Головна

Тест 7. Ваш стиль ділового спілкування

1.  I. Джерела роз'єднання
  2.  II) Критерій типу повідомлення
  3.  III. СТИЛЬ АНГЛІЙСЬКОЇ НАУКОВОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  4.  III.2.2. Формування умінь вчителя оцінювати і вдосконалювати свій індивідуальний стиль
  5.  III.2.3. Удосконалення якостей вчителя, необхідних для його педагогічної діяльності і спілкування, професійної самореалізації
  6.  IV. Науковий стиль мови
  7.  VI. світло спілкування

За допомогою цього тесту ви можете оцінити свій стиль ділового спілкування. Вам запропоновано 80 тверджень. З кожної пари виберіть одне ~ то, яке, як ви вважаєте, найбільш відповідає вашої поведінки. Зверніть увагу на те, що жодна пара не повинна бути пропущена. Тест побудований таким чином, що жодна з наведених нижче тверджень не є помилковим.

1. Я люблю діяти.

2. Я працюю над вирішенням проблем систематичним чином.

3. Я вважаю, що робота в командах більш ефективна, ніж на індивідуальній основі.

4. Мені дуже подобаються різні нововведення.

5. Я більше цікавлюся майбутнім, ніж минулим.

6. Я дуже люблю працювати з людьми.

7. Я люблю брати участь в добре організованих зустрічах.

8. Для мене дуже важливими є остаточні терміни.

9. Я проти відкладанні і зволікань.

10. Я вважаю, що нові ідеї повинні бути перевірені перш, ніж вони будуть застосовуватися на практиці.

11. Я дуже люблю взаємодіяти з іншими людьми. Це мене стимулює і надихає.

12. Я завжди намагаюся шукати нові можливості.

13. Я сам люблю встановлювати цілі, плани і т.п.

14. Якщо я що-небудь починаю, то доробляю це до кінця.

15. Зазвичай я намагаюся зрозуміти емоційні реакції інших,

16. Я створюю проблеми іншим людям.

17. Я сподіваюся отримати реакцію інших на свою поведінку.

18. Я знаходжу, що дії, засновані на принципі "крок за кроком", є дуже ефективними.

19. Я думаю, що добре можу розуміти поведінку і думки інших.

20. Я люблю творче рішення проблем.

21. Я весь час будую плани на майбутнє.

22. Я сприйнятливий до потреб інших.

23. Гарне планування ~ ключ до успіху.

24. Мене дратує занадто докладний аналіз.

25. Я залишаюся незворушним, якщо на мене тиснуть.

26. Я дуже ціную досвід.

27. Я прислухаюся до думки інших.

28. Кажуть, що я швидко міркую.

29. Співпраця є для мене ключовим словом.

30. Я використовую логічні методи для аналізу альтернатив.

31. Я люблю, коли одночасно у мене йдуть різні проекти.

32. Я постійно задаю собі питання.

33. Поділяючи що-небудь, я тим самим вчуся.

34. Вважаю, що я керуюся розумом, а не емоціямі-

35. Я можу передбачити, як інші будуть вести себе в тій чи іншій ситуації.

36. Я не люблю вдаватися в деталі.

37. Аналіз завжди повинен передувати діям.

38. Я здатний оцінити клімат в групі.

39. У мене є схильність не закінчується розпочаті справи.

40. Я сприймаю себе як рішучого людини.

41. Я шукаю такі справи, які кидають мені виклик.

42. Я засновую свої дії на спостереженнях і фактах.

43. Я можу відкрито висловити свої почуття.

44. Я люблю формулювати і визначати контури нових проектів.

45. Я дуже люблю читати.

46. ??Я сприймаю себе як людину, здатну інтенсифікувати, організувати діяльність інших.

47. Я не люблю займатися одночасно кількома питаннями.

48. Я люблю досягати поставлених цілей.

49. Мені подобається дізнаватися щось про інших людей.

50. Я люблю різноманітність.

51. Факти говорять самі за себе.

52. Я використовую свою уяву, наскільки це можливо.

53. Мене дратує тривала, копітка робота.

54. Мій мозок ніколи не перестає працювати.

55. Важному рішенню передує підготовча робота.

56. Я глибоко впевнений в тому, що люди потребують один одного, щоб завершити роботу.

57. Я зазвичай приймаю рішення, особливо не замислюючись.

58. Емоції тільки створюють проблеми.

59. Я люблю бути таким же, як інші.

60. Я не можу швидко додати п'ятнадцять до сімнадцяти.

61. Я приміряю свої нові ідеї до людей.

62. Я вірю в науковий підхід.

63. Я люблю, коли справа зроблена.

64. Хороші відносини необхідні.

65. Я імпульсивний.

66. Я нормально сприймаю відмінності в людях.

67. Спілкування з іншими людьми значимо саме по собі.

68. Люблю, коли мене інтелектуально стимулюють.

69. Я люблю організовувати що-небудь.

70. Я часто перескакую з однієї справи на іншу.

71. Спілкування і робота з іншими є творчим процесом.

72. Самоактуалізація є вкрай важливою для мене.

73. Мені дуже подобається грати ідеями.

74. Я не люблю даремно втрачати час.

75. Я люблю робити те, що у мене виходить.

76. Взаємодіючи з іншими, я вчуся.

77. Абстракції цікаві для мене.

78. Мені подобаються деталі.

79. Я люблю коротко підвести підсумки, перш ніж прийти до якого-небудь висновку.

80. Я досить впевнений у собі.

ключ

Обведіть ті номери, на які ви відповіли позитивно, і відзначте їх в наведеній нижче таблиці. Порахуйте кількість балів по кожному стилю (один позитивну відповідь дорівнює 1 балу). Той стиль, за яким ви набрали найбільшу кількість балів (по одному стилю не може бути більше 20 балів), найкращий для вас. Якщо ви набрали однакову кількість балів з двох стилів, значить, вони обидва притаманні вам.

стиль 1: 1, 8, 9, 13, 17, 24, 26, 31, 33, 40. 41, 48, 50. 53, 57. 63, 65, 70, 74. 79

стиль 2: 2, 7, 10, 14, 18, 23, 25, 30, 34, 37, 42, 47, 51, 55, 58, 62, 66, 69, 75, 78

стиль 3: 3, 6, 11, 15. 19, 22. 27, 29, 35, 38, 43, 46, 49. 56. 59, 64, 67, 71, 76, 80

стиль 4: 4, 5, 12, 16, 20, 21, 28, 32, 36, 39, 44, 45. 52, 54, 60, 61, 68, 72, 73, 77

Стиль 1 - орієнтація на дію. Характерно обговорення результатів, конкретних питань, поведінки, відповідальності, досвіду, досягнень, рішень. Люди, які володіють цим стилем, прагматичні, прямолінійні, рішучі, легко переключаються з одного питання на інший, часто схвильовані.

стиль 2 - Орієнтація на процес. Характерно обговорення фактів, процедурних питань, планування, організації, контролю, деталей. Людина, що володіє цим стилем, орієнтований на систематичність, послідовність, ретельність. Він чесний, багатослівний і мало емоційний.

Стиль 3 - орієнтація на людей. Характерно обговорення людських потреб, мотивів, почуттів, "духу роботи в команді", розуміння, співпраці. Люди цього стилю емоційні, чутливі, співчутливі і психологічно орієнтовані.

Стиль 4 - орієнтація на перспективу, на майбутнє. Людям цього стилю властиве обговорення концепцій, великих планів, нововведень, різних питань, нових методів, альтернатив. Вони володіють хорошою уявою, сповнені ідей, але мало реалістичні і часом їх складно розуміти.

Тест 8. Оцінка самоконтролю в спілкуванні (по Маріону Снайдеру)

За допомогою цього тесту ви можете визначити свій рівень контролю при спілкуванні з іншими людьми. Уважно прочті- ті десять пропозицій, що описують реакції на деякі ситуації. Кожне з них оціните, як вірне або невірне для себе. Вірне - позначте буквою В, а невірне - буквою Н.

1. Мені здається важким мистецтво наслідувати звичкам інших людей.

2. Я б, мабуть, міг зваляти дурня, щоб привернути увагу або потішити оточуючих.

3. З мене міг би вийти непоганий актор.

4. Іншим людям іноді здається, що я переживаю щось більш глибоко, ніж це є насправді.

5. У компанії я рідко опиняюся в центрі уваги.

6. У різних ситуаціях і в спілкуванні з різними людьми я часто поводжуся абсолютно по-різному.

7. Я можу відстоювати тільки те, в чому я щиро переконаний.

8. Щоб досягти успіху в справах і в стосунках з людьми, я намагаюся бути таким, яким мене очікують бачити.

9. Я можу бути дружелюбним з людьми, яких я не виношу.

10. Я не завжди такий, яким здаюся.

Оцінка результатів: по одному балу нараховується відповідь "Н" за 1, 5, 7 питання і за відповідь "В" - на всі інші. Підрахуйте суму балів.

0-3 бали показує низький комунікативний контроль, тобто ваша поведінка стійко і не вважаєте за потрібне змінюватися в залежності від ситуації. Ви здатні до щирого розкриття в спілкуванні, від чого дехто вважає вас "незручним" через вашу прямолінійності.

4-6 балів говорить про повну загальну середню комунікативному контролі. Ви щирі, але не стримані в своїх емоційних проявах. Однак зважаєте в своїй поведінці з оточуючими

людьми.

7-10 балів вказує на високий комунікативний контроль. Ви легко входите в будь-яку роль, гнучко реагуєте на зміну ситуації, добре відчуваєте і можете передбачити враження, яке справляєте на оточуючих.

Правила етикету |  Правила вербального етикету |  Правила спілкування по телефону |  Правила ділового листування |  ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕСТИ |  Ключ до тесту |  Тест 2. Общепсихологическая типологія особистості |  Тест 3. Характерологический |  Тест 4. Рівень суб'єктивного контролю |  Тест 5, Хто я? Капітан? Рульовий? Пасажир? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати