загрузка...
загрузка...
На головну

Обломов

<...> Він зупинився зовсім, заціпенів на хвилину. «Що, якщо тут підступність, змова ... І з чого я взяв, що вона любить мене? Вона не сказала: це сатанинський шепіт самолюбства! Андрій! Невже? .. Не може бути: вона така, така ... Он вона яка! »- Раптом радісно сказав він, побачивши що йде йому назустріч Ольгу.

Ольга з веселою посмішкою простягнула йому руку.

«Ні, вона не така, вона не брехуха, - вирішив він, - ошуканки не дивляться таким ласкавим поглядом; у них немає такого щирого сміху ... вони всі пищать ... Але ... вона, проте ж, не сказала, що любить! - раптом знову подумав з переляку: це він так собі розтлумачив ... - А досада чому ж ? .. Господи! в якій я вир потрапив! »

- Що це у вас? - Запитала вона.

- Гілка.

- Яка гілка?

- Ви бачите: бузкова.

- Де ви взяли? Тут немає бузку. Де ви йшли?

- Це ви недавно зірвали і кинули.

- Навіщо ж ви підняли?

- Так, мені подобається, що ви ... з досадою кинули її.

- Подобається досада - це новина! Від чого?

- Не скажу.

- Скажіть, будь ласка, я прошу ...

- Ні за що, ні за які блага /

- Благаю вас.

Він потряс негативно головою.

-А Якщо я заспіваю?

-Тоді.... може бути...

-Так Тільки музика діє на вас? - Сказала вона з нахмуреної бровою. - Так це правда?

-Так, Музика, передана вами ...

-Ну, Я буду співати ... Casta diva, Casta di ... - зазвучалаона відозву Норми і зупинилася.

-Ну, Говорите тепер! - сказала вона. Він боровся кілька часу з собою.

-Ні ні! - Ще рішучіше колишнього уклав він. - Ні за що ... ніколи! Якщо це неправда, якщо мені так здалося? .. Ніколи, ніколи!

-Що це таке? Що-небудь жахливе, - говорила вона, спрямувавши думка на це питання, а допитливий погляд на нього.

За мить воно її наповнювалося поступово свідомістю; в кожну рису пробирався промінь думки, здогади, і раптом все обличчя освітилося свідомістю ... Сонце так само іноді, ходячи через хмари, потроху висвітлює один кущ, інший, покрівлю та раптом обіллє світлом цілий пейзаж. Вона вже знала думка Обломова. <...>

+1858Ф. М. Достоєвський Злочин і кара<...> Він раптом згадав слова Соні: «Піди на перехрестя, поклонися народу, поцілунок землю, бо ти і перед нею згрішив, і скажи всьому світу вголос:« Я вбивця! ». Він весь затремтів, пригадавши це. І до того вже задавила його безвихідна туга і тривога за все цього часу, але особливо останніх годин, що він так і кинувся в можливість цього цільного, нового, повного відчуття. Якимось припадком воно до нього раптом підступило: загорілося в душі одною іскрою і раптом, як вогонь, охопило все. Всі разом в ньому розм'якшилися, і хлинули сльози. Як стояв, так і впав він на землю ... Він став на коліна серед площі, вклонився до землі і поцілував цю брудну землю, з насолодою і щастям. Він встав і вклонився в інший раз.- Бач нахлестался! - Зауважив біля нього один хлопець. Пролунав смех.- Це він в Єрусалим йде, братці, з дітьми, з батьківщиною прощається, всьому світу поклоняється, столичне місто Санкт-Петербург і його грунт цілує, - додав якийсь п'яненький з мещан.- Хлопчина ще молодий! - Докинув третій.- З благородних! - Зауважив хтось солідним голосом Але не не розбереш, хто благородний, хто ні. Всі ці відгуки і розмови стримали Раскольникова, і слова «я вбив», може бути, що готувалися злетіти у нього з мови, завмерли в ньому. Він спокійно, проте ж, виніс всі ці крики і, не озираючись, пішов прямо через провулок у напрямку до конторі. <...>

XIX століття |  Приклад лінгвістичного аналізу |  Методика навчання літературі |  приклад відповіді |  КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ВІДПОВІДІ СТУДЕНТА |  Методичні рекомендації щодо ВИКОНАННЯ ТА ЗАХИСТУ ВКР |  КАПЛИЦЯ |  Євгеній Онєгін |  Герой нашого часу |  Сорочинський ярмарок |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати