На головну

Основні відомості

1.  FH 05 Основні принципи
  2.  FL 01 05 Е Основні принципи.
  3.  FL 01 10 Е Основні положення.
  4.  FL 01 25 Е Основні цілі та діяльність.
  5.  FS 05 Основні принципи
  6.  I. Загальні відомості
  7.  I. Загальні відомості

Запити призначені для відбору даних, які відповідають заданим критеріям (наприклад, дані про клієнтів проживають в певному регіоні, дані про торгові операції за якийсь період і т.д.). Результатом виконання запиту є набір записів, зібраних в таблиці. В Access запити діляться на QBE-запити (Query by Example - запит по зразку) та SQL-запити (Structured Query Language - структурована мова запитів), при створенні яких застосовуються оператори і функції мови SQL.

Етапи створення запитів на вибірку в режимі конструктора:

· Визначення таблиць або запитів, на підставі яких буде створюватися новий запит;

· Вибір полів, що беруть участь в запиті;

· Визначення порядку сортування записів динамічної таблиці;

· Визначення полів, які повинні бути виведені в динамічної таблиці;

· Визначення умов вибірки даних;

· Збереження запиту.

Для створення запиту в режимі конструктора слід:

· У вікні бази даних вибрати вкладку Запити;

· Натиснути на кнопку Конструктор на панелі інструментів вікна бази даних (або посилання Створення запиту в режимі Конструктора);

· Відкривається вікно Конструктора запитів і діалогове вікно Додавання таблиці, в якому треба вибрати потрібні таблиці (або запити) натисканням кнопки Додати. Після додавання всіх потрібних таблиць вікно Додавання таблиці треба закрити.

У рядку заголовка вікна Конструктора запиту вказується ім'я запиту (новому запитом за замовчуванням присвоюється ім'я Запрос1). Вікно конструктора запитів складається з двох частин. У верхній частині вікна знаходяться списки полів тих таблиць або запитів, на основі яких будується даний запит, в нижній частині вікна розташовується бланк запиту.

Кожен рядок бланка запиту виконує певну функцію:

· Рядок поле використовується для вибору полів;

· Рядок ім'я таблиці дозволяє визначити, який таблиці належить поле;

· В рядку Сортування вказується тип сортування записів;

· Рядок Висновок на екран дозволяє вказати ті поля, які повинні бути виведені в динамічної таблиці;

· Рядок Условие отбора використовується для введення умови вибору даних.

Після додавання таблиць у вікно Конструктора запитів необхідно з цих таблиць вибрати поля, які беруть участь в запиті, декількома способами:

· Перетягнути мишею поле зі списку полів таблиці у верхній частині вікна конструктора в потрібний стовпець бланка запиту;

· Вибрати потрібне поле подвійним клацанням миші в списку полів відповідної таблиці (при цьому воно буде поміщено в наступний вільний стовпець бланка запиту);

· Вибрати потрібне поле зі списку рядка поле.

Для включення в запит всі поля деякої таблиці треба зробити подвійне клацання мишею по рядку заголовка списку полів цієї таблиці. При цьому кожне поле буде поміщено в окремий стовпець. Можна перенести знак *, що знаходиться на початку кожного списку полів, наведених у верхній половині вікна, в бланк запиту. У цьому випадку ім'я поля в бланку запиту буде містити ім'я таблиці, за яким слідує крапка, а потім - символ *, що означає вибір всіх полів вихідної таблиці.

Вступ |  Основні відомості |  Завдання для виконання |  Завдання для самостійного виконання |  Допустимі в MS Access типи даних, їх призначення і допустимі розміри |  студенти |  Запити на оновлення |  ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИКОНАННЯ |  Основні відомості |  Завдання для виконання |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати