Головна

завдання третього

  1.  Adobe Photoshop. Завдання № 1.1. Інструменти виділення і малювання. магнітне ласо
  2.  I. Завдання на курсовий проект
  3.  II. ЗАВДАННЯ НА КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 1 сторінка
  4.  II. ЗАВДАННЯ НА КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 10 сторінка
  5.  II. ЗАВДАННЯ НА КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 11 сторінка
  6.  II. ЗАВДАННЯ НА КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 12 сторінка
  7.  II. ЗАВДАННЯ НА КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 13 сторінка

Візьміть аркуш паперу, розділіть його вертикальною лінією навпіл. Над лівою частиною напишіть: «Сам», над правою - «Разом». Перерахуйте в них ті справи, які ваша дитина вирішує і робить сам, і ті, в яких ви зазвичай берете участь. (Добре, якщо ви заповните таблицю разом і за взаємною згодою.) Потім подивіться, що з колонки «Разом» можна зараз або в найближчому майбутньому пересунути в колонку «Сам». Пам'ятайте, кожне таке переміщення - важливий крок до дорослішання вашої дитини. Обов'язково зазначте цей його успіх. У Боксі 4-3 ви знайдете приклад такої таблиці.

ПИТАННЯ БАТЬКІВ

ПИТАННЯ: А якщо, не дивлячись на всі мої страждання, нічого не виходить: він (вона), як і раніше нічого не хоче, нічого не робить, з нами воює, та й ми не витримуємо?

ВІДПОВІДЬ: Про важких ситуаціях і ваші переживання ми ще багато говоритимемо. Тут же мені хочеться сказати одне: «Будь ласка, наберіться терпіння!». Якщо ви дійсно будете намагатися пам'ятати Правила і вправлятися, виконуючи наші завдання, результат обов'язково буде. Але він може стати помітним нескоро. Іноді проходять дні, тижні, а то й місяці, і навіть рік-два, перш ніж посіяні вами насіння дадуть сходи. Деяким насінню треба побути в землі довше. Аби ви не втрачали надію і продовжували рихлити землю. Пам'ятайте: процес зростання в насінні вже почався.

ПИТАННЯ: Хіба завжди потрібно допомагати дитині справою? З власного досвіду знаю, як важливо, щоб іноді хтось просто посидів поруч, послухав.

ВІДПОВІДЬ: Ви абсолютно праві! Кожна людина, тим більше дитина, потребує допомоги не тільки «справою», а й «словом», і навіть - мовчанням. До мистецтва слухати і розуміти ми зараз і перейдемо.

БОКС 4-3

ПРИКЛАД ТАБЛИЦІ «САМ-РАЗОМ», ЯКУ СКЛАВ МАМА ЗІ СВОЄЮ одинадцятирічний ДОНЬКОЮ

сама

1. Встаю і збираюся в школу.

2. Вирішую, коли сісти за уроки.

3. Переходжу вулицю і можу переводити молодших брата і сестру; мама дозволяє, а тато немає.

4. Вирішую, коли мені митися.

5. Обираю, з ким дружити.

6. Розігріваю і іноді готую собі їжу, годую молодших.

Разом з мамою

1. Іноді робимо математику; мама пояснює.

2. Вирішуємо, коли можна запросити до нас друзів.

3. Ділимо куплені іграшки або цукерки.

4. Іноді запитую ради у мами, ніж мені зайнятися.

5. Вирішуємо, що будемо робити в неділю.

Повідомлю одну подробицю: дівчинка - з багатодітної сім'ї, і можна бачити, що вона вже досить самостійна. У той же час видно, що є справи, в яких вона як і раніше потребує маминому участю. Будемо сподіватися, що пункти 1 і 4 справа скоро перемістяться в верхню частину таблиці: вони вже на півдорозі.




 анотація |  ЧАСТИНА 1. УРОКИ СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ |  Невдоволення діями дитини не повинно бути систематичним, інакше воно переросте в неприйняття його. |  ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ |  Домашні завдання. |  Завдання третє. |  правило 2 |  ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ |  Може, але не робить. |  ЗОВНІШНІ ЗАСОБИ (історії та досвід батьків) |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати