Головна

Червона професура

1.  Інфрачервона (ІЧ) спектроскопія
  2.  ЧЕРВОНА АРМІЯ ЙДЕ НА ЮГ
  3.  Червона книга
  4.  Червона книга
  5.  Червона корона
  6.  Червона пульпа селезінки
- Ну що, червона професура, готові? - Бадьоро запитав Служкін. Три передні парти за його наполяганням були порожні. - За передні парти з листочками і ручками сідають, - Служкін взялжурнал, - Спехова, Старков, Кузнєцова, Митрофанова і Кедрін. Служкін почекав, поки перераховані розсядуться, і дав кожному попитання для індивідуальної перевірочної роботи. - У вашому розпорядженні двадцять хвилин. Не забудьте подпісатьлісточкі ... Решта відкривають зошити і записують тему уроку: "Економічне районування СНД". - Знову писати! ... - Заскиглив дев'ятий "А". - На літературі писали, наіностранном, на алгебрі ... - Знову, - суворо підтвердив Служкін. - Інакше ви зі своєю болтовнейнічего не почуєте і нічого не запам'ятаєте. - А ми й так не запам'ятаємо! - Крикнув шкідливий чоловік Скачков, відкрив перед собою на парті чемодан- "дипломат" і засунув всередину голову. - Давайте краще, Віктор Сергійович, ми весь урок будемо сидіти мовчки, зате не будемо писати, - посміхаючись, запропонувала красива відмінниця МашаБольшакова. - Давайте краще ви весь урок будете сидіти мовчки і будете писати, --внес контрпропозицію Служкін. - Скачков, ти що, заснув? - А мені нецікаво, - нахабно заявив з валізи Скачков. - А кому цікаво? - Здивувався Служкін. - Мені, чи що? - Так звільняйтеся, - з першої парти порадив здоровань Старков, кандидат в медалісти. - Хто ж тоді моїх малих діток і стареньку матір годувати буде? --спросіл Служкін. -- Ти будеш? Або давайте так: ви мені платите гроші, а Явас відпускаю з уроку і ставлю всім п'ятірки. Йде? - Іде! - Зраділа червона професура. - Тоді викладайте по штуці на парту - і вільні. Грошей у дев'ятого "А" не виявилося. - Значить, нічого сперечатися, - підвів підсумок Служкін. - Отже, продовжимо. сенс заголовка вам зрозумілий? - Ні, - безладно відгукнулася червона професура. - Тоді записуйте: "Економічне районування - це деленіетерріторіі на економічні райони". Тепер зрозуміло? - Ні, - сказала червона професура. - Та все їм ясно, вони виробляються, - сказала Маша Большакова. - Більше будуть виробляти - більше писатимуть. Скачков, послеуроков не забудь здати мені зошит. Я в журнал тобі ставлю крапку. Пишемо: "Економічний район - це район з переважанням однієї галузі производствав економіці". Ось у нас в річковиків яка домінуюча галузь виробництва? - Самогоноваріння! - Крикнув з першої парти Старков. - Старков, ти пиши, а не язиком чеши. Натхненна Старковим червона професура називала отрасліпроізводства, за які Річковики треба було б випалити напалмом. - Ну, завод у нас на Камі який? - Підказав Служкін, переводяразговор на серйозний лад. - Транспортне машинобудування, - відповіла Маша Большакова. - Молодець, Маша, ставлю тобі крапку, - схвалив Служкін. - Ха! Машка Большакової точку і мені точку? - Обурився в чемоданеСкачков. - Несправедливо! - Зараз я тобі переправлю ... - Служкін схилився над журналом. - Нє-нє-нє! ... - Занепокоївся Скачков, вилазячи назовні. - Тепер відкрийте в підручниках карти номер два, три і п'ять, порівняйте іхі спробуйте розділити територію країни на економічні райони. Ну вродеби як вам подарували країну, а ви в ній налагоджуєте виробництво. - А ми не хочемо налагоджувати, - заявив Старков. - Ми країну здамо воренду іноземцям, нехай вони і орють. - Уже десять хвилин минуло, а ти, Старков, писати ще не почав. - Та я вам це питання за хвилину напишу, - пообіцяв Старков. --Вопрос-То якийсь тупий ... Навіщо, Віктор Сергійович, ми взагалі вчимо етуерунду, морально застарілу сто років тому? - Візьми, Старков, у Шакурова підручник і подивися в ньому на последнейстраніце прізвища авторів, - порадив Служкін. Весь клас негайно ж почав зацікавлено вивчати останню сторінку, тільки Шакірова стукала кулаком в широку спину Старкова. - Є серед авторів прізвище Служкін? Червона професура, розгубившись, знову перечитала список. - Є! - З останньої парти на всякий випадок крикнули двоечнікібезматерних і безгрошових, яким належало б знаходитися не в десятому "А", а в зондер-команди. - Нема мене, - після паузи, сказав Служкін. - Тоді я не розумію, Старков, чому ти ставиш це питання мені. Червона професура схвильовано загомоніла, уражена отсутствіемСлужкіна серед авторів підручника. - Хороша відмазка, - схвалив Старков, презирливо перебрасиваяучебнік Шакірова. - Отже, карти подивилися, - продовжив Служкін. - Тепер по німдавайте спробуємо назвати, наприклад, сільськогосподарські райони. Червона професура перерахувала всі райони, які знайшла, включаяКрайній Північ з вічною мерзлотою. - Молодці, два, - оцінив Служкін. - Ставимо цифру один, пішеммаленькій заголовочек: "Сільськогосподарські райони". Нижче ставимо букву "а". Перший фактор, від якого залежить розвиток в районі сільського господарства. Який фактор ви можете назвати? Скриплячи, пробуксовивая, урок їхав далі. - Все, час минув, - нарешті оголосив Служкін, підходячи до первимпартам. Старков відразу простягнув густо списаний аркуш. Червона від волненіяСпехова щось гарячково писала. Мила, оката трієчниця Мітрофановавстала, подала папірець і сказала: - А я майже нічого не написала, Віктор Сергійович. - Погано, Люся. Поставлю кол. - Дак че, вам же гірше, - сідаючи на своє місце, ображено сказалаМітрофанова. - Коли в журнал ставити не можна. Доведеться вам зі мною послеуроков сидіти, натягувати мене на трійку. - А ти мені дуже подобаєшся, Митрофанова. Ну, як дівчина. Я з тобойпосле уроків із задоволенням зустрінуся. Червона професура ахнула, Маша Большакова зніяковіла, а двоечнікіБезматерних і Безгрошових заіржали. - Вам для цього географія і потрібна, - саркастично зауважив Старков .-- Ви-то хоч на Люська одружитеся, а нам географія на що? - Дурень, - сказала Митрофанова Старкову. - Звичайно, - погодився Служкін. - Вас в загсі ніхто не запитає офакторах розміщення нафтовидобувної промисловості ... - Ось! - Зрадів з валізи Скачков. - Чого тоді їх вчити? - У нас взагалі клас з гуманітарним ухилом, - пояснив Старков. --Зачем Нам економіка? Ми будемо вільні художники. - Вільний художник - це босий швець, - заперечив Служкін. - Всеумеет, нічого не має. Я теж був вільний художник, а, як бачите, безгеографіі не прожив. - А що ви робили? Вірші писали? - Не вгамовувався Старков. - Маненечко було, - кивнув Служкін. Двієчники Безматерних і Безгрошових від сміху сповзли вниз. - Почитайте ... - посміхаючись, попросила Маша Большакова. - Та ви їх знаєте ... - відмахнувся Служкін. - Вони в учебнікелітератури надруковані. Під псевдонімами. - Ну почитайте! - Заболіла червона професура. - Нам ніхто нечитабельним! ... Служкін подивився на годинник: п'ять хвилин до кінця уроку. Закінчити новийматеріал він все одно б не встиг. - Добре, я почитаю, - погодився він. - Але тоді ви параграф ізучітедома самі, а на наступному уроці по ньому - перевірочна. Клас обурено завив. - Мистецтво вимагає жертв, - пояснив Служкін. - Гаразд, чого ви! - Обернувшись до всіх, крикнув Старков. --Подумаешь - Перевірочна! Напишемо! Читайте, Віктор Сергійович. У кабінеті запанувала благоговійна тиша. Служкін сіл на стіл. - Цей вірш я написав у дев'ятому класі до дня народження однокласснікапо прізвища Петров. Петров був круглий відмінник, комсорг школи і все таке. називається вірш "Епітафія Петрову". Для тупих пояснюю: епітафія - етонадгробная напис. Вірш дуже простий, сенсу немає, рими теж. Забарися, випадковий перехожий, У цих гранітних плит. Тут тіло Петрова Альоші У дубовій труні лежить. Петров на загальному тлі здавався Чистіше, ніж гірський сніг, І враз на нього рівнявся Кожен погана людина. Але якось одного ранку На самому світанку за ним Прийшов зрадник Служкін І ціла банда з ним. Сказав йому Служкін: "За совість, За безліч добрих справ Закінчено твоя повість Останньою главою" Розстріл "". Петров це вислухав гордо І светр порвав на грудях: "Стріляй, імперіалістичний агресор, Від червоних тобі не піти! А життя моє піснею стала, Прийдешнім з рейкових рядків, І на піджаку капіталу Висить вже мій плювок!" Підняв обріз свій Служкін І кулю в Петрова всадив, І звалився Петров під грамотою, Якої його райком нагородив. Застигніть, нащадки, ладом, Схиліть прапори вниз: Душа Петрова-героя Пішки пішла в комунізм! Вірші червоною професури страшно сподобалися, але ось перевірочна працювати наступному уроці з тріском провалилася.

гілка

Служкін подзвонив, спочатку за дверима було дуже тихо. Потім чомусь тораздался гуркіт, і двері стрімко розчинилися. - Привіт, це я, твій пупсик, - входячи, сказав Служкін. - Вітька-а! ... - Закричала висока дівчина в дрібних чорних кудряшкахі повисла у нього на шиї. Служкін ногою зачинив за собою двері. У передпокій з кімнати вишелхмурий хлопчик років п'яти. - Здорово, Гвинт, - сказав Служкін, ссажівая дівчину. - Чого ти мені приніс, дядько Вітя? - Відразу запитав похмурий хлопчик. Служкін порився в кишенях куртки і витягнув пластмасового солдатика --монстра з собачої мордою, в шипах, в шоломі, з бластером. - Ти мені такого вже дарував, тільки він був зелений, як понос. - Шурка! - Крикнула мама. - Грубіян, весь в свого татуся! - Ну, давай назад, - запропонував Служкін. - Сам грати буду. - Фіг, - подумавши, відповів хлопчик і пішов в кімнату. Служкін почав знімати куртку і поцікавився: - А благовірний де? - Колесніков щось? На роботі, де ж ще? - Слава богу, - сказав Служкін і витягнув з куртки пляшку. - Вітька! Ти воще! ... - Вихоплюючи пляшку, закричала жінка. --Портвяга! Я сто років вже мріяла нажертися! Пішли! Проходячи в кухню, Служкін флегматично зауважив: - З одного флакону не Нажрі, Гілка. - А ти Татку з садка сюди приводь, а я поки що зганяю. Татка женормально з шурупами грає ... - Не можна, Гілка, - зітхнув Служкін, відкриваючи пляшку. - Шкода, - розливаючи портвейн по чашках, зізналася Гілка. - Ну, якось у тебе в школі? Молоденькі-то училка є? - Є, та не про мою честь, - випивши і закуривши, неохоче сказалСлужкін. - Краще ти розповідай. Як там твій коханець-то? Все ще в кінотебя знімати хоче? - Козлов-то? Козел - він і є козел, - з почуттям вимовила Гілка .-- Я його вже послала, куди не ходять поїзди. Я тепер, Вітька, в другоговлюбілась. У льотчика. Точніше, колишнього льотчика. Йому Колесніков міняв пьяниеномера на звичайні, він і запросив в гості. Колесніков мене з собою взяв. Самнарезался і впав під стіл, а ми з цим льотчиком замкнулися у ванній ітрахалісь. Я чогось боюся, чи не залетіла я тоді? ... - Отакої - у ванній, - похмуро пробурмотів Служкін. --Залетайте В літаках "Аерофлоту" ... З кімнати раптом пролунав басовитий рев. Гілка чортихнувся, схопилася іубежала. Служкін знову закурив і відкрив вікно. Вєткін будинок стояв недалеко від берега Ками, від чорного, похмурого котлазатона. Служкін курив і дивився, як повз дебаркадера, повз разведенногонаплавного моста, немов би гидливо оскалом, пропливає високий ідлінний річковий лайнер, який повертається на стоянку після навігації. Лайнермедленно плив під лютим золотом заростей на дамбі, від якого водаотмелей здавалася деревного кольору, ніби коньяк. Плив повз рудих схилів, де валявся іржавий мотлох - троси, м'яті бакени, якісь гнуті і рваниеконструкціі, здерті з кораблів. Повернулася Гілка, і Служкін викинув недопалок. - Як там у вас справи з Надька? - Запитала Гілка, знову разліваяпортвейн. - Все чікі-пуки, - сказав Служкін і, подумавши, додав: - Недавнопорешілі ми з нею припинити наші постільні зустрічі, ось так. Їй не хочеться ... та й мені не хочеться. Взяли і зав'язали. - Хоба-на! - Здивувалася Гілка, витріщивши очі. - І з ким ти? ... - Ні з ким. -- Ніфіга собі! - Гілка грюкнула півчашки портвейну. - А ця твоядура, як її ... Ру ... Ру ... ну, Сашенька. - Рунева, - підказав Служкін. - Вона Будкина любить. -- Ну і що? - Щиро не зрозуміла Гілка. - Та ну тебе ... Не пояснити. Немає і все. - Заведи коханку, - порадила Гілка. - Заведу, - погодився Служкін. - Тебе ось. -- А що? Класно! - Пожвавилася Гілка. - Будемо знову, як тоді, послешколи, пам'ятаєш? Зашибісь було! Ти не завантажувати щодо цього. Подумаєш! Наплюй. Я-то тебе люблю, Вітька, чесно. З сьомого ... ні, з девятогокласса. Я тобі подзвоню, як тільки Колесніков звалить куди-небудь наподольше. Приходь - відірвемося, як раніше! - Прийду, - кивнув Служкін. - Відірвемося, звичайно. Заїде і на мойдвор "КамАЗ". ... На Новий рік батьки потягли Вітьку з собою до друзів. Там жеоказалась зі своїми батьками Вєткін з восьмого "Б". Їх обох, щоб не заважає, відправили в далеку кімнату дивитися "Блакитний вогник". До етогоВітька з гілки навіть не вітався, навіть не знав, як її звати, хоч і віделв школі кожен день. Вітька мовчки повалився на диван, загорнувся в плед Іста дивитися телевізор. За стіною лунала музика, дзвін посуду, сміх, човгання ніг. Гілка сиділа на стільці, але їй було погано видно. На екрані з візгомплясалі товсті жінки в кожушках і кокошниках. На них падав бутафорскійснег. Гілка встала, закрила двері, клацнула засувкою і села ближче ктелевізору на диван. Потім вона сказала, що їй холодно, і вкрила коленіуголком пледа. Потім скинула капці і залізла під ковдру. Вона перваяпрітіснулась до Вітька і полізла руками. Вітька теж потягнув вгору її спідницю. до самого кінця "Блакитного вогника" вони возилися один з одним. Потомпопробовалі зробити все як дорослі, але нічого не вийшло. Потім Веткауснула, і Вітька, відвернувшись, теж заснув. Ніякої дружби після цього між ними не почалося, немов би і не билонічего зовсім. Вони як і раніше не розмовляли і не віталися, тільки пріслучайних зустрічах в шкільних коридорах Гілка починала реготати какненормальная. Вітька вдавав, що її сміх до нього не відноситься, хоча самглубоко дивувався і навіть відчував себе скривдженим незрозуміло чому.

Лена

Сірим вранці Служкін вийшов з під'їзду, ведучи за ручку Тату. - Папа, а я не хочу в садок, - сказала Тата. - А я хочу, - зізнався Служкін, зупиняючись закурити. - Не зрозуміло, чому б нам з тобою не помінятися? ... Ти будеш ходити за мене наработу? - А там б'ють? - Поцікавилася Тата. - Б'ють, - чесно відповів Служкін. - А тебе в садку хіба б'ють? - Мене Андрюша Снєгірьов мучить. Щипає, штовхає ... - Дай йому в ріг, - порадив тато. - Він Марині Петрівні наскаржиться. - Тоді сама на нього нажаль. - Він ще сильніше мене мучити буде. - Та-ак ... - протягнув Служкін. - Зачароване коло. Гаразд, япоговорю з його мамою. Ти мені покажи її, добре? Вони зупинилися біля перехрестя, на якому лежало звездообразное озерогрязі. Посеред нього в буром тесті хтиво буксувала іномарка, викидаючи з-під коліс фонтани. Служкін взяв Тату попід пахви і переніс другого дня тротуар, високо задираючи коліна. - Папа, а ти мені купиш ввечері жуйку з динозаврами? - Куплю, - пообіцяв Служкін. - А в зоопарку динозаври є? -- Немає. Вони вимерли давним-давно. - А чому вони померли? - З'їли один одного до останнього. - А останній? - Останній здох від голоду, тому що немає кого більше було їсти. - Папа, а вони були злі? - Та як сказати ... - задумався Служкін. - Здебільшого вони билідобрие. Деякі навіть занадто. Але добрих з'їли першими. Служкін і Тата завернули в ворота садка, і Тата, вирвавши ручку, побігла до дверей. У довгому блакитному плащику і синьою шапочці вона була похожана дзвіночок. Служкін слідом за Татой увійшов до роздягальні. Тут була тільки одна мама, яка поралася з синочком. Служкін посадив Тату на стільчик, опустився накорточкі і став розшнуровувати їй черевики. Ззаду підійшов хлопчик з іграшковим пістолетом. - Я тебе жаштрелю, - сказав він, наводячи пістолет на Тату. Тата злякано дивилася на Служкін. - Андрюша, йди до мене, - покликала мама, і хлопчик відійшов. - Папа, це Андрійко Снєгірьов, - сказала Тата. - М-м? ... - Здивувався Служкін. - Зрозуміло тепер ... Він переодягнув Тату і прибрав все вуличне в шафку з ялинкою на дверцятах. тата злізла зі стільця, Служкін поцілував її в щоку, і Тата побігла в групу. звідти долинув її дзвінкий крик: - Марина Петрівна, здрастуйте! ... Служкін підійшов до мами Андрійка Снєгірьова і дружелюбно сказав: - Жвавий у вас хлопчик. - Та вже ... - відповіла жінка обертаючись. - Лена? ... - Здивовано запитав Служкін. - Вітя? ... - Розгубилася жінка. Вона негайно опустила голову, застібаючи синові сорочку, але Служкін бачив, як порожевіли мочки її вух. Вражений, Служкін мовчав. - Біжи, Андрюша, - сказала Олена і легенько ляснув сина. Андрюша побіг до групи, по дузі обійшовши дядька. Лена і Служкінпереглянулісь і мовчки вийшли на ганок. - Ти, значить, тепер Снєгірьова, а не Анфимова ... Лена винувато посміхнулася. - А мені Андрюша говорив: "Тата Шушкіна, Тата Шушкіна" ... Я думала --Шішкіна або Сушкіна ... - Або Пушкіна. Скільки років ми з тобою не бачилися? - Зі школи, - тихо сказала Олена. - А ти все така ж красива ... - задумливо мовив Служкін. --Только Розповніла ... - А ти все такий же грубіян, - відповіла Олена. - Вибач, - зніяковів Служкін. - Нічого. - Лена ласкаво торкнулася рукою його ліктя. - Це я послеОлі початку товстіти. - Який Олі? ... - Дочки Олі. У мене ще дочка є. Рік з невеликим. - От тобі й маєш ... - тільки й знайшов що сказати Служкін, але тотчаспоправілся: - Тобто ось тобі і два ... Лена засміялася. Голос у неї був ніжний і слабкий. - Мені поспішати треба, Вітя, - пояснила вона. - Будинки з Олею мужсідіт, а йому на роботу. Ну до побачення. Вона ще раз посміхнулася Служкін і пішла до воріт садка: светловолосаясімпатічная молода жінка в дешевому, мутно-бордового кольору плащі. Жінка, а не дівчина і тим більше не дівчинка, якою її знав, а потім пам'ятав Служкін. - Запитав він. Двері зачинилися.

Олексій Вікторович Іванов. Географ глобус пропив |  глухонімий козлище |  географ |  знайомство |  Переселення на диван |  Зустріч Наполеона з червоними партизанами |  Виховання без почуттів |  Сашенька |  Відлучення від мрії |  М'ясна порода мамонтів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати