Головна

Гальмо-гальмо

Перед початком гри кожен, хто сидить в колі нагадує всім своє ім'я. Всі намагаються один одного запам'ятати. Потім всі разом починають плескати в долоні, два рази - в долоні, два рази - по колінах, в ритм. Удари не повинні зупинятися. Перший гравець повинен назвати два імені - своє і будь-якого сидить в колі - на хлопки в долоні. Який почув своє ім'я пропускає один або два інтервали (за попередньою домовленістю) і теж на два хлопки в долоні називає своє ім'я та інше. Так як в колі може бути кілька людей з одним ім'ям, домовтеся, щоб грають дивилися на того, чиє ім'я називають. Головне - не збити загальний ритм ударів і не зупинитися. Потім можна ускладнити гру, виключивши інтервали. Наприклад, раз-два, Світу-Лена, раз-два, Лена-Миша, раз-два, Міша-Оля і т.д.

Якщо хтось із учасників помилився і не встиг вчасно вступити, його ім'я замінюють на прізвисько. Зазвичай перший отримує прізвисько "гальмо" або "автомат". Таким чином, тепер цій людині потрібно називати не своє ім'я, а прізвисько.

загонові традиції

Хлопцям будь-якого віку дуже подобається, якщо їх загін відрізняється від інших. Якісь відмітні знаки, атрибути, свої кричалки, свій власний, ні на кого не схожий спосіб крокувати - все це молоді люди створюють із задоволенням, потрібно тільки допомогти їм почати. Добре б в перший же день придумати цікаву назву загону. Виходите з відомої рядки "як ви яхту назвете, так вона і попливе". Ім'я у загону має бути красивим, говорить сама за себе. Виходячи з назви, можна оформити загонового місце.

Існує багато форм роботи з загоном. Одна з них - чергування творчих доручень (ПТП). З її допомогою можна урізноманітнити щоденне життя, організувати загін і швидше здружити хлопців.

На початку зміни загін ділиться на постійні групи. Це можна зробити за допомогою жеребкування або гри. Наприклад, за допомогою соціометрії або гри "лідер". У вас є п'ять лідерів. Ви оголошуєте, що зараз ви розділіться на п'ять екіпажів кораблів. Капітани встають в ряд і по черзі набирають собі команду. Спочатку боцманів, потім лоцманів, радистів, коків, матросів. Останні - юнги. (Варіації: дерево {корінь, стовбур, листя, квітка}). Краще, якщо не одна людина набирає групу, а перший - другого, другий - третього і т.д. В цьому випадку ви врахуєте бажання дітей бути разом, і групи, швидше за все, вийдуть рівноцінними. Після поділу на групи краще провести з ними маленьке КТД (творча справа) або просто дати невелике завдання. І вже потім оголосити, що в цьому складі група буде працювати всю зміну. Нехай хлопці виберуть назву групи, виходячи з назви загону, і командира, який буде стежити за тим, щоб ніхто в групі не був ображений, щоб кожен був включений в роботу. Також командир відповідає за виконання доручення.

Доручення повинні бути постійними, протягом зміни, але якщо якесь із них не спрацьовує, його варто замінити. Змінюються доручення по колу через день або кожен день, на ваш розсуд.

Пропонуємо вам наступні доручення по ПТП

Група "Господарі". Ця група протягом дня стежить за чистотою в корпусі і навколо нього, приносить питну воду, розливає суп на обіді, приймає гостей, якщо такі є.

Група "Затишок". За період своєї роботи група "Затишок" повинна внести будь-якої внесок в оформлення загонового місця, зробити його трохи затишніше, домашнє, красивіше.

Група "Сюрприз". Вже виходячи з назви ясно, що загін не повинен здогадуватися про те, що задумала ця група. Протягом дня, або на вечірньому "вогнику" хлопці цієї групи повинні здивувати загін якимось приємним сюрпризом. Маленьке творчий виступ, або подарунки всім - все, що завгодно. Може бути, у кого-то день народження - група "Сюрприз" повинна подбати про привітання.

Група "Майстер". Ця група повинна поповнити загоновий запас сувенірів, якими ви нагороджуєте хлопців в ході загонових справ. Нехай це будуть 3-4 вироби, але вони повинні бути добре зроблені.

Група "Літопис". Щоб про зміну залишилася довга пам'ять, можна вести літопис загону. Група, яка сьогодні виконує це доручення, повинна описати вчорашній день, барвисто оформити сторінку літопису.

Група "ПП". Всіх доручення не вгадати. Ця група виконує будь-яке виникло в ході дня доручення. Готує дрова для вечірнього багаття або малює вітальний плакат до батьківського дня - це повинен придумати вожатий.

ПТП - це система роботи. Якщо ви берете цю форму, не забувайте щодня годину-півтора виділяти на роботу по групах і на кожній ранковій планерці нагадуйте групам, яке доручення вони сьогодні виконують. На вечірньому "вогнику" обов'язково обговорюється робота кожної групи. Робота не повинна залишитися без уваги. Якщо ви вирішите ввести змагання в загоні, то роботу по ПТП можна оцінювати. Але змагатися варто в тому випадку, якщо ви можете в підсумку щось запропонувати хлопцям, як-то нагородити їх в кінці зміни. Краще, якщо хлопці будуть працювати не за бали, а з інтересу.

Методичний посібник для вожатого |  Приклади суб'єктних проявів дитини |  Дорога в табір |  завдання оргперіод |  Колобок |  Ігри на знайомство |  Розкажи про свого сусіда |  шукайте його |  Ігри на розвиток творчого мислення |  Газета. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати