Головна

Олімпіада з мистецтва (МХК) 24 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

6. Усуньте неполадки. Якщо людина відчуває труднощі зі зміною минулого досвіду, поверніть його в сьогодення, витягніть і стати на якір додаткові ресурси, додавши їх до існуючого ресурсному якоря.

7. Перервіть стан. Як тільки у клієнта зміняться минулі переживання, нехай він перерве стан. Через невеликий проміжок часу попросіть його подумати про те іншому або небажаному почутті.

8. Проведіть перевірку. Що відбувається? Чи змінилися спогади? Яким чином? Чи з'явилося у людини відчуття ресурсу замість проблемного стану (№ 1)?

9. підлаштуйтеся до майбутнього. Нехай на закінчення

людина подумає про схожих переживаннях, які можуть очікувати його в майбутньому.

X. Зміна особистісної історії

з точки зору моделі

Метасостоянія

1. Визначте проблему (первинне стан).

Подумайте про те, з яким періодом вашого життя і конкретним місцем пов'язана турбує вас «проблема».

A. Як, на ваш погляд, вони породжують «проблему»?

Б. Яка виникає емоція, коли ви занурюєтеся в цей спогад? Що вона означає?

B. Вийдіть з проблемного стану.

2. Займіть позицію спостерігача в цьому переживанні (Метасостоянія).

A. Переміщайтеся по вашій лінії часу (дис-соціірованно) - поверніться до події, котрий породив проблему, і спостерігайте проблему з метагюзіціі.

Б. Розгляньте, як ви, молодший, переживаєте це конкретну подію.

B. Якщо у вас труднощі з дисоціацією, поставте уявну ширму (наприклад, з плексигласу) на метауровне між «собою» дисоційованому і «собою» всередині цієї події.

3. Зберіть дані з позиції спостерігача (Метасостоянія).

A. В яких ресурсах потребували ви, будучи молодшим?

Б. У яких ресурсах потребували інші учасники події?

B. Визначте необхідні ресурси.

4. Поверніться в сьогодення і отримаєте доступ до ресурсів.

А. Отримайте доступ до кожного з необхідних

ресурсів і стати на якір їх.

Б. Підсильте і перевірте якоря для ресурсів.

5. З позиції спостерігача перемістіть ресурси (Метасостоянія).

A. Надайте собі, більш молодому, всі необхідні ресурси і дозвольте події розгортатимуться за їх участю. Уявіть себе, що дає собі ж, більш молодому, додаткові ресурси. Спостерігайте, як розгортається подія, що не зачіпає цей ресурс.

Б. Надайте іншим учасникам «фільму» необхідні їм ресурси.

B. Проведіть «екологічну перевірку»:

- Чи забезпечує новий ресурс кращий результат?

- Чи покращує це життя?

- Чи дає це вам «карту», ??більш зручну в застосуванні?

Частина 3 - Модель нервових процесів НЛП

6. Асоціюйтеся з ресурсним станом (пункт 5 вище).

7. Рухайтеся в стані асоціації вперед по своїй особистісної історії, маючи додаткові ресурси.

А. Перенесіть додані ресурси в ваше майбутнє, покращуючи і збагачуючи рік за роком вашу лінію часу.

Б. Дозвольте доданим ресурсів впливати на всі аспекти вашого життя.

XI. Колапс візуальних якорів: подолання сумніву

Під час своїх навчальних семінарів по НЛП Тед Джеймс пропонував учасникам виконати вправу з подолання сумніву. Джеймс робив це, щоб психологічно підготувати їх до показового розбивання соснової дошки рукою. Ця вправа є яскравим зразком застосування концепції інтеграції частин. Ви можете виконати цю вправу самостійно. Якщо ви лівша, замініть всюди ліво на право.

1. Встаньте рівно. Витягніть обидві руки перед собою. Закрийте очі і згадайте момент, коли ви відчували себе всемогутнім. Згадавши цей час, вчувствуются в своє тіло, відчуйте те, що відчували тоді, почуйте те, що чули, побачте те, що бачили. Тепер зосередьтеся на цьому відчутті всемогутності і розповсюдьте його по всьому тілу. Створіть його образ і помістіть його в праву долоню.

2. Очистіть екран. Тепер я хочу, щоб ви згадали момент, коли відчували всеосяжну любов до себе. Дозвольте цій любові огорнути вас. Повністю поринете в це відчуття, бачити і чути те, що бачили і чули тоді. Зосередьтеся на цій любові і створіть її образ. Розтисніть праву долоню і помістіть в неї цей образ. Потім стисніть долоню. Знову очистіть екран.

3. Я хотів би, щоб ви згадали момент, коли не могли помилитися ... момент, коли ви знали, що

все в ваших силах. Згадайте момент, коли ви знали, що в ваших силах отримати все бажане. Згадавши цей момент, зосередьтеся на своєму тілі. Дивіться на власні очі, слухайте те, що чули, розглядайте те, що бачили, відчувайте те, що відчували. Повністю поринете в той момент, коли знали, що все в ваших силах. Відчуйте це відчуття могутності, навіяного знанням, що в ваших силах отримати все, що побажаєте. Візьміть цю енергію і рас

широка її по всьому тілу. Створіть її образ і помістіть в праву долоню. Потім стисніть її.

4. Тепер очистіть екран. Згадайте час, коли ви

були по-справжньому енергійні. Виберіть момент, коли енергія переповнювала вас. Ви відчували себе таким енергійним. Вам вистачило б сил зробити все, що б ви не побажали зробити. Зосередьте на своєму тілі, побачте те, що бачили, почуйте те, що чули, відчуйте те, що відчували. Візьміть всю цю енергію і наповніть себе нею. Створіть її образ і помістіть в праву долоню. Потім стисніть її. Просто утримуйте цей образ у своїй правій долоні.

5. Тепер згадайте веселі часи, момент, коли ви нестримно сміялися. Зосередьтеся на своєму тілі і побачте те, що бачили, почуйте те, що чули, і відчуйте те, що відчували. Тепер візьміть цей сміх і гарний настрій і створіть їх образ. Помістіть цей образ в праву долоню і тримайте там.

6. Тепер розтисніть праву долоню і розгляньте образ цієї енергії, потужності і добрих почуттів. Погляньте на колір. Погляньте на розмір. Що сказав би цей образ, якби заговорив з вами? Піднесіть його до вуха і вислухайте все, що він хоче сказати. Які звуки він видає? Тепер відзначте, як приємно відчувати його. Відзначте розмір, вага і текстуру всієї цієї енергії. Після всього цього з любов'ю стисніть його в правій долоні.

7. Сумніваєтеся ви в тому, що стаєте саме таким, яким вам хотілося б бути? Принесіть образ цих сумнівів і помістіть його в ліву долоню (або праву, якщо ви лівша). Візьміть всі сумніви, які тільки можуть у вас виникнути, і помістіть їх в ліву долоню. Прислухайтеся до того, що вони вам говорять. Відчуйте всі ці сумніви.

8. Тепер візьміть щось хороше, що знаходиться у вашій провідною руці, і перелийте його в іншу руку, виробляючи при цьому якомога більше шуму. Продовжуйте переливати сумніви і енергію з руки в руку до тих пір, поки вони не стануть ідентичні один одному. Дивіться на них до тих пір, поки вони не почнуть походити один на одного кольором, розміром, контурами і текстурою. Коли вони стануть в точності схожі один на одного, ще раз згадайте час, коли відчували себе всемогутнім, нескінченно коханим, і час, коли все було в ваших силах. Помістіть все це в вашу провідну руку, любовно обхопіть долонею і стисніть її. Тепер ви можете активізувати ці почуття коли побажаєте.

Глава- 1 Якореніє: -управління нервовими -процеси ___ 197

XII. зчеплення якорів

Що робити, коли бажане стан занадто далеко від наявного? У деяких ситуаціях відстань виявляється настільки великим, що двох-кроковий процес колапсу якорів не працює. Одним із прикладів є перехід від стану тупика до стану мотивації. Деяким людям мотивація здається занадто далекою від безвихідного стану, щоб здійснити інтеграцію. Тупик не зв'язується з мотивацією. На рівні нервової системи Тулик не може об'єднатися з мотивацією. Вирішенням цієї проблеми є зчеплення якорів. Використовуючи даний прийом, ми поміщаємо між цими двома станами інші стани.

Я (Б. Б.) використовую для цієї процедури кісточки пальців. Можна також зупинитися на тильній стороні долоні або руки. Цей прийом полягає у виборі станів, які поступово приведуть наявний стан людини до бажаного, або зчепити їх. Як приклад я візьму перехід від стану тупика до стану мотивації. Стан тупика - це наявний стан. Стан мотивації є бажаний стан. Однак бажана зміна занадто велика для двокрокового процесу колапсу якорів.

Тому рішення полягає в тому, щоб визначити кілька кроків, які допоможуть привести від безвиході до мотивації. Ви якір кожне з станів, в тому числі наявне і бажане. Нижче перераховуються кроки цього процесу. У міру їх проходження я буду пояснювати процес. Ви можете виконати цю вправу з двома іншими людьми. Воно найбільш ефективно при трьох учасників.

1. Встановіть раппорт з клієнтом.

2. Поясніть клієнту, що ви будете доторкатися до нього з метою якорения.

3. Визначте проблемний стан. Для ілюстрації ми використовуємо в якості проблемного стану стан безвиході.

4. Визначте кінцевий стан. Ми вибираємо в

Як кінцевий стану мотивацію.

5. Вибудуйте ланцюжок. Побудова ланцюжка - вирішальний фактор в успіху цієї процедури. Ваш вибір стану, яке виведе людини з глухого кута, зумовить ефективність процедури. Попросіть клієнта: «Згадайте останній раз, коли виходили з тупика. Як ви це робили? »Якщо він не може згадати момент, коли вибрався з глухого кута, попросіть його уявити, як він це зробив би. Запитайте у клієнта, яка мотивація для нього дієва. Для деяких людей мотивацією служить рух «геть» від

чогось. У НЛП ми називаємо цих людей «йдуть геть». Їх направляючий фільтр (ме-тапрограмма або нервовий фільтр) - рух геть від того, чого вони не хочуть. Вам доведеться вибрати негативний стан, наприклад, страх, щоб вивести їх зі стану глухого кута. Цей перший крок повинен послужити для людини головним провідником.

Направляючий фільтр інших людей, навпаки, рухає їх у напрямку бажаного. Їх мотивацією є потяг до чого-небудь або кому-небудь. Щоб вивести таку людину зі стану глухого кута, потрібно вибрати стан на кшталт спраги або пристрасного бажання чого-небудь. Розпитуйте клієнта, поки не досягнете відповіді, що ж виведе його з глухого кута. Для прикладу візьмемо людину, що відноситься до типу «йдуть геть». Страх - основна мотивація в його житті. Таким чином, ми зробимо страх першим кроком по дорозі з глухого кута.

Вибравши перший крок, починаємо добудовувати залишок ланцюжка. Скільки кроків потрібно для ланцюжка? Відповідь: стільки, скільки треба! Звичайно потрібно від трьох до шести кроків. Клієнт дасть вам знати про це. Я (Б. Б.) описую наявний стан, потім залишаю місце і описую бажаний стан. Потім я показую запис клієнту і вирішую, як заповнити середину.

A. Наявне стан (тупик).

Б. Проміжний стан № 1 (страх).

B. Проміжний стан № 2 (спокій).

Г. Проміжний стан № 3 (безпека). Д. Проміжний стан № 4 (тиск). Е. Бажане стан № 5 (мотивація).

У цьому списку я привів можливі стани, які виведуть людини, «що йде геть», з тупика до мотивації. Відзначте, що тиск є прикладом негативного стану, але надає потужний фактор мотивації для людини, «що йде геть». Опитуючи клієнта, оцініть кожен крок. Використовуючи навички сенсорної гостроти, ви можете визначити, чи є кожен крок гармонійним наслідком попереднього. Людина розповість вам про це і вербально і невербально.

6. Викличте і стати на якір кожне стан окремо. Збудувавши ланцюжок, викличте і стати на якір кожне стан. Включіть сюди наявне і бажане стану. Дотримуйтесь процедур правильного якорения. Переконайтеся в цьому, перевіривши кожен якір. Може бути, ви захочете скомпонувати якоря.

Частина 3 - Модель нервових процесів-НЛП

7. Тепер ви готові до використання якорів. цей

крок є ключовим у цій процедурі. Щоб зчепити або пов'язати якоря, ви повинні належним чином відтворити їх. Спочатку відтворіть якір наявного стану (тупика). Тримайте палець на проміжному стані № 1 (страху). Коли наявний стан досягне піку, відпустіть цей якір і відтворіть якір проміжного стану № 1. Не тримайте на екрані їх одночасно. Це призведе до колапсу якорів. Ви не повинні допускати цього при зчепленні якорів.

8. Перервіть стан, попросивши клієнта очистити екран, глибоко зітхнути і т. Д.

9. Зціпивши наявний стан з проміжним станом № 1, перевірте ланцюжок. Перевіряйте, відтворюючи якір наявного стану. Якщо ваше зчеплення працює, клієнт повинен увійти в стан безвиході, а потім в проміжний стан № 1 (страх).

10. Перервіть стан, попросіть клієнта очистити екран, глибоко зітхнути і т. Д.

11. Тепер відтворіть якір наявного стану (тупика), спостерігайте, як клієнт входить в стан безвиході, а потім в проміжний стан № 1 (страх). Коли клієнт увійде в проміжний стан № 1 (страх), на піку страху відтворіть проміжний стан № 2 (спокій).

12. Перервіть стан.

13. Перевірте ланцюжок. Розпочніть відтворення якір наявного стану. Ваш клієнт повинен перейти від «глухого кута» до «страху», а потім до «спокою».

14. Перервіть стан.

15. Відтворіть якір наявного стану (тупика). Ви побачите «глухий кут», потім «страх», потім «спокій». Коли «спокій» досягне піку, відтворіть проміжний стан № 3 («безпека»). Перервіть стан і проведіть перевірку.

16. Повторіть це з кожним станом, включаючи бажаний стан мотивації.

Успішне завершення цієї процедури дозволить клієнтові вибрати, чи перебуває йому в стані «глухого кута» або в стані «мотивації». Подія, яка викликала стан безвиході, тепер може стати причиною виникнення мотивації. У клієнта з'являється можливість вибору. А людина, що має вибір, в більшості випадків віддасть перевагу жити не в змозі «глухого кута», а в стані «мотивації».

Після прочитання цієї глави ви, можливо, погодитеся зі мною в тому, що знання якорения дає корисний інструмент. Які якоря виникають в результаті нашої поведінки? Чи є у нас негативні якоря, які потрібно усунути? Чи є у вашому сімейному житті негативні якоря, від яких варто позбутися? Чи дратує вашу дружину (чоловіка) певна інтонація вашого голосу? Які реакції ви отримуєте від ваших дітей? Ви можете заякорити позитивну поведінку ваших дітей. Як тільки вам захочеться, щоб вони вели себе добре, відтворіть якір. Якореніє дає простий інструмент для контролю над станом. Якщо дитина поводиться так, як вам хочеться, стати на якір це поведінка в будь-який репрезентативною системі або комбінації трьох репрезентативних систем. У мене (Б. Б.) немає дітей. Зате у мене є одинадцятирічна племінниця, що обожнює мене. Я Заякорились позитивний якір на її руці. Кожен раз, коли я відтворював цей якір, вона кидала на мене дивний погляд і поводилася ідеально.

Можна навести безліч прикладів використання якорів священиками і вчителя-ми. Я стояв на правій стороні кафедри щоразу, коли згадував про прихильність вірі і рішучості. Якщо я говорив про щось негативне, то стояв на лівій стороні кафедри. Здогадайтеся, з якого боку кафедри я стояв, коли запрошував людей пройти до вівтаря в знак їх прихильності вірі? Ви можете спостерігати, як проповідники роблять те ж саме. Однак я (Б. Б.) сумніваюся, що вони усвідомлюють, що роблять.

Чи траплялося вам наслідувати популярному оратору? Зі страхом і трепетом ви піднімалися на трибуну. Ви запитували себе: «Чи зможу я повторити його виступ?» Але ви можете не просто наслідувати, а моментально встановити раппорт з аудиторією. Спостерігайте, якими якорями користується оратор. Відзначайте його жести. Спостерігайте, як він тримається і в якому місці стоїть. Чи використовує він аудіо-візуальні допоміжні засоби? Запозичте у нього якоря. Ніхто не зрозуміє, як ви досягаєте миттєвого рапорту з аудиторією, поки не заглядає в НЛП.

XIII. Візуальні та аудіальні якоря: сценічне якорение

Як встановити візуальний або аудіалишй якір? Встановлюючи аудіальні якоря, можна використовувати певні слова або звуки. Наприклад, я (Б. Б.) часто використовую слово «розслабтеся», щоб заякорити стан релаксації у клієнта. Але я використовую не тільки це слово, але також певну тональність голосу. Я промовляю це ело-

Глава 13 - Якореніє: .управлені.е нервовими процесами

у низьким і м'яким голосом. Таким чином, і слово, і тональність встановлюють у клієнта аудіалами-ний якір для релаксації. Для аудиального якоря можна також використовувати кашель, клацання пальцями або клацання ручкою. Це ефективно при роботі з групами. Кашель забезпечує не тільки ауді-ний якір, але і візуальний. Коли людина або група входить в бажаний стан, підніміть руку і Прокашляйтесь. Всякий раз, коли захочете, щоб людина або група увійшли в аналогічний стан, повторіть ту ж саму процедуру. Повторіть процедуру в точності. Вона відтворить якір і активізує аналогічний стан або поведінку.

Як візуального якоря я використовую знак «великий палець вгору». Часто одночасно з використанням цього знака я вимовляю позитивне твердження на кшталт «Я можу зробити все, що завгодно ...». Таким чином я встановлюю і аудіальний, і візуальний якір. Я використовую якір «великий палець вгору» зі своїми студентами. Всякий раз, коли мені хочеться залучити своїх студентів в діяльність, я відтворюю цей якір. Я називаю цю процедуру «сценічним якоріння». Якір «великий палець вгору» працює приблизно так само, як місце розташування на кафедрі, за допомогою якого священик якір певний стан у прихо-жан (див. Вище).

Примітка. Продавець міг би попросити покупця згадати і описати попередню велику покупку. Описуючи покупку покупець повинен подумки відновити свою стратегію придбання. Коли покупець досягне при

повинен встановити якір. Визначивши потреба покупця в пропонованому їм товар і описавши його, продавець під час примірки може відтворити якір. Це перемістить покупця назад у ситуацію покупки товару.

Встановлюючи сценічні якоря, якір бажаний стан аудиторії за допомогою певного положення на сцені. При цьому постарайтеся самі фізіологічно і тонально на нього налаштуватися. Побажавши відтворити потрібний стан, поверніться в ту точку сцени, в якій знаходилися, встановлюючи якір, і самі налаштуйтеся на тональність і фізіологію стану, яке бажаєте відтворити. Ця процедура викличе у аудиторії раніше заякоренних стан.

Ви також можете створити послідовність сценічних якорів. Припустимо, у вас виникло бажання перевести аудиторію зі стану апатії в стан збудження. Так як між апатією та порушенням відстань велике, більшого успіху можна досягти, створивши послідовність переходів до бажаного результату. Ця процедура строіт-

ся на основі тієї ж моделі, що і попередня процедура зчеплення якорів. Єдина відмінність полягає в тому, що на сцені ви використовуєте візуальні і аудіальні якоря, а не кінестетичні. Завдання полягає в тому, щоб придумати стан, яке послужить для аудиторії першим кроком на шляху до виходу зі стану апатії. Напружений цікавість буде сприяти виведенню аудиторії зі стану апатії. Потім запитайте себе, яким має бути наступний стан на шляху до порушення? Як щодо стану зіткнення з проблемою? Спонукає воно аудиторію до порушення? Так, ймовірно, так і буде. Чи буде нам ще одне проміжний стан між цим станом і збудженням? Для повної впевненості давайте введемо ще одне стан. Ланкою між станом зіткнення з проблемою і порушенням могло б стати очікування. Таким чином, ваша ланцюжок від апатії до порушення може виглядати наступним чином:

Перший крок: Апатія.

Другий крок: Напружений цікавість.

Третій крок: Зіткнення з проблемою.

Четвертий крок: Очікування.

П'ятий крок: Порушення.

Зрушуючи стан аудиторії від апатії до порушення, ви зчепіть ці якоря. Отже, спочатку виберіть для себе місце на сцені і стати на якір стан апатії. Обов'язково самі увійдіть в цей стан, відчуйте фізіологію і тональність стану апатії. Потім виберіть інше місце на сцені і стати на якір стан напруженого цікавості. Проілюструйте стан цікавості, занурившись в нього. Повторіть процедуру з кожним з решти станів. Встановивши якоря, повторіть їх ланцюжок два-три рази. Щоб прискорити процес, ви проведете аудиторію по ланцюжку станів, просто переміщаючись в різні точки сцени. Збуджує, чи не так?

XIV. Колапс якорів: просунутий візуальний патерн

Цей патерн дає можливість інтегрувати частини при конфлікті. Якщо у вас є дві конфліктуючі внутрішні репрезентації, вони встановлюють різні програми переконань, сприйняття, емоцій і поведінки. Вони запускають несумісні нервові патерни. Даний патерн здійснить інтеграцію цих двох моделей світу.

Частина 3 - Модель нервових процесів- НЛП

патерн

1. Визначте внутрішній конфлікт. Визначте і

виділіть частини. «У вас є частина, відповідальна за X, чи не так?» Придумайте для кожної з них назву або ярлик і відзначте внутрішню репрезентацію кожної частини.

2. Тепер сформуйте зоровий образ кожної частини, а потім помістіть їх в різні руки. Наприклад, частина «Гра» помістіть в праву руку, а частина «Робота / Бізнес» - в ліву.

3. Відокремте наміри від поведінки. проведіть

рефрейминга кожної частини, визначивши, наскільки цінною і такою, що заслуговує сприятливої ??оцінки виглядає кожна частина. (Це видозмінює фрейм, даючи людині можливість усвідомити позитивну роль або призначення кожної частини.)

4. Встановіть комунікацію. Запитайте кожну частину себе, які ресурси, що надаються іншою частиною, можуть сприяти більш ефективному функціонуванню? Як задіяти ігрову частину найбільш корисним для вас чином? Як застосувати себе на користь робочу частину? У більшості випадків ця частина буде відповідати вербальної, візуальної або кінестетичний реакцією. Прислухайтеся до вербальної реакції. «Тепер, коли ви усвідомили, що ці дві частини мають однаково позитивне призначення на більш високому рівні, які ресурси кожної частини могла б використовувати інша?» Почніть з більш позитивної частини. «Перемістіть ресурс в іншу частину ... зверніть увагу, наскільки інакше тепер виглядає і відчувається ця частина».

5. Уявіть, як буде виглядати, звучати, відчуватися частина, яка об'єднує ресурси інших

частин. Дозвольте третього способу сформуватися між двома попередніми, так щоб він поступово вбирав у себе все більшу кількість цінних якостей двох інших частин.

6. Дозвольте сформуватися послідовності зорових образів, що представляють перетворення (метаморфозу) кожної частини під час створення репрезентації центрального образу.

7. Потім попросіть людини, проробляє описані вище дії, звести руки разом і одночасно з цим об'єднати між собою (або здійснити їх колапс) уявні образи, так щоб вийшов третій образ.

8. І на завершення попросіть людини перемістити

всередину себе інтегрований образ. Расположі-

ті цей інтегрований образ, який об'єднав переваги обох частин, перед собою і потім проведіть його всередину себе.

9. Проведіть перевірку. обміркуйте конфліктну

ситуацію. Що відбувається? Як ви себе почуваєте? В чому різниця? Що змінилося?

висновок

Слова не є єдиною символічною системою для комунікації з самим собою і оточуючими. Невербальна комунікація - це теж «мову», за допомогою якого ми можемо спілкуватися (і спілкуємося). Інше питання - наскільки свідомо і цілеспрямовано протікає спілкування. Використовуючи поняття біхевіоризму, теорії навчання і класичного обумовлення, НЛП створює мову, модель і численні методи, необхідні для цілісного розуміння цього вимірювання комунікації.

Тепер ми можемо звернутися до дослідження «якорів» і «процесів якорения» в нашому житті і в житті тих, хто живе і працює поруч з нами. Ми можемо досліджувати «повідомлення» і нейросемантічес-кі стану, які вони викликають. Ми можемо також розвинути навички використання якорів і застосовувати їх у повсякденному житті більш усвідомлено, віддаючи собі звіт в тому, як ми це робимо, наприклад, наодинці з коханими або з аудиторією на пуб-особистої лекції.

Питання для роздумів

1. Що таке «якорение»?

2. Як Павлов відкрив процес якорения і як він його назвав?

3. Перерахуйте чотири принципи якорения.

4. Як встановити якір?

5. Що ви відчували, використовуючи якоря в різних вправах?

6. Що означає «колапс якорів»?

7. Як колапс якорів пов'язаний з інтеграцією частин?

8 Подумайте про якорсніі в контексті публічної лекції або презентації - чому ви навчилися?

фокусування

на субмодальностях

Що можна дізнатися з цього розділу:

пояснення субмодальностей

Нове розуміння секретів субмодальностей

Деякі психотерапевтичні втручання з використанням субмодальностей

Вправа на дослідження субмодальностей

«Лікування * головного болю та інших дискомфортних відчуттів

Перехресне відображення за допомогою субмодальностей

Субмодальності на лінії часу

Патерн «Шоколад леді Годіва»

Патерн «Помах»

Патерн зміни формування переконання

Патерн горя / втрати

Частина 3 - Модель нервових процесів НЛП

Чи доводилося вам чути, як хтось каже: «Я відчуваю себе сьогодні досить сумно»? Подумайте над значенням фрази «Я ясно чую вас». Ми постійно чуємо такі метафоричні висловлювання. До відкриттів, зроблених в НЛП, більшість з нас розглядали їх просто як метафори і, отже, як символи, які не мають великого значення. Однак, спираючись на НЛП, ми тепер знаємо, що такі метафори часто є буквальним описом внутрішніх репрезентацій говорить.

Мозок сприймає такі висловлювання і «наділяє їх змістом» на буквальному рівні частіше, ніж ми іноді думаємо. Поняття «субмодальности» пов'язане з одним з основних способів функціонування нашої нервової системи і програмування нею наших емоцій, дій, навичок і т. Д.

Поняття «субмодальности» пов'язане з одним з основних способів функціонування нашої нервової системи і програмування нею наших емоцій, дій, навичок і т. Д.

Ми описали три основних способи «мислення». А саме ми думаємо за допомогою картин, звуків і відчуттів (тактильних і пропріоцептивних). «Мислення» також здійснюється за допомогою нюхових, смакових відчуттів і метарепрезен-тативного системи слів. Однак ми формулюємо свої внутрішні репрезентації головним чином в картинах, звуках і / або відчуттях. З огляду на це, область субмодальностей дозволяє нам виявити подальші відмінності своїх внутрішніх репрезентацій.

Згадайте приємне переживання.

Візуально: Ви представили картину, чи не так? Ви бачите її в кольорі або чорно-білої? Вона виглядає тривимірної або плоскою, як фотографія? Чи бачите ви себе на картині (диссоциированного) або ви бачите її на власні очі (асоціювання)? Укладено чи картина в рамку, або ви бачите її як панорамний фотографію? Ви бачите фільм або нерухому картину? Вона розташована далеко чи близько? Картина виглядає яскравою, тьмяною або має середню яскравість? Ви бачите її в фокусі або не в фокусі? Де вона розташована? Ви бачите її зліва, справа або прямо перед собою? Де ви бачите картину?

Аудіально: Чи має спогад звук? Він звучить голосно або приглушено? Тон звуку м'який або різкий? Його тембр багатий чи бідний? В якому напрямку розташоване джерело звуку? Він пересувається швидко чи повільно? Звук дзвінкий або глухий? Чи чуєте ви його в стерео або в моно?

Кинестетически: Чи містить спогад в собі якісь відчуття? Як інтенсивно ви їх відчуваєте? Чи відчуваєте ви відчуття так, як якщо б воно мало текстуру? Якби вона мала вага, наскільки важким воно було б? Якби це відчуття мало форму, то яку? Воно тепле або холодне? Якою частиною свого тіла ви його відчуваєте?

Ці якісні відмінності внутрішніх репрезентацій в НЛП називають субмодальностями. Репрезентативна система включає в себе субмодальности візуальної, аудіальний і кінестетичний модальностей. Термін «субмодальности» звучить так, як ніби ми виявимо «субразлічія». Однак як ми дізналися в розділі 1, це описує ситуацію не зовсім вірно. Ці якості або властивості репрезентацій є будівельними блоками внутрішньої репрезентативною системи, але не на підрівні. Внутрішні репрезентації всіх переживань, безсумнівно, включають в себе субмодальности. Уайатт Вудсмолл відзначав:

Субмодальності є будівельними блоками репрезентативною системи.

«Якщо свідомість / тіло здатне проводити ка-кі-якої різниці, воно повинно володіти певним способом проведення цих відмінностей; спосіб, за допомогою якого воно насправді робить це, спирається на відмінності в субмодаль-ності, за допомогою яких здійснюється внутрішня репрезентація різних варіантів »*




 Олімпіада з мистецтва (МХК) 13 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 14 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 15 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 16 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 17 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 18 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 19 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 20 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 21 сторінка |  Олімпіада з мистецтва (МХК) 22 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати