Головна

Зворотній відлік

1.  А) - методом безпосереднього відліку і б) - нульовим методом.
  2.  А) - методом безпосереднього відліку і б) - нульовим методом.
  3.  А) - нульовим методом і б) - методом безпосереднього відліку
  4.  Всі системи відліку є рівноцінними для опису законів природи.
  5.  Всі тіла відліку, К, К * і т.д., рівноцінні для опису природи (формулювання загальних законів природи), в якому б стані руху вони не знаходилися.
  6.  Глава 8 ЗВОРОТНЯ ШЛЯХ
  7.  Довжина тіла в різних системах відліку

10 листопада 2006 року, 7.30

Закінчивши обхід, Коган пішов снідати в їдальню. Взяв собі вівсяну кашу, два банана, йогурт, апельсиновий сік і обережно потягнув піднос на середину залу, виглядаючи, до кого б прилаштуватися. За одним столиком сидів Кім з ординаторами, за іншим Боб Кляйн з судинної хірургії читав газету «Сан-Хосе ньюс». Кляйн зауважив Когана і помахав йому, запрошуючи сісти поруч.

- Що, нічка була бурхлива? - Запитав Боб, відкладаючи газету.

- Одна аварія. Дівча шістнадцяти років. Врізалася в телефонну будку на татовій машині. Зламала пару ребер плюс розрив селезінки.

- Біла або чорна?

- Біла.

- Кажуть, ти з Беклер поцапалісь.

Сарафанне радіо. Швидко. Напевно бідолаха Розенбаум постарався.

- Та я що? Я їй просто дав кілька порад по-дружньому.

- Ну зрозуміло.

Кляйн був типовим американським євреєм. Виглядав він років на десять старше за свій вік. У волоссі сивина, в очах постійна тривога. А адже він молодший Когана року на два. Кляйн був людиною цинічним і з задоволенням сміявся над оточуючими і самим собою. «Бувають такі люди, яким потрібно обов'язково спати вісім годин на добу. Ось я з них. При цьому мені вистачило ідіотизму вибрати професію, в якій восьмигодинний сон принципово неможливий », - говорив Боб.

Все для нього оберталося навколо сну і світової змови з метою його, Боба, цього сну позбавити. Все у нього були під підозрою, особливо члени його сім'ї.

- Дружина з сином мене доконають, - сказав він сердито, зі смаком позіхнувши. - У мене сьогодні доповідь. Вчора прошу Тріш вкласти дитину. Я адже його позавчора укладав? Ну і ось. А мені ще потрібно посидіти попрацювати. Вона його кладе, а він як давай кричати: «Тату, тату, хочу тата!» Вона приходить до мене і каже, що дитина без мене не лягає. Встаю з-за комп'ютера, йду в дитячу, а Тріш мені вслід: «Та уклади ти його, це ж пара хвилин». І я сідаю читати про черепашок ніндзя. Через півгодини він як і раніше скаче по ліжку на вухах. Виходжу в вітальню і питаю Тріш: може, няня його днем ??укладала і він виспався? А вона не відповідає. Валяється на дивані і хропе на всю сопатке.

- Все няні кладуть дітей вдень поспати, - прокоментував Коган. - Їм так зручніше. Поклав дитину - і можеш ненадовго розслабитися. А ввечері чадо задає батькам спеку.

- Саме так. Ну, я повертаюся в дитячу і лягаю з ним поруч. - Кляйн вирішив розповісти свою сумну історію до кінця. - Дванадцятий годину, а він скаче. І поривається вилізти з ліжка. Я йому кажу: Сем, якщо ти встанеш, я тебе замкну в кімнаті.

- Треба з ними жорсткіше. Він, звичайно, ще маленький зовсім, але скоро адже Різдво, так що йому є що втрачати. Я забув, ви Різдво святкуєте? Або Хануку?

Дружина Кляйна, Тріш, єврейкою була.

- Хануку.

- Ну ось. Ти йому скажи: «Ще раз прийдеш ввечері в нашу спальню, один день подарунків скасовується. На п'ятий день подарунка не буде ». Треба його на переляк узяти. Зазвичай працює.

Кляйн вражено киває:

- Чого це ти раптом експертом з дитячої психології зробився?

- Пам'ятаєш Джейн? Шкільну училку з дитиною?

Кляйн задумався:

- Джейн ... Джейн ... А! Темненька? З великими грудьми?

- Ага.

- Так, мені б така стала в нагоді. Тільки без дитини, будь ласка.

- Ні, друже мій. Це тобі не допоможе. А допоможе тобі зворотний відлік.

- Зворотний відлік до чого?

- До початку кращого життя. Значить, слухай сюди: наступного разу, коли будеш з Тріш сексом займатися (я ж знаю, таке ще буває час від часу), скажи їй, що зараз ти дорахувалися від десяти до нуля, а на нулі ти закінчиш. Вони це люблять. Прямо з розуму сходять.

Кляйн розреготався:

- У гад! Так вона мене оборжет!

- Це ти зараз так думаєш, тому що ми сидимо в богом проклятій лікарняній їдальні о восьмій ранку після безсонної ночі на чергуванні. А ось в ліжку вам буде не до сміху. Там все серйозно і побудовано на взаємній повазі. Тобі потрібно почати командувати хоча б в ліжку. Тоді і сон налагодиться. Причому і в тебе, і у неї.

- Це, значить, твоя відповідь на всі мої запитання?

- Саме так.

Кляйн знову позіхнув і сьорбнув кави. Вони помовчали.

- У тебе зараз дівчина є? - Нарешті запитав Боб.

- А що?

- У Тріш нова подруга з'явилася. Тридцять шість років. Розлучена. Явно шукає мужика. Займається піаром в «Sun Microsystems». Розумна.

Коган подякував, але відмовився. Сказав, що вже надивився на розумних, недавно здобули свободу разведенок. Вони з нього вже все соки випили - і в душевному плані, і в фізичному.

- А якщо я тобі скажу, що у неї фігура як у двадцятишестирічний?

- Я відповім, що у мене є подружка. Їй двадцять шість, а тіло як у вісімнадцятирічної.

- Що, правда, чи що?

- Ага. І розумна, до речі, теж. І поспішати їй нікуди, надолужувати згаяне вона не поспішає.

- Бреши більше! Та ну тебе, піди з тіткою випити на годинку! Чи не розвалишся.

- Це точно.

- Не потрібні їй серйозні відносини. Ти ж цього боїшся? Їй просто хочеться розважитися, знову помацати воду ногою. Порадіти життю.

Три місяці тому Коган із задоволенням прийняв би пропозицію Кляйна. Але занадто важко йому далася низка двотижневих відносин. Коган шукав стабільності, шукав жінку, поруч з якою хотілося побути довше. І не знаходив. Він говорив сам собі, що шукає людину, з яким було б цікаво. Але досконалості на світі немає, а Коган, здається, шукав досконалості. Так чи інакше, Тед втомився, втомився від постійних розчарувань. Він кинув всі сили на цю боротьбу і відступив, вирішивши, що програв.

Він спробував все це пояснити Кляйна, але той нічого не зрозумів. Та й не дивно. Одруженому людині складно зрозуміти неодруженого, вільного як вітер, якщо неодружений не хоче зустрічатися з жінкою, яка одруженому здається вельми привабливою. Адже будь одружений вільний, він прийшов би в захват від такої пропозиції. Навіщо ж упускати шанс! Кляйн бачив тільки одну причину: з Коганом щось не так.

- А приємно, напевно, - задумливо пробурмотів Боб, гортаючи столовской меню, - мати можливість вибирати жінок, як їжу. Щоб кожен день різний. Якщо ти не голодний, можна навіть припустити разок. А я ось щодня дивлюся на один і той же список страв. Хоч в дощ, хоч в сніг, а мені потрібно було тільки м'ясний рулет.

- Ну припини! Який же Тріш рулет? Скоріше вже поджарістая котлетка.

- Ага. Якщо тільки у неї є настрій. Ялинки, іноді вона - прямо делікатес. Біда в тому, що тут офіціант не замовиш. Що принесуть, то і їж.

Вони мовчки пожевали. Потім Коган сказав:

- Я сьогодні дивився пацієнта. Зовсім пацан ще, двадцять шість років. Він якусь мережу соціальну зробив. Повний придурок. Морда товста. Хвіст на потилиці. Так ось він каже, що варто десять мільйонів. Типу, він крутий. І при цьому постійно б'ється на мотоциклі. Другий раз за два роки ми його в травмі частинами збираємо. Ти собі уявити не можеш, як його пошматувала. Дванадцять годин оперували. В останній раз ледь встигли врятувати. І ось він веде себе так, немов основна мета мого життя - його лікувати. Я йому сьогодні порадив перестати їздити на мотоциклі. І він мене питає, чи платять мені за те, щоб я давав поради. А я про себе думаю: «І навіщо я цього уроду життя рятував? Щоб він же мене потім і ображав? »

- Слухай, ну таке ж з кожним трапляється. У всіх бувають говністие пацієнти. А якщо до них ще додати начальство і мою дружину, вийде цілком достатньо для того, щоб дах поїхав.

- Що ж.

- Ти спробуй-но краще доповзти додому о сьомій вечора після чергування, а потім ще пограти з трирічним сином, погодувати його і укласти спати. А у тебе вже сил не залишилося ніяких, всі сили ти на роботі залишив. І Тріш теж важко. У неї вже теж сил на залишилося. Скажеш їй, що тебе на роботі дістали, а вона тобі відповідає: «Ага, і мене теж».

Кожному на світлі важче, ніж іншим, подумав Коган. Хіба так було все задумано? Хіба повинен він був щоранку снідати в цій їдальні і нити? Ні, у нього повинна голова кружляти від щастя. Він повинен всім розповідати, як він сьогодні вночі врятував дівчинку. А він замість цього скаржиться, що врятував придурка, якого і рятувати-то не варто. Чому ми ніколи не бачимо хорошого? Вічно щось заважає. Заступає. Переважує.

- Слухай, тільки між нами, - стиха сказав Коган.

Він почекав, поки Кляйн кивне, і повідав йому, що думає піти з лікарні.

- І куди ти підеш? - Запитав Боб.

- Ну не знаю. Відкрию власну справу.

- Приватну практику? Це теж марно. Тепер цим великих грошей не заробиш, не те що раніше.

- Ні. Я маю на увазі, просто свою справу.

- Тобто ти більше не будеш штопати хворих?

- Ага. Стільки зараз всього діється в Інтернеті і в біотехнологіях. Потрібні ж їм консультанти?

- І станеш отаким кібер-доктором? Тедді Коган, ваш новий кібер-лікар! - Кляйн розсміявся. У нього виходило, ніби Тед вирішив зніматися в новому серіалі.

- Взагалі-то я не жартую.

Після невеликої паузи Кляйн задумливо сьорбнув кави і сказав:

- Знаєш, у мене ж теж такі думки були. Того року, коли Річардсон пішов. Ми з Тріш тоді ще обговорювали - може, мені піти на якогось менеджера повчитися?

- Правда чи що? - Раніше Боб такого не говорив.

- Правда. Ось тільки не хочеться мені нічим завідувати, Тед! Не хочеться сидіти в кабінеті і звіряти список наданих послуг зі страховим покриттям. Навіть якщо там платять більше грошей і ніхто не штовхає як попало, все одно весь цей бізнес не для мене. Якось не мріяв я в дитинстві стати рахівником.

- Та й я теж.

- Ти не гірше за мене знаєш: ми люди пропащі. Нічим іншим займатися не можемо. - Бобу, здається, подобалося міркувати про можливий відхід з роботи. - Адже ми третину життя вчилися, щоб нам дозволили лікувати людей. Ну да, дійсно, правила гри з тих пір змінилися. Але ми-то вже всі сили на це вбили. Тепер, щоб перевчитися, треба ще - скільки? років п'ять, десять витратити? Нам обом на той час буде по п'ятдесят.

- Якби я міг почати спочатку, я б не став лікарем. Господи! Ти собі навіть не уявляєш, Боб, як би я хотів почати все спочатку!

- І тому ти так переживаєш?

- Ну так.

- Ласкаво просимо в клуб чоловіків середнього віку.

Вони трохи посиділи в тиші.

Несподівано для себе Тед розповів сон, який бачив пару днів назад. Ніби він знову студент і грає в бейсбольній команді. Попереду іспити, старший курс. Тільки ось Теду стільки, скільки і є зараз, сорок три. Просто він так і не отримав диплома. І у нього залишився ще рік, щоб все здати. Тренер представляє його команді. Каже, це, мовляв, Тедді Коган, він колись грав за нашу команду, а потім вирішив відпочити від навчання. А тепер надумав повернутися і спробувати сили разом з вами.

І ось він починає зубрити, готуватися, писати роботи. І виявилося, у нього все нормально виходить, не гірше, ніж у інших. Приходить час відбіркових ігор. Він пітчер. І він розуміє, що йому вже ні сил, ні швидкості не вистачає. Він уже не може вибити страйк. Зате вміння і кмітливості у нього більше, ніж в молодості. Він всіх відлякує, і йому вдається протриматися пару інінгів. Залишає поле і думає: може, мені цим треба було займатися?

Після відбіркових ігор вивішують списки тих, хто зарахований в команду. Коган відкладає всі справи і йде шукати себе в списках. Листок висить поруч з кабінетом тренера. Коган переглядає стовпці імен, нижче, нижче, і в самому кінці знаходить своє прізвище. І ще одну, іншу, поруч. І ще одну. А потім підпис: «Операційна номер два». І він розуміє, що його ім'я зовсім в іншому списку - списку операційної бригади. І що перша операція почнеться через кілька хвилин.

Кляйн посміхнувся.

- Не повіриш - мені сниться такий же сон. Правда, без команди. Тільки я і парочка дівчат з групи підтримки. І тут у мене пищить пейджер.

- А я тобі кажу, у мене класно виходило. Я хороший пітчер.

- Вірю. Принось наступного разу рукавичку, покидаємо м'яч після операції. Подивимося, чи добре ти граєш.

- А що, я - за.

анотація |  На всіх парах |  Ну чому сьогодні? |  Розділи води Червоного моря |  З'ясування відносин |  Харизма Кіану Рівза |  фатальний порив |  Гравець добігає до бази |  Танець трьох кульок |  Антікозлятор |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати