Головна

Хламідії. (Морфологія, життєвий цикл хламідій).

1.  Найважливіший життєвий ресурс
  2.  Весь наш життєвий досвід закодований в нервовій системі.
  3.  Життєвий домогосподарство сім'я
  4.  Життєвий домогосподарство сім'я
  5.  Життєвий домогосподарство сім'я
  6.  Життєвий домогосподарство сім'я
  7.  Життєвий домогосподарство сім'я

Хламідії - дрібні, чутливі до антибіотиків бактерії діаметром близько 0,2-1,5 мкм, які розвиваються тільки усередині живих клітин ( «внутрішньоклітинні паразити») н викликають широкий спектр патологічних процесів у людини н тварин. Природний цикл розвитку хламідій проходить в цитоплазматичних включених живих клітин (елементарне тільце - ретикулярное тільце - ретикулярні тільця - проміжні тільця -елементарние тільця) і триває від двох до трьох діб. Завершивши цикл розмноження, хламідії руйнують цитоплазматичні включення, виходять з клітини-хазяїна в зовнішнє середовище і заражають нові клітини.

За сучасною класифікацією хламідії відносять до роду Chlamidia сімейства Chlamidiaceae порядку Chlamidiales. Вид С. trachomatis - збудник антропонозних хламідійних інфекцій, первинно вражають слизові оболонки (трахома, урогенітальний хламідіоз, венерична лімфогранульома); це - один з найпоширеніших і найбільш актуальних збудників захворювань, що передаються статевим шляхом ().

У 9-му виданні «Визначника бактерій Берджи» (1989), у С. trachomatis виділені 3 биовара: 1) трахоми, 2) венеричною лімфогранулеми, 3) мишачої пневмонії. А. А Хиткий (1982) у складі С. trachomatis запропонував виділити 3 групи збудників з поділом їх на іммунотіпамі:

1) ендемічною трахоми (іммунотіпамі А, В, Ва, С);

2) урогенітального хламідіозу (D, E, F, О, Н, I, К);

3) венеричною лімфогранулеми (L2, L2, L3).

На поверхні хламідій є кілька антигенів, що визначають специфічну активність збудників в різних серологічних реакціях: 1) группоспецифических антиген - термостабільний полісахарид, загальний для хламідій всіх типів; цей антиген виявляється на всіх стадіях життєвого циклу мікроорганізмів, 2) видоспецифічні антигени - термолабільні білки, також присутні на всіх етапах розвитку хламідій; по цих антигенів можна диференціювати С. trachomatis від С. psittaci; 3) типоспецифічні антигени -термолабільние протеїни, що дозволяють ідентифікувати різні серовар збудників трахоми від венеричної лімфогранулеми.

Збудник венеричною лімфогранулеми має біологічне відміну від збудників інших урогенітальний хламідіоз. Він має виражений тропізм до лімфоїдної тканини і зустрічається в Південно-Східній Азії.

Морфологія грибів та методи їх вивчення |  СТУДЕНТ ПОВИНЕН МАТИ ПОДАННЯ |  До Работе№1 |  теоретична довідка |  Методи, які використовуються для вивчення нативних препаратів |  СТУДЕНТ ПОВИНЕН МАТИ ПОДАННЯ |  хламідії |  ультраструктура |  Робота № 4. Хламідії; морфологія, цикл розвитку |  Робота № 6. Віруси. методи виявлення |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати