Головна

O майже завжди - 4.

1.  Quot; МАЙЖЕ ГРОШІ ": ПІДТЕКСТ
  2.  Адріан говорив, що завжди, коли ми перебували разом, наші аури зв'язувалися між собою.
  3.  Арбітражні керуючі завжди зобов'язані діяти в рамках повноважень, наданих їм законом.
  4.  Барт Сімпсон: Його величність нешанобливості.
  5.  Більше витрат на дослідження і розробки - не завжди означає краще
  6.  БІЛЬШІСТЬ завжди була несправедлива?

Питання тесту і Ваші відповіді.

1. Я швидко втомлююся - __2. Я цілком щасливий - __3. Я задоволений - __4. У мене буває хандра -__ 5. Я програю так какнедостаточно бистропрінімаю рішення - __6. Очікувані трудностіменя дуже турбують - __7. Я занадто пережіваюіз через дрібниці - __8. Мені не хватаетуверенності в собі - __9. Я намагаюся ізбегатькрітіческіх сітуаційі труднощів - __10. Я - уравновешеннийчеловек - __  11. Я відчуваю задоволення __12. Я відчуваю себе бадьорим - __13. Я легко можу заплакати - __14. Я спокійний, холоднокровний, собран- __15. Мене охоплює сільноебеспокойство, коли я думаю освоїти справах і турботах - __16. Всякі дрібниці мене хвилюють іотвлекают - __17. Я приймаю все занадто блізкок серцю - __18. Я хочу бути таким же щасливим, як і інші - __19. Я сильно переживаю своіразочарованія, що потомдолго не можу про них забути - __20. Я, як правило, відчуваю себе вбезопасності - __

Показник тривожності як риси характеру - ЛТ - Визначається:

, (4.2)

де  - Сума відповідей з питань 1, 4. . . 9, 13, 15. . . 19;

- Сума відповідей з питань 2, 3, 10, 11, 12, 14, 20.

В4.23 Оцініть свою тривожність за значеннями показників РТ и ЛТ.

О. показники: РТ = ___, ЛТ = ___. аналіз:

o низька тривожність - 36 і менше;

o помірна тривожність - 31.. .45;

o висока тривожність - 46 і вище.

Низька тривожність характеризується відсутністю належної обережності і прогнозування розвитку ситуації у випадку загрози. Помірна тривожність - це оптимальний варіант, що дозволяє адекватно прогнозувати ситуацію і реагувати на небезпеки. Висока тривожність в умовах небезпеки може привести до панічних реакцій зі звуженням свідомості і автоматизмів дій, що в кінцевому підсумку може бути причиною неадекватної поведінки в обстановці, що склалася.

В4.24 Порівняйте реактивну і особистісну тривожність. Якщо вони розрізняються, спробуйте пояснити чому.

___

РОЗДІЛ 5. ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ

ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Нормативно-правова основа безпеки життєдіяльності складається з законів, норм, правил, постанов та інших документів, що мають силу законів, для жителів України, виданих органами виконавчої та законодавчої влади, які стосуються питань захисту життя і здоров'я населення країни, безпосередньо або опосередковано через елементи середовища проживання (наприклад, закони, спрямовані на захист природного середовища). Тому, всі ці документи можна умовно поділити на дві категорії: перша-документи, що стосуються захисту життя і здоров'я людини як елемента «середовища існування»; друга-документи, націлені на збереження «середовища існування» людини.

Сучасна нормативно-правова база безпеки життєдіяльності в Україні будується за такими основними напрямками:

Категорія Н - Все населення країни (діти, жінки, чоловіки, які проживають на території країни). За статистичними даними на 01.01.1999 року чисельність населення в Україні становила 50,1 млн. Осіб і в порівнянні з позаминулим роком вона скоротилася майже на 400 тис. За рахунок перевищення смертності над народжуваністю та міграції населення. Понад 67% населення живе в містах і селищах міського типу, 54% населення країни -жінки.

Нормативно-правовою основою безпеки життєдіяльності (НВО БЖД) цієї категорії є:

O Конституція України (1996 р),

O цивільне і кримінальне законодавство України,

O Закон України «Про надзвичайний стан» (1995 г.),

O Закон України «Про охорону навколишнього середовища» (1991,1993,1996),

O Закон України «Про цивільну оборону» (1999 р),

O Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»,

O Закон України «Про пожежну безпеку»,

O Закон України «Про дорожній рух» та інші.

Т. Є. закони, документи, які поширюють свої дію на всіх жителів країни незалежно від їх положення в суспільстві, статі, віку і роду діяльності.

Всі інші категорії мають специфікою життєдіяльності людини, що викликає необхідність розробки для них додаткових нормативно-правових документів.

Категорія Т - Трудове населення країни, яке становить близько 47% чисельності людей, що проживають в Україні. Всіх трудящих можна поділити на дві категорії:

O трудящі в державних підприємствах, установах, організаціях, т. Е в державному секторі економіки;

O трудящі в недержавному секторі економіки - фірми, кооперативи, заводи, фабрики і т. П

НВО БЖД категорії Т є:

· Кодекс законів про працю (КЗпП) України,

· Державні стандарти,

· Нормативи і правила.

Нормативно-правова основа цієї категорії населення України має практично повністю нову систему документації, розробка якої і введення в дію стало можливим тільки після придбання самостійності України.

Категорія М - Молоде населення України, віком до 18 років та студентська молодь. До цієї категорії відносяться діти дошкільного віку, студенти, учні коледжів і т. П Це дуже важлива категорія населення, так як її безпеку і здоров'я багато в чому визначають безпеку і здоров'я майбутніх поколінь і перспективи розвитку країни в цілому.

НВО БЖД категорії М включає:

O Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

O Конвенцію ООН про права дітей,

O Постанова Кабінету міністрів України «Про реалізацію державної молодіжної політики в Україні» та інші документи.

Категорія П - Чоловіки і жінки, які проживають в Україні, які за віком, станом здоров'я або іншими показниками, визначальним їх життєвий статус, вийшли на пенсію. Критерієм рівня життя в багатьох країнах є забезпеченість цієї категорії жителів. Як держава турбується про жителів своєї країни, можна визначити по тому, який достаток у пенсіонерів. В Україні, починаючи з 1991 року і до теперішнього часу, ця категорія людей живе нижче межі прожиткового мінімуму.

НВО БЖД категорії П включає:

· Закон України «Про пенсійне забезпечення»,

· Закон України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ»,

· Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та інших.

Категорія В - Чоловіки і жінки, які проходять військову службу в рядах збройних сил України.

НВО БЖД категорії В складають:

o Закони України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу»,

o військові статути України та інші документи.

Кожна з цих категорій має свої специфічні особливості життєдіяльності, які забезпечують можливості функціонування держави, і воно повинно надати їм відповідні умови життєдіяльності, що гарантують збереження їх життя і здоров'я.

Особливістю вищевказаних категорій, є те, що люди можуть переходити з однієї категорії в іншу в процесі свого життя. Кожен такий перехід, змінює і НВО БЖД, При цьому незмінно обов'язково залишається НВО БЖД категорії Н.

Розглянемо деякі основні законодавчі документи більш детально в аспекті безпеки життєдіяльності.

Хімічні фактори небезпеки |  спірохети, |  Психофізіологічні чинники небезпеки |  Соціальні та політичні небезпеки |  військові небезпеки |  У життєдіяльності людини практично всі небезпеки мають комбінований характер. |  І у побуті |  ТЕМА 4.3. ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ |  УМОВАХ |  O так, у всіх випадках - 4. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати