміург Шамбамбуклі.

- Читай! - Мазукта з широкою посмішкою простягнув одному товсту книгу в шкіряній палітурці.

- Це що? - Запитав Шамбамбуклі.

- Книга Буття, - відповів Мазукта. - Я тут вирішив трохи розважитися, створив для приколу новий світ, ну і описав докладно весь процес.

Шамбамбуклі відкрив книгу на першій сторінці, прочитав кілька рядків і здивовано підняв брови.

- «Спочатку створив Мазукта ...» Що, ось це ось ти і створив ?!

- Ага! - Радісно усміхнувся Мазукта. - Я ж кажу, приколотися захотілося. Ти далі читай.

- Уже читаю. «Розділив ... і помістив між ними ...» - Шамбамбуклі пирхнув. - «А в день четвертий сказав ...»

Шамбамбуклі затиснув рот долонею і захихикав.

- Ага, саме так і сказав, - підтвердив Мазукта. - Продовжуй, далі ще цікавіше.

- «І створив ... ги-и ... і два величезних ... і всяких плазунів ...»

Шамбамбуклі закинув голову і голосно зареготав.

- Мазукта! Ти серйозно? .. І їжачків?

- І їжачків, - з посмішкою підтвердив Мазукта. - І крокодилів. Двох, зауваж!

- «Кро ... до ... і сказав їм ...» Ой, не можу!

Шамбамбуклі зігнувся від сміху.

- Це ще що! - Хмикнув Мазукта. - Ти подивися в додатку, як там влаштовано сонце!

- Ой, сміхота! - Шамбамбуклі зі стогоном сів на підлогу. - Мазукта, припини, я зараз коллапсирующимися від сміху!

- Це ти ще не бачив географічну карту! На двісті восьмий сторінці.

Шамбамбуклі тремтячими пальцями розкрив книгу посередині, кинув швидкий погляд на карту - і в корчах звалився під стіл, послужливо створений Мазуктой.

- Ма ... Мазукта! - Видавив він крізь сміх. - Ну ти даєш! Ти ... ти просто ...

Мазукта з розчуленням подивився на одного, ридає під столом.

- Приємно бачити справжнього поціновувача! - Виголосив він. - Ти ось можеш вловити родзинку. А то у людей зовсім немає почуття гумору.

Шамбамбуклі сіл, витираючи очі і стримано похрюкуючи.

- А що не так з людьми?

- Чи не цінують, - зітхнув Мазукта. - Адже правда, смішно ж? А вони навіть не посміхаються.

- Може, тому, що їм в цьому світі жити? - Припустив Шамбамбуклі.

- Та не в цьому справа, - відмахнувся Мазукта. - Гумор аж надто професійний. Що вони можуть розуміти, жалюгідні користувачі!

модель людини |  Навіщо в світі зло? |  стовпотворіння |  основний принцип |  Правильно і неправильно |  Чому люди не літають як птахи? |  Побільше щастя, поменше горя |  Хримбель |  Батьки та діти |  Тут буде місто усунутий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати