На головну

Особливості контакту з хворими в психіатричній клініці

1.  II. Особливості емоційного розвитку дошкільника.
  2.  II. Технічна оснащеність підприємства: суть, організація, особливості, матеріальне забезпечення
  3.  III. Медична психологія; лікування психічних розладів; організація психіатричної допомоги.
  4.  III. Медична психологія; лікування психічних розладів; організація психіатричної допомоги.
  5.  O Особливості оплати праці в рослинництві
  6.  O Особливості сільськогосподарської праці
  7.  Quot; Священство "і" царство "на заході і сході середньовічної Європи. Особливості Візантін-російської теократії.

При лікуванні психічних захворювань тип контакту лікаря з хворим частіше визначається особливостями їх психопатології. Незалежно від пропонованих типологій взаємин лікаря і хворого в психіатрії, все автори підкреслюють роль позитивної емоційності лікаря в психотерапевтичному підході при спілкуванні з душевнохворими, що покращує їх взаємини з оточуючими. Важливо вміння лікаря підтримувати комунікацію.

У літературі описується багато різних форм недирективного поведінки лікаря в спілкуванні з душевнохворими: відображення, прояснення, наближення до дійсності і інші (Rogiewicz A., 1978). Всі вони сприяють більш реалістичної оцінки больни-

ми насправді. Помічено, що більш емпатійние психіатри домагаються кращих успіхів у лікуванні хворих на шизофренію, а психіатри більш емоційно нейтральні, які віддають перевагу технічні прийоми, виявляються більш результативними у невротиків. При депресіях відзначається підвищена потреба хворих у залежності. Директивність, готовність психіатра до майже постійного перебування поруч з пацієнтом, формування позитивного емоційного контакту є часто гарантією збереження життя депресивного хворого. У міру зменшення ступеня депресії слід поступово зменшувати і залежність хворого, переходити від директивності до недирективности в стосунках з ним.

відображення - Повернення пацієнту його висловлювань (питань, думок, почуттів), але в іншій формі. Наприклад, хворий: "Я можу зараз піти з лікарні?" - Лікар: "Судіть самі, чи буде це доцільно і можливо саме зараз". Або у відповідь на агресивну висловлювання пацієнта: "Я хотів би вбити Вас за це" лікар запитує: "Те, що я говорю, викликає у Вас гнів?". Якщо пацієнт передає важливі думки і почуття, лікар відображає їх, починаючи словами: "Ви вважаєте (відчуваєте), що ...".

Відображення як форма реагування дає можливість хворому точніше усвідомити сказане їм самим, схиляє до рефлексії з приводу власних висловлювань і одночасно означає, що його висловлювання є серйозними і стоять роздуми.

Прояснення (тарифікація) - Прийом, який визначається як спроба надати ясний сенс невиразним, неточним висловлювань хворого. Лікар уточнює висловлювання хворого, починаючи зі слів: "Я зрозумів, що ...", "З вашого висловлювання випливає, що ...". З'ясування в інформаційному плані корисно не тільки лікаря, але і хворому.

Наближення до дійсності - Це форма реагування лікаря на обмани сприйняття у хворих, маревні побудови. Лікар повідомляє хворому своє бачення світу, не вступаючи з ним у суперечку і не заперечуючи його переживань: "Я не бачу в цій кімнаті нікого", "Я не помітив того, що хтось до Вас погано відноситься" і т.п. Іноді пропонується оцінювати маячні висловлювання як символічні, що відображають відповідні емоції. Наприклад, хворий говорить, що він бог. У відповідь на це лікар відповідає: "Ви хочете сказати, що Ви наймудріший, сильний і найкращий серед людей".

ТИПИ РЕАКЦІЇ НА ХВОРОБА |  Стан свідомості в момент смерті |  Діагностика суїцидальної поведінки |  ПРОЦЕСУ |  Особистість хворого і ефективність |  Техніки активного слухання |  Перше враження хворого від зустрічі з лікарем |  Суперечка і конфлікт |  Пізнавальний аспект бесіди |  Емоційний аспект бесіди і самоконтроль лікаря |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати