Головна

ГЛАВА 7 16 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

? Марченко В. Запитайте Данилова ... // Крас, зірка. 1988. 15 червня.

Приклад до 34-а

"Ще 8 жовтня 1926 року Цандер пише лист в Головнауку Народного Комісаріату освіти РРФСР, супроводжуючи його розрахунками та описами своїх робіт. Він просив випустити книгу під розлогим заголовком:" Польоти на інші планети: перший крок в неосяжне світовий простір; теорія міжпланетних повідомлень "- вже за назвою видно, що він задумав працю фундаментальний. У додатку - окремі глави, розрахунки корабля, програма польоту, варіанти траєкторій. На щастя Цандера, всі ці матеріали направили на рецензію професора В. п. Ветчінкін, який пише докладну рецензію ...

Історичними особистостями називають людей, які впливають на розвиток прогресу людства. Герострат, щоб прославитися, спалив чудовий храм Діани в Ефесі і таким чином став постаттю історичною. У цьому сенсі і невідомий нам чиновник з Главнауки теж особистість історична, оскільки він вплинув на прогрес, хоча і ненадовго, але все-таки пригальмувавши його. Відкликання В. П. ветчінка на - одного з найталановитіших учнів Н. е. Жуковского, першого російського дипломованого авіаційного інженера - йому здалося недостатньо, і він направив матеріали Цандера на повторну рецензію людині, можливо, і непоганому, але просто абсолютно в даних питаннях неосвіченому, який, не довго думаючи, порекомендував скоротити книгу Цандера в 5 разів, а то й більше, обмеживши її рамки оглядом сучасного стану ракетної техніки. Всякі новації самого Фрідріха Артурович він порахував абсолютно зайвими. Отримавши таку рецензію, "історичний" чиновник через 9 (!) Місяців повідомив Фрідріха Артурович, що задовольнити його клопотання про сприяння в завершенні праці з питань міжпланетних повідомлень неможливо ".

? Голованов Я. Марсіянин. М .: Мол. гвардія, 1985. С. 174-175.

Приклад до 34-а

"У січні 1559 року в Римі був виданий перший зведений папський" Індекс заборонених книг ".

Церква забороняла неугодні їй книги майже з моменту свого виникнення. Ще в 496 році папа Геласій I випустив декрет з переліком єретичних книг, які повинні були безжально знищуватися ...

Під загрозою відлучення від церкви всіх католиків пропонувалося доставляти церковній владі заборонені книги для їх спалення. При цьому нерідко на багаття сходили і автори цих книг. Видання "Індексу" тривало до 1959 року, коли вийшло останнє додавання до видання 1948 року. За рішенням другого Ватиканського собору лише в 1966 році було офіційно припинено видання цього ганебного переліку.

За чотири століття свого існування "Індекс" перевидавався понад 100 разів. Останнє його видання містило імена вже більше 4 тис. Письменників і вчених ".

? Пам'ятні книжкові дати. М .: Книга, 1984. С.242-243.

Приклад до 34-6

Зі статті "Чудо" не відбулися ", підписаної академіками Є. Веліхову, А. Прохоровим, Р. Сагдеева:

"Наполеглива пропаганда антинаукових ідей і спроба дезінформації широкої громадськості спонукали нас знову звернутися до, здавалося б, цілком ясному питання ...

Незрозуміла і позиція керівництва Всесоюзного ради науково-технічних товариств до "Громадському інституту енергетичних інверсій". НТ-суспільства покликані пропагувати досягнення науки і техніки, створювати додаткові можливості творчої діяльності трудящих. На жаль, існування "Громадського інституту енергетичних інверсій" призвело до зворотних наслідків. Пропагуються антинаукові ідеї, члени інституту витрачають час і сили на безперспективну діяльність, престижу радянської науки завдається шкода ".

? Правда. 1987. 22 червня. С. з.

Приклад до 35-а

З листа викладача ТРИЗ В. б. Кейлер (м Фрязіно, Моск. обл.) від 12.07.88 Г. Альтшуллер. Про розмову з головою Щелковського ради ВОИР:

"Він запитав мене, в яких я з вами відносинах. Я відповів, що перебуваю в листуванні і особисто не знайомий. У подальшій розмові він сказав, що Альтшуллер бере 50 рублів за лекцію. Я відповів, що такою інформацією не володію." А я володію ", - відповів він".

Цікава технологія брехні. Спочатку голова з'ясовує, чи знайомий його співрозмовник особисто з Альтшуллером, навчається чи на його заняттях. Дізнавшись, що співрозмовник знайомий з Альтшуллером лише по листуванню, голова приступає до нестримної брехні: перевірити не можна, можна брехати ...

Приклад до 35-а

Про колишнього директора Загорського дитячого будинку для сліпоглухонімих дітей А. в. апраушеве:

"Вкотре - вже не в сьомий чи? - Викликали його до судової інстанції, де знову виступав він відповідачем проти колишньої своєї підлеглої співробітниці, яка стверджувала, ніби він жбурляє з балкона кавунові кірки, причому норовить потрапити їй прямо під ноги. У Апраушева за ці роки накопичилося чимало цікавих довідок, сповіщають, що даний кандидат педагогічних наук НЕ робив того, НЕ намагався цього ... Альвин Валентинович досі не розуміє, за що його змістили з поста директора, оскільки звинувачення, які проти нього висувалися, на такому ж рівні! Зараз він завучем працює, але Міністерство соціального забезпечення, судячи з усього, відверто мріє, щоб ця важкокерована особистість абикуди з Загорська поділася ... "

? Хилтунен В. Запас людяності // Огонек. 1988. N6.

Приклад до 35-а

Зі статті про Бориса Івановича Кудрін, який відкрив закон нормального розподілу в техніці:

"... Він подзвонив Кудріну на роботу і попросив замовити перепустку, представившись співробітником НДІ. Майже тінню ходив за Борисом Івановичем, слухав його розмови, вникаючи в його розпорядження як одного з головних проектувальників САПР. На питання Кудріна, навіщо все-таки прийшов, відповідав ухильно, в очі намагався не дивитися. у кінці робочого дня, прощаючись, зізнався:

- Ви мені симпатичні, Борис Іванович, ще з того разу, як слухав вашу доповідь.

- ВоВНІІПОУ?

- Так. Тому скажу чесно: не подобається мені це сьогоднішнє завдання.

- У чому воно полягає щось? Посланець пом'явся і, ніяковіючи, випалив:

- Переконатися, може, ненормальний ви ... Кудрін хотів було розлютитися, але запитав тільки:

- Ну і як ?

Посланець кашлянув в кулак:

- Ну і работенка у вас ... З тим і відбув ".

? Юрков А. Сім кіл сходження // Соц. індустрія. 1988. 19 червня.

Приклад до 35-6

З бесіди з Г. Каспаровим:

"В останніх виступах А. коропів і В. батуринський (колишній керівник його делегації на кількох матчах за звання чемпіона світу) мої дії, та й мене самого, мало не порівнюють з Корчним. Зачепити моя честь не тільки чемпіона світу, але Як громадянина і комуніста. Прикриваючись гласністю і демократією, мої опоненти намагаються витягти на світло безвідмовну зброю - політичні звинувачення. намагаються створити, по суті, образ чемпіона світу як політичного дисидента. Читачеві навіюється думка: якщо він нападає на нас, вірних патріотів, то він фактично підриває підвалини . Але відколи хтось має право привласнювати собі монополію на патріотизм? я роблю для шахів, для Батьківщини то, що можу. Третій рік я чемпіон світу. і мені боляче і тривожно бачити, як група впливових людей робить все, щоб я відчував себе чемпіоном світу, тільки перебуваючи за кордоном, чемпіоном як би не всього світу, а п'яти шостих планети. Такого у нас ще не бувало ".

? Плугнік А. Гаррі Каспаров: "Свою кращу партію я ще не зіграв" // Известия. 1988. 15 февр.

Приклад до 35-в

На початку 1920 року В. а. Артем'єва та Н. і. Тихомирова були зроблені перші кроки в роботі над створенням реактивних снарядів. Ось що розповідає про це один з творців "катюш" Ю. а. Побєдоносцев:

"У той час мало хто вірив в успіх їх пошуків. Вважали, що вони диваки," затіяли фантастику ". Створювати реактивний снаряд на бездимному поросі - це здавалося чимось нереальним. Але Артем'єв і Тихомиров вірили, що стоять на правильному шляху, чітко бачили свою мету. Нелегко було ентузіастам. Майстерню вони містили на свої власні гроші (у Артем'єва знайшлися заощадження).

Працювали тоді ночами в холодному нетопленій приміщенні, при поганому світлі, недоїдали, недосипали. Щоб "не прогоріти", виготовляли в майстерні велосипедні приналежності, дитячі іграшки, продавали на ринку свої речі ... "

В кінці 20-х років Артем'єв і Тихомиров, які переїхали до Ленінграда, змогли організувати державну лабораторію (ГДЛ). Але ще багато років на громадських засадах працювала група ракетників ГВРР.

Тим часом мова йшла про порівняно просту річ - реактивної артилерії, всього лише. Локальна мета, цілком зрозуміла і потрібна військовій техніці.

? Мельник Н. Хто запалює зірки. М .: Сов. Росія, 1972. С.6-7.

Приклад до 35-в

"Людині корисливому в ГВРР робити було нічого: грошей спочатку взагалі ніяких не платили, а замість слави отримували лише глузування. Коли злі язики розшифровували ГВРР як" групу інженерів, що працюють задарма ", вони посміхалися. Так, даром! Так, за ідею! Так , щоб полетіти на Марс! Вони приходили в холодний підвал після робочого дня і йшли пізно вночі. Брали роботу додому і приносили з дому срібні ложки, коли з'ясувалося, що паяти потрібно сріблом. Подібна самовідданість навіть в ті роки здалася надмірною. на жаль, люди схильні припускати найгірше. гірдовцев весь час перевіряли якісь профспілкові комісії, інспектора з охорони праці. Адже всі їх нічні чування були явним порушенням трудового законодавства ".

? Голованов Я. Марсіянин. М .: Мол. гвардія, 1985. С. 199.

Приклад до 35-г

"У 1946 році в постанові ЦК партії про журнали" Звезда "і" Ленінград ", крім Зощенко і Ахматової, було згадано ще кілька імен ленінградських письменників. Серед них названо і Олександр Хазін ... З тієї пори друкуватися йому не давали. Ні в одному видавництві, ні в одному журналі рукописи не брали. Чому? Та тому, що він продовжував писати сатиру ... Єдину можливість існувати, не зраджуючи собі, Олександр Хазін знайшов, створюючи програми для театру Аркадія Райкіна. Багато років тривало співдружність цих двох майстрів сміху ... Естрадний автор за потребою, Олександр Хазін всі роки, до останнього дня свого життя, працював і як письменник. писав сатиричні романи, п'єси, розповіді, поеми. Він умів працювати в усіх жанрах. Він писав в усі ящики свого столу.

Писати в стіл вимагає великої мужності. Епохи змінювалися, але в його долю майже нічого не змінювалося. Він помер в 1976 році, так нічого не встигнувши побачити на горизонті свого життя. Це сьогодні красиво, навіть романтично виглядає: художник, який зумів всі ці похмурі роки, не втрачаючи надії, писати про свій час не для друку, а для майбутніх поколінь. Насправді болісне цю справу. Не знаю, які сили треба мати, щоб перебороти розпач, чимось підтримувати надію. Тридцять років, кращих творчих років, А. Хазін перебував під забороною, засуджений до мовчання. Це було як довічне ув'язнення ".

? Гранін Д. З передмови до публікації розділи з роману А. Хазіна // Правда. 1988. 10 червня.

Приклад до 36-а

"Внаслідок багатьох наших минулих трагедій, панування бездумного уравнительства в економіці, стримування людської ініціативи в певній частині народу склалася психологія, яку також здорової не назвеш: для багатьох людей, якщо ти п'єш, стукаєш в доміно і нічого не робиш, ти нормальний радянська людина. якщо ти не п'єш, чи не стукаєш в доміно, а проявляєш якусь підвищену сумлінність, намагаєшся якось осмислено заповнити свій вільний час, то ти вже підозрілий, ти вже - не "наш" людина. З давніх-давен це почуття називалося заздрістю ".

? Всі, що ефективно, - морально !: З бесіди з Н. Шмельов // Книж. огляд. 1988. 1 січня. С.2.

Приклад до 36-а

"Іспит на бакалавра проводився професорами університету ... Джевецький з усіх предметів отримав вищу оцінку 20 - випадок небувалий. Не встиг він пред'явити свого атестата директору ліцею, розраховуючи заслужити його похвалу, як директор наказав викликати батьків Джевецкого і порадив їм негайно взяти сина з ліцею , мотивуючи це вимога тим, що їх син Стефан, відрізняючись незвичайними здібностями, нічого весь рік не робив, а витримав першим; цим він може зробити шкідливий вплив на інших, такими здібностями не обдарованих, і вони захочуть його наслідувати, і вся школа буде зіпсована .

- Якби Стефан іспит не витримав або витримав в числі останніх, я б його залишив на другий рік, а так я прошу його взяти, інакше я буду змушений його виключити з відповідною позначкою в атестаті, що може йому зашкодити ",

Про Крилов А. н. Мої спогади. Л .: Суднобудування, 1984. С.91.

Приклад до 39-а

"Першу заявку з п'ятьма пунктами формули винаходу з ВНІІГПЕ повернули як незрозумілу. Але навіть з прикладеного простого креслення все так і випирає! Через 8 місяців гострої конфронтації взяли. Потім все спочатку. Відмовний рішення з посиланням на авторське свідоцтво - довів неспроможність посилання, потім відмова з посиланням на раніше подану заявку, вже визнану винаходом, але ще не опубліковану. Давай її сюди! Дивлюся: перший пункт формули винаходу - те ж саме, що і у мене. Дивлюся уважніше: чужа заявка подана на 4 місяці пізніше моєї, в період наполегливих її мені повернень, - і нею намагаються забити мою заявку! Негарно. Довів і це, і нарешті через два роки після подачі отримав позитивне рішення. Визнали винаходом два з п'яти пунктів формули заявки. Нехай два ... "

? Демченко Д. Чи не розігрівати, а розкручувати // Винахідник і раціоналізатор. 1982. N4. С. 18.

Приклад до 39-а

"У Кургані тепер постійно стажувалися за власною ініціативою хірурги з інших областей і країв. Багато з них зверталися з листами до Міністерства охорони здоров'я СРСР, інші вищі інстанції з вимогою дати широку дорогу методу чрескостного остеосинтезу ... Листи залишалися без відповіді ... Тому що висновок за цими листами давали керівники Центрального науково-дослідного інституту травматології і'ортопедіі імені Н. н. Пріорова. А вони щоразу протиставляли апарату Ілізарова так званий полегшений апарат О. н. Гудушаурі, створений ним після виступу Ілізарова в ЦІТО і демонстрації там свого апарату в квітні 1955 року. Складних хворих цим апаратом Гудушаурі вилікувати не міг, і інститут, де працював Гудушаурі, відсилав їх в Курган, до Ілізарову. Проте, в ЦІТО всіляко рекламували апарат Гудушаурі ".

? Нувахов Б. Доктор Ілізаров. М .: Прогрес, 1987. Q.68- 69.

Приклад до 39-а

"Про цей винахід - установці комплексного впливу на тканину - хочеться сказати трохи докладніше. Ідея установки народилася у Львівського вченого І. Плеші. Співробітники ЦНИХБИ (Центральний НДІ бавовняної промисловості. - Прим. Авт.), Оцінивши цю ідею по достоїнству, запропонували її автору допомога в створенні конструкції ... Але коли макет установки був готовий і прийшов час подавати заявку на винахід, про львівський вченій раптом забули. Хоча Іван Васильович Плеша сам, своїми руками, зробив таку установку ще в 70-і роки, кілька років її експлуатував , а коли до нього приїхали з Москви співробітники ЦНИХБИ, докладно пояснив їм, що треба змінити в конструкції, щоб удосконалити прилад ".

? Бірюкова Л. Впливова фігура // Соц. індустрія. 1987. 18 Січня.

Приклад до 39-а

"Виданий Беллу патент був одним з найцінніших патентів в Сполучених Штатах. Протягом десятиліть він став об'єктом атак з боку кожної великої електричної та телеграфної компанії в Америці. Одного разу під час президентства Клівдена був складений змову з метою відібрати у Белла патентне право і передати його приватної корпорації. Учасниками змови були генеральний прокурор Сполучених Штатів, кілька сенаторів, ряд колишніх конгресменів і колишній губернатор штату Теннессі ... "

? Вілсон М. Американські винахідники. М .: Знание, 1975. С.49.

Приклад до 39-в

Про новатора-агронома Н. с. планшнском:

"Працював в Бессарабії, в Криму, в Уссурійському краї, в Узбекистані, в Туркменії, в Азербайджані, нарешті. Чого тільки не вирощував на цих землях! Яких тільки тягот НЕ сьорбнув!

- Але чому Ви так часто переїжджали, Микола Сергійович? Подорожувати любите?

- Навіщо ж? Я - агроном. Але, як бачив несправедливість, відразу їхав ... А що толку боротися? - Незворушно продовжував він. - Час тільки втрачати ".

? Графова Л. І довше століття триває життя // Ліг. газ. 1985. 12 червня. С.12. .

Приклад до 40-а

"У 1873 році Лодигін демонстрував зразки своєї лампи у фізичній аудиторії Петербурзького технологічного інституту. Лампа викликала захват і надії, на жаль, не збулися. Була створена компанія з виготовлення і експлуатації нового джерела світла, яка, до розпачу винахідника, зайнялася не досвід щодо вдосконалення лампи, а спекуляцією паями. Як і слід було очікувати, не минуло двох років, і справа була зовсім загублено, а про винахід Лодигіна забули ".

? Тихий Д. Естафета без фінішу. Л .: Лениздат, 1984. С.46-47.

Приклад до 43-а

"Коли психіка людини з дитячих років знаходиться під пресингом гасел-заклинань, затримується розвиток здатності до наукового, реалістичного мислення, а потім у дорослому житті людиною керує підспудно мислення міфологічне. У всіх соціальних негараздах це мислення шукає персональних винних - обмежену групу осіб або краще одного ("козла відпущення"). При цьому причини і слідства в свідомості міняються місцями. Недарма ж у давнину існував ірраціональний звичай страчувати гінця, що приносить погану звістку ".

? Шмельов А. Чому я не песиміст // Літ. газ. 1987. 26 Серпня.

Приклад до 43-6

"Фіцрой не здається. Він працює не шкодуючи сил. З'являється зловісний ознака перевтоми - його колись гарний почерк, ставши розпливчастим і великим, тепер ще більш змазаний. Вісімнадцятого липня 1864 року" Таймі "друкує статтю, присвячену останньому з офіційним звітом Фіцроя. Особливо доброзичливою її не назвеш.

"Як би далеко не пішла вперед наука, - говорить автор статті, - жоден заслуговує на довіру вчений, якому дороге його добре ім'я, не ризикне прогнозувати погоду. Адмірала Фіцрой все ще належить переконати широкий загал в своїй правоті ..."

... В квітні 1865 роки дружина Фіцроя писала одному з родичів, що останнім часом здоров'я чоловіка знаходиться в поганому стані. "Все доктора одностайно наказують йому припинити роботу і відпочити. Йому надали відпустку, але неспокійний характер і надмірна совісність заважають йому вжити відпустку собі на користь: він не може допустити, щоб інші робили те, за що він отримує гроші. Він весь час перебуває в нервовому збудженні, але як тільки йому стає трохи краще, поспішає в департамент, а коли приїжджає туди, переконується, що не може по-справжньому працювати ... "

... Вранці тринадцятого квітня 1865 року Фіцрой увійшов в туалетну кімнату, взяв бритву і перерізав собі горло ".

? Меллерш Г. е. Фіцрой - капітан "Бігль". Л .: Гідро-метеоіздат. 1975. С.222-224.

Приклад до 43-в

"Багато твердили Ціолковського одне - невдаха ... Він був невдахою в чому. Він був глухий, бідний, ледве-ледве зводив кінці з кінцями. І не він один, а з сім'єю, яку він нічим не міг зігріти, крім слів розради і віри в своє майбутнє.

- Прав я чи не правий, - говорив Костянтин Едуардович в хвилини відчаю. - Я - егоїст, я не вмію заробляти гроші, я народив сім'ю невдах, таких же, як я сам, діти хворіють ... Але відмовитися від справи всього життя я не можу, не маю морального права ".

? Чижевський А. л. Все життя. М .: Сов. Росія, 1974. С. ЗО.

Приклад до 48-а

"Академік Василь Володимирович Петров дожив до першого практичного застосування відкритої їм дуги, правда, зовсім несподіваного. Йдеться про електричну міні з дуговим запалом, підірваної Павлом Львовичем шилінгів в 1812 році".

? Тихий Д. Естафета без фінішу. Л .: Лениздат, 1984. С.21.

Приклад до 48-6

"Брати Райт вважали себе вченими. У той же час вони прагнули розбагатіти. Цей болісний конфлікт двох потягів роздирав їх до кінця життя. Але одне вони знали напевно: літальна машина була одним з найбільших дарів, який людина коли-небудь приносив людині, тому що , на їхнє глибоке переконання, він означав кінець всякій війні. Армії не зможуть більше приховувати свої пересування один від одного, цивільні райони вже не будуть перебувати в безпеці, так як ворожі літальні машини зможуть скидати вибухові снаряди, і у розумних людей не буде іншої альтернативи , крім як знайти шлях до того, щоб всі народи на Землі жили в мирі та злагоді ".

? Вілсон М. Американські ізобретателі.- М .: Знание, 1975. С. 107-108.

Приклад до 52-6

"Молодий вчений захищає видатну дисертацію, і що з ним відбувається далі? Його керівництво, якщо воно розуміє, що він талановитий, намагається йому допомогти, це природно. Його роблять начальником, неважливо чого: начальником групи, наприклад, тому що це єдиний спосіб підняти зарплату, потім він в якійсь мірі усувається від роботи і стає вже трохи адміністратором. Несподівано він робить ще одну видатну роботу. Тоді начальство призначає його начальником відділу, і тут він вже перестає існувати як вчений. Йому потрібно ходити на засідання, виділяти людей на картоплю, займатися всім, чим завгодно, тільки не науковою роботою ".

? Важлива робота, а не звіт: Інтерв'ю з лауреатом Ленінської премії академіком Борисом Вікторовичем Рау-шенбахом // Аргументи і факти. 1988. 23-29 липня.

Приклад до 54-в

"Найбільше задоволення приносить навчання студентів і аспірантів, які ведуть самостійну дослідницьку роботу. Мені пощастило мати серед таких студентів справжніх геніїв. Як чудово відкрити в учнях талант і спонукати цей талант до плідної роботи. Таким чином, з особистої точки зору, наука надала мені задоволення і радість, які тільки може отримати людина від своєї професійної діяльності ".

? БорнМ. Моє життя і погляди. М .: Прогрес, 1973. С.38.

Приклад до 58-а

"У налічує 90 сторінок реєстрі федеральних бібліотек, складеному в 1970 році, шістдесят сторінок займає список бібліотек, які обслуговують збройні сили".

? Шиллер Г. Маніпулятори свідомістю. М .: Думка, 1980. С.84.

Приклад до 58-а

"До початку 1972 фінансового року на службі федерального уряду було 5400 обчислювальних машин, з яких вісімдесят відсотків припадало на частку міністерства оборони".

? Г. Шиллер. Маніпулятори свідомістю. М .: Думка, 1980. С.83.

Приклад до 64-а

"Багато вчених - я б сказав більшість - фактично грузнуть в побічних результатах свого власного успіху. Під їх початком створюються великі інститути, якими треба керувати. Вони отримують величезну кореспонденцію, запрошення на читання лекцій, участь в церемонії відкриття нових лабораторій або лікарень, на видання монографій і складання оглядів. до них приходять все більше і більше відвідувачів, нескінченну кількість колишніх студентів просять дати рекомендації при переході з однієї роботи на іншу і т. д. Часу на наукову роботу залишається все менше, і, хоча деякі з цих пропозицій їм навіть приємні, в результаті у них не залишається нічого, крім такого роду діяльності, де немає ніякого відношення до наукової ... Так слава безжально нищить живу особистість, перетворюючи людину в пам'ятник його власним досягненням. Це не те визнання, якого потребує вчений, але протидія наслідків цього визнання може зажадати стільки ж зусиль, скільки забрала та сама робота, яка і привела його до слави ".

? Ганс Сельє. Від мрії до відкриття. М .: Прогрес, 1987. С. 55-56.

Приклад до 65-а

Жак Піккар - про будівництво першого в світі мезоскафа: "Один з моїх співробітників - назвемо його паршивої вівцею або Іудою, - знає інженер, але людина з дивацтвами, мріяв зайняти моє місце. Він завзято підтримував експертів, лебезив перед ними, каявся і паплюжив свій власну працю, витончувався і раболіпство і обіцяв виконати все, що вимагала комісія, тільки б йому дозволили блищати на містку мезоскафа, поки буде діяти Виставка. ... неможливо докладно розповісти про всі неприємностей, що тоді інтригах. Першим їх результатом стало звільнення всієї робочої групи, крім Іуди, і формування нової бригади, а вона, не знаючи мезоскафа, повинна була почати все спочатку ".

? Жак Піккар. Глибина 11 тисяч метрів. Сонце під водою. М .: Думка, 1974. С. 190-191.

Приклад до 74-а і 74-у

З спогаді Катаєва про останню зустріч з Булгаковим: "Він сказав за своїм звичаєм:

- Я старий і тяжко хворий.

На цей раз він не жартував. Він був дійсно смертельно хворий і як лікар добре це знав. У нього було змучене землисте обличчя. У мене стислося серце.

- На жаль, я нічого не можу вам запропонувати, крім цього, - сказав він і дістав з-за вікна пляшку холодної води. Ми чокнулись і відпили по ковтку. Він з гідністю ніс свою бідність ".

? Катаєв В. Алмазний мій вінець. М .: Сов. письменник, 1981. С.220.

Приклад до 74-а і 74-у

Про Бориса Павловича Гробовская - радянському винахідника електронно-променевого телебачення:

"Гробовская продовжував творчу діяльність. Достаток у сім'ї був більш ніж скромним. Винаходи не приносили ні рубля. Навпаки, пошук рішень дуже часто вимагав матеріальних витрат. Тому придбання навіть найнеобхідніших предметів часто відкладалося. Невеликий пенсії Бориса Павловича і заробітку дружини-друкарки ледь вистачало для того, щоб зводити кінці з кінцями. до кінця життя Гробовская так і не зміг зібрати достатньо грошей, щоб з'їздити на могилу батька на Україну ".

? Тамбовцев Г. Жив в нашому місті винахідник ... // Вічей. Фрунзе. 1985. 2 нояб.

Приклад до 74-а і 74-у З листів Бальзака:

"Я задихаюся через фінансові обмеження, мало їм, мало сплю, не бачу нікого ... На жаль, більше місяця, як я лягав опівночі і вставав о шостій, обходячись самої мізерної їжею ... До сих пір мене ще переслідує поліція , щоб засадити на тиждень під арешт ... Переслідуваний кредиторами, не знаючи спокою, я не можу віддатися своїм літературним симпатіям. я змушений виконувати нагальні роботи ".

? Пузіков А. Портрети французьких письменників. М .: Ху-дож. лит. 1967. С. 13.

Приклад до 80-6

Про російською винахідника А. і. Шпаковський (1823-1881): "У 1859 році Шпаковський демонстрував властивості дуги в Першому Московському кадетському корпусі і, зокрема, отримав електричну дугу в воді між мідними дротами, причому позитивний електрод плавився, краплі міді, падаючи на дно скляної посудини, залишали на ньому тріщини. Поривчастий, захоплюється Шпаковський не надто дбав про запобіжні заходи. Перед самим початком дослідів він взявся руками за оголені частини електродів, що знаходилися під великою напругою - 1000 вольт, і лише дивом залишився живий. Потім він розповідав, як йому сильно здавило груди, нічим було дихати. Вказівний палець був пропалений до кістки, на долонях випалило глибокі борозни. Але, незважаючи на потрясіння і нестерпний біль, він почав досліди в точно призначений час. Ця відданість ідеї, натхнення працею, загострене почуття обов'язку відрізняли все життя Олександра Ілліча Шпаковського .

У 1879 році вибухом дослідної міни Шпаковський був поранений і контужений. Через ураження мозочка він не міг самостійно ходити і навіть стояти. Два матроса переносили його на носилках і підтримували, коли він працював. Він брав пораненими, покаліченими руками олівець, прилад, інструмент і поспішав зробити все, що задумав, боячись не встигнути. Він не думав про подвиг, більш того, був переконаний, що не робить ніякого подвигу. Так А. І. Шпаковський працював до останнього дня.

? Тихий Д. Естафета без фінішу. Л .: Лениздат, 1984. С.39-40.

Приклад до 80-г

Міркування Бабеля про працю письменника (зі спогадів Катаєва):

"Література - це вічне бій. Сьогодні я всю ніч боровся зі словом. Якщо ви не переможете слово, то воно переможе вас. Іноді заради об дно го-єдиного прикметника доводиться витрачати кілька не тільки ночей, але навіть місяців кривавого праці. Запам'ятайте це. у діалозі не повинно бути жодного необов'язкового вираження. до діалогу треба вдаватися тільки в самих крайніх випадках: діалог повинен бути лаконічним, працювати на характер персонажа і як би виділяти терпкий запах ... тільки що я прочитав вашу повість. Вона непогана. Але, ймовірно, ви уявляєте, що перевершили свого вчителя Буніна. Не спокушайтеся. до Буніна вам як до Полярної зірки. ви самі не розумієте, що таке Бунін. ви знаєте, що він написав у своїх спогадах про М. н.? він написав, що у нього вкрадлива безшумна хода злодія. Ось це художник! Чи не вам і не мені подружжя. Перед ним потрібно стояти на колінах ".




 ГЛАВА 7 5 сторінка |  ГЛАВА 7 6 сторінка |  ГЛАВА 7 7 сторінка |  ГЛАВА 7 8 сторінка |  ГЛАВА 7 9 сторінка |  ГЛАВА 7 10 сторінка |  ГЛАВА 7 11 сторінка |  ГЛАВА 7 12 сторінка |  ГЛАВА 7 13 сторінка |  ГЛАВА 7 14 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати