Головна

" Я "-oбpaз Імідж

1.  UЯn-oбpaз Імідж
  2.  БЛЕФ ЯК ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ІМІДЖУ
  3.  Ділова стерво і особливості її іміджу
  4.  ЗАЩИТНАЯ СИЛА ІМІДЖУ
  5.  Імідж арбітражного керуючого
  6.  ІМІДЖ ГРАВЦЯ

Реальне "Я"

У деяких, звичайно, буває і більше, але це вже цікаво не психологу, а психіатра.

"Я-образ - це те, що ми про себе думаємо, наше знання про самого себе. У нормальної людини це знання обов'язково є позитивним, т. Е. Ми думаємо про себе найчастіше краще, ніж ми є насправді. Самооцінка тут носить усвідомлений характер і виступає в формі самоповаги.

Реальне "Я" - це те, що ми є насправді. Тут на першому плані вже не знання, а оцінка, причому, як правило, не усвідомлювана і не завжди позитивна, часто формується в ранньому дитинстві. В останньому випадку ми маємо справу з комплексом неповноцінності (ідея німецького психолога Адлера) як наслідок неповної сім'ї, маленького зросту, фізичні вади і т д Це неусвідомлене почуття рухає людиною сильніше ніж усвідомлена оцінка, "Я" -образ і призводить, якщо можна так висловитися , до наднормальна прагненню до самоствердження або у формі необмеженої влади - Наполеон, Гітлер, або в формі жертовного служіння людству - Ганді, Толстой. Вся енергія у цих людей йшла на досягнення великої мети в ім'я, як вони вважали, великої ідеї, а тому ніхто з них не був щасливий в особистому житті.

Якщо в реальному "Я" вольовий компонент виступає неосознаваемой причиною життєвих прагнень, то в рамках "Я" -Образ він частіше породжує не конкретні дії по реальному самоствердження і самовдосконалення, а ідеалізовані роздуми про те, ким я можуть стати, якщо коли-небудь цього захочу, (спрощений варіант ~ буду щодня робити зарядку, кину курити і т. д.).

Проблема співвідношення "Я" -Образ і реального "Я" має яскраво виражений прикладний аспект, істотно значимий з точки зору повсякденного ділового спілкування. Іншими словами, оскільки вони не збігаються, то як виміряти реальне "Я", т. Е. Дійсне, а не уявне відношення людини до нас або до цікавої для нас проблеми?

Вимірювання установок, т. Е. Реального, але не усвідомлюваного відносини людини до будь-якої конкретної життєвої проблеми, здійснюється за допомогою непрямих і прожективних питань. Послідовний перелік подібних питань, з різним ступенем інтенсивності установки, іменується шкалою. Так, наприклад, якщо вченого цікавить реальне, а не уявне відношення до негрів, він не буде питати "в лоб":

Як ви ставитеся до негрів? А попросить відповісти на наступні питання: Чи хотіли б Ви жити з неграми в одному місті? Хотіли б Ви жити з неграми на одній вулиці? Хотіли б Ви жити з неграми в одному будинку і т. Д.

термін "Імідж" придумали політики, розуміючи під цим вміння управляти тими враженнями, які виникають на нашу поводу у інших людей. Є навіть спеціальна професія "іміджмейкери", т. Е. Творці іміджу, послугами представників якої поряд з політиками широко користуються артисти. На відміну від інших сторін нашого "Я", це як би "Я" - зовнішнє: як людина себе подає, яке враження він справляє на оточуючих. Уміння справити необхідне враження особливо значимо при короткочасних контактах. Акторство і дипломатія в даному випадку необхідні, але їх недостатньо, оскільки імідж "зчитується" за лічені секунди і відбувається це несвідомо, перш за все за зовнішнім виглядом іншого людини-Жінки краще за чоловіків управляють своїм іміджем, оскільки звикли стежити за своєю зовнішністю.

Отже кожна людина як би формує свій зовнішній образ він "зчитується" іншими людьми і на цій основі формується певне ставлення. З чого ж складається імідж людини при першому знайомстві? Перш за все, це одяг і взуття а також зачіска. Вони першими "сигналізують про соціального статусу індивіда і, отже, про те чи надає він потенційну загрозу для оточуючих. Цікаво відзначити, що в вагоні електрички, при наявності вільних місць, пасажири зазвичай дуже розбірливі у виборі попутників з точки зору їх зовнішнього вигляду.

Величезне значення має також манера триматися. Сюди можна віднести поставу, позу, доброзичливе вираз обличчя, погляд і т д Особливо важливе значення має хода. Вчені зробили експеримент: зняли на відеокамеру перехожих на вулиці а потім попросили кримінальників-рецидивістів вибрати серед них тих, на кого б вони напали. Більшість опитаних одностайно вказали на одних і тих же осіб. Вирішальну роль тут зіграла хода. У список передбачуваних жертв не були ті, у кого відчувається внутрішній стрижень, тіло не вихляет пружна, стрімка і енергійна хода.

І нарешті, не можна не враховувати роль такого фактора, як запах 'Його роль в свідомості настрої настільки велика, що на Заході існують спеціальні маркетингові фірми, що підбирають відповідні запахи, наприклад для банків і супермаркетів.

Облік перерахованих вище зовнішніх індикаторів дозволяє

виглядати сильним і привабливим, дозволяє при першому знайомстві сформувати позитивний імідж, закласти основу для успішного ділового спілкування в майбутньому.

Структура психіки за Зигмунда Фрейда |  Що ж являє собою несвідоме? |  Модель психічної структури особистості в концепції 3. Фрейда |  Модель психічної структури особистості в аналітичній психології Карла Юнга |  Що ж таке колективне несвідоме? |  Всі ці процеси задіяні і в практиці ділового спілкування. |  Модель психічної структури особистості в концепції К. р Юнга |  Закон конгруентності Карла Роджерса |  Фактори детермінації поведінки особистості |  Що ж таке наше "Я", як воно виникає і яка його роль в діловому спілкуванні? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати