Головна

Розділ сімнадцятий 2 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Відносно власної сили важливе відчуття. Людина може бути цілком фізично і біологічно здоровим, але відчувати себе слабаком, тим більше що зараз на це спрямована вся «ідеологічна робота» і ніяке масове захоплення бодібілдінгом або східними єдиноборствами тут нічого не виправить. Все йде від мізків, а не від рук або ніг. Дайте арійців реально відчути свою силу і результат буде феноменальним. Об'єднайте всіх реальною метою відповідає їх нехай і прихованим бажанням - досягнення не змусять себе чекати. А тут - такий досвідчений чолов'яга! Подумати тільки - економіку підняв, армію створив і яку! Гомосеков прищемив, виродків ізолював, злочинний елемент знищив, дегенератів від мистецтва працювати відправив, готував якісне підростаюче покоління «зі сталевими м'язами і зубами твердими як крупповская сталь», буржуям борзеть і зариватися не давав. Індивід, як би подумки вбудовується в той Рейх, і бачить там себе більш якісно реалізованим, ніж в обжиратися і знеособленою буржуазної демократії, де ваша вартість як людини, як арійця, нехай і самого кращого - це всього лише сума вашого доходу. Якщо ви отримуєте 2000 доларів на місяць, а ваш сусід - чурка або негр - 5000, то він цінніше вас в 2,5 рази, так як може «влити в економіку» в 2,5 рази більше. А якщо ці кольорові ще і бізнесмени, що мають річний дохід у мільйони? Хто ви проти них? Хто цінніше для держави, яке ви з незрозумілих причин вважаєте своїм? Індивід з мізками над цим замислюється і згадує, що негр в гітлерівському Рейху був всього лише негром, а монголоїди - всього лише Монголоїди. [338] І в Рейху їм не належало нічого. І бізнесів у них не було. І більше німців вони не отримували. Вони взагалі нічого не отримували. І вертикальна політична система їх не «кришувала», бо була такою твердою, що ніякої горизонтальний удар її не міг би перебити. А в фіналі індивід розуміє, що його життя по суті безглузда, бо головного сенсу немає, він розміняв на тисячі маленьких «смисліков» і цінність кожного з них близька до нуля.

6.

Це, втім, не все. Справи Гітлера - одне, а сам він як особистість - інше. Мислення людини влаштовано так, що йому важко розрізнити ці речі, але розрізняти їх треба, особливо тим, хто дуже чекає приходу «вождя» чи чергового «лідера», який «прийде і все розрулити». Звідси - дивна любов досить значної частини арійців до таких огидним тиранам як Піночет або Туркменбаші. Але ця тактика - пораженська. Від делегування відповідальності до відходу від неї - один крок. Зараз ситуація така, що кожен повинен бути готовий стати лідером, нехай хоча б лідером локальної групи, невеликого фрактального кластера. Міркувати по типу «я готовий виконати наказ, нехай тільки мені його віддасть людина в якому я впевнений» - по-своєму правильно і зручно, наказ теж потрібно вміти виконати, але чекати все життя поки його віддадуть - безперспективно. А якщо його повинні віддати ви? Ви вважаєте себе слабаком? Так і Адольф був слабаком. Невисоким і худим. Ніхто з знали його в дитинстві, не пригадує випадків щоб майбутній фюрер з кимось бився, тим більше когось бив. Навпаки, він все волів врегулювати «базаром». [339] Вас били в школі, нехай не всі, але деякі? На вас не дивилися дівчинки або дивилися ті, хто вам був нецікавий? Та Гітлер було точно також! Ви вважаєте що маєте корисні здібностями які не затребувані? Вам не вистачає волі і організованості? Але ці «мінуси» нічого не значать, якщо ви опинитеся принципово здатним їх виправити. Якщо ви мобілізуєте волю. Феномен Гітлера тут більш ніж показовий. Уявімо собі, що він би народився в багатющої сім'ї, закінчив престижний університет і поступово почав би рух до вищого або просто високому державному посту, досягнувши його до сорока років. Як Кеннеді. Або як Черчилль. Був би він нам цікавий? І таким б значним виглядало його велич? Зрозуміло, немає. [340] Це був би стандартний шлях американського президента і взагалі типового буржуазного лідера. Гітлера якраз і люблять за те, що він, будучи ніким і нічим, якимось чином взяв все, точніше - максимум. Що він, «такий же як і всі ми», досяг найбільшої влади і став дійсно народним вождем, за якого народ готовий був віддавати свої життя. Що найцікавіше, і що повністю вкладається «в контекст», - найбільш послідовних «адольфопоклонніков» я зустрічав серед тих, чиє дитинство багато в чому нагадувало дитинство Адольфа, в усякому разі, в тій версії, що викладена в «Моїй Боротьбі», причому я абсолютно точно знаю, що вони жодного рядка з цієї книги не читали і знання біографії «маленького Адіком» у них нульові. Це - додатковий аргумент, що підтверджує правильність зроблених нами висновків щодо психологічного портрета типового гітлеріанского націонал-соціаліста.

Зрозуміло, що перетворення сина митного чиновника Алоїза Шикльгрубера і його третьої дружини, Клари Пельцль, в творця і фюрера Третього Рейху, кумира колишніх і нинішніх влажноглазих хлопчиків і злих дівчаток, не було закономірним, хоча в загальному прихід подібного людини виглядає цілком визначеним в такій країні як Німеччина. Мав з'явитися той, хто зробить останній і рішучий ривок, направивши в нього концентровану енергію всіх німців. Але якщо вивчити його біографію, від першого крику, що пролунав 20 квітня 1889 року в готелі "Zum Pommer" австрійського містечка Браунау-на-Інні, і до пострілу в рот 30 квітня 1945 року в столиці Третього Рейху Берліні, вивчити, зрозуміло, через методологію теорії систем, все стає на свої місця. Головне - стають видно причини поразки арійської раси взагалі, і роль людини претендував на роль її рятівника, зокрема.

7.

Коротка але динамічна ера Третього рейху затьмарила еру Рейху Другого і зовсім відсунула на третій план час минув від наполеонівських воєн до 18 січня 1871 року, коли Бісмарк в Дзеркальному залі Версальського палацу проголосив створення Другого Рейху. Але давайте згадаємо загальновідомий факт - і Другий, і Третій Рейх, свої головні війни програли. А той, хто програє головну війну, виписується в історичний утиль. Ніяка концентрація волі та броні не допомогла. І якщо поразка в 1918 було цілком почесним, то розгром 1945-го року викинув Німеччину з світового процесу. Може бути назавжди.

Христос народився в печері, куди Марія з Йосипом зайшли сховатися від дощу. Печера стала свого роду готелем. Біблійне переказ свідчить, що дізнавшись за зірками про народження майбутнього Месії, Ірод наказав винищити всіх вифлеємських немовлят. Марія з немовлям Йошуа біжить до Єгипту. Так було врятовано той, хто за переказами був зумовлений до ролі Спасителя. Це важливий нюанс, що дозволяє багато зрозуміти, тому ми його запам'ятаємо.

Гітлер теж народився в готелі. Народження його можна вважати випадковістю - він був першим, хто вижив з чотирьох дітей Клари. Чіпкий малий! А застрелився - в печері, правда, штучної і спеціально обладнаній. Його підняли нагору, облили головною рідиною ХХ століття - бензином, подарувавши типовий ваґнерівський кінець. Чутки, які перекази, які при певних обставинах цілком можуть набути статусу догматів, запевняють, що Гітлер ні в якому разі не стрілявся, тим більше в рот, а вислизнув з підземним комунікаціям за межі Берліна, пробрався до узбережжя Балтики, де його чекав «ковчег» - підводний човен, перемістити фюрера в Аргентину або Чилі, де його багато «часто бачили». За іншим переказом, він, подібно до капітана Немо, плавав ще деякий час з підводного світу, поки не знайшов обітовану землю в самих нижніх ярусах земної кулі - в Антарктиді, в Новій Швабії. Втім, і щодо Христа існують версії «чудесного порятунку» - телепортації в Індію і Шамбалу, і смерті в 120 років в одному з монастирів.

Буддисти стверджують, що кожен цілком практично може стати Буддою, ось чому буддизм багато хто не вважають повноцінною релігією. Але хіба Христу щоб проповідувати то що він проповідував, і робити те що він робив, зовсім обов'язково було бути «божим сином»? А чи багато хто можуть стати таким як Гітлер? У всякому разі, багато хто з тих, які хотіли б стати? Адже Гітлер піднявся «з тіні в світло» буквально за рік. Наполеон і Сталін тут як приклади абсолютно не підходять. Наполеон мав певний статус вже при народженні - бути сином офіцера тоді означало щось набагато більше ніж зараз. У 20 років він став артилерійським лейтенантом, а блиснув талантом тактика і організатора під час облоги Тулона був в 24 роки проведений в генерали. Сталін, хоч і народився в сім'ї менш статусної ніж Гітлер, до влади йшов довго і наполегливо, досягнувши її піку в 1939 році, т. Е. В 60 років. Його приклад теж по-своєму цікавий, але Сталін ніколи не діяв «стрибком», в цьому він кардинально відрізнявся і від Наполеона, і від Гітлера. Сталін не був тигром, але скоріше - удавом. Він наносив удар несподівано, але завжди після тривалої підготовки. Кар'єра Сталіна мала тільки одну катастрофу (типу «збірка»), взимку 1952-53 рр. і виявилася для нього фінальної. [341]

Отже, Наполеон в 24 роки - генерал Французької Республіки. Сталін в 24 роки відбуває термін в Сибіру. Він - кримінальний авторитет, одночасно - член партії більшовиків і якихось митних грузинських націоналістичних організацій. У його «активі» - незакінчена духовна семінарія в Кутаїсі. Ленін в 24 роки - утриманець, що живе на подачки своєї матері, не дивлячись на наявний диплом юриста від престижного (тоді) Казанського університету. Але все-таки у Леніна є і дах, і освіту, і гроші, і їжа. Гітлер в 24 роки - ніхто і ніщо. Він не має ні освіти, ні спеціальності, ні друзів, ні родини, ні любові, ні постійного місця проживання. Він нікому не потрібний. Він - лузер по всіх параметрах. Він - бомж з Відня. Причому бомж професійний. Він жере безкоштовний суп в філантропічних закладах. Він ночує в притулках, а іноді просто на лавках у парку. Так, він непогано малює. Але вміння «непогано малювати» властиво такого великого числа арійців, що розглядати його як виняткове явище немає ніякого сенсу. Так, він талановитий. Але знову-таки, переважна більшість арійців талановиті, ми про це вже говорили. Говорили ми і про те, що талант без захопленості, без прагнення, без мети, майже завжди обертається нульовим результатом. Гітлер читає багато книг. Але тоді взагалі люди багато читали, адже книги були єдиним джерелом інформації. Гітлер цікавиться політикою, відвідує дебати в парламенті, він ніби як антисеміт і прихильник однонационального держави, що теж не дивно: в ті роки йшов різкий ріст націоналізму і антисемітизму, а Відень взагалі була самим антисемітським містом в Європі. Він - покидьок суспільства. І це - в золотий вік, в двадцять чотири роки! Так що, якщо вам зустрінеться молодий бомж, не ставте себе однозначно вище нього, як знати, може перед вами майбутній Спаситель Арійської Раси!

Христос в цьому віці також незрозуміло хто. В Євангеліях період з 14 до 30 років - темна пляма, що дає привід для рясних спекуляцій. Медкомісія 1913 року визнає Гітлера - майбутнього кавалера Залізних Хрестів і підкорювача Європи - непридатним до військової служби, що, як ви розумієте, його анітрохи не засмутило. Навіщо йому йти в армію, якщо можна по-легкому ухилитися, тим більше що йому «противна думка» про знаходження в одній казармі разом з євреями. Втім, вже тоді Гітлер дещо знав. Саме дещо. Але це не головне. А ось розумів він набагато більше ніж знав. Неробство у талановитих і чутливих людей часто стимулює сверхнаблюдательность. Зараз люди весь час «в справах», тому нічого навколо себе не бачать. Зайнятої людини легше обікрасти або виставити «лохом». Гітлер бачив зв'язку, а їх, як ми говорили, в складних системах куди більше ніж ланок. Зайнята людина, навпаки, бачить в основному ланки. Саме тому йому легко вдавалося ставити «на місце» багатьох представників т. Зв. «Розумового шару». Як і Христу. Він бачив зв'язку там, де інші їх не бачили. Він, як початковий слабак, бачив слабкі місця, вади системи і все що він робив коли став спочатку партійним, а потім і державним лідером, було направлено саме на зміцнення слабких місць, кажучи простіше - системою заходів щодо зниження внутрішньої ентропії і надмірності. Втім, як і у Леніна зі Сталіним, які теж бачили тільки слабкі місця. Ті самі непомітні параметри, що можуть обернутися катастрофами, якщо їх трохи «розкрутити». А ось різного роду імператори, царі і кайзери, їх бачили не так явно. Або не бачили взагалі. З їх висоти, з залів оброблених дорогим паркетом і позолоченим ліпленням, з золотих карет запряжених білими кіньми, з білосніжних палаців розміщених в шикарних садах з каналами і фонтанами, слабкості системи «замазуються» колонам військ на парадах, які надходять цифрами вироблених озброєнь і далекосяжними планами генштабів, а тому і не настільки зримо. Вони бачать фасад системи, а такі люди як Гітлер - виворіт, підстава, точніше - дрібні тріщини в цій підставі, що з висоти розгледіти важко. Вони бачать дрібниці, в яких, як відомо, ховається диявол працює на зростання ентропії, в тому числі - і на стрибкоподібне зростання. Вони бачать, як ці дрібниці можуть знищити начебто сильний організм, так як бачать середу в якій дрібниці можуть розвинутися в небезпечні явища, причому часто це відбувається миттєво, що в наш час і було пояснено теорією катастроф.

8.

Вважається, що Гітлеру щастило. Щастило абсолютно феноменально. Здавалося б все козирі йшли йому в руки. Здавалося, що не він був побудований у в події, а події спеціально робилися для нього. Дивіться самі. Народився на кордоні Австрії та Німеччини. Уже в перші роки зрозумів безперспективність багатонаціональних імперій. «... В самій ранній моїй юності я прийшов до висновку, від якого мені згодом не довелося відмовлятися ніколи; навпаки, висновок цей тільки зміцнився, а саме я прийшов до висновку, що зміцнення німецької народності припускає знищення Австрії: що національне почуття ні в якому разі не є ідентичним з династичним патріотизмом; що габсбургська династія була нещастям німецького народу ». [342] Звичайно. Ентропія багатонаціональної держави вище ніж у однонационального. Фрідріх і Бісмарк об'єднували Німеччину навколо Прусії саме як німецькі землі. Маленька, бідна, але расово-однорідна Пруссія, була первинним елементом порядку. Австрійські німці просто включали одну державу за іншим в межі своєї імперії і отримали те, що повинні були отримати - німецька нація почала «губитися». У тодішній Австрії це було легко зрозуміти, потрібно було просто мати очі. Ситуація, коли десять мільйонів німців були розчинені серед сорока мільйонів угорців, чехів, румунів, поляків, західних українців, циган і євреїв, безумовно наводила на роздуми. Крах імперії Габсбургів не передбачав тільки ледачий, але ось що далі? Куди подінеться державотворчий німецький народ? Але поки все йшло шляхом - в школі Гітлеру попався учитель-пангерманіст. «Для моєї особистої долі і всього мого подальшого життя зіграло, можливо, вирішальну роль та обставина, що щастя послало мені такого викладача історії, який подібно лише дуже небагатьом зумів покласти в основу свого викладання саме цей погляд. Тодішній викладач історії в реальному училищі міста Лінца, доктор Леопольд Петч, у якого я вчився, був живим втіленням цього принципу ... Проти свого власного бажання він вже тоді зробив мене молодим революціонером ... Хіба нам, тоді ще зовсім молодикам, не було цілком ясно, що це австрійська держава ніякої любові до нас, німців, не має та й взагалі плекати не може. Знайомство з історією царювання габсбурзького будинку доповнювалося ще нашим власним повсякденним досвідом ». А вам попадався в школі вчитель-панславіст? Або нацист? Ця, як і більшість наступних цитат, були взяті з «Моєї Боротьби», але в її істинності ми можемо не сумніватися хоча б тому, що в 1938 році, відразу після аншлюсу, Гітлер відвідав старого Леопольда і проговорив з ним кілька годин, сказавши своєму здивованому оточенню: «ви навіть не можете уявити, як багато для мене значить цей старий!».

А ось щодо багатьох інших, причому ключових епізодів «Моїй Боротьби», існує цілковита неясність. Гітлер, нехай і описуючи той чи інший важливий етап своєї біографії, нічого не говорить про мотиваціях змусили його зробити крок виявився надалі вирішальним. Говорячи системним мовою, Гітлер показує, де в його житті були біфуркації (хоча і не завжди), але не дає ясної картини причин того чи іншого вибору. Чи робить він це несвідомо або спеціально, неясно, але «чомусь» завжди робить правильно. Чому? Адже насправді нікому просто так не щастить. На все є причини. Хто вів Гітлера - Бог чи диявол? Питання виключно складний, але ми все ж ризикнемо припустити, що його вів Бог, бо його дії вписувалися в закон. Вони і далі будуть вписуватися, поки Гітлер не почне здійснювати фундаментальні помилки, після чого буде знищений в найкоротші терміни.

28 червня 1914 року в Сараєво був ліквідований спадкоємець австрійського престолу принц Франц-Фердинанд. Це політичне вбивство викликало ланцюгову реакцію у вигляді тих, хто пишається ультиматумів призвели до того, що рівно через місяць - 28 липня - Росія, яку він так ненавидів і проти якої «хворів» в її війні з Японією, причому за «національними принципами» (sic!) , оголосила війну його рідний Австрії. Німеччина, для якої союз з Австрією, за словами Гітлера, був «кошмаром», змушена була через три дні оголосити війну Росії. Так розкручувався маховик Першої Світової Війни, яка принесла смерть десяти мільйонам, важкі поранення двадцяти мільйонам і призвела до краху трьох найбільших континентальних монархій. Але що таке війна? Війна, тим більша, це звичайна катастрофа. Вона багато забирає, але багато що може дати. Адже гинули офіцери і генерали - і їх потрібно було кимось замінити. Гинули інженери і просто робочі, і їх теж треба було замінювати. Війна за рік перетворила лейтенанта Бонапарта в генерали. А став був він генералом в такому ніжному віці в сонної мирної монархічної Франції? Війна за три роки скинула «вічні» династії Романових, Габсбургів і Гогенцоллернів, назавжди викинувши їх з кругообігу подій, що не змогли зробити ніякі революційні партії за десятиліття. Так і хочеться дивлячись на цих вінценосних осіб, прокричати: «Кретини!». Гітлер тоді ще всього цього не знав, але відчував що йому випав шанс. «У дні моєї зеленої юності ніщо так не засмучувало мене, як ту обставину, що я народився в такий час, який став епохою крамарів і державних чиновників. Мені здавалося, що хвилі історичних подій вляглися, що майбутнє належить тільки так званого мирного «існуванню народів», т. Е. Самому звичайному взаємною обдурення при повному виключенні насильницьких методів захисту. Окремі держави все більше ставали схожими на прості комерційні підприємства, які конкурують один з одним, перехоплюють один у одного покупців і замовників і взагалі всіма силами намагаються підставити один одному ніжку, вигукуючи при цьому на всіх перехрестях кожне про свою чесність і невинності. /.../ Мені здавалося що весь світ перетвориться в один великий універсальний магазин /.../ Так я частенько сумував ... що мені так і доведеться прожити все життя серед «тиші і порядку». Про всяк випадок, він повідомляє (щоб не було неясностей): «Як бачите, я вже замолоду не був пацифістом».

Але війна є війна. Нехай Гітлер і не був пацифістом, але і для війни він був абсолютно непристосований. Він ніколи не мав професійних обов'язків, він не знав що таке дисципліна, що таке субординація, що таке наказ. Він не відрізнявся гарним здоров'ям, яке мали, скажімо, селяни, яких мобілізували на фронт. Але він зробив це - подав 3 серпня 1914 року заяву на ім'я Людвіга III (короля Баварії) з проханням зарахувати його добровольцем і треба ж - протягом 24 годин прохання було задоволено, хоча Адольф взагалі-то не був навіть громадянином Другого Рейху. Збереглося знамените фото, де майбутній фюрер, в капелюсі, стоїть на площі перед Feldherrnhalle в Мюнхені. Так він зробив свій вибір, свій перший справжній крок, крок, який від нього ніхто не чекав, крок ризикований, але наповнив його життя принципово новим змістом, який відкрив, так би мовити, нові горизонти. Це не був стрибок, але це був свідомий вибір нестабільного шляху в розрахунку на гідний результат. [343]

Потім будуть говорити що Гітлер мав феноменальну волею. Припустимо. Тільки ось де ця воля була до 1914 року? Чому здорова людина з феноменальною (як кажуть) волею і досить талановитий, виявився нездатним закінчити школу, отримати спеціальність і налагодити власне життя? У нас ці речі легко роблять навіть розумово-неповноцінні або, як кажуть американці, «альтернативно-обдаровані» суб'єкти, які не мають і віддаленого подібності волі. Єдиний вольовий акт розказаний самим Гітлером, це те, як він кинув курити, причому не від хорошого життя, а тому що не вистачало грошей на книги.

Говоритимуть що Гітлер був амбітний. Ага. Це він на початку 20-их років став амбітний, коли потрапив «в струмінь», а до війни ніякої амбітності в ньому не спостерігалося. Ну провалився на вступних іспитах, і що? Чому не спробував чинити ще раз або в інший навчальний заклад? Співвітчизник Гітлера Ейнштейн теж не надійшов перший раз, зате поступив в другій.

Але під час світової війни ситуація кардинально змінюється. Ні, у нього ще не з'явилися амбіції, але всі хто з ним служив, одностайно відзначають факт, що Адольф був «заговорений». Кулі його не брали, в той час як від стартового складу його 1-ої роти 16-го Баварського піхотного полку до літа 1915 го року в живих залишилися одиниці. До кінця третього місяця війни, Гітлер - вже єфрейтор, нагороджений Залізним Хрестом другого класу. До нас дійшла характеристика дана йому командиром полку: «Фронт в Північній Франції і Бельгії, на якому постійно перебував полк Ліста, був дуже неспокійним, весь час точилися жорстокі бої, і до кожного солдата полку пред'являлися найвищі вимоги в плані готовності до самопожертви і особистої хоробрості. В цьому відношенні Гітлер був зразком для свого оточення. Його постава, його зразкову поведінку в будь-яких бойових ситуаціях справляли сильне враження на його товаришів. Завдяки цьому, а також його скромності і дивовижною особистої невибагливості він користувався великою повагою як серед рівних, так і серед старших за рангом ». [344] І це говорять про колишнього волоцюгу без певних занять, ненавидів будь-яку постійну роботу« від дзвінка до дзвінка » . Відчуваєте, як все змінилося? Офіцери називають його по імені (нечувана річ у німецькій армії!) Бачачи в ньому відважного солдата і цікавого, начитаного людини. «Воля перемогла. У перші дні я йшов в атаку в захопленому настрої, з жартами і сміхом. Тепер же я йшов в бій зі спокійною рішучістю. Тепер я в змозі був йти назустріч самим суворим випробуванням долі не боячись за те, що голова або нерви відмовляться служити ». І тільки на третій рік війни - перший «вихід з ладу» - поранення в стегно. У госпіталі Гітлер вперше розуміє, що він вже зовсім не той що був раніше, що він може і дещо покруче ніж бути просто «одним з восьми мільйонів солдат». Він замислюється про порятунок. В першу чергу - про порятунок самого себе. «Протягом цих місяців я вперше відчув, наскільки підступна була до мене доля, кинувши мене на передову лінію фронту, де випадкова куля будь-якого негра могла в будь-яку хвилину мене прикінчити, між тим як на іншому посту я міг би надати своїй батьківщині куди більш значні послуги ». Гітлер повертається на фронт раніше терміну і відразу ж отримує Залізний Хрест 1-го класса.21 Восени 1918-го року він потрапляє під дію французького гірчичного газу. Госпіталь. Перший подих майбутньої революції, поки що у вигляді пропаганди «тилових євреїв ухилились від фронту через тріпперний лазарет». Потім пастор, який повідомляє що «все скінчено». Звістка про капітуляцію Німеччини в Комп'єні, коли її дивізії стояли в 130 кілометрах від Парижа і в 100 кілометрах від Петрограда. Гітлер ридає в евакогоспіталі. Сльози, втім, швидко змінюються веселою зловісної агресією. «... Мені стала зрозуміла моя власна доля. Тепер я тільки голосно сміявся, згадуючи, як ще недавно я був стурбований своїм власним майбутнім. Та хіба не смішно тепер було говорити думати про те, що я буду будувати гарні будинки на цій обесчесченной землі. Зрештою я зрозумів, що сталося саме те, чого я так давно боявся і повірити чому заважало тільки почуття. /.../ Моє рішення дозріло, Я прийшов до остаточного висновку, що повинен зайнятися політикою ». Він помститься за Компьен! Він ніколи не капітулює. Адже у нього є воля! Він її виховав в собі на війні! Так віденсько-мюнхенський бомж, зробивши єдино правильний для себе вибір, став кавалером двох Залізних Хрестів, героєм Першої Світової війни, що потім дуже сильно стане в нагоді йому в політичній кар'єрі. Точно як у римлян - хочеш стати державним лідером, йди і спочатку повоюй. Покажи себе як військовий. Еріх Фромм пояснює готовність Гітлера до принципово нової ролі наступної досить переконливою схемою. «У кризових ситуаціях найчастіше нарцис не здатний оговтатися від удару. /.../ Особливо обдарована людина може знайти інший вихід. Він може спробувати перетворити реальність так, щоб втілити в життя свої фантазії. /.../ Якщо у лідера є дар переконання, якщо він вміє говорити з народом, якщо він досить спритний, щоб організувати маси, то він може перетворити реальність у відповідності зі своєю фантазією. Нерідко демагог, що стоїть на межі психозу, рятується від божевілля тим, що зовні «божевільні» ідеї він видає за «раціональні». І здається, що в політичній боротьбі дехто керується не тільки прагненням до влади, а й необхідністю врятуватися від божевілля ». [345]

9.

Рішення зайнятися політикою теж було складним, але своєчасним. Питання - якою політикою? Він повертається Мюнхен на початку 1919-року і поки залишається в армії. Вона гарантує хоч якусь їжу в уже голодної країні. Баварія першої з німецьких держав стає республікою очолюваної соціалістами. 7 листопада, в річницю перевороту в Петрограді, німецькі соціалісти координовані Карлом Радеком, ініціюють безлади в Берліні. За два дні до закінчення війни королівський будинок Віттельсбахів ганебно тікає з Мюнхена, до влади приходять Ради робітничих і солдатських представників, точно як рівно рік тому в Петрограді. 11 листопада відбувається безкровна революція в столиці - німецький уряд очолює єврейський журналіст і пацифіст Курт Ейснер, недавно випущений з в'язниці куди він потрапив за організацію антивоєнних страйків. Для тодішньої Німеччини це було занадто і розв'язка повинна була наступити дуже скоро. 21 лютого 1919 року, єврей Арко ауф Валлей, декількома днями раніше виключений з товариства Тулі, який став alma mater для багатьох майбутніх найвизначніших націонал-соціалістів, вбиває Ейснера. Країна занурюється в хаос, а в ньому, як ми говорили, хто завгодно може виявитися де завгодно. 6 квітня група анархістів захоплює владу в Мюнхені, де в цей час Гітлер підраховує зайве білизна в казармі 2-го піхотного полку і годує корками чорного хліба маленьких мишенят. І хоч анархісти вважають що «анархія - мати порядку», все ж ніде в світі влада надовго їм захоплювати не вдалося. У Мюнхені вони протрималися 6 днів. 14 квітня 1919 року - черговий переворот. На цей раз комуністичний, очолюваний експортованими з більшовицькою Совдепії товаришами Левине-Ніссеном, Левіним і Аксельродом. Як цікаво виходить: в Росії революцію очолив Ленін, а в Баварії - Левін. Червоні відносяться до фронтовиків цілком лояльно, їм потрібні досвідчені військові, тим більше що більшість солдатів налаштовані опозиційно до соціалістів. Гітлер навіть одягає свої хрести, чого раніше він ніколи не робив. Але чим він конкретно займався в тритижневий період радянської влади ми не знаємо і, ймовірно, так і не дізнаємося. У «Моїй Боротьбі» з цього приводу є всього кілька рядків, в них він повідомляє що «поки не міг зважитися примкнути до жодної з існуючих партій», а також розповідає про зовсім дивному епізоді, коли його спробували заарештувати троє агентів Центральної Ради. А адже це найважливіший момент, він потім багато в чому визначить його політичні орієнтири. З одного боку, підозрювати його в прямому співробітництві з червоними немає особливих підстав, з іншого - він сам не пише про яких-небудь активних кроках проти них зі свого боку. А міг би й написати, благо було про що. Про розстріли заручників, про грабежі влаштовуються «червоноармійцями», про мародерство. Намалювати, так би мовити, звіряче обличчя комунізму, ну і себе в процес вбудувати. З потрібної, зрозуміло, сторони. Але Гітлер цього не робить, хоча про подальших зіткненнях з червоними списані десятки сторінок «Моїй Боротьби». Схоже, він придивлявся до ситуації. Дійсно, що тут такого? Чи не комуністи підписували капітуляцію. Зате вони проти буржуїв, банків і монархії. І Гітлер проти. Він одягає на рукав червону пов'язку, хоча це йому буде здаватися «огидним». Потім він введе такі ж. Тільки зі свастикою. І прапор у нього теж буде червоний. [346] І головні свята майже як в Совдепії - 1 травня і 9 листопада. І все-таки відчувається щось не те. Влада - не німецька! Занадто багато євреїв. Занадто. [347] Вона сприймається як чужа за формою і за змістом. Вона робиться за лекалами радянської Росії, що хибний сам по собі. Тому і протримається баварський комунізм недовго - з 14 квітня по 1 травня 1919 року. Білогвардійці - фон Епп і фрайкора - топлять його в крові якраз в комуністичний «день солідарності трудящих». Сотні людей, які не мають ніякого відношення до комуністичної диктатури або мають опосередковане значення, потрапляють «під заміс» і розстрілюють без суду. Це теж зворотний бік хаосу - можливість не дотримуватися рутинне кримінально-процесуальне право і вершити справи на свій розсуд. Гітлер під білий терор не потрапив. Як свого часу і лейтенант Бонапарт мало не потрапив під термідор. Пригадується прислів'я: «ліс рубають - тріски летять». Але Гітлера за щось оцінили. Очевидно, що ні за конкретні дії яких не було, а швидше за все за якусь інформацію.

Розділ восьмий |  КЛІТИНИ І ЛАНЦЮГА |  Розділ десятий |  Розділ одинадцятий |  ВСТУП ДО ДРУГОЇ ЧАСТИНИ |  Розділ дванадцятий |  Розділ тринадцятий |  Розділ чотирнадцятий |  Розділ п'ятнадцятий |  Розділ шістнадцятий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати