Головна

Інструкція

1.  Дітям пропонується прийняти позу «кучера на дрожках». Інструкція: «Весь корпус розслаблений, ніякої напруги, м'язи шиї, рук, спини, ніг мляві, вони як би вимкнені, голова
  2.  ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
  3.  Посадова інструкція працівника підприємства (організації, установи)
  4.  АБО Інструкція з техніки безпеки
  5.  АБО КОРОТКА ІНСТРУКЦІЯ З САМОСТІЙНОЇ СКЛАДАННЯ ОСОБИСТОСТІ
  6.  Інструкція
  7.  Інструкція

Зараз я прочитаю тобі розповідь. Хлопчики (якщо експеримент проводиться з дівчинкою, то в оповіданні фігурують не хлопчики, а дівчатка) розмовляли про школу.

Мал. 3. Стомлений матеріал до методики «Мотиви навчання»

перший хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що мене мама змушує. А якби не. мама, я б у школу не ходив ». На стіл перед дитиною викладається картка зі схематичним малюнком - жіноча фігура, що схилилася вперед з вказівним жестом; перед нею фігура дитини з портфелем в руках (зовнішній мотив).

другий хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що мені подобається вчитися, подобається робити уроки. Навіть якби школи не було, я б все одно навчався ». Викладається картка з малюнком - фігура дитини сидить за партою (навчальний мотив).

третій хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що там весело, багато хлопців, з якими можна грати». Викладається картка з рис. 3 - схематичні фігурки двох дітей, що грають в м'яч (ігровий мотив).

четвертий хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що хочу бути великим. Коли я в школі, я відчуваю себе дорослим, а до школи я був маленьким ». Викладається картка з малюнком - дві схематичні фігурки дорослого і дитини, зображені спиною один до одного: у дорослого - портфель в руках, а у дитини - іграшковий автомобіль (позиційний мотив).

п'ятий хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що потрібно вчитися. Без учення ніякого діла не зробиш, а вчишся - можеш стати ким захочеш ». Викладається картка з малюнком - схематична фігурка з портфелем в руках прямує до будівлі школи (соціальний мотив).

шостий хлопчик сказав: «Я ходжу в школу тому, що отримую там п'ятірки». Викладається картка з малюнком - схематична фігурка дитини із зошитом в руках.

Після прочитання розповіді експериментатор задає дитині наступні питання:

- Хто на твою думку, з них прав? Чому?

- З ким із них ти хотів би разом грати? Чому?

- З ким із них ти хотів би разом вчитися? Чому?
 Діти послідовно здійснюють три вибори. Якщо зміст відповіді проступає дитині недостатньо виразно, йому нагадують зміст розповіді, відповідне картинці.

Методика «Бесіда про школу»

Експериментатор знайомиться з дитиною і питає його, чи подобається йому в школі (для вихованців дитячого садка - чи хоче дитина йти до школи). Залежно від відповіді задається перше питання «бесіди».

1. «Що тобі подобається (не подобається) в школі більше
 всього? Що для тебе най-найцікавіше, привабливе, улюблене в школі? ».

Далі експериментатор говорить: «Я буду розповідати тобі маленькі історії про тебе самого, але тільки це будуть історії не про те, що з тобою вже бувало або траплялося, а про те, що могло б статися, тому що траплялося з іншими. А ти будеш мені говорити, що б ти сказав чи зробив, якби така історія сталася з тобою.

2. Уяви собі, що сьогодні ввечері мама раптом скаже: «Дитина, ти ж ще маленький, важко тобі ще в школу ходити. Якщо хочеш, я піду і попрошу, щоб тебе зі школи відпустили на місяць, на півроку, на рік. Хочеш? »Що ти відповіси мамі?

3. Уяви собі, що мама так і зробила (або не послухалася тебе і поступила по-своєму) - домовилася, і тебе відпустили зі школи прямо з завтрашнього дня. Встав вранці, вмився, поснідав, в школу йти не треба, роби що хочеш ... Що б ти став робити, чим би став займатися в той час, коли інші хлопці в школі?

4. Уяви собі, ти вийшов погуляти і зустрів хлопчика. Йому теж 6 років, але він не ходить в школу, в дитячий сад. Він тебе питає: «Що треба робити, щоб добре підготуватися до першого класу?» Що ти порадиш? Що треба зробити, щоб добре підготуватися до школи?

5. Уяви собі, що тобі запропонували вчитися так, щоб не ти ходив в школу, а навпаки, до тебе приходила б кожен день вчителька і вчила б тебе одного всьому, чому вчаться в школі. Ти погодився б навчатися вдома?

6. Уяви собі, що ваша вчителька несподівано поїхала у відрядження на цілий місяць. Приходить до вас в клас директор і каже: «Ми можемо запросити до вас іншу вчительку на цей час, а можемо попросити ваших мам, щоб кожна з них по одному дню побула у вас в класі замість вчительки». Як, по-твоєму, буде краще, щоб прийшла інша вчителька або щоб мами замінили вчителі?

7-8. Уяви, що є дві школи - школа А і школа Б.

7. У школі А розклад уроків в 1 класі таке: кожен день бувають уроки письма, читання, математики, а уроки малювання, музики, фізкультури - не кожен день. А в школі Б все навпаки: кожен день буває фізкультура, музика, праця, малювання, а читання, письмо і математика рідко - по одному разу в тиждень. В якій школі ти б хотів вчитися?

8. У школі А від першокласника строго вимагають1 щоб він уважно слухав вчителя і робив все, що він говорить, не розмовляв на уроках, піднімав руку, якщо треба щось сказати або вийти. А в школі Б не роблять зауваження, якщо встанеш під час уроку, поговориш з сусідом, вийдеш з класу без дозволу. В якій школі ти б хотів вчитися?

9. Уяви собі, що в якийсь день ти дуже старанно працював на всіх уроках, і вчителька сказала: «Сьогодні ти вчився дуже добре, просто чудово, я хочу якось особливо відзначити тебе за таке гарне вчення. Вибирай сам - дати тобі шоколадку, іграшку або позначку в журнал поставити? Що б ти вибрав? ».

Орієнтаційний тест шкільної зрілості Керна- Йирасека |  Інструкція до завдання №1 |  Завдання № 1 - малювання чоловічої фігури. |  вербальний субтест |  Загальна оцінка результатів тестування |  оцінка результатів |  оцінка результатів |  оцінка результатів |  оцінка результатів |  оцінка результатів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати