На головну

Метеорологи платять за фінти природи

1.  F98.0 Енурез неорганічної природи.
  2.  F98.1 Енкопрез неорганічної природи.
  3.  IV. ВПЛИВ метеорологічні явища НА народження геніального ЛЮДЕЙ
  4.  Б. Свідоцтва Писання і природи
  5.  Біополітіческое підхід до екології та охорони живої природи (біо-різноманітності)
  6.  Біотичні фактори середовища - це чинники органічної природи, сукупність впливів, що надаються на організм життєдіяльністю інших організмів.
  7.  У сучасній російській філософії (як і в колишній радянській філософії) широко поширене матеріалістичне пояснення природи свідомості, відоме як теорія відображення.

Девід Л. Ленгфорд (Ассошіейтед Прес)

Метеорологи непогано живуть за рахунок розмов про погоду в телеефірі, але коли Мати-Природа викидає якийсь фінт, вони кидаються на пошуки укриття.

Кілька людей, на протязі багатьох років прогнозують погоду, повідомили цікаві факти зі свого життя. Їх не раз били парасольками старі леді, до них приставали п'яні в барах, люди кидали в них сніжками і калошами, погрожували смертю і звинувачували в тому, що вони намагаються грати роль Бога.

«Мені подзвонив один хлопець і сказав, що, якщо на Різдво піде сніг, я не доживу до Нового року», - розповів Боб Грегорі, синоптик, який пропрацював на телебаченні (WTHR-TV) в Індіанаполісі дев'ять років.

Більшість синоптиків стверджують, що точність прогнозів на деньсоставляетотЗО до 90%, але більш довгострокові прогнози часто не збуваються. Телевізійні ведучі передачі «Прогноз погоди» просто повідомляють інформацію, яку видають комп'ютери і надають анонімні метеорологи з Національної служби погоди або приватних агентств.

Але люди звертають увагу саме на обличчя на екрані.

Том Боннер, 35 років, який 11 років пропрацював на телебаченні (KARK-TV) в Літтл-Рок, штат Арканзас, розповів про один сталося з ним разі. Якось раз дужий фермер з Лонок, що випив забагато, підійшов до нього в барі, ткнув пальцем в груди і сказав: «Ти той, хто послав

торнадо і зірвав з місця мій будинок. Я збираюся знести тобі голову ».

Боннер озирнувся в пошуках вишибали, але не виявив його. Тоді він відповів: «Так, це вірно щодо торнадо, і я скажу тобі дещо ще: я пошлю ще один, якщо ти не відстанеш».

Кілька років тому в МіссіонВеллі в Сан-Дієго сталася повінь, після якого у всій окрузі довго стояла вода. Майкл Амброуз з KGTV згадує, як до його машини підійшла жінка, вдарила парасолькою по вітровому склі і сказала: «У цьому дощі винні ви».

ЧакУітекер з WSBT-TVe Сауз-Бенд, штат Індіана, каже: «Одна маленька стара леді подзвонила в поліцію і зажадала заарештувати метеоролога за те, що він викликав всюди снігопади».

Жінка, засмучена тим, що в день весілля її дочки йшов дощ, подзвонила Тому Джоллсу з WKBW-TVe Буффало, штат Нью-Йорк, щоб висловити свою думку. «Вона вважала мене винним і заявила, що якщо коли-небудь мене зустріне, то, ймовірно, вдарить», - розповів Том.

Сонні Елліот з WJBK-TV, передбачати погоду в Детройті протягом 30 років, згадує, як кілька років тому він передбачив, що товщина сніжного покриву складе від 2 до 4 дюймів, а вона склала 8 дюймів. В помсту колеги Еліота встановили хитре пристосування, яке обвалило на бідного синоптика близько 200 калош, коли він прийшов на роботу на наступний день.

«У мене до цих пір залишилися шишки», - говорить Еліот.

Мал. 5.5. пошарпаний негодою

Зверніть увагу на схожість між повідомленням метеоролога, який прийшов в мій офіс, і повідомленнями інших працюючих на телебаченні метеорологів

178 Глава 5

ність, коли погода псується? Під час повені минулого року я зненавидів пошту! Один хлопець погрожував застрелити мене, якщо дощі не припиняться. Боже, я до сих пір оглядаюся, щоб подивитися, чи немає його поблизу. Іноді люди освистують мене через хвилі спеки або чого-небудь подібного. Вони напевно знають, що я не відповідаю за погоду, але це знання, схоже, їх не зупиняє. Ви можете допомогти мені зрозуміти цих людей, док? Їх поведінка справді пригнічує мене ».

Я запросив метеоролога прийти для розмови в мій офіс. Коли він прийшов, я спробував пояснити йому, що він є жертвою одвічної реакції типу клац, задзижчало. Люди розглядають деякі речі як пов'язані один з одним. Я міг би навести безліч прикладів із сучасного життя. Мені здалося, що найімовірніше розладнаному метеорологу міг би допомогти приклад з історії стародавнього світу. Я запропонував йому подумати про повну небезпек життя царських посланців стародавньої Персії. Будь-який такий посланець більше кого б то не було сподівався на перемогу перських воїнів на полі битви. Якщо посланець мав в своїй сумці депешу, в якій містилося звістка про перемогу, з ним поводилися як з героєм, коли він прибував до палацу. Його щедро годували і напували, а також надавали йому будь-яких жінок за його вибором. Однак якщо посланець приносив звістку про військову катастрофу, його приймали інакше: без довгих міркувань нещасного стратили.

Я сподівався, що суть цієї історії не вислизне від метеоролога. Я хотів, щоб він усвідомив думка, яка зараз так само вірна, як і в стародавній Персії. Шекспір ??висловив цю думку в одній яскравій рядку: «Природа поганої новини заражає того, хто її повідомляє". Існує природна тенденція відчувати неприязнь до людини, який повідомляє нам неприємну інформацію, навіть якщо він не має відношення до поганої новини. Однією асоціації з нею досить, щоб викликати у нас антипатію до цієї людини (Manis, Cornell & Moore, 1974).

Я сподівався, що метеоролог зробить ще один важливий висновок з наведеного мною історичного прикладу. Він повинен був зрозуміти, що не є винятком серед натовпу інших «повідомляють» і що в порівнянні з деякими з них (наприклад, з перськими посланцями) він дуже щасливий. Наприкінці нашої зустрічі я зрозумів зі слів метеоролога, що він усвідомив сенс розказаної мною історії. «Док, - сказав він на шляху до виходу, - я тепер відчуваю себе набагато краще. Я радий, що перебуваю в Феніксі, де сонце світить триста днів на рік. Слава Богу, що я не передбачаю погоду в Буффало ».

Прощальні слова метеоролога показують, що він зрозумів більше, ніж я сказав йому, щодо факторів, які впливають на ставлення до нього телеглядачів. Зв'язок з поганою погодою виробляє негативний ефект, але зв'язок з сонячним сяйвом повинна, по ідеї, робити метеоролога надзвичайно популярним. І так дійсно відбувається в житті. принцип асоціації є загальним, відповідно до нього виникають як позитивні, так і негативні зв'язку. Безневинні асоціації з чимось поганим чи хорошим впливають на почуття, які відчувають люди по відношенню до нас (Lott & Lott, 1965).

Схоже, нашим батькам інтуїція підказує, як впливають на ставлення до людини негативні асоціації. Згадайте, як ваша мати не дозволяла вам грати на вулиці з поганими дітьми. Згадайте, як вона говорила: «Не має значення, чи зробив ти сам що-небудь погане, тому що в очах сусідів ти такий же, як діти, в суспільстві яких ти проводиш час». Таким чином, наші батьки говорили

прихильність 179

нам про негативну стороні принципу асоціації. І вони мали рацію. Люди вважають, що у нас такі ж риси характеру, як і у наших друзів (Miller, Campbell, Twedt & O'Connell, 1966).

Що стосується позитивних асоціацій, то тут нам дають урок «професіонали поступливості». Вони постійно прагнуть зв'язати себе або свою продукцію з тим, що нам подобається. Ви коли-небудь замислювалися, що саме роблять всі ці красиві фотомоделі, які рекламують автомобілі, стоячи поруч з ними? Як сподіваються рекламодавці, вони «позичають» свою привабливість автомобілів. Рекламодавець впевнений, що ми по асоціації відреагуємо на рекламовану продукцію точно так же, як ми реагуємо на красивих дівчат, - і ми чинимо саме так.

Було проведено цікаве дослідження. Кільком чоловікам показували рекламу нової машини. Цю машину рекламувала спокуслива жінка-фо-томодель. Чоловіки, які бачили таку рекламу, оцінювали всі параметри машини вище, ніж чоловіки, які бачили ту ж саму рекламу, але без красивої моделі. Однак більшість чоловіків відмовлялися визнати, що один вид молодої симпатичної жінки вплинув на їх оцінку автомобіля (Smith & Engel, 1968).

Було проведено безліч цікавих експериментів (Bierley, McSweeney & Vannieuwkerk, 1985; Corn, 1982), однак найбільш вражаючим прикладом того, як принцип асоціації може вплинути на нашу підсвідомість і змусити нас розлучитися з грошима, є наступний. Була проведена серія досліджень, що стосуються використання кредитних карток і витрат (Feinberg, 1986). Кредитні картки є порівняно новим винаходом. Вони дозволяють споживачам без витрат часу купувати товари та оплачувати послуги. Кредитні картки, завдяки своїй зручності, викликають у більшості людей позитивні асоціації.

Дослідник купівельного попиту Річард Файнберг задався питанням про те, як впливає наявність кредитних карток на тенденцію людей витрачати гроші. В ході проведення в Західному Лафайетті, штат Індіана, ряду досліджень Файнберг отримав викликають глибокий інтерес - і не меншу тривогу - результати. Постійні відвідувачі ресторанів дають великі чайові, коли платять по кредитній картці, а не готівкою. Студенти коледжу готові витрачати в середньому на 29% більше грошей на предмети з каталогу для замовлень поштою, коли вони розглядали ці предмети в кімнаті, в якій знаходилися зображення кредитної картки типу «MasterCard». Заключне дослідження показало, що коли студентів просили зробити благодійний внесок в «Об'єднаний Шлях» (The United Way), вони більш охоче давали гроші, якщо знаходилися в кімнаті, де були зображення кредитної картки «MasterCard», ніж в приміщенні, де їх не було (87% проти 33%). Ці результати є одночасно і тривожними, і повчальними. Вони показують, що принцип асоціації здатний спонукати людей йти на поступки. Хоча самі кредитні картки не використовувалися для внесення благодійних внесків, наявність їх зображень (з супроводжуючими їх позитивними асоціаціями) спонукало людей витратити більше готівки1 (McCall & Belmont, 1996).

Оскільки принцип асоціації працює так ефективно - і так непомітно - підприємці прагнуть зв'язати свої продукти з будь-яким модним поветрі-

1 Подальше дослідження Файнберга (Feinberg, 1990) було особливо показовим. Файнберг виявив, що наявність зображень кредитних карток в кімнаті сприяє збільшенню витрати

180 Глава 5

ем або останніми науковими чи культурним досягненням. Після першого польоту американців на Місяць все, від пляшок з лимонадом до дезодорантів, містило в собі натяк на американську космічну програму. Під час проведення олімпіад нам урочисто оголошують, який саме лак для волосся і лосьйон для догляду за обличчям воліють наші улюблені спортсмени1. У 1970-ті роки, коли в моду ввійшла «природність», захоплення «природним» стало повальним. Іноді вживання цього слова не мало жодного сенсу: «Змініть колір вашого волосся природно», - наполягали провідні однієї популярної телевізійної комерційної передачі. Точно так же, цілком зрозуміло, що обсяг продажів іграшки «Марс Ровер» різко зріс після приземлення на Марсі американського модуля в 1997 році, однак навряд чи ця подія мала значення для виробників шоколаду «Марс», назва якого ніяк не пов'язане з космосом, а походить від імені засновника компанії Франкліна Марса (White, 1997).

Зв'язок імен знаменитостей з продуктами - це ще один трюк, який люблять рекламодавці. Професійним спортсменам платять великі гроші за дозвіл використовувати їх імена в рекламі різних товарів, які мають безпосереднє відношення до їх спортивної діяльності (спортивні туфлі, тенісні ракетки, кулі для гольфу) або не мають його зовсім (безалкогольні напої, апарати для приготування повітряної кукурудзи, колготки ). Для рекламодавця важливо встановити зв'язок; вона не повинна бути логічною, вона повинна бути просто позитивною.

Імена популярних естрадних артистів також часто використовуються з метою реклами товарів. Нещодавно політики усвідомили, що їх зв'язок зі знаменитостями впливає на виборців. Цитуючи доповідь консультанта демократичної партії США Тома Ямуда (Jamuda) «Celebrities = Sell-Ebrities», «Схвалення кінозірки - це найкращий спосіб перетворити вашу ідею в закон» (Glass, 1997).

Кандидати на пост президента збирають навколо себе популярних неполітичних діячів, які або активно беруть участь в передвиборній кампанії, або просто «позичають» свої імена. Подібні ігри мають місце навіть на рівні штатів і на місцевому рівні. Наведемо як приклад коментар однієї жінки з Лос-Анджелеса, яка висловила свої суперечливі почуття щодо каліфорнійського референдуму, на якому було обговорено питання необхідності заборони куріння в громадських місцях. «Мені дуже важко прийняти рішення. Одні зірки виступають проти заборони, інші ж заявляють, що куріння в громадських місцях неприйнятно. Не знаєш, як голосувати ».

Політики відносно недавно стали вдаватися до підтримки знаменитостей, проте вони вже давно навчилися отримувати вигоду з принципу асоціації іншими

грошей тільки у тих людей, які мають приємні спогади, пов'язані з кредитними картками. Ті, у кого такі спогади були неприємними - наприклад, тому, що вони заплатили в попередньому році високий відсоток за борговими зобов'язаннями, які не були схильні збільшувати грошові витрати.

Права на комерційне використання подібних асоціацій коштують недешево. Власники великих корпорацій витрачають мільйони, щоб домогтися права на олімпійське спонсорство, і вони витрачають ще більше мільйонів, щоб розрекламувати свої зв'язки з олімпійським рухом. Однак їх витрати окупаються сторицею. Опитування, проведене журналом «Рекламний століття» (Advertising Age), вия-кил, ч то третина всіх споживачів воліють купувати ті продукти, які пов'язані з Олімпіадами.

прихильність 181

Мал. 5.6. Розмова із зіркою

Під час президентської передвиборної кампанії кандидат Ел Гор радий знятися разом з популярним актором Джеєм Лено - і не важливо, як актор одягнений

способами. Наприклад, представники Конгресу постійно оголошують представникам преси про початок реалізації федеральних проектів, які дадуть нові робочі місця або будь-які переваги їх рідним штатам; причому який подає таку заяву політик може не мати нічого спільного з розробкою даного проекту, а в деяких випадках він навіть виступає проти нього.

Уявлення про те, що в натовпі перебувати безпечно, виявляється невірним, коли головну роль починає грати стадний менталітет |  ЗВІТ ЧИТАЧА |  Досконале володіння матеріалом |  Критичне мислення |  прихильність |  Як зав'язати знайомство, щоб вплинути на людей |  Любов і торгівля енциклопедіями існують вічно |  фізична привабливість |  Професіонали поступливості »давно зрозуміли, яке велике значення має схожість торгового агента з покупцем |  Похвали |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати