На головну

Зустріч Наполеона з червоними партизанами

1.  III. свята зустріч
  2.  А треба, - зважився. Він згадав сизий горбистий носКощея з червоними прожилками і, як в воду кинувся, - сказав уголос: -Це - я ...
  3.  В якій Афи зустрічає відлюдника 1 сторінка
  4.  В якій Афи зустрічає відлюдника 2 сторінка
  5.  В якій Афи зустрічає відлюдника 3 сторінка
  6.  В якій Афи зустрічає відлюдника 4 сторінка
  7.  В якій Афи зустрічає відлюдника 5 сторінка
Кабінет географії був абсолютно гол - дошка, стіл і три ряди парт. Служкін стояв біля відчиненого вікна і курив, випускаючи дим на вулицю. Двері билазаперта на шпінгалет. За дверима бушувала зміна. ... До шкільного ганку Вітька вискакує з тісного куща бузку. Звичайно, ніхто не розраховує, що Вітька прорветься крізь частокіл, і взапас у нього залишається ще секунда. Короткою чергою він срубаетамеріканского найманця біля входу і через дві сходинки злітає на ганок. Двері - величезні і тугі, їх завжди доводиться витягати, як корнісорняков. За дверима, природно, причаїлися десантники, але Вітька не дає і ворухнутися. Зваливши з плеча гранатомет, він сахається прямо в желтиедеревянние квадрати. Виюча хмара вогню несеться в глиб будівлі, откриваядорогу. Одним махом Вітька виявляється всередині школи. Два постріли пораздевалкам, і за гратами полчищами ворон злітають пальто і куртки. Потомеще три постріли: по директорському кабінеті, по групі продовженого дня та поврачіхе. Потім Вітька чергою підмітає коридор і повз зірваних з петельдверей біжить до сходів. Американця на майданчику Вітька вдаряє ногою в живіт. Той кричить Ікат вниз по сходах. Ще один сходовий марш, і по проходу емунавстречу несуться солдати. Вітька довго строчить зі свого вірного АКМ, покапоследній з найманців, хриплячи, не сповзає по стіні, чіпляючись за стенд "Комсомольская життя". З коридору з криками "Ура!" ... М-м, немає ... "Банзай!" ... М-м, ну, просто з криками вискакують американці. Двох Вітька відключає прікладомавтомата, третього ногою, четвертого головою в живіт, п'ятого ребром ладоніломает шию, шостого метає в груди саперну лопатку, яка встромляє посамий держак. Вилітаючи за кут, Вітька відкриває ураганний вогонь і біжить вперед. Класи, класи, комсомольський куточок, учительська, сходи ... Вітька став сповільнюватися. Двері кабінету номер дев'ятнадцять, номердвадцать, двадцять один, двадцять два ... Вітька загальмував. Двадцять три. Кабінет російської мови і літератури. Добре, що батьки поїхали у відрядження. До школи можна йти безкурткі. Так, краватка заправити, вічно він вилазить на піджак. Волосипрігладіть. Дихання заспокоїти. Черевики брудні - витерти їх мішком сосменной взуттям. Сам мішок повісити на портфель чистою стороною назовні так, щоб закрити напис "Адідас", зроблену кульковою ручкою на клапанепортфеля. Ну, ніби все. Вітька зачекав. Дуже він не любив цього - бути винним передЧекушкой. Ну і наплювати. Він обережно постукав, відкрив двері кабінету, увійшов, чіпляючись мішком за косяк, і, ні на чому не зупиняючи погляду, унилосказал: - Ірида Антонівна, вибачте за запізнення ... ФСБ стояла біля дошки, тримаючи в руках портрет Гоголя. Вона була похожана вежу: величезна, височенна жінка з рожевим обличчям, яскраво накрашеннимігубамі і крутими бровами. З плечей у неї звисала жовта сітчаста шаль. Вщент лежала туга коса, згорнута в корону. ФСБ говорила про пісателяхвсегда, немов від захоплення, тихо і повільно, і дивилася при цьому вгору. Прізвище у неї була Чекасіна. При появі Витьки особа у чвертку стало таким, ніби Вітька в сотийраз припустився помилки в одному й тому самому слові. - Ти чому запізнився? - Запитала вона, опускаючи портрет. Вітька, зітхнувши, втупився у вікно. - Ви не розумієте, як складно вести урок в такому класі, як ваш! --Чекушка Поглядом струснула Вітьку. - Ви змушуєте мене робити стольконенужной роботи! Я як педагог, перш ніж почати пояснення новогоматеріала, по п'ять - десять хвилин витрачаю на те, щоб сконцентрувати вашевніманіе, а потім є ти, і всі ми змушені починати спочатку. Ти трохи, не для себе - своїм товаришам шкодиш, я вам вже тисячу разів це говорила. Гаразд, не потрібні тобі Пушкін, Лермонтов, Гоголь, не потрібні вони Соколову, Тухметдінову, Лісовському - їх і так в ПТУ візьмуть. Але ж є і умненькіеребята. І вони вам не скажуть, але подумають: ось завдяки кому я підготовлений кпоступленію до вузу слабкіше, гірше, ніж мої друзі. Коротше, Служкін, сідай наместо, а щоденник мені на стіл. І запам'ятайте все: якщо запізнився більш ніж напять хвилин - в кабінет навіть не стукайте. Вітька задом підсунув по лавці, як завжди, розсівшись ПашкуСусекіна на прізвисько Фундамент, поставив на коліна портфель і, затамувавши подих, з великою обережністю відкрив замок. ФСБ не любила, коли на урокещелкают замками і шльопають підручниками об стіл. Ще вона не любила, когдапортфелі кладуть на стільниці, пофарбовані батьківським комітетом, на которихот цього залишаються чорні сліди. Діставши книги і зошити, Вітька сунулпортфель під ноги. ФСБ не дозволяла ставити портфелі в прохід у парт. Пояснюючи, вона завжди ходила між рядів і могла спіткнутися. - Вітус, ти геометрію зробив? - Пошепки запитав Фундамент. - У Петрова скачав, - відповів Вітька. - Дай ... - Служкін, Сусекін! - Обірвала їх Чекушка. Хмикнувши, Вітька відкрив підручник і знайшов потрібну сторінку. Там билафотографія "В. В. Маяковський на виставці" 20 років роботи "". ЗдоровеннийМаяковскій, посміхаючись і схрестивши руки на соромно місці, розмовляв спіонерили на тлі плакатів, де були зображені різні потворні чоловічки. Взявши ручку, Вітька почав розмальовувати фотографію: одягнув Маяковського вкамзол і капелюх, а піонерів в папахи, ватники і кулеметні стрічки. ВнізуВітька підписав: "Зустріч Наполеона з червоними партизанами". Такими переробками сюжетів Вітька спаскудити весь підручник. Навіть начисто білої обкладинці, де строго синів овал з портретом Горького, Вітькапріделал до голови відсутню тіло, поставив з боків бурлак в лямках, ана дальньому плані зобразив барку. Малюючи, Вітька уважно слухав чвертку. Йому було цікаво. КогдаФундамент відволікав його, Вітька не відповідав і лише штовхав Фундамента ногою подпартой. Дуже не люблячи класну керівницю, Вітька проте в душі поважав. Чому так виходило, він розумів з працею. Коріння ненавістіотискать було простіше. Видно, Вітька, як і всі, поважав чвертку за те, що онабила центром світу. Якщо він був вільний, то вільний від ФСБ. Еслітяготілся - то завдяки їй. Якщо хто-небудь був хорошою людиною - толучше чвертку. Якщо поганим - то гірше. ФСБ була точкою відліку життя. У дошки томився Серьога Клюкин. ФСБ з кам'яним обличчям сиділа за своімстолом і не оберталася до Серьозі. З видом людини, кидатися утопающемусоломінку за соломинкою, вона задавала йому питання. Відповідей Клюкин, зрозуміло, не знав. Він криво посміхався, бадьорився, подавав комусь якісь тознакі, робив загрозливі гримаси і беззвучно плював чвертку на голову вкороне з кіс, що названа "вороньим гніздом". - Зрозуміло, сідай, - сказала Чекушка Серьозі і присунула його щоденник. Клюкин постояв за її плечем, дивлячись, як вона виводить двійку, забрав щоденники, махаючи їм, відправився на своє місце. По дорозі він ляснув щоденником поголів'я відмінника Сметаніна. ФСБ тим часом написала щось в Вітькіномдневніке і перекинула його на першу парту Світі Щеглової. - Служкін, - звеліла вона. - Подивимося, як інші виполнілідомашнее завдання. Рядові, перевірте зошити. Вітька відіпхнув щоденник на край парти, демонстративно не інтересуясьтем, що там написано. Розкривши перед собою зошит, він відкинувся на спінкускамейкі і став розглядати стенди на стінах. Зліва від дошки висів стенд "Партія про літературу", праворуч - "Читання - це праця і творчість". Затемвдоль ряду: "Сьогодні на уроці", "Радимо почитати", "Класний куточок", "Читацький щоденник", "В вашу записну книжку". На задній стіні - "Поетиродного краю" і "Повертаючись до улюблених книг", а посередині огромнийпланшет "Літературний клуб" Бригантина "" з емблемою і девізом. Під потолокуходілі портрети класиків впереміж з їх цитатами. Все це було знакомоВітьке майже до замиленості. На базі свого класу Чекушка організовалалітературний клуб "Бригантина". Основу його становила так називаемаятворческая група. Поки Вітька значився в ній, він щомісяця менялекспозіціі на стендах. А потім в кабінеті математики на парті Вітьканарісовал перший випуск настільної газети "Двієчник", і ФСБ напіонерском зборах вигнала його з "творчої групи". Вітька цим оченьгорділся. Тим часом пересічні вже переглянули зошити. Рядових призначала лічноЧекушка. Вони були зобов'язані кожен на своєму ряду перевірити, зроблено лідомашнее завдання. - У Горшкова і Сусекіна нету, - сказала Світлана Щеглова. - У Тухметдінова і Лісовського, - сказала Олена Анфімова. - У Амірова, Назарова і Забуги, - сказала Наташа Соловйова. - Щоденники на стіл, - звеліла Чекушка, - а самі встаньте до "стенепозора". "Стіною ганьби" називалася в кабінеті довга стіна, у якій ті, котенята виконав домашнього завдання, проводили час від свого викриття дозвонки. - Пусти, - пхнув Вітьку Фундамент і виліз з-за парти. На столі у чвертку виросла стопка чистих білих щоденників в обкладинках. Всі вони були підписані красивим почерком Олени Алфімової: так распоряділасьЧекушка. На початку кожної чверті вона влаштовувала дуже довгі класні години, коли на всю чверть заповнювався розклад. Дні отримували свої дати, істраніц вже не можна було вирвати. Двієчники привалило до "стіні ганьби", пофарбованої в зелений колір. Ктопрівично втупився у вікно, хто на картинки, хто в підлогу. Вітька озирнувся на них! І злорадно зробив непристойний жест. Двієчники стали крадькома показиват кулаки. - Отже, тема сьогоднішнього уроку - поема Гоголя "Мертві душі", --начала Чекушка. - Ви все вже прочитали її і ... І тут у двері забарабанили ... В коридорі поруч з кабінетом лунав тупіт і гомін, хтось подергалдверь, почулися шльопанці кинутих на підлогу портфелів. - Зсередини закрито, - прозвучало за дверима. - Там сидить, козел. - Блін, клацаючи вузька, не подивитися ... - Баскакова, ти географа нового бачила? Який він? - Та вже побаще тебе ... Хтось явно зміненим голосом противно закричав в замкову щілину: - Географ, відкривай, гірше буде! ... - Рудий, постукай ручкою, як завучіха стукає. - Сам стукай. Чого, шостого знайшов, так? - Ти, блін, скотина, чого мою ручку-то береш? ... В двері різко і чітко відстукати ручкою. Потім настала тиша --школьнікі чекали. А потім грянув дзвінок на урок. Двері розчинилися, як тільки Служкін зрушив шпінгалет. В клас сревом, криками і гуркотом ринула натовп дев'ятикласників. Впередіпроривалісь пацани, пхаючи один одного і висмикуючи з тисняви ??портфелі. Служкінмолча сів за свій стіл. Дівиці, пропливали повз нього слідом за пацанами, сінтересом оглядали нового вчителя. Дев'ятикласниці в основному билікрупние, а пацани дрібнуваті, як рання картопля, але серед них попадалісьредкіе екземпляри величиною зі Служкін. Служкін чекав, поки всі розсядуться. Школярі кричали, ділячи парти. Наконецсплошной гвалт перейшов в стриманий гомін, і весь клас Очікув уставілсяна вчителя. Служкін піднявся. - Що ж, здрастуйте, дев'ятий "ве", - сказав він. -- Вітання! - Запищали з задніх парт. - Я бачу, клас у вас веселий, - зауважив Служкін. -- Давайте знайомитися. Мене звуть Віктор Сергійович. Я буду вести у вас географію весьгод ... - А че не Сушка? - Крикнули з задніх парт. - Сушка баще! ... - Коментарі залиште при собі, - попередив Служкін. - Іначекомментатори вилетять за двері. На коментаторів загроза не справила ніякого враження. - Для уроків вам буде необхідна загальна зошит ... - Тетра-Адь? ... - Дружно обурилися дівиці з передніх парт. - Так, загальний зошит, - підтвердив Служкін. - Для того, чтобизапісивать свої розумні думки. Або дурні. Які є, в загальному. - А у нас ніяких немає! ... - Раніше зошитів не потрібно було! ... - Я, на фіг, не буду заводити, та й по всьому! - Заявив маленький, рудий, носатий парубок з хрипким піратським голосом. Голос цей звучав в загальному хорі з першої секунди уроку і не замовкав нина мить. - Не будемо заводити! - Кричали з задніх парт. - Ідіть в баню! ... - Ти-ха !! - Гаркнув Служкін. - Закрити роти !! Гам, як жито під вітром, хвилею пріугас, пригнувся і негайно виросснова. Служкін відважно кинувся між рядів до гуде гальорці і сразуврезался ногою в чиюсь сумку, що лежала в проході. - Пакет-то че штовхає! - Злобно гаркнула якась дівчина. - Прибери з дороги! - Огризнувся Служкін. - Новий купите, якщо порвали ... - нахиляючись, пробурчала дівчина. Служкін рушив далі, але гам, стоїть в кабінеті, не мав епіцентру, який можна було б придушити, щоб замовкла і периферія. Навколо Служкінаволоклась аура відносної тиші, з усіх боків овіває шумом. Служкінобежал парти і повернувся до столу. - Є староста класу? - Грізно запитав він. -- Немає! - Радісно закричала галерка. - Є! Ми всі старости! - Єргін староста, - видав рудий і носатий. - Єргін, встань! - Купився Служкін. Ніхто не встав, але все голови розвернулися до невідомої точці. - Єргін! - Тоном вище повторив Служкін. - Вставай, тобі кажуть! - Послужливо закричали кілька голосів. --Вставай, Козел, оглух, чи що? З задньої парти в прохід впав пацан, випханий сусідом. Служкін чекав, поки він підніметься. Пацан був щуплим, з відверто кретініческім особою. Онзастенчіво посміхався і бурмотів: "А че я-то? ... Че я? ..." Галерка ржала. - Сядь! - Велів Служкін і схопив зі столу класний журнал. - Гаразд, дев'ятий "ве", - сказав він. - Зараз я прочитаю список класу, а ви меняпоправляйте, якщо я буду неправильно вимовляти прізвищ ... Агафонов! - Патефон! Телефонів! Солдафонів! - Поправляли Служкін. - Градусів! Дев'ятий "В" заревів від захвату. - Тільки вякніте чого, виродки! - Закричав рудий і носатий, з хріплимголосом. Але за його спиною пацан вже роззявив рот, і рудий, розвернувшись, врізав йому кулаком в брову. Пацан повалився назад, руйнуючи собою і дві парти свізжащімі дівчатами. Служкін гримнув журналом про стіл: - Встати всем !!! Дев'ятий "В" криво і вроздріб піднявся. - Задні парти тоже !!! - Гримів Служкін. - Підрівняти ряди !!! Сісти !!! Встати !!! Сісти !!! Встати !!!

Олексій Вікторович Іванов. Географ глобус пропив |  глухонімий козлище |  географ |  знайомство |  Сашенька |  На даху |  Червона професура |  Відхилення від теми |  Відлучення від мрії |  М'ясна порода мамонтів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати