Головна

Антікозлятор

10 листопада 2006 року, 10.04

Після сніданку Коган повернувся в операційний блок. На сьогодні було призначено дві нескладні операції, бронхоскопії. Якщо пощастить, на кожну піде по годині. Насправді це були навіть не операції, так, передопераційні дослідження. Завдання полягало в тому, щоб провести через трахею трубку, а потім через цю трубку провести відеокамеру і інструмент для взяття проби тканин. Тканини досліджували, щоб зрозуміти, є у пацієнта рак легенів чи ні. Ніяких зовнішніх розрізів. Ніякої анестезії. Пацієнт перебуває в свідомості протягом всієї операції, його просто попередньо напихають седативними препаратами.

Почався зовсім звичайний робочий день. Якось раз для школярів старших класів влаштували екскурсію по приймального відділення і Когану довелося цим зайнятися. Так ось, вони попросили його описати звичайний робочий день. Спочатку Коган навіть розгубився. По-перше, пояснив він, його робочий день складався з ночі і дня. Коган майже завжди працював на добових чергуваннях. У денні години його робота проходила строго за розкладом. З ранку операції, вдень він оглядав прооперованих хворих. А вночі життя була непередбачуваною. Можна спокійно проспати вісім годин підряд і нікуди не ходити. А можна і простояти до світанку біля операційного столу, штоп пацієнтів одного за іншим. На жаль, можливості вибрати, коли його хворим слід отримати травму, у нього не було. А якби його воля, люди потрапляли б в аварії тільки між шістьма і десятьма годинами вечора. Будь Коган президентом, він би такий закон обов'язково випустив.

Школярі засміялися, а одна дівчинка запитала:

- Якщо ви вночі не спите, як же ви потім працюєте днем? Спати ж хочеться?

- Я п'ю каву, - відповів Коган. - Багато кави.

Що правда то правда. У дворі лікарні був кавовий лоток, і продавець відмінно знав свого постійного клієнта. Поруч з лотком стояли столи під парасолями, і Коган часто вибирався днем ??на вулицю. Йому здавалося, він і правда сидить в кафе за столиком у кромки тротуару. Він пив латте, балакав з іншими лікарями і загравав з сестрами, які приходили сюди покурити так само часто, як він - випити кави. Ці п'ятнадцять хвилин перерви здавалися йому кращими моментами в роботі.

Школярам він такого говорити не став. Не став розповідати, як його дістають постійні сутички з колегами. Дітям ні до чого знати про лікарняні інтриги. Їм хотілося послухати несамовиті історії, де б'є кров і вилазять назовні кишки. Хіба міг він сказати їм, що, працюючи в лікарні, ти не тільки допомагаєш людям, але часто ображаєш і здивуєш їх, а часом навіть пліткували за їх спиною? Іноді Теду здавалося, що пояснення цьому просте: роки, коли людська особистість проходить стадію становлення, лікарі проводили в бібліотеках і лабораторіях, і в результаті лікарні отримували зовсім дорослих людських особин чоловічої або жіночої статі, прекрасно виконують свої професійні обов'язки. При цьому їх соціальні навички мало чим відрізнялися від соціальних навичок підлітків.

Прикладом тому служила Енн Беклер. Того ранку Коган не помітив її, поки не почув позаду її голос:

- А ну-ка, стій, Коган! Мені треба з тобою поговорити.

Вона вимовила це спокійно і владно. Так зазвичай говорять поліцейські, коли пропонують вам вийти з машини і пред'явити документи. Коган повільно обернувся, заздалегідь видавивши люб'язну, але кілька фальшиву усмішку. Він тільки-тільки вийшов з операційної після другої бронхоскопії.

- Так, Енн. Що трапилося?

- Я дивлюся, ти від мене весь ранок ховаєшся.

- Зараз було тільки десять годин. На весь ранок ніяк не тягне. Але будемо вважати, що це комплімент. Примудритися уникнути зустрічі з таким хижаком протягом години - вже велике досягнення.

- Коган, ось чому ти такий козел?

- Знаєш, я багато про це думав. Насправді я несправжній козел. Я стаю цапом тільки тоді, коли мене буцає інший козел. До такого ось я прийшов висновку. Серйозно. У момент можливої ??загрози я, якщо можна так висловитися, прикладаю превентивні заходи оборони.

- А з чого ти вирішив, що тебе буцати збираються?

- Ну, у мене стоїть антікозлятор.

- Чого у тебе стоїть?

- Антікозлятор. Прилад такої.

- Тобі б краще такий прилад, щоб знати, коли оперує хірург в твоєму думці не потребує.

- Все відносно. Може, не потребує, а може, і потребує.

- До твого відома, я як раз збиралася ввести лапароскоп, коли ти приперся. Без тебе б обійшлися. І припини обговорювати мої рішення в присутності ординаторів.

- Я просто хотів допомогти по-дружньому.

- Знаєш що! Думаєш, раз ти травматолог, так тобі можна вриватися в чужі операційні і роздавати поради направо і наліво? Так ось немає!

- Мені було самотньо.

- Коган, я серйозно!

«Ось у тому-то й біда, - подумав Коган, - що ти говориш серйозно».

- Енн, зменш обертів. І не треба співати мені улюблену пісню про травматологів. Кожен сам для себе вирішує, кого він буде оперувати посеред ночі. І не моя вина, що тобі дістаються жовчні міхури, а мені слава. Ти сама пішла в загальну хірургію. Це не я тебе туди відправив.

- Справа не в жовчних міхурах. Справа в твоєму ставленні.

- Не знаю, чого ти хочеш, - сказав Коган, - але вибачатися я точно не буду. Ось коли я і правда зроблю що-небудь погане, тоді вибачусь, і з задоволенням. Встану на коліна і буду благати тебе про прощення.

- Не смій входити в операційну, коли я працюю!

- Покажи мені документи на операційну, і я більше ніколи туди не зайду.

- Що?

- Документ, що ти її купила, покажи. Що це твоя власність.

Це стало останньою краплею. Беклер сказилася остаточно. Видно було, як у неї кулаки сверблять дати йому по морді разок. Але вона втрималася і просто показала середній палець.

- Ах ти ... - почала вона.

- І тобі доброго дня, Енн. Якщо зберешся обговорити це в більш ввічливій формі, я буду чекати тебе в кафе у дворі. І навіть кави куплю.

Вона відкрила рота, але Коган повернувся і пішов. Туди, куди і прямував, коли вона його покликала.

- Чи не лізь в мою операційну! - Крикнула Беклер йому вслід.

Іншого хірурга така сварка, може, і не дозволила б, але Когана вона абсолютно не чіпала. Налагоджувати відносини з Беклер він не збирався. Так це, на його погляд, було і неможливо. А раз неможливо, чого переживати? Тільки так і можна виграти. Не можна дозволяти собі засмучуватися через ідіоток начебто Беклер. І не треба паритися через дрібниці. Купуєш хороші амортизатори і їдеш собі по лежачим поліцейським, як по рівній дорозі. Швидко і гладко.

На всіх парах |  Ну чому сьогодні? |  Розділи води Червоного моря |  З'ясування відносин |  Харизма Кіану Рівза |  фатальний порив |  Гравець добігає до бази |  Танець трьох кульок |  відтінки червоного |  Зворотній відлік |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати