загрузка...
загрузка...
На головну

1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка

Підписано до друку 11.06.04.

Формат 60х90 1/16

Папір типографський.

Друк офсетний.

Гарнітура Times New Roman.

Ум. печ. л. 4,75

Уч.-вид. л.3,8.

Тиражу 600 екз.

Замовлення № 93.

Тут і зараз

Автор: Serpensortia

бета: Kuzura

Рейтинг: R

Пейрінг: Собі / Ріцка

Жанр: extra (події між ЯТН і БТ)

Summary:Є тільки мить між минулим і майбутнім. Саме він називається - життя.

Disclaimer: Аніме Loveless належить студії J. с. Staff

Розміщення: за погодженням з автором.

Подяки:

1. fraglich - За терпляче консультування з усіх питань, пов'язаних з комп'ютерним хардом і софтом, а також бездротову локальну мережу і мобільними пристроями;

2. Шуту - За здатність знайти будь-які достовірні відомості щодо нюансів японської дійсності, будь то юридичні тонкощі або розклад уроків у середній школі, незважаючи на те, що інформація зачіпає реальність п'ятирічної давності.

Таймінг - між Мохаве і Одайба.

* * *

L'amour, c'est l'esperance, sans raison et sans loi.

L'amour comme la chance ne se merite pas.

Il y a sur terre un etre qui t'aime a la folie,

Sans meme te reconnaitre pret a donner sa vie.

L'amour, c'est pour rien. Tu ne peux pas le prendre.

L'amour, c'est pour rien. Mais tu peux le donner.

Enrico Macias

1.

- Ріцка, - пропонуєш ти за сніданком таким тоном, наче тебе осяяла чудова ідея, - давай поїдемо в Діснейленд.

Я тільки скептично дивлюся замість відповіді: знайшов час. І місце вибрав. На тобі що, вчорашній бій позначився сильніше, ніж я думав?

- Чому ти мовчиш? - Цікавишся ти, крутячи в паличках скибочку сьомги. - Тобі не подобається моя пропозиція?

Безумовно, сильніше.

Ти перекладаєш на мене погляд: очі темні від втоми, вони з учорашнього вечора так і не посвітліли. І кола навколо очей такі, немов тиждень спати не лягав.

- Нам зараз тільки в Діснейленд, - я смаргіваю і заставляється в свою тарілку. Смажена соломкою золотиста картопля смачно пахне. Шкода тільки, апетиту немає. - Нам вчора ці, як їх ... Другий раунд обіцяли!

- Непохитний, - ти посміхаєшся. - Я пам'ятаю, Ріцка.

- Ну і куди ми в такому випадку поїдемо? Хочеш, щоб на вулиці піймали?

- Тут ми ризикуємо нітрохи не менше. Не забувай, мою адресу є в реєстрі адрес Гори.

М-да, тут ти прав. Я прикушує губу:

- Сховатися в натовпі? А якщо вистежать?

Ти філософськи знизуєш плечима:

- Якщо вистежать - будемо битися.

Оптимістично звучить. Я мимоволі поглядала на твою ліву щоку: глибока садно майже затягнулася, але якщо потривожити, закровіт знову. Добре б сліду не залишилося.

Ти простежується, куди я дивлюся, і відводиш за вухо наполовину згорілу пасмо волосся:

- Це я зараз зріж. Вибач, вчора у мене просто не було сил. Я забув.

- Ти цокнувся? - Інформувати я похмуро. Ти навіть брови піднімаєш:

- Ні. Чому?

- Знайшов, за що вибачатися!

Ми додому перенеслися зі снайперською точністю, виявилися рівно за крок від ліжка. І впали як мертві: пам'ятаю тільки, як тебе обіймаю і ти мені в спину чіпляються - і темрява.

- Палену волосся неприємно пахнуть, - ти цілком серйозно морщишся, - ти всю ніч змушений був дихати цим запахом. Наволочки я зміню, але ...

- Та НУ тебе! - Я вискакую. Широким кроком обходжу тебе - ти, не встаючи, обертаєшся слідом, - і обгинаю седзи, входячи в кімнату. Холодильник ми давно відсунули в кут, але ящик з аптечкою і раніше на ньому. А збоку ти мені приставив низьку табуретку, щоб тягнутися не доводилося.

- Ріцка, - починаєш ти, коли я повертаюся - і обриваєш себе, помічаючи сталеві ножиці. Обличчя в тебе таке, що мені робиться не по собі:

- Ти що?

- Н-нічого, - відгукуєшся ти з явним зусиллям, не відводячи погляду від лез в моїх руках. - Все в порядку.

Чорт.

Я опускаюся перед тобою навпочіпки і акуратно, без стуку кладу ножиці на край столу:

- Собі. Я ж тобі їх приніс. Чуєш?

Ти киваєш, не кліпаючи дивлячись на мене, і швидко, абсолютно безшумно дихаєш. Я обережно витягаю перед собою руки, покажу тобі порожні долоні:

- Собі ... - Що й казати, сліз теж, навіть горло не стискається. Тільки відчай навалюється гірше, ніж коли ми вчора бій програвали. Не знаю що тобі сказати. Сиджу і дивлюся. Тиша дзвенить, як твоя Система перед запуском.

Ти дуже повільно піднімаєш вгору праву руку. Чи не з'єднуєш Ім'я, що не намагаєшся переплести пальці з моїми - просто ледь торкаючись накриваєш мою долоню своєю.

Я активують зв'язок - і серединці притягуються один до одного, як магніти.

Я тобі не господар.

Я твоя Жертва.

Твої пальці здригаються, знаходячи на моєму зап'ясті пульс:

- Вибач. Я не знаю, чому так зреагував. Зріжеш сам?

Я важко зітхаю:

- Краще б цим вчорашнім другу серію не влаштовувати.

Твої брови зсуваються, в очах з'являється знайоме винувато-рішучого виразу:

- Я впораюся, обіцяю тобі. Ріцка, що не сумнівайся, будь ласка. Я обов'язково тебе захищу.

- Та при чому тут! ..

- Хм. Тоді я не розумію, чим викликана твоя репліка.

Я встаю на коліна і випрямляти. Веду долонею по твоєму передпліччя, добираюся до ліктя, оживляючи Ім'я по-справжньому - і обхоплюю тебе вільною рукою за шию.

Від того, як ти мене до себе притискаєш, говорити важко. А мені треба словами, не мислеречью.

- Мені їх манера вести бій не подобається.

Ти тихо зітхає і опускаєш голову мені на плече:

- Вибач.

- Досить! - Виривається різкіше, ніж хотів, але твоя рука навколо моєї талії не здригається, і ти не відсувається.

Я кілька разів глибоко вдихаю, придумуючи, як почати. А коли вже заговорюю, ти раптово перебиваєш мене - без голосу, майже не вголос:

- Тобі за мене настільки боляче?

Я тисну знайденої фразою, судорожно киваю і обтикатиметься тобі в волосся. А потім скриплю зубами, тому що ти здивовано запитуєш:

- Але чому? Це було давно.

- Вся школа знала, - я знаходжу і накриваю долонею твій потилицю. - Всі вчителі, всі ваші однокурсники. Все, да? І йому ... йому нічого за це не зробили.

І бити тебе по цій пам'яті ... Я не знаю, як у непохитність в парі йде, але сподіваюся, що погано. Сподіваюся! Тому що коли тобі вчора з одним з заклинань спогад кинули - ти ледь навзнак не завалився. І шрами відкрилися миттєво, і зараз у тебе весь шийну хустку знову бурий від засохлої крові.

Я не уявляю, як ми проти них вдруге будемо битися, але виграємо. Я давно ні до кого такої злості НЕ відчував.

- Зробили, - ти ледь чутно хмикати. - Від Рітц-сенсея послідувало стягнення, а від Імото-сан, Нагіси - письмова похвала.

Я скриплю зубами знову. Повинно бути, зовсім поруч з твоїм вухом, тому що ти злегка струшують мене:

- Ріцка, це минуле. Зараз я з тобою.

Я ривком відстороняюся:

- Ти кого бачив, коли я увійшов? Скажи чесно, інакше нас знову на моє прізвище підловити!

Ти рішуче качаешь головою:

- Тебе. Одного тебе. Чи не Сеймея, Ріцка, клянусь тобі.

- Тоді чому так дивився!

Ти посміхаєшся краєчками губ:

- Різниця настільки разюча, що іноді я гублюся.

Я під твоїм поглядом гублюся теж. А ти обережно мене відпускаєш, гладиш подушечками пальців сріблиться ієрогліфи і додаєш:

- Дякуємо.

За що, питаю я очима. Ти розумієш:

- Транслювання емоцій через зв'язок дозволяє швидше схоплювати суть.

Я не буду червоніти. Не буду. Мовчки стежу, як ти береш ножиці, як протягуєш мені - кільцями вперед, щоб зручніше було відразу всунути пальці.

- Так ти состріжёшь обпалені кінці?

Я киваю:

- Давай. Серветку тільки на підлогу кинь, а то все мостини в остріжках будуть.

Блискавки - твоє основна зброя, і блокуєшся ти на вдиху. Але після того підлого удару Боєць непохитний атакувала без черги. У тебе пасмо волосся з мою долоню шириною спалахнула, ніби в вогонь сунули. Тріск був страшний, і запах теж ... На тваринному рівні моторошно, коли горілим пахне. Мене від паленого нудить завжди, і картинка перед очима вічно одна і та ж. Була. Тепер інша. Треба ж, я лише зараз згадав, коли ти Сеймея на ім'я назвав.

Я акуратно зістригати все ще обсипаються кінчики, а ти вдивляєшся в моє обличчя і просиш:

- Чи не супся. Це дрібниця.

- А якби ти не встиг їх заклинання обнулити ?!

- Встиг би, - ти знизуєш плечима. - За мною стояв ти.

Я не відповідаю.

Від пасма залишилася третина довжини, тепер вона нікуди не забирається і лоскоче тобі шию відразу під вухом. Я перевіряю лінію волосся: більш-менш рівно вийшло, я й не розраховував, - і збираюся встати з підлоги, але ти мене втримуєш.

- Ріцка, ти теж бачив ... цю сцену?

Я розгублено смаргіваю, і ти уточнює:

- Ту, про яку мені нагадали вчора.

Я важко ковтає і все-таки встаю, вивільняючи зап'ястя з твоїх долонь:

- Ні. Тільки ніж. І, здається, твоїми очима.

Сріблясте вузьке, як стилет, лезо, на якому Гран світло від західного сонця. Прямо перед особою.

Ти залишаєшся сидіти на стільці, відкидається на спинку, дивлячись на мене знизу вгору:

- Добре, що я вже розповів тобі.

Я засовую ножиці в задню кишеню джинсів і відвертаюсь:

- Це точно.

Не було ніякого диска. І розмови з Зеро теж. Я знаю від тебе самого - докладно і тільки одне це. Як він дав тобі Ім'я. Більше нічого. Мені вистачило з надлишком.

- Іди в кімнату, - командую, не обертаючись. - Я зараз прийду.

- А сніданок? - В голосі у тебе щире співчуття. Я тільки хмикати. Ти зітхаєш і встаєш: - Як скажеш.

Я нічого про вас не знаю. Не уявляю, як він ділився з тобою - напевно, все-таки краще, ніж я, я канал уже майже рік вчуся відкривати за бажанням, але спрацьовує з третього разу на четвертий. З Ім'ям все якось само виходить, а ось з силою ...

Поняття не маю, в яких ви були відносинах. Тобто маю, але не хочу про це думати.

І ще мені невідомо, скільки при одному згадуванні твого з ним минулого у тебе буде така реакція! У тому числі фізична.

Я розвертаюся на п'ятах і вирушаю в кімнату.

Ти сидиш на ліжку і чекаєш мене, опустивши руки на коліна. Я мигцем на тебе кошуся і вдруге за двадцять хвилин прямую до аптечки. Так ... де ця упаковка? Між іншим, варто докупити, всього три залишилося. Виймаю бинти, знаходжу високий темний флакон з перекисом, витягаю стерильні серветки. Давно не були потрібні, місяці чотири нам вдавалося відбуватися тільки сильною втомою і обробкою подряпин без заклеювання.

Ти не гукаєш мене, не питаєш, що роблю - просто мовчки підходиш і обіймаєш зі спини. Я не озираюся:

- Візьми бинти, раз прийшов. Серветки можеш теж.

Ти слухняно виконуєш велене, і ми повертаємося до ліжка.

Я підбираюся - і змушую себе зустріти твій погляд:

- Собі, я повинен оглянути твоє горло. Даси?

Ти опускаєш вії - і відкидаєш голову назад:

- Звичайно. Ріцька я дозволю все.

Ось так виходить, так?

Я не відповідаю і не рухаюся. Зрештою ти відкриваєш очі - і обережно довідувався:

- Я сказав щось не те?

- Ні, - я вивчаю сережку в твоєму правому вусі, ніби вперше бачу. - З чого ти взяв?

- Ти так дивишся ...

- Ну?

- Наче я тебе образив, - укладаєш ти логічно. - Але я не розумію, чому.

Краще б ми сьогодні спали до упору, поки зовсім не відновимося. Чи не вставали, що не робили сніданок, чи не вмивалися разом над раковиною. І всього цього не було б. Ні твоєї асоціації на кухні, ні офіційного тону в зверненнях, який я ненавиджу, ні ...

Я відвертаюсь.

- Нічим.

- Ріцка, - твої пальці обережно тягнуть мене за котяче вухо. Я його висмикують. - Ріцка, - просиш ти тихіше.

- Ось бинти. З перекисом розберешся сам. Якщо букви знову закровоточат - скажи, я за тиждень без тактильного контакту залікувати постараюся, - видаю я здавленою скоромовкою і зірвався.

От би ти ще не був настільки вище і рухався трохи повільніше.

Ти рішуче притискаєш мене до себе. Якщо б я не відчував, як у тебе при цьому дрібно тремтять руки до самих плечей - я б виривався. Але у тебе і так сил немає.

- Ріцка, я абсолютно не хотів, - запевняє ти напівпошепки. - Я зовсім не мав на увазі, що ти мене примушуєш. Будь ласка, повір мені.

Я дивлюся в порожнечу. В нікуди. У стіну. В твій малюнок, де ми разом. От чорт.

- Сідай.

Ти знову опускається на ліжко. Втримуєш мене, поклавши долоні мені на стегна, знову відводиш голову - назад і трохи в сторону, відкриваючи горло. І більше не мружишся. Я встаю перед тобою, зручніше розставивши ноги - не вистачало ще, щоб рівновагу підвело, коли шрами тобі лікувати стану. Запаморочення накочує нападами з самого ранку, але я про це повідомляти не збираюся.

Шийну хустку широкий і м'який. Ти його, виявляється, встиг замотати навколо шиї, як ганчірку, тому і кров вранці була тільки у мене на футболці, більше нікуди не протекла. Ти спав, уткнувшись в мене, і навіть не ворухнувся, коли я будильник відключав. Сьогодні субота, чотири уроки, але я, природно, нікуди не пішов. Кинув Юйкоу смс: «у нас вчора бій був», отримав у відповідь: «ясно, прикрию» і знову заснув. Прокинувся вже опівдні, від твого поцілунку в ніс.

- Присоха, - я зустрічаюся з тобою очима. - Відмочувати підемо?

- Ні, - ти нашарівающіх, де тканина приклеїлася до шкіри і раніше, ніж я встигаю зрозуміти, що збираєшся робити, смикаєш. Як лейкопластир.

- Придурок! Так-то навіщо!

Ти відповідаєш показово лагідним поглядом:

- Зате швидко.

- Мене б і повільно влаштувало!

Гаразд. Я відкладаю хустку подалі в сторону - все одно його тепер викидати - і беру серветку. Перекис знайоме холодить пальці, тече між ними. Потім шкіра стане огидно сухий, ніби ця рідина знежирює ... але пізніше.

Я починаю протирати врізане в твою шкіру Ім'я.

Ти півроку тому дуже акуратно поцікавився, що я при цьому відчуваю. Я не зрозумів питання і відповів: що тобі боляче. Я ж, коли дезінфікують, силу в торкання вкладаю, щоб гоїлися швидше. Як ти колись в найперший раз сказав, «пробиваюся» до тебе. І біль відчуваю як власну, дарма що ти говориш, що її не відчуваєш. Ти десь глибше відчуваєш, не на рівні рубців ... А я і тут теж.

А що ти при цьому думаєш, чи не вгамувався ти. Я навіть здивувався і сказав: що хочу, щоб зажило. Ти дуже уважно на мене подивився: і все? Тут до мене дійшло. Я зміряв тебе похмурим поглядом і сказав: все.

- Могло бути гірше, - повідомляю через пару хвилин. - Не всі букви відкрилися, а не зачинилися за ніч тільки три. До вечора стягнуться.

- Дякую, - відгукуєшся ти неголосно. - Ріцка ... стало легше.

- Детальніше можеш? - Я дую на запалені рубці і обмірковую, чи варто ховати їх під бинти. Не хочеться, але доведеться. Якщо в ледь затягуються рани вуличний пил потрапить ...

- Чи не пече, - ти злегка посміхаєшся. - А коли ти дмеш, це навіть приємно.

Я дуже обережно цілую тебе під щелепою:

- Вони коли-небудь перестануть відкриватися. Чесно.

Ти беззвучно видихаєте через ніс.

- Я вірю тобі.

Цікава реакція. Я її враховую і цілу ще раз, уже під вухом. У тебе виривається мимовільне зітхання:

- Ріцка ...

- Ага?

- Ти диво.

- Ще чого не вистачало, - бурчить я, випрямляючи. Розкриваю паперову упаковку, дістаю чистий бинт:

- Дій.

Бинтувати так, як у тебе самого виходить, я ніколи не навчуся. Ти це можеш в будь-якій обстановці без дзеркала зробити, і буде виглядати, як талановитий лікар постарався.

Ти пристібати останню скріпку, пару раз нахиляєш голову вправо-вліво, перевіряючи, чи не занадто туго, і вдячно киваєш:

- Дякуємо.

- Чи не. За. Що, - відповідаю я по складах. - Куди ти там їхати пропонував?

Ти не відразу розумієш, про що я, навіть хмуришся, а потім особа прояснюється:

- Мені здалося, що ти не хочеш.

- Тобі взагалі часто здається. Ну і?

- В Діснейленді. Точніше, в Дісней-Сі.

- Кудись куди?

Ти із задоволенням дивишся, як я ляскаю очима:

- Коли ми їздили туди в компанії Юйкоу-тян і Яеї-куна, ми гуляли по території Ленд, Земля. А є водна частина.

- У сенсі, Дісней-Земля і Дісней-Море, - здогадуюся я нарешті перевести. - Ух ти. А чому ми у води не побували?

Краще б не питав. Ти не зводиш погляду з мого обличчя і серйозно пояснює:

- Наскільки я помітив, в той раз тебе найбільше цікавило колесо огляду.

Так цікавило, що я виду з кабінки не пам'ятаю. Тільки як ти мене ловиш і на коліна вмощується. А я відбиваюся.

- Гаразд, - треба припинити тебе дражнити, мені це самому боком виходить. А ти явно помітив, що зрівняв рахунок, і тепер радієш. Немов десяти минулих хвилин і не було. - Покажеш?

Ти встаєш з ліжка і потягується:

- Неодмінно.

Може, ховатися в натовпі і не найгірша ідея. Ось тільки...

- Собі, але ж дотуда ще дістатися треба! І назад теж!

Ти зав'язуєш високий хвіст. Обстриженими пасмо ти якось спритно засунув в гущу волосся, так що вона не випадає і зовсім непомітна. На мої слова ти обертаєшся, не припиняючи обводити навколо хвоста вузьку темну гумку:

- Доберемося. Не хвилюйся.

Я просто не хочу сьогодні боротися. Нам потрібен перепочинок. От і все.

- Ти відновиш сили, - продовжуєш ти спокійно, - отримаєш позитивні враження і розвієш. А я буду радий скласти тобі компанію.

- І силу будеш брати, - велю я категоричним тоном. - Чи не сперечайся, це наказ!

Ти відійшов до вікна, застебнути манжети на сорочці - і шанобливо схиляємо голову:

- Так, Ріцка.

Поверх бинтів ти обгортають новий хустку. У тебе тепер в звичку ввійшло ні шрами не показувати, ані пов'язки. Начебто навіть в університеті після цього стало менше проблем з викладачами. Ти обмовився минулого тижня, треба буде випитати детальніше. Не розумію, як у тебе з-за бинтів могли бути проблеми, ти ж відмінник! При чому тут то, як ти виглядаєш ?! Я ось два роки в пластирах ходив, коли мама сердилась. Ну і зараз трапляється, коли противники сильні. Ніхто мені нічого не говорить ніколи!

- Сьогодні тепло, - перериваєш ти мої роздуми, - для початку листопада погода просто чудова.

- Угу, - я не вловлюю, до чого ти ведеш.

- Від води не буде тягнути холодом, - вгадуєш ти непоставлене питання. - Ріцка, мені потрібно буде зайти в понеділок до твоєї вчительці?

Ну і переходи у тебе.

- Ні, Юйкоу обіцяла, що прикриє. Я їй смс вранці послав.

- Якщо її дій виявиться недостатньо, просто скажи мені.

- Скажу.

Я дістаю з шафи футболку, осінню толстовку з товстого, майже волохатого флісу, і сині джинси. Ти оцінюєш мій вибір і, поміркувавши, засовуєш в свою сумку ще й дуту жилетку.

- На випадок, якщо ти ввечері замерзнеш.

- Це навряд чи ... А сам в чому підеш?

- Думаю, в легкій куртці.

Я підходжу до тебе і знову вдивляюся в глибоку рвану рану: чи не розійшлася б. Ти і так сьогодні через неї посміхаєшся з обережністю.

Ти нахиляєшся, даючи мені оглянути щоку, і в якості відповіді цілуєш мене в лоб:

- Виходимо?

- Угу.

Коли ми спускаємося по другому прольоту залізної драбини, ти кажеш, ніби щойно згадав:

- Години через три пообідаємо. А якщо зголоднієш раніше, то раніше.

Точно, я ж так і не поснідав. Але поки їсти не хочеться. Ти чекати мого кивка і завершуєш:

- До речі, пропоную відзначити екватор твого восьмого класу подвійною порцією морозива.

Головне, нехай нас по шляху не атакують.

*

Маршрут до Діснейленду я встиг забути. З Яеї і Юйкоу ми туди їздили давно, і вони при цьому всю дорогу балакали, а я на тебе злився. У підсумку за зупинками стежив, по-моєму, ти один. А я тепер не пам'ятаю навіть, докуда нам їхати, і номер автобуса з пам'яті вивітрився. Хоча ми ж не від школи зараз вирушили, а від будинку, значить, цифра інша ...

Ти велів мені не турбуватися, посадив до вікна, сам сів біля проходу і тепер про щось напружено думаєш. А я дивлюся у вікно і прислухаюся до твого мовчання. Якесь воно надто глибоке.

Місто залитий денним сонцем, на дорозі вічна метушня. Куди всі ці люди їдуть в розпал робочого дня? Автобус ось напівпорожній, а легковиків, якщо виглянути у вікно, стільки, що очі розбігаються.

- Собі, - питаю, потягнувши тебе за руку, - тобі машину купити ніколи не хотілося?

- М? - Ти проганяєш якусь думку і поглядав на мене: - Автомобіль? Ні. Здав на права, покатався по місту і зрозумів, що буду всюди спізнюватися. Або вставати о п'ятій ранку, щоб встигати до пробок.

- А на права коли здав?

- Коли вступив до університету, вже давно, - ти вправно берешся за мою руку. Нікому не видно, що твої пальці мені під манжет толстовки залізли, а у мене не вистачає духу обуритися. Я тільки обурено на тебе дивлюся і вивільняє. Твої очі сміються:

- Ріцка, ти хочеш, щоб ми купили машину?

- Зовсім ні! - Я навіть лякаюся. Чому ти з моїх питань щоразу такі глобальні висновки робиш? - Просто запитав!

- Я теж, - ти холоднокровно забираєш мою долоню назад. Тепер я вивільняється всерйоз:

- Собі, не треба!

Виходить роздратовано, і я відразу тривожно на тебе кошуся. Якщо тобі зараз вистачить розуму образитися ...

Ти ледь помітно качаешь головою і підкоряєшся:

- Все в порядку. Я пам'ятаю Саппоро, Ріцка, і Гінза пам'ятаю теж. Мені просто ... складно не торкатися тебе після вчорашнього.

Я забуваю моргнути. І видихнути забуваю. А ти додаєш:

- Вибач.

Чорт би все забрав!

Я відвертаюсь до вікна - і порухатися на сидінні, щоб торкатися тебе ліктем. Ти теж миттєво присувається ближче і знову про щось замислюєшся. А я дивлюся у вікно і намагаюся не згадувати вчорашній бій. І як ти вимовляєш, випрямляючи після того заклинання: «Неважливо, хто стояв зі мною в парі. Я вибрав Жертву по любові. Ви програли".

Спину знову стягує мурашками. Нічого собі визнання у тебе ... А я ще вважав раніше, що ти зі мною одним такий прямолінійний. Тому що я для тебе його розпорядження і слова для самонавіювання потрібні.

- На наступній зупинці виходимо.

Я машинально киваю твоєму нагадування, і тут в кишені дзвонить мобільний. Тільки б не ...

Висмикувати його, відкриваю. Ну точно. Ти принципово не дивишся на дисплей, тому я говорю сам:

- НАЦУ.

- Зеро? - Ти обертаєшся, в очах з'являється тривога. - Відповіси?

- Угу, - я зняв свій «активний фліп», щоб спочатку бачити, хто викликає, а не відразу відповідати. У тебе так з самого початку в налаштуваннях було, а я недавно встановив. Натискаю кнопку із зеленою трубкою: - Алло!

- Ріцка, привіт, - його чутно так чітко, немов поруч стоїть. - Ви, кажуть, вчора непохитних мордами в стіну прикладали? Мої вітання Собі з такою Жертвою! Ну і тобі, як стратегу! Раніше ніж через три-чотири дні не з'являться, лежать трупиками! Самі як?

- Дуже добре, - нарешті вдається мені вставити слово. - Тобто хочеш сказати, нас сьогодні не атакує?

- Ні-і, - він чимось хрумтить в трубку. - І іншого не пришлють нікого, вам теж перерву дан!

Я видихаю, намагаючись, щоб дихання не потрапляло в мембрану мікрофона. Перепочинок безумовно не завадить.

- А ще вважається, що у нас матірщини немає, - продовжує НАЦУ, сміючись. - Рітц-сенсей тебе такими цензурними словами обкладає, що мені завидно робиться!

- Ми виходимо, Ріцка, - ти чіпаєш мене за лікоть. Я мовчки дивлюся на тебе, не віднімаючи від вуха мобільний, потім спохвачуються і встаю.

Ми спускаємося по автобусним сходинках, і ти рішуче береш мене за руку:

- Створимо саму проникну сферу, щоб не стикатися з перехожими.

Я машинально підкоряюся.

- Алло, Ріцка, - гукає НАЦУ, - ти тут ще? І взагалі, глобально, ти де? Судячи по звуку - на вулиці!

- На вулиці і є, з автобуса виходили. Спасибі за інформацію!

- Та нема за що, - він гмикає. - Гаразд, я згвинчувати, а то щоб зателефонувати, довелося з Гори змотатися. Пора назад. Удачі вам з Собі, ти ж з ним зараз?

- Ну да, - я обхоплюю твою долоню міцніше. Ти у відповідь гладиш великим пальцем моє зап'ястя.

- Крути і нещадні, - сміється НАЦУ. - Непохитний в госпіталі, а ви навіть не відсипатися! Ну бувай!

- Поки, - я закриваю телефон і повертаюся до тебе. Ти дивишся вперед, але мій погляд відчуваєш відразу ж:

- Що сказав НАЦУ?

- У найближчі кілька днів нікого не буде, - тепер можна зітхнути, не криючись. - Цих забрали на відновлення.

- Я розібрав ім'я свого сенсея, - в твоєму голосі немає напруги. Зате і інтонацій я ніяких не чую.

- Все як завжди, - я тисну плечима. - Знаєш же, як він до мене ставиться.

Ти тільки посміхається замість відповіді.

Нам Зеро одного разу переказали. Йоджі цитував, а НАЦУ поправляв і уточнював епітети. На думку Рітц, гіршого вибору ти зробити просто не міг, і в визначеннях він не соромився. Найцікавіше, що слухачів при цьому монолозі не було: Зеро не береться до уваги, вони на очі не попалися. Рітц сидів у своєму кабінеті і розмовляв на самоті, звертаючись до тебе. Навіть у нулів роти відкрилися, коли вони зрозуміли, наскільки в його сценарій наша зустріч не вписувалася. Ти хотів обірвати їх балаканина, а мене зле цікавість розібрало, я наполіг, щоб до кінця договорили.

- На чортове колесо не підемо? - Міняєш ти тему, скоса поглядаючи на мене.

- Ні вже! Обійдемося для різноманітності! Ти мені, по-моєму, збирався водну частину показувати!

- Я і не відмовляюся, - ти злегка посміхаєшся. Що, припускав, як я зреагую? - Піратський корабель або підводне царство? Вибирай.

- Мені ж не п'ять років, - насупліваюсь я. - Ми їхали гуляти, а не на атракціонах кататися!

- Чому б не поєднати? - Ти виймаєш гаманець і перевіряєш, скільки в ньому грошей. Ти і картку не забув - я розрізняю пластиковий краєчок.

- Не хочу.

- Ріцка, - ти призупиняє, заглядаєш мені в обличчя вже без посмішки. - Чому?

- Сил немає, - зізнаюся я чесно. - Правда. Давай побродимо, а потім посидимо де-небудь. Чи не тягни мене нікуди.

Ти заклопотано прикладаєш долоню до мого чола. Я відсмикнути:

- І припини постійно нервувати!

- Я не нервую, - ти на мить стискаєш губи. - Я перевіряю твоє самопочуття.

- Воно нормальне!

- Я бачу, - ти злегка хмуришся. - Тебе вибив з колії дзвінок НАЦУ або настрій зіпсувався від духоти в автобусі?

Я здивовано дивлюся на тебе:

- Так воно і не псувалося.

Ти як і раніше ізучающе мене розглядаєш. Я струшую твоє зап'ястя:

- Точно, Собі.

Ти недовго роздумуєш і киваєш:

- Добре. Тоді йдемо.

... Тут, напевно, ні вдень, ні вночі не проштовхнутися. Якщо б не сфера, не уявляю, як би ми ходили. Минулого разу довелося всім за руки схопитися, щоб натовпом в різні сторони не розтаскало. Я тоді шалено втомився. А зараз я з тобою відпочиваю.

Про настрій ти мав рацію, здається: неприємний присмак після розмови з НАЦУ ніяк не хоче зникати. Навіщо нулях знадобилося повертатися в Гору? Вони ж божилися, що дарма цього не зроблять, що їм життя дорога і всяке в тому ж роді! А НАЦУ цього літа візьми та й заяви, що вони з Йоджі до Нагісе з'їздили, і вона погодилася їх назад прийняти. «Нам же потрібна освіта, Ріцка», - просвердлив мене тоді очима Йоджі. Як на мене помітно було, напевно, що я про це утворення думаю, але Зеро не відступилися. І додали, що ми з нашим загальним Іменем теж краще б знайшли спосіб з Горою домовитися, ніж постійно на ножах бути. «Ріцка, я думаю так: ви з Собі проти цілої організації все життя не вистоїте, - зронив тоді Йоджі. - Або тебе вб'ють, або його. Сили-то нерівні ».

Чи не вб'ють, відповів я крізь зуби. Чи не впораються.

Я в тебе вірю, Собі. Після «Мохаве» я в тебе взагалі вірю беззастережно. Мене Возлюблені сильніше турбують, але їх вже майже рік не чути і не видно. Ти сказав, що проблеми треба вирішувати в міру виникнення. Заявив, що від мене цього принципу навчився, і заперечень не прийняв.

3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати