На головну

Ознайомтеся з термінами тексту 1. 1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Стародавні розгадки сучасного феномена НЛО

З передмовою Уитли Страйбера

ПОДЯКИ

Прогрес у вивченні людського досвіду - наслідок об'єднаних зусиль багатьох людей. Я в боргу перед численними авторами, дослідниками і очевидцями за зібрану ними важливу інформацію, яку я використовував в цій книзі. Наводжу з вдячністю їх імена:

Джордж Адамський, Морі Албертсон, Орфео М. Анджелуччі, Томас Бірд, Чарлз Берлітц, Майкл Бершадь, Тед Блоучер, Говард Блам, Чарлз Боуен, Лілі Дж. Бойд, Річард і Лі Бойлан, Томас Е. Буллард, Джон Карпентер, Мартін Каннон, Білл Чокер, Афродіта Клеймар, Едвард У. Кондон, Ед Конрой, Гордон Крайтон, Вільям Кертіс, Теренс Дікінсон, Пол Донг, Баррі Х. Даунінг, Енн Драффел, Джордж Ерлі, Дон Елкінз, Лоренс Фосетт, Едіт Фьоре, Раймонд Фаулер, Стентон Фрідман, Джон Дж. Фуллер, Пол Фуллер, Енкарнасйон Гарсія, Тімоті Гуд, Елнер Грін, Баррі Дж. Грінвуд, Брайен Греш, Річард Е. Хейнз, Лія Хейлі, Річард Х. Холл, Джеймс Хардер, Річард К. Хенрі, Вільям Дж . Херрман, Чарльз Хіксон, Синтія Хайнд, Бадд Хопкінз, Лінда Моултон Хау, Антоніо Хуніус, Аллен Дж. Хайнек, Філіп Д. Імброньо, Роберт М. Джейкобз, Доналд А. Джонсон, Карл Г. Юнг, Парлі Р. Канна, Алвін Х. Лосон, Мід Лейн, Десмонд Леслі, Корал Лорензі, Джим Лорензі, Брюс Маккабі, Джон Мак, Віктор Марчетті, Вільям Марковітцем, Джеймс А. Маккарті, Джеймс Е. Макдоналд, Вільям Мендез, Доналд Х. Мензел, Вільям Л. Мур , Канишки Натхан, Торнтон Пейдж, Тед Р. Філліпс, Вільям Т. Пауерз, Боб Пратт, Кевін Д. Рандл, Дженні Рандлз, Антоніо Рібера, Кеннет Ринг, Франклін Роуч, Огаст Робертс, Скотт Д. Рого, Карла Рукерт, Карл Саган , Джон Р. Солтер, Вірхіліо Санчес-осеха, Айван Сандерсон, Девід Р. Сондерз, Ларрі Савадоуві, Доналд Р. Шмітт, Джон Ф. Шусслер, Бертольд Е. Шварц, Франк Скаллі, Майкл Селіджман, Маргарет Шоу, Елізабет Слейтер, Ніколас Спанос, Вільям С. Стайнман, Уенделл К. Стівенз, Роналд Сторі, Уитли Страйбер, Баррі Тафф, Ролф тіла, Карла Тернер, Денайс і Берт Туіггз, Жак Валле, Жан-Жак Веласко, Ед і Франсіс Уолтерз, Тревіс Уолтон, Девід Ф . Уебб, Уолтер Н. Уебб, Роджер Уескотт, Ден Райт, Дженні Зейдмана і Лу Зінстаг.

Крім того, вважаю себе зобов'язаним і багатьом іншим авторам. це:

Д. П. Агравал, С. Макбул Ахмад, ваман С. Апте, Св. Августин, Аліса А. Бейлі, Притхиви Бамзай, Раджа Бано, Джон Бентлі, Бхактісіддханта Сарасваті Госвамі Тхакура, Його Божественна Милість А. С. Бхактиведанта Свамі Прабхупада, Стівен Броди, Девід Х. Чілдресс, Вільям Р. Корлисс, Лоуренс Дейлі, Рамачандра Дікшітар, Теодосіус Добжанський, Х. М. Елліот, Уолтер Еванц-Венц, Роланд Мушат Фрай, Кісаров Мохан Гандулі, Робін Грін, Едвін С. Хартланд, Хадсон Хоугленд, Хрідайянанда Госвамі, Франсіс Джонстон, Дж. Р. Джосйер, Уолтер Кафтон-Мінкел, Діліп Кумар Маджілал, Кеннет Ланінг, Теренс Міден, Джанардано Містера, Ф. В. Х. Майерс, Крістіан О'Брайен, Річард Офше, Густав Опперт , Сатвант Расріча, Дж. С. Філлімора, Мармадьюк Піктхолл, папа Пій XII, К. С. Р. Прабху, В. Рагхаван, Луїза Райн, Роберт Рікард, Вільям Ролл, Стівен Розен, Майкл Сабом, Сананта Госвамі, Бапу Діва Састрін , Сатсварупа Дас Госвамі, Харі Прасад Шастрі, Джордж Гейлорд Сімпсон, Зечарія Сітчин, М. А. Стайн, Іан Стівенсон, Дж. А. Б. Ван-Бьютенен, Леонід Л. Васильєв, Джон А. Уілер і Х. Х. Вілсон .

Хочу також подякувати Раймонда Фаулера і Джея Ісраель за критичне прочитання рукопису, який приніс мені чималу користь, і Майкла Кремо за численні поради. Дякую також Томаса Долінера, Гері Лоскокко і Джеффрі Соломан за коректуру, Крістофера бітла і Дейва Сміта за коректуру і набір тексту, Роберта Уінтермьюта за верстку і оформлення та Ханса Ослон за оформлення обкладинки. Крім того, поліпшення книги різними способами содейстовалі Майкл Бест, Сігалом Біняміні, Аустін Гордон, Тріше Макканнон і Скотт Вульф. Особлива подяка Джеймсу Макдона і Гавайських ведическому коледжу за інвестиції в друк цієї книги.

Уитли Страйбер

ПЕРЕДМОВА

Наскільки рідко з'являються книги, по-справжньому глибоко проникають в суть незвичайних і невідомих явищ. Одна з них - легендарний "Пропуск в Магонія" Жака Валле, де сучасні історії про неопознаннних літаючі об'єкти і НЛО-викраденнях співвідносяться з древніми переказами про фей і ельфів і де показується, що і ті, і інші безсумнівно викликані одним і тим же лежачим в їх основі процесом.

І ось ще одна така книга - "Пізнані прибульці". Її автор, доктор Річард Томпсон, досліджуючи одне з найчудовіших літературних творів, коли-небудь створювалися людством, - Веди, безперечно доводить, що зіткнення з набагато обігнали нас в технологічному розвитку цивілізаціями, яке переживає сучасність, - це всього лише продовження дуже і дуже стародавнього процесу. Книга кидає виклик легковаге думку про те, що сучасні повідомлення про НЛО є чимось новим і раніше небувалим, бо показує, що багато льотні характеристики і навіть зовнішній вигляд літальних апаратів - Віман, описаних у ведичній літературі, мають паралелі з сучасними описами НЛО. Найбільш примітно в древніх описах те, що вони вириваються з культурного контексту того часу, яке відокремлене багатьма поколіннями від будь-якого роду польотів, як з сіловимм двигунами, так і без них. У цьому сенсі вони є щонайменше плідними актами уяви приголомшливою оригінальності. У стародавній літературі немає інших таких прикладів, де були б так детально описані інструменти технології і де б з такими деталями обговорювалося політ з силовим двигуном. Згадайте міф про Ікара - найбільш відомий міф про політ за межами ведичної культури. Він дуже типовий для цього жанра- грецький герой злетів до сонця на пташиних крилах, споруджених з пір'я і воску. Іншими словами, уявне засіб польоту має тісні паралелі з доступним для огляду світом.

Cамое чудове в повітряних кораблях виманили - це те, що мх неможливо було уявити, просто спостерігаючи за навколишнім світом. Вони засновані на технології, якої не існує в природі і яка ніяк не могла бути запозичена з спостережень над природним світом. У той період людині були доступні тільки три засоби пересування - коня, вітрило і своє власне тіло. Що ж до польотів, то людина могла спостерігати лише птахів, що літають на своїх крилах.

Проте, ведична література містить безліч вражаючих уявних технологій - багато з яких за сучасними стандартами явно життєздатні. Деякі з них, такі, як ракети, що реагують на звук, дійсно застосовуються в наші дні.

Далі існують паралелі між ведичних текстами і сучасними повідомленнями про феномен НЛО. Деякі з них можуть бути почерпнуті з сучасної теософії, чимало запозичив у Вед. Однак існує безліч багатих подробицями ведичних свідоцтв, настільки незвичайним і тонким чином передбачають сучасний феномен НЛО і НЛО-викрадення, що справа не може зводитися до простого запозичення.

Наприклад, вся структура ведичної всесвіту побудована навколо концепції про існування незліченної кількості планет, що знаходяться на різних рівнях духовного і розумового розвитку і розташованих в ієрархічному порядку таким чином, що знаходяться внизу мають лише найменший доступ до верхніх рівнів, в той час як найвищі з них можуть по своїй волі оглядати все нижчі.

Над найвищими матеріальними планетами простягається духовне сяйво Брахмана і Ваікунтха, вищі планети Вішну. Всі ці предмети Веди обговорюють з великими подробицями, однак з'ясовується, що Брахман грає важливу, але незбагненну роль у феномені НЛО. Справді, деякі з описів Брахмана, зроблені нашими сучасниками, контактіровашімі з НЛО, настільки ясні, живі і яскраві, що лежать в їх основі переживання є, можливо, одними з найбільш безпосередніх наближень до вищого рівня буття, якими ми тільки маємо. "Це неможливо пояснити словами. Це чудестно. Це для всіх, для кожного. Я просто не можу пояснити цього. Я розумію, що все - єдине. Всі співпаде, все відповідає одне одному. Це прекрасно!" Так говорила Бетті Луса, описуючи те, що було за дверима, і з чим лицем до лиця зіткнулися багато з контактерів.

Я добре пам'ятаю, як вночі 26 грудня 1985 року стояла перед якоюсь дверима. Вона була невеликою, з заокругленим верхом, і чорний дзеркальний об'єкт на ній був, можливо, бортовим ілюмінатором. Пам'ятаю, як в ньому відбивалася, викривляючись, кімната.

Мене запитали, чи хочу я пройти крізь ці двері, але я боявся, що на тому боці мене чекає щось на кшталт повної анігіляції. Якби в той час я знав, що Веди говорять про Брахмане, то, ймовірно, був би готовий зробити крок через неї. Але тоді страх позбавив мене шансу побачити світло.

Коли я втретє читав "Пізнані прибульці", намагаючись зберегти в пам'яті кожну деталь, то роздумував про фантастичну перспективі, яку розкриває цей древній матеріал. Справа в тому, що ведичні опису наводять на думку, що колись існував набагато тісніший контакт між людством і вищими рівнями буття; царі і вожді часто отримували доступ до кораблям виманили і інших пристроїв, створеним технологіями, переважаючими наші.

Чи можемо і ми отримати доступ до подібних речей? Невже, наше нинішнє зіткнення з древніми феноменами настільки обмежена нашої плутаниною, страхом і невіглаством, що виявиться безплідним саме тоді, коли ми найбільше в ньому потребуємо. У листах, які я отримую, - а їх, як і раніше приходить до п'яти сотень в місяць, - все частіше і частіше звучать запитання: "Що робити далі? Тепер, коли ми встановили контакт, як використовувати його?"

Ймовірно, найважливіше у відповіді на це питання лежить в глибокій старовині, і Веди можуть розповісти нам дуже багато. Так, наприклад, вони докладно пояснюють стану свідомості, необхідні для того, щоб досягти більш повного контакту з вищими рівнями буття, або можливості, які дає медитативна поза, і які виявляються набагато більшими, ніж ми могли собі уявити. Але якщо ми уявляємо собі це або знаємо, що це можливо, то чи не можемо ми досягти стану медитативної пристрасті, досить інтенсивного, щоб підняти саме тіло на інший рівень?

У мене точно є досвід, що дає підстави вважати, що це можливо - починаючи від левітації до надзвичайно ясних виходів з тіла, до фізичних переміщень в просторі-часі, що відбувалися одного разу в суспільстві іншого свідка.

Надзвичайна цінність "впізнали прибульців" полягає в тому, що ця книга пов'язує здаються новими можливості з древнім людським досвідом. Людина раптово розуміє, що він не самотній, і усвідомлює це найкращим з можливих способом. Веди пропонують нам разюче ясне керівництво, і "Пізнані прибульці" - це світиться ключі до їх величезним багатств для тих, хто хоч раз в житті зустрічався з НЛО. Це розуміння того роду, що веде до розширення контактів. Немає ніяких сумнівів у тому, що багатьох очевидців, неодноразово контактували з НЛО, вели в більш високі спиритуальной світи. Найбільше виграли ті з них, хто досяг найбільшого розуміння, - як, скажімо, Бетті Андреассон Луса, чиї яскраві переживання ілюструють величезну цінність християнського світогляду. Але як бути з тими, хто ставиться до цього предмету подібно технологічним агностиків, які потопають в ілюзіях фізичного світу?

Мені часто здавалося, що немає ніякого способу пройти через ці двері. Знову і знову приходили до мене прибульці, пропонуючи найрізноманітнішу допомогу і підтримку, і я знову і знову відступав в страху. Але це не означає, що я був не готовий - вони ніколи не приходять до того, хто не готовий. Те, що ми втрачаємо, як це не дивно, є певним елементом здійсненного.

Під час тісних контактів з прибульцями незабаром створюється враження, що вони дуже старі. Я зустрічався з особливою особистістю, вік якої, за її твердженням, йшов в далеку давнину, і матеріальні об'єкти, які я бачив в кімнаті, де знаходився, зазвичай підтверджували це впечателеніе давнини.

Зрозумійте, я не стверджую, що це був фізичний феномен в тому ж самому сенсі, в якому є фізичним знаходження в літаку. Одна з труднощів, з якою ми стикаємося, маючи справу з цим явищем, полягає в тому, що воно настільки невизначений, що навіть повідомлення про нього з тими чи іншими висновками не може бути точним.

Автори Вед зіткнулися з ще більш складною версією проблеми, оскільки змушені були описувати призначення і втілення технологій, які перебували не тільки за межами їх розуміння, але навіть і поза ними концепцій.

У літературі інших релігій описані лише один або два об'єкти, які літають, не відносяться до розряду природних - такі як крила Ікара. Головне місце серед них займає колесо Єзекіїля, яке котиться по небу, розсипаючи іскри. "І він сказав мені:" Сину людський стань на ноги твої, і я буду говорити з тобою "(Єзекіїля, 2.1). Може бути, це вимога, на яке ми повинні відповісти, якщо контакт коли-небудь зробить своє надзвичайне обіцянку і підніме людський розум на рівень, при думці про який захоплює дух, - на рівень прямого контролю над фізичним світом, яким він зараз не володіє. В "Бхагавата Пуране", яку цитує доктор Томпсон, Крішна описує деякі з таких надможливостей, іменовані мано-джава: "Той йоги, хто повністю зосередив на Мені свій розум і хто потім використав вітер, наступний за розумом, щоб розчинити своє матеріальне тіло в Мені, набуває за допомогою могутньої сили медитації на Мене містичне досконалість, при якому його тіло негайно слід за розумом, куди б той не пішов ".

Стань на ноги твої. Одержимий верх над самим собою. У цьому сенсі, один з найглибших висновків, які робить книга "Пізнані прибульці", полягає в тому, що наш технологічний світ і сам є свого роду ілюзією; ми винаходимо фізичні об'єкти, щоб робити те, що ми здатні робити за допомогою своєї свідомості.

Один з читачів "Спільності" написав мені: "Одного разу вночі я медитував на веранді, і сидів там дуже довго. Я все думав і думав про світло, яке бачив, коли раптом раптово помітив прохолодне подув, віють зверху на мою голову як вітер, хоча ніч була як і раніше тихої і безвітряної. Тоді я взяв запальничку, і мені здалося, що і запальничка, і я рухаємося. Це відбувалося дуже тихо і м'яко, і я нічого не важив. Тоді я відкрив очі і побачив, що піднімаюся над своїм будинком! Піднявся над будинком так високо, що ледве розрізняв його і бачив тільки наш квартал і поля, освітлені місячним світлом. і я подумав: "Господи, я зараз упаду". і тут же опинився знову на колишньому місці ".

Що могло б статися, якби ця людина була знаком з концепцією мано-джава? Страх і здивування змусили його розосередитися, точно так же, як це сталося зі мною, в страху спасував перед дверима до істини.

Якщо ми не зупинимося, то зуміємо вийти за межі. Ми повинні знайти свою дорогу на давньому шляху, але в своєму власному напрямі. Доктор Томпсон зробив це, внісши елементи ясності в область, яка раніше була покрита хмарами і перебувала "поза фокусом". "Пізнані прибульці" - це ще один рішучий крок у розумінні. Там, де зустрічаються сьогодення і минуле, ми знайдемо майбутнє.

ВСТУП

Огляньте поглядом полиці будь університетської книжкової крамниці, і вам кинеться в очі безліч творів, що описують тріумф сучасної науки. Ці книги розповідають нам, що фізики зрозуміли закони, що керують матерією, а молекулярні біологи пояснили життя в термінах цих законів. І хоча деякі вчені все ще вважають свідомість загадковим явищем, нам кажуть, що вивчення мозку незабаром дозволить і цю проблему. Книги запевняють нас, що сучасна наука розгадала таємниці еволюції біологічних видів, походження життя з первісного бульйону, процеси утворення планет, зірок і галактик. Межі фундаментальної фізики розсунуті до початку Великого вибуху, і ми знаходимося на межі фінального ривка, який дасть нам теорію, яка пояснює Все.

Однак на цих же самих полицях можна випадково наштовхнутися і на книги про анмальних фактах, які суперечать визнаним науковим теоріям. Є кілька категорій аномальних явищ, в які входять, в числі інших, парапсихологічні феномени, вихід з тіла, спогади про минулі життя, кріптозоология (вивчає так званого "снігової людини") і археологічні аномалії.

Однак в останні роки найбільш відомими з аномальних явищ стали НЛО - неопознаннние літаючі об'єкти. Яскраві книжкові обкладинки кричать про те, що тисячі відповідають за свої слова людей бачили, як в небі літає щось незрозуміле. Інші - про відвідини Землі дивними на вигляд інопланетянами, треті - смутно натякають на зловісні змови і приховування інформації. Ці книги пишуть про те, що протягом десятків років люди спостерігали неопознаннние літаючі об'єкти, які найрішучішим чином порушували відомі фізичні закони. Вони стверджують також, що люди стикалися віч-на-віч з людиноподібними істотами, пілотує ці дивні кораблі і виявляли здатності, що суперечать як науці, так і здоровому глузду.

Багато років мене цікавили взаємини між сучасною наукою і ведическим світоглядом, існував в стародавній Індії. Особливо мене займав контраст між механістичної моделлю життя, виробленої сучасною наукою, і анімістичне (або заснованої на душі) концепцією життя, що лежить в основі ведичної філософіі.1 Наукова модель життя базується на експериментах і ретельно обгрунтована, однак зводячи життя до комбінації атомів, ця модель позбавляє її всякого вищого сенсу і мети. Вона урізує людські цінності до стереотипів поведінки, вироблених культурної та фізичною еволюцією. Ці стереотипи поведінки нібито залежать від випадкових історичних обставин і мають мало спільного з фундаментальною природою речей.

На противагу цим поглядам ведична філософія надає життю сенс, поєднуючи її з трансцендентальним рівнем реальності, але при цьому привносить в неї явища і категорії істот, яким не знайшлося місця в теоретичній картині сучасної науки. Природно, виникає питання - а де ж правда? Висловила сучасна наука повністю фундаментальні принципи життя або ж дала тільки докладний, але вузький звіт про деяких її обмежених аспектах?

Цілком природно, що цікавлячись цими питаннями, я був заінтігован, коли в університетських книжкових крамницях стали вперше з'являтися книги про НЛО (такі, як "Непрохані гості" Бадда Хопкінз). Здавалося, вони могли пролити певне світло на природу життя, оскільки розповідали про зустрічі людей з іншими формами розумного життя. Але чи можна було вірити повідомленням про НЛО?

Як і багато людей, я завжди вважав, що сам цей предмет - НЛО - користується поганою славою абсолютно заслужено. Однак, прочитавши кілька книг уважніше, я знайшов в них важливі, хоча й анекдотичні, свідоцтва про деякі вельми незвичайних пригодах. Зокрема, у мене склалося враження, що вони призводять повідомлення сучасних очевидців про явищам, що мають безпосереднє відношення до проблем життя і описаних в древніх ведичних текстах. Це спонукало мене до більш глибокого дослідження феноменів НЛО.

Ця книга є порівняльним нарисом літератури про НЛО і індійської ведичної літератури. У перших п'яти розділах я даю широкий огляд матеріалів про неопознаннних літаючі об'єкти, опублікованнх з кінця сорокових років до наших днів. Цей огляд дасть читачеві загальне уявлення про феномен НЛО.

В інших шести розділах я знайомлю читачів з ведичною літературою і детально порівнюю явища, про які розповідають ведичні перекази, з відповідними їм феноменами, про яких згадується в повідомленнях про НЛО. Ведичний матеріал головним чином взятий з "Бхагавата Пурани" і "Махабхарата". Крім того я використовувала "Рамаяну" і різні пізніші середньовічні тексти, які слідували ведичної традиції.

Повинен звернути увагу індологів на те, що "Пурани" "Махабхарата" і "Рамаяна" названі в тексті 1.4.20 "Бхагавата Пурани" шостий Ведою. Отже, я маю всі підстави, кажучи про них, пріменіять термін "ведичний", незважаючи на те, що деякі дослідники наполягають: це визначення у власному його значенні можна застосовувати тільки до Ріг-Веді.

Сама ідея порівняти повідомлення про НЛО з ведичною літературою не нова, але в основному ніхто ще не робив цього науковим способом. Перша відома мені спроба - книга Десмонда Леслі і знаменитого контактера Джорджа Адамський "Літаючі тарілки приземлилися", що вийшла у світ в 1953 році. У першій її частині Леслі цитує кілька уривків з "Рамаяни" і "Махабхарати", що описують вімана, або ведичні літальні апарати, 2 і кілька витягів, де йдеться про чудовому зброю, що застосовувався в ведичні времена.3 На жаль, більшість з цих витягів погано переведені, і це робить повідомлення Леслі практично марним.

Подібні погані переклади уривків з "Махабхарати" з'явилися в кількох популярних книгах, автори яких пішли по слідах Леслі. Ось приклад того, як невірний переклад може ввести читача в оману. Десла цитує наступний уривок з "Карнапарви", взятий з "Махабхарати" у виданні Пратапом Чандри Роя:

Карна схопив це жахливе зброю, мову Руйнівника, сестру Смерті, жахливе і променисте зброю. Коли ракшаси побачили це спрямоване на них чудове і яскраво палаюче зброю, вони злякалися ... Ця блискуча ракета злетіла вгору в нічне небо і увійшла в той схожий на скупчення зірок бойовий стрій ... і звернула на попіл виманили афгано. Ворожий корабель впав з неба з жахливим шумом.4

Цей епізод входить в "Дронапарву" "Махабхарати", а не в "Карнапарву", і ось що насправді йдеться у виданні Прапата Роя:

... Той самий дротик, точно ворухливий жалом і блискучий, обвитий тасьми, що нагадує Ніч Руйнівника [Ями] або сестру самої Смерті і подібний яряко світиться метеора, Вайкартана [тепер] послав в ракшаса. Побачивши той кращу і блискучий дротик, здатний вразити тіло будь-якого ворога, в руках сина візника, ракшас побіг в страху ... Зруйнувавши ту ілюзія ракшаса і пронизав наскрізь груди його, той блискучий дротик злетів угору, виблискуючи в ночі, і увійшов з чфери сузір'їв [на небосхилі]. Убивши ... зі [багатьма] мужами-воїнами і ракшасами, герой той віддав різноголосий страшний рев і [упав], позбавлений дротиком Шакра дорогий для себе жізні.5

Зброя не звертає виманили в попіл, а вбиває ракшаса Гхатоткачу, а замість ворожого корабля, який упав на землю зі страшним шумом, на землю падає ракшас, випускаючи жахливий різноголосий рев. Не знаю, яким чином Леслі допустив подібні непорозуміння, але вони типові і для його твори, і для інших книг цього жанру.

Проте, в ведичної літератури є велика кількість матеріалу про літаючий машинах, які назвалися виманили і разюче нагадують НЛО. Ще важливіші ведичні повідомлення про поведінку і незвичайні здібності людиноподібних істот, що використовують ці літальні апарати. Існує безліч паралелей між специфічними подробицями цих повідомлень і перегукуються з ними деталей випадків тісних НЛО-контактів. Ці паралелі і дали основний поштовх до роботи над цією книгою.

Паралелі між розповідями про НЛО і старовинним кельтським і німецьким фольклором досліджував Жак Валле в двох книгах - "Пропуск в Магонія" і "Вимірювання". В якомусь сенсі моя книга є поширенням порівняльного методу Валле на область давньої індійської культури.

епістемології

Багато хто розглядає вивчення НЛО як заняття, не дуже гідне в інтелектуальному сенсі, і серед них є чимало людей, які цікавляться ведичної думкою - як дослідницької з точки зору, так і з традиційно релігійної. У той же час багато серйозних дослідників НЛО вважають, що привнесення давньої міфології в дискусії про НЛО є ненауковим і веде лише до марним містичним спекуляцій. Однак для мене дуже важливо дати деякі оцінки темі "НЛО і ведична література". Почну з деяких зауважень про недоліки даних про НЛО, а потім покажу, як дослідження, представлені в цій книзі, можуть допомогти подолати їх.

Один із значних недоліків свідоцтв про НЛО полягає в тому, що, по-видимому, немає ніякого способу зробити повторний експеримент, який може дати нам достовірну іфнормацію про неопознаннних літаючі об'єкти. Проблема в тому, що в багатьох повідомленнях НЛО зв'язуються з людиноподібними істотами, по всій видимості, що володіють надлюдською технологічної міццю. Якщо це правда, то ми можемо вивчати ці істоти тільки в тій мірі, в якій вони побажають для нас відкритися. Однак якщо "вони" і існують, то виявили дуже мало бажання співпрацювати з нашими дослідниками. Є навіть дані, за якими можна припустити, що вони навмисно намагаються тримати людей в невіданні щодо своїх дій і своєї справжньої природи. Таким чином, феномен НЛО може виявитися надзвичайно важким для вивчення по стандартам наукових методів.

І все ж, можна припустити, що навіть явища абсолютно непередбачувані і не піддаються ніякому контролю залишають якісь "вагомі докази", придатні для наукової оцінки. Чи є фотографії або записи приладів, зафіксіровавшшіе польоти НЛО? Чи можемо ми знайти яку-небудь апаратуру з НЛО або відчутні фізичні докази приземлення НЛО та інших їхніх дій?

Цікаво, що є багато повідомлень про вагомих доказах у вигляді слідів приземлення НЛО, залишених на землі (сторінки? -?), Фотографічних знімків (сторінки? -?) І фізичних ушкоджень, нанесених НЛО свідкам (сторінки? -? І? -?) . Крім того написані книги, в яких стверджується, що урядові влада зібрала велику кількість даних про НЛО, які з міркувань військової таємниці тримаються під спудом. Мені самому один з інженерів, участвовшіх в випробуваннях зброї, розповідав, що його знайомі з технічного персоналу військових баз регулярно знімали високоякісні фотографії НЛО, але ці знімки жодного разу не були оприлюднені (сторінки? -?). Цю суперечливу тему я обговорюю в першій і третій главах.

Незважаючи на те, що існують достовірні дані про НЛО, відомості, доступні широкому загалу, самі по собі мало що говорять. Значення вони можуть придбати тільки в контексті повного набору фактів про даний випадок, включаючи і можливість оцінити чесність і компетенцію свідків, які давали свідчення.

Як ілюстрацію наведу такий приклад. У 1987 році підрядник-будівельник на ім'я Ед Уолтерс стверджував, що зняв на відеополенку НЛО, що літав над його будинком в Галф-Бріз, штат Флорида. Доктор Брюс Маккабі, фізик і дослідник НЛО, оцінив цей запис так:

Якби єдиною інформацією про цей випадок були показання Еда і зображення на самій відеоплівці ... то, не дивлячись на складність створення на відеоплівці подвійного зображення, я б серйозно розглядав припущення про містифікації. Однак, беручи до уваги повний контекст цього випадку спостереження НЛО, коли інші очевидці підтвердили, що бачили, як Ед знімає НЛО своєю відеокамерою, я прийшов до висновку: ЕГ не підробив відеозапис, використовуючи будь-яку модель. Я скоріше вважаю, що він знімав Справжній НЛО.6

Маккабі отримав можливість відкинути припущення про містифікації тільки завдяки тому, що опитав людей, які були присутні під час запису, і оцінив їх характери і мотиви поведінки. Якщо його судження вірні, то відеоплівка містить корисну інформацію про НЛО. Однак незалежно від того, правий він чи помиляється, більшість людей, визначаючи достовірність запису, змушені покладатися на його звіт. Єдина альтернатива - відправитися в Галф-Бріз і провести своє власне розслідування. Але чим більше проходить часу, тим менше і менше здійсненною стає і ця можливість.

Ми можемо зробити висновок, що більша частина доступних даних про НЛО приймає форму повідомлень або звітів, в яких вирішальними є свідчення свідків і дослідників. Оскільки неможливо організувати спостереження НЛО за власним бажанням, а самі вагомі свідчення - безглузді без супроводжуючих їх показань очевидців з боку, то не залишається нічого іншого, окрім як покластися на них або ж провести своє власне розслідування. А результатом такого розслідування в свою чергу стануть нові звіти ... І так далі.

У цій книзі я беру дані про НЛО з найрізноманітніших джерел, але, на жаль, не можу довести правдивість жодного з процитованого мною оповідань. Докази, наскільки вони взагалі можливі, можна отримати тільки при глибокому розслідуванні кожного конкретного випадку. Зрозуміло, деякі з випадків, про які піде мова, були повно і ретельно досліджені, і іслледователі прийшли до висновку, що випадки - справжні. Однак, я не можу довести, що иследователи праві, або ж показати, що їх розслідування були проведені належним чином.

Оскільки я хочу дати якомога повніший огляд матеріалів про НЛО, то відносно добре обгрунтований матеріал неминуче поєднується в ньому з даними, що здаються надзвичайно сумнівними. Я не став уникати деяких сумнівних даних, тому що в протилежному випадку картина свідоцтв про НЛО вийшла б помилковою, штучно прикрашеною. Повинен попередити читача: коли я привожу окремі твердження, то це зовсім не означає, що я вважаю їх достовірними. У деяких випадках я ставив собі за мету показати читачеві, якого роду помилкові або брехливі матеріали зустрічаються в цій області знань.

Ознайомтеся з термінами тексту 1. 3 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 4 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 5 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 6 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 7 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 8 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 9 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 10 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 11 сторінка |  Ознайомтеся з термінами тексту 1. 12 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати