На головну

незаперечний авторитет

1.  VI. Судження і проблема авторитету
  2.  Авторитет.
  3.  Авторитет.
  4.  авторитетність
  5.  авторитетність
  6.  Авторитетність книг засновників культів
  7.  Авторитети науки і кочовий побут.

У складній ситуації слід задати собі два питання. По-перше, коли ми стикаємося з тим, що виглядає як спроба здійснення впливу на нас авторитетною фігу-

авторитет 215

рій, треба запитати: «Цей авторитет справді є фахівцем у цій галузі?» Таке питання фокусує нашу увагу на двох мають вирішальне значення елементах інформації: на істинності даного авторитету і на його компетентності в даній конкретній області. Отримавши, таким чином, докази того, що ми маємо справу з авторитетним фахівцем, ми можемо спритно обійти розставлені пастки. Давайте звернемося до конкретних прикладів.

Розглянемо, наприклад, з цієї точки зору популярний рекламний ролик за участю Роберта Янга, розхвалює каву «Санка» (Sanka). Якби люди, замість того щоб асоціювати актора з доктором Маркусом Велбі, зосередилися на дійсному статус Янга, я впевнений, дана реклама не користувалася б таким великим успіхом протягом декількох років. Очевидним є те, що Роберт Янг не має медичної підготовки і не володіє відповідними знаннями. Всі ми це знаємо. Однак те, чим він все-таки володіє, це титул - доктор. Ну, але ж очевидно й те, що це не справжній титул, а лише звання, пов'язане в нашій свідомості з Робертом Янгом за допомогою акторської гри. Все це ми також знаємо. Але - хіба це не дивно - коли ми дзижчимо, очевидні факти не мають значення, якщо тільки ми не звертаємо на них особливої ??уваги?

Питання «чи дійсно даний авторитет є компетентним у цій галузі?» Може принести велику користь, так як він привертає нашу увагу до очевидного. Ми перестаємо зосереджуватися на що не мають в дійсності значення символах і починаємо міркувати про істинність авторитету і його компетентності. Більш того, це питання спонукає нас проводити відмінність між дійсно важливими авторитетами і авторитетами марними, непотрібними. Про це відмінності ми легко забуваємо, коли тиск авторитету поєднується зі стрімким натиском проблем сучасного життя. Техаські вуличні перехожі, зривав з тротуару на проїжджу частину слідом за одягненим в діловий костюм недисциплінованим пішоходом, являють собою яскравий приклад. Навіть якщо ця людина була авторитетом в ділових колах, що можна припустити по його одязі, він навряд чи був великим авторитетом по частині переходу через вулицю, ніж пішли за ним пішоходи.

І проте люди пішли за людиною в костюмі, як ніби його авторитет затулив від них надзвичайно важлива відмінність між дотичними до справи і не мають такого ставлення факторами. Якби пішоходи потрудилися запитати себе, чи є дана людина справжнім авторитетом в даній ситуації, чинним виходячи з більш високого рівня спеціальних знань, я вважаю, результат був би зовсім іншим. Аналогічним чином слід поставитися до Роберту Янгу, людині, не позбавлений авторитету в акторських колах. Він зробив кар'єру, подолав не одне перешкоду на шляху до слави і багато чого досяг. Однак його вміння і знання - це вміння і знання актора, а не лікаря. Якщо ми, дивлячись по телевізору знаменитий «кавовий» рекламний ролик, зосередимося на істинної компетентності Роберта Янга в даному питанні, ми швидко усвідомлюємо, що вірити йому слід не більше, ніж будь-якому іншому процвітаючому акторові, який став би стверджувати, що «Санка» - це надзвичайно корисний напій.

Чи не дзвонить чи ім'я Павлова в дзвіночок? |  ЗВІТ ЧИТАЧА |  Критичне мислення |  Глава ЖЖ Керований повагу |  Давить влада авторитету |  На знімку показано, як одягнений в халат експериментатор і випробуваний-Учитель ременями прив'язують до крісла Учня (жертву) і прикріплюють до його тіла електроди |  Плюси і мінуси сліпого послуху |  видимість; а не суть |  Ділберта, я хочу представити тобі Бена, нашого нового менеджера з перевезень. |  звіт читача |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати