загрузка...
загрузка...
На головну

1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка

16 вересня 1781 року.

- Батько! - Покликав я.

Я оглух від бомбардування і з зусиллям пробився крізь неї до Західної вежі, де має бути його притулок, і раптом, в коридорі, що веде до покоїв великого магістра, я натрапив на свого батька.

- Коннор! - Відгукнувся він. Погляд його був твердий і непроникний.

Він витягнув руку і звів прихований клинок. Я зробив те саме. Зовні нісся грім і тріск канонади, звук розбитого каменю і крики вмираючих людей. Повільно, ми йшли назустріч один одному. Заклавши одну руку за спину, він показав мені захований клинок. Я зробив те саме.

- Після наступного пострілу, - сказав він.

Гримнули гармати, і здалося, що стіни впадуть, але нас це не турбувало. Сутичка почалася; коридор наповнився звуком нашої дзвякає стали, хрипами наших зусиль, явних і недвозначних. А всі інші звуки - звуки журиться навколо нас форту - пішли кудись далеко-далеко.

- Ну ж, - він насміхався з мене, - не сподівайся здолати мене, Коннор. Ти здатний, але всього лише хлопчик - тобі ще треба повчитися.

У ньому не було ніякої пощади. Ніякої поблажливості. Що б не ховалося у нього в голові і в серці, клинок його виблискував зі звичайною точністю і жорстокістю. Якщо він такий боєць на схилі своїх років, коли сили його пішли на спад, то не хотів би я битися з ним в розквіті його сил.

Якщо він вирішив влаштувати мені випробування, то я це прийняв.

- Віддай мені Лі, - зажадав я.

Але Лі давно вже не було. Був тільки мій батько, і він таврував швидко, як кобра, і його лезо промайнуло на волосок від моєї щоки, ледь не розпір її. Я перейшов в атаку і відповів з такою ж швидкістю - вивернувся і захопив його передпліччя, пронизав мечем і розрубав кріплення. З ревом болю він відскочив назад, і я побачив тінь занепокоєння в його очах, але я дав йому відновитися і дивився, як він відірвав від одягу смужку і перев'язував рану.

- У нас є можливість, - переконував я його. - Разом ми розірвемо порочне коло і покладемо край цій стародавній війні. Я знаю це.

Щось промайнуло в його очах. Іскра давно згаслих бажань? Або пригадалася нездійснена мрія?

- Я це знаю, - повторив я.

Затиснувши зубами закривавлену пов'язку, він похитав головою. Невже він справді так розчарований? Невже його серце так запеклим?

Він закінчив з перев'язкою.

- Ні. Ти хочеш знати це. І хочеш, щоб це було правдою, - в його словах відчувалася печаль. - У мене теж це було колись. Але це нездійсненна мрія.

- Ми ж не чужі, ти і я, - умовляв я. - Будь ласка...

На мить мені здалося, що я достукався до нього.

- Ні, син. Ми вороги. І один з нас повинен померти.

Зовні вдарив новий гарматний залп. Смолоскипи затріпотіли в стійках, світло затанцював по каменю, і зі стін потоком обрушилася пил. Нехай буде так.

Ми билися. Довгий, важкий бій. Чи не з тих, на які приємно дивитися. Він атакував мене - шаблею, кулаком і часом навіть головою. Його манера битися відрізнялася від моєї, була якось простіше. Їй не вистачало якоїсь моєї винахідливості, і все ж вона приносила плоди, і незабаром я переконався, що це ще й боляче. Ми відсторонилися один від одного, і дихали обидва насилу. Він тильною стороною долоні витер губи і пригнувся, розминаючи пальці пораненої руки.

- Ти сам собі надав право судити, - сказав він, - вирішувати, що я і Орден шкодимо світу. Але все, що я тобі показав, все, що сказав і зробив, доводить протилежне. Ми не чіпали твій народ. Ми не захищали Корону. Ми хотіли об'єднати ці землі і підтримати мир. Під нашою владою все були б рівні. А патріоти не обіцяв того ж?

- Вони обіцяють свободу, - сказав я, уважно дивлячись на нього і згадавши, як колись наставляв мене Ахіллес: «кожне слово, кожен жест - це бій».

- Свобода? - Він посміхнувся. - Я сказав і повторюю знову: вона небезпечна. Ніколи не дійдуть згоди ті, кому ти, сину, допоміг піднятися. Вони всі розходяться в поглядах на свободу. Миру, якого ти так прагнеш, не може бути.

Я похитав головою.

- Ні. Разом вони створять щось нове - краще, ніж старе.

- Цих людей об'єднує спільна мета, - продовжував він і провів пораненою рукою навколо себе, щоб показати ... на нас, я так зрозумів. На революцію. - Але коли ця битва закінчиться, між ними почнуться суперечки - як краще управляти. І це призведе до війни. Ось побачиш.

І він стрибнув вперед, рубанув шаблею, але цілився він не в корпус, а в мою руку з прихованим клинком. Я ухилився, але він був швидкий і з розвороту, з тильного боку руки, вдарив мене руків'ям шаблі вище очі. В очах у мене поплив туман, я відсахнувся, захищаючись навмання, а він намагався довести до перемоги свою перевагу. Завдяки щасливому випадку я вдарив його по пораненої руці, домігшись болісного крику і тимчасового перепочинку, поки обидва ми приходили до тями.

Ще гарматний залп. Знову зі стін повалила пил, і я відчув, як затремтів підлогу. Кров потекла з рани над оком, і я змахнув її зворотною стороною долоні.

- Лідери-патріоти не хочуть влади, - переконував я його. - Тут не буде монарха. Влада буде у народу, як і повинна.

Він похитав головою, повільно і сумно, і зробив поблажливий жест, який, якщо і мав заспокоїти мене, то зробив прямо протилежне.

- У народу ніколи немає влади, - сказав він, - лише її ілюзія. А секрет ось у чому: він її не хоче. Ноша відповідальності занадто важка. Ось чому він так легко підкоряється, коли хтось встає біля керма. Люди хочуть, щоб їм наказували. Вони жадають цього. І не дивно: їх створили для служіння.

Ми знову обмінювалися ударами. Ми обидва були в крові.

Я дивлюся на нього і невже я бачу себе самого в старості? Я прочитав його щоденник і, озираючись назад, можу сказати точно, що він бачив у мені: людини, яким повинен був стати він. Як би все склалося, якби в той момент я знав те, що знаю зараз? Я не знаю, чи є відповідь на це питання. До сих пір не знаю.

- Тобто ми від природи раби, а значить, тамплієри - ідеальні володарі? - Я хитнув головою. - Це дуже зручно.

- Це правда, - вигукнув Хейтем. - Принципи та практика дуже далекі один від одного. Я бачу світ таким, яким він є, а не таким, яким мені хочеться його зробити.

Я атакував, він став захищатися, і кілька миттєвостей коридор дзвенів від звуків розбитого стали. Ми обидва вже стомилися; сутичка втратила колишній натиск. На секунду мені здалося, що вона просто зійде нанівець; якби був такий спосіб, щоб ми обидва просто розвернулися і розійшлися, кожен у свій бік! Але немає. Тут повинна бути розв'язка. Я розумів це. І він розумів, я бачив по його очах.

Це повинно скінчитися тут.

- Ні, батько ... ти здався і хочеш, щоб ми вчинили так само.

А потім був удар і тряска від ліг близько гарматного ядра, і зі стін градом посипався камінь. Поруч. Зовсім близько. І повинен бути ще удар, слідом ...

А потім ... зяюча діра з'явилася в коридорі.

* * *

Мене відкинуло вибухом, і я приземлився змученої купою, як п'яний, повільно осідає по стінці таверни - і якось неприродно розгорнулися в мене голова і плечі. Коридор наповнився пилом і валівшіміся кам'яними осколками, і гуркіт вибуху повільно поступився гуркоту і стуку повзучих каміння. Подолавши біль, я встав на ноги і, примружившись в хмарі пилу, побачив, що він лежить так само, як і я, тільки з іншого боку пролому, і я, накульгуючи, рушив туди. Зупинився і заглянув в пролом і побачив розкидані покої великого магістра зі зруйнованою протилежною стіною, за якою, як в зубчастої рамці, виднівся океан. На воді стояли чотири кораблі, і над кожним курився від гармат дим, і поки я дивився, пролунав новий постріл. Я проліз всередину і нахилився до батька, який глянув на мене і трохи рушив. Рука його повільно потягнулася до шаблі, яка лежала далеко; я штовхнув шаблю, і вона рибкою ковзнула через камінь. Кривлячись від болю, я стояв, нахилившись над ним.

- Здайся, і я тебе прощу, - сказав я.

Я відчував на шкірі легкий вітерець, коридор раптом наповнився денним світлом. Батько виглядав таким старим, особа все в саднах і синцях. І все-таки він посміхнувся:

- Сміливі слова для вмираючого.

- На себе подивися, - відгукнувся я.

- А, - він посміхався, оголюючи закривавлені зуби, - але я не один ...

Я обернувся і побачив, що по коридору поспішають два солдата - вони підкинули мушкети і зупинилися зовсім близько від нас. Я перевів погляд на батька - він встав і рукою зробив солдатам знак, і тільки це стримало їх, вони не вбили мене. Він прихилився до стіни, закашлявся і сплюнув, а потім подивився на мене.

- Навіть коли ви відсвяткуєте перемогу ... ми відродимо. Знаєш чому?

Я похитав головою.

- Тому що в Орден нас приводить розуміння. Нам не потрібно кредо або брехня зневірених людей похилого віку. Нам потрібно, щоб світ залишався собою. Ось чому тамплієрів можна знищити.

Я і тепер, звичайно, задаюся питанням: а зробив би він це? Дозволив би їм убити мене? Але відповіді мені вже не отримати.

Раптом пролунав тріск пострілів, і солдати, крутанувшісь, впали, знищені влучним залпом з іншого боку стіни. І в наступну мить я кинувся вперед і раніше, ніж він чинив опір, я припечатав Хейтема до каменя і знову схилився над ним, занісши руку із захованим клинком. А потім, в якійсь незрозумілій поспіху, немов боячись спізнитися, зі звуком, в якому я розпізнав власний схлип, я вдарив його мечем у серце.

Його тіло сіпнулося, приймаючи клинок, і коли я витягнув його, батько посміхався.

- Думаєш, я проведу рукою по твоїй щоці і скажу, що був неправий? - Говорив він тихо, а я дивився, як життя йде з нього. - Я не стану ридати і шкодувати про нездійснене. Упевнений, ти зрозумієш.

Я тепер стояв на колінах і тримав його. І я відчував ... нічого. Отупіння. Велику порожнечу того, що все так сталося.

- Але, - вимовив він, поки повіки його тремтіли, а кров відливала від особи, - я пишаюся тобою. Ти виявив переконання. Силу. Мужність. Благородні риси.

І з уїдливою посмішкою додав:

- Треба було вбити тебе раніше.

І він помер.

Я пошукав амулет, про який розповідала мені мама, але він зник. Я закрив батькові очі, встав і пішов геть.

2 жовтня 1782 року.

Зрештою, холодної вночі на фронтир, на заїжджому дворі Конестога, я знайшов його - згорбленої, в темному кутку, з пляшкою під рукою. Старий, неохайний, з злиплими нечесаним волоссям - ніяких слідів колишнього офіцера, але це, безсумнівно, був він: Чарльз Лі.

Я підійшов, і він глянув на мене; спочатку я був приголомшений диким поглядом цих запалених очей, якимось божевіллям, стриманим або захованим. Хоча він і не видав ніяких почуттів, побачивши мене, в очах його промайнуло щось подібне до полегшення. Я гнався за ним більше місяця ...

Не кажучи ні слова, він простягнув мені пляшку, і кивнувши, я зробив ковток і повернув пляшку йому. Ми довго сиділи поруч і дивилися на інших відвідувачів таверни, слухали їх балаканину, як вони грають і сміються.

Нарешті він подивився на мене і, хоча він не сказав ні слова, це зробив його погляд: я звів прихований клинок, а він закрив очі.

Я встромив клинок в його серці. Він помер без звуку, і я поклав його обличчям вниз, на стільницю, як ніби він просто заснув, тому що вхопив лишку. Простягнувши руку, я зняв з його шиї амулет і надів на себе.

Амулет неяскраво засвітився. Я сховав його під сорочку, встав і пішов.

15 листопада 1783 року.

З конем на поводі, я крокував по рідному селі і не вірив своїм очам. Поля були оброблені, але саме село порожня, великий будинок покинутий, вогнище згасло, і єдиною живою душею тут був мисливець - білий мисливець, що не могавков - сидів на перевернутому відрі біля багаття і жарівшій щось, апетитно пахне, на рожні. Він насторожився, побачивши мене, і озирнувся на що лежав неподалік мушкет, але я помахав йому рукою, щоб він не думав нічого поганого.

Він кивнув.

- Якщо хочеш їсти, у мене вистачить на двох, - добродушно сказав він. Пахло і справді заманливо, але у мене були інші турботи.

- Може, ви знаєте, що тут сталося? Де всі?

- Пішли на захід. Уже кілька тижнів. Здається, якийсь тип з Нью-Йорка отримав цю землю від Конгресу. Мабуть, там вирішили, що згода тих, хто завжди жив на цій землі, не потрібно.

- Як? - Сказав я.

- Ех. Так це часто-густо. Індіанців витісняють торговці і землевласники, що розширюють свої маєтки. Уряд каже, щоб вони не чіпали землі, які вже заселені, але ... е-ех ... Ви ж самі все бачите.

- Як це сталося? - Я озирався на всі боки і бачив лише порожнечу там, де колись були знайомі обличчя - мого рідного народу.

- Ми тепер самі по собі, - продовжив він. - Більше ніяких англійців. За все відповідаємо. І платимо теж. Продати землю легко і просто. І з податками возитися не треба. Кажуть, вся війна через податки, ось і не поспішають їх вводити.

Він хрипко засміявся.

- Тямущі хлопці ці наші нові правителі. Не квапляться. Знають, що занадто рано. Занадто ... по-англійськи. - Він дивився на вогонь. - Але ж повернуть. Як завжди.

Я подякував йому і пішов до великого будинку і по дорозі думав: я не зумів. Мій народ пішов - його вижили ті, про кого я думав, що вони захистять його. Я крокував, і амулет у мене на шиї світився - я зняв його і уважно розглянув на долоні. Мабуть, це було останнє, що я міг ще зробити, і що вберегло б це місце від них усіх - і патріотів, і тамплієрів.

* * *

Я стояв на лісовій галявині, і в одній руці у мене було мамине намисто, а в іншій - амулет батька.

Подумки я говорив: «Мама. Батько. Я винен. Я підвів вас обох. Я хотів захистити наш народ, мама. Я думав, що якщо зупинити тамплієрів, якщо вберегти революційну свободу від їх впливу, то ті, кому я допоміг, влаштують все правильно. І вони влаштували правильно - правильно для них. Батько, я думав, що зможу об'єднати нас, що ми забудемо минуле і створимо краще майбутнє. Тоді я вірив, що ти можеш бачити світ таким, яким його бачу я. Але це була лише мрія. Мені слід було це зрозуміти. Невже нам не дано було жити в світі? Чому? Невже ми народилися, щоб сперечатися? Ворогувати? Стільки питань ... Тоді було важко, але сьогодні важче. Бачити свою працю збоченими, відкинутими, забутими. Ти скажеш, я склав цілу історію, батько. Ти посміхаєшся? Сподіваєшся, що я скажу слова, які ти жадав почути? Погоджуся з тобою? Скажу, що ти був у всьому правий? Ні. Навіть тепер, коли я стою обличчям до обличчя з істиною твоїх холодних слів, навіть тепер я не погоджуся. Тому що я вірю - все змінюється. Може бути, я не досягну мети. Ассасіни можуть ще тисячу років боротися марно. Але ми не зупинимося ».

Я почав копати.

«Компроміс. Ось чого все вимагали. І я дізнався, що це таке. Але на відміну від більшості, я думав. Тепер я знаю, що буде потрібно час, що шлях має бути довгий, і йти доведеться в темряві. Іноді мені захочеться звернути з шляху, і я сумніваюся, що мені вистачить всього життя, щоб осилити його. І все-таки я буду йти ».

Я копав і копав, поки не визнав, що досить: яма була тепер глибше, ніж потрібно для могили, і достатня, щоб я міг з неї вибратися.

- У мене залишається надія. Перед лицем усіх, хто наполягає, щоб я відступився, я повторюю: ось він, мій компроміс.

Я кинув амулет в яму і при світлі сонця, що заходить зашвирял її землею, поки все не зрівнялася. А потім повернувся і пішов. Повний надій на майбутнє, я повертався до свого народу, до ассасина.

Прийшов час нової крові.

Автор перекладу з англійської мови - Астроном, 2013 рік.

Редактор і коректор російського тексту - Ігор Долохов, 2013 рік.

Переклад виконаний по першого видання книги Assassin's Creed®: Forsaken,

опублікованому Penguin Books в 2012 році.

Правовласник англійського оригіналу Ubisoft Entertainment, © 2012.

[1] Старовинна гра в кулі, на зразок крокету.

[2] White's Chocolate House або Mrs. White's Chocolate House - популярний в Лондоні джентльменський клуб.

[3] Містер Панч - персонаж народного англійського лялькового театру. Відомий своєю уїдливість, злим характером і потворною зовнішністю.

[4] Війна за австрійську спадщину - війна Австрії проти Баварії, Прусії, Іспанії, Швеції та Франції, які сперечалися за права імператриці Марії Терезії на австрійський престол. Тривала з 1740 по 1748 р Англія в цій війні виступала, в числі інших, союзницею Австрії.

[5] Румаль (руму) - шовкова хустка або шарф з зав'язаною на кінці монетою. Використовувався індійськими тхагі для ритуального удушення жертви на честь богині Калі.

[6] Фраза іспанською мовою.

[7] Вуздечка пліткарки (англ. Scold's bridle) - середньовічне знаряддя тортур для жінок, що становило залізну маску з зазубреним Нагубники.

[8] Royal Opera House - Королівський оперний театр в лондонському Ковент-Гардені.

[9] В оригіналі stocked - споруда у вигляді обнесеною частоколом майданчики і примикає будівлі, іноді використовувався для утримання арештантів.

[10] Розвідник.

[11] Війна 1756-1763 років, між Австрією, Францією, Росією, Іспанією, Саксонією, Швецією, з одного боку, і Пруссією, Великою Британією (в унії з Ганновером) і Португалією - з іншого. Війна була викликана загостренням англо-французької боротьби за колонії і зіткненням політики Пруссії з інтересами Австрії, Франції та Росії.

[12] Харамлік (араб. Haram - заборона) - в країнах Близького і Середнього Сходу жіноча половина будинку, недоступна для сторонніх. Те ж саме, що гарем.

[13] Саламлік (араб. Salam - вітаю) - чоловіча частина будинку, відкрита і доступна для чужих людей.

[14] (від лат. Aqua - вода і duco - веду), водовід (канал, труба) для подачі води до населених пунктів.

[15] Межеумок - ні те, ні се, людина, яка не може бути віднесений до певного сорту, розряду.

[16] В оригіналі каламбур: A church to find a Church.

[17] Янки - прізвисько жителів Нової Англії, пізніше - жителів США в цілому. Під час Війни за незалежність (1775-1783) англійські солдати називали так повсталих колоністів.

[18] «Мені здається, ти просто говориш, що зелений виноград», тобто просто не можеш дотягнутися до жаданого предмета.

[19] В оригіналі: But my enemy is a notion, not a nation.

1. Загальна характеристика приводу

1.1. Структурна схема гідроприводу

гідроприводом називається сукупність пристроїв, призначених для приведення в рух механізмів і машин за допомогою робочої рідини, що знаходиться під тиском, з одночасним виконанням функцій регулювання та реверсування швидкості руху вихідної ланки гідродвигуна.

Гідроприводи можуть бути двох типів: гідродинамічні и об'ємні. У гідродинамічних приводах використовується в основному кінетична енергія потоку рідини. В об'ємних гідроприводах використовується потенційна енергія тиску робочої рідини.

Об'ємний гідропривід складається з гидропередачи, пристроїв управління, допоміжних пристроїв і гидроліній (рис.1.1).

Рис.1.1. Схема об'ємного гідроприводу

об'ємна гидропередача, Що є силовою частиною гідроприводу, складається з об'ємного насоса (Перетворювача механічної енергії приводить двигуна в енергію потоку робочої рідини) і об'ємного гідродвигуна (Перетворювача енергії потоку робочої рідини в механічну енергію вихідної ланки).

До складу деяких об'ємних гидропередач входить гідроакумулятор (Гідроємностей, призначені для акумулювання енергії робочої рідини, що знаходиться під тиском, з метою подальшого її використання для приведення в роботу гідродвигуна). Крім того, до складу гидропередач можуть входити також гідропреобразователі - Об'ємні гідромашини для перетворення енергії потоку робочої рідини з одними значеннями тиску P і витрати Q в енергію іншого потоку з іншими значеннями P и Q.

пристрої управління призначені для управління потоком або іншими пристроями гідроприводу. При цьому під управлінням потоком розуміється зміна або підтримка на певному рівні тиску і витрати в гідросистемі, а також зміна напрямку руху потоку робочої рідини. До пристроїв управління відносяться:
гідророзподільники, Службовці для зміни напрямку руху потоку робочої рідини, забезпечення необхідної послідовності включення в роботу гідродвигунів, реверсування руху їх вихідних ланок і т.д .;
регулятори тиску (Запобіжний, редукційний, переливної і інші клапани), призначені для регулювання тиску робочої рідини в гідросистемі;
регулятори витрати (Подільники та суматори потоків, дроселі та регулятори потоку, направляючі клапани), за допомогою яких керують потоком робочої рідини;
гідравлічні підсилювачі, Необхідні для управління роботою насосів, гідродвигунів або інших пристроїв управління за допомогою робочої рідини з одночасним посиленням потужності сигналу управління.

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати