Головна

Сільське господарство. Тваринництво

1.  Міське і сільське населення
  2.  Міське і сільське населення
  3.  Найдавніше населення на території Білорусі. Матеріальна і духовна культура первісного суспільства. Привласнює і виробляє господарство.
  4.  Найдавніше населення на території Білорусі. Матеріальна і духовна культура первісного суспільства. Привласнює і виробляє господарство.
  5.  Найдавніше населення на території Білорусі. Матеріальна і духовна культура первісного суспільства. Привласнює і виробляє господарство.
  6.  Найдавніше населення на території Білорусі. Матеріальна і духовна культура первісного суспільства. Привласнює і виробляє господарство.
  7.  Тваринництво

Вивчення змісту параграфа надає можливість:

O усвідомити фактори, що впливають на розміщення і особливості розміщення галузей тваринництва за регіонами світу.

Тваринництво.За своїм значенням і частці у виробництві тваринницьких продуктів особливо виділяються розведення великої рогатої худоби молочного і м'ясного напрямку, свинарство, вівчарство і птахівництво. (Що означає поняття «спеціалізація»?)

Молочне і м'ясне тваринництво в основному приурочено до районів помірного клімату лісової і лісостепової зони земної кулі, багатих природними луками, де в умовах щодо невеликої амплітуди температур і рівномірного випадання опадів протягом року є в надлишку соковитий і різноманітний корм. Найбільш масовий розвиток воно отримало в промислово розвинених країнах Північної Америки (особливо в США на заході Приозерний штатів), Північної Європи, Нової Зеландії і в деяких державах з перехідною економікою - країни Балтії, Білорусь, Росія (Північно-Захід і Центр її європейської частини) . При цьому в одних країнах (Австралія, Нова Зеландія та ін.) Кліматичні умови дозволяють здійснювати цілорічний випас худоби на пасовищах, в інших (наприклад, Фінляндія, Нідерланди, Данія, Білорусія, Росія) пасовищне утримання поєднується з стійловому в зимовий час.

М'ясні породи великої рогатої худоби менш вибагливі і можуть вигодовувати на природних пасовищах степового типу. Степові області помірного пояса зосереджують більшу частину поголів'я худоби, що вирощується на м'ясо. На велику рогату худобу припадає близько 30% світового виробництва м'яса. Головні виробники і постачальники на світовий ринок яловичини - Австралія, Бразилія, Нідерланди, Канада, США, Аргентина.

Розвинені країни в цілому відрізняються високим рівнем розвитку скотарства. М'ясна спеціалізація склалася в окремих районах США, Канади, Австралії, Нової Зеландії, молочна - в густонаселених країнах Західної Європи, на Північному сході і в Приозер'я США. Найбільш значне виробництво яловичини - в США, країнах ЄС і СНД, Аргентині, Бразилії.

вівчарство дає м'ясо, шерсть, молоко, жир, смушки, овчини. Розрізняють тонкорунное, напівтонкорунне, грубошерстное, мясошерстное і каракульское вівчарство. Найцінніша для промисловості шерсть тонкорунних овець. Вона використовується для виготовлення вищих сортів вовняних тканин, поголів'я цих овець знаходиться переважно в країнах помірного поясу з сухим або посушливим кліматом на степових напівпустельних пасовищах. Напівтонкорунні і мясошерстная вівці розлучаються в районах, які краще забезпечені вологою, мають більш м'який клімат, інтенсивне землеробство і хорошу кормову базу, грубошерсті - в країнах з гарячим кліматом. Поголів'я овець в світі складає трохи більше 1 млрд. Голів. Найбільш велике поголів'я овець знаходиться в Китаї і Індії, а близько 10% в Австралії.

козівництво розвивається головним чином в Азії і Африці. Кози не вимогливі до корму, вони поїдають більшу кількість рослин, ніж інші травоїдні тварини. За продукції породи кіз діляться на пухові, грубошерсті, молочні, м'ясні і змішаної продуктивності. Кози молочного напряму розлучаються в середземноморських країнах, а пухової і вовняного - в Туреччині, США, ПАР, м'ясного - в Індії, Китаї. У Туреччині виведена ангорская порода кіз.

свинарство сильно розвинене в країнах з високою щільністю населення (немусульманського), так як для відгодівлі свиней широко використовуються відходи харчової промисловості і харчові покидьки. Галузь дає 40% світового виробництва м'яса, значну частину шкіряної сировини, щетину. Поголів'я свиней в світі на 01.01.2006 р досягло 7,1 млн. Голів. За поголів'ям свиней в світі виділяються Китай (72% поголів'я), США, Бразилія, Мексика, ФРН, Польща, В'єтнам, Іспанія, Франція, Канада, Росія). Найбільші експортери свинини - Нідерланди, Польща, США.

Серед країн, що розвиваються свинарство розвинене в Латинській Америці, де найбільшим поголів'ям виділяється Бразилія.

Птахівництво - Швидко зростаючий напрям тваринництва, яке постачає 20% світового виробництва м'яса, а також яєць, пуху і пера. У США, Великобританії, Японії та ін. Розвинених країнах світу створені великі підприємства промислового типу для виробництва спеціально виведених курчат м'ясних порід - бройлерів. Дуже великим поголів'ям птиці мають Китай (3,1 млрд. Голів) і США (1,6 млрд. Голів), далі за величиною поголів'я йдуть Бразилія, Індія, Росія, Мексика.

Китай і США, разом з Японією і Росією, виділяються також з виробництва яєць.

Основні експортери м'яса битої птиці - США, Франція, Бразилія.

Запитання і завдання:

1. Використовуючи карту, визначте країни з найбільшими масивами пасовищних земель.

2. Поясніть сучасне розміщення основних підгалузей (виробництв) тваринництва світу.

3. У Світовому виробництві м'яса на яловичину доводиться 30%, свинину 40%, а поголів'я великої рогатої худоби перевищує поголів'я свиней майже на 550 тис. Голів. Поясніть причину цього явища.

Структура світового господарства |  Вплив науково-технічного прогресу на світове господарство |  промисловість світу |  Енергетика. |  металургія |  Машинобудування. |  Хімічна промисловість |  Лісна промисловість |  Легка і харчова промисловість |  транспорт |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати