Головна

фатальний порив

1.  БОРОТЬБА З відливну ХВИЛЕЮ НЕГАТИВНОГО пориви
  2.  Військовий порив 1916 року: штурмові батальйони
  3.  МОЯ НАЙБІЛЬША БОРОТЬБА ЗА СТВОРЕННЯ пориви
  4.  Порив - ось кращий друг лідера

31 березня 2007 року, 16.57

Дівчина висіла на шкіряному ремені, спиною торкаючись кахлю. Пасторіно вразило, як близько були ноги від підлоги душової кабінки. Сантиметрів п'ять, не більше. Дівчина залізла туди в сандалях на високій платформі, а потім просто скинула їх. Одна сандаля валялася в кутку, інша лежала прямо під тілом. Помаранчеві хіпові сандалі в квіточку.

Пасторіно спочатку нічого цього не бачив. Він дивився на пальці, майже діставали до піддону, і єдиною його думкою було: «Може, ще не пізно врятувати?» Він кинувся вперед і спробував відчепити петлю від кронштейна. Зростанню в Пасторіно метр сімдесят, так що дотягнутися і підняти дівчину досить високо ніяк не виходило. Довелося підключитися патрульному, він вище.

Дівчину перетягнули в кімнату, поклали на підлогу і почали робити штучне дихання. Хвилин десять намагалися завести серце, хоч Пасторіно і зрозумів відразу ж, як тільки торкнувся її губ, що все марно. Вона була ще тепла, але померла хвилин п'ятнадцять тому, не менше. Батьки кричали: «Господи, немає, немає, ну будь ласка!» Нарешті стало ясно, що тут уже нічого не поробиш. Все ніби завмерло. Пасторіно, стоячи на колінах поруч з дівчиною, підняв голову і подивився на Білла Кройтера. Той притискав до грудей дружину, марно сподіваючись захистити її від неймовірного жаху. Що тут скажеш?

Пасторіно дав їм попрощатися, і патрульні відвели їх вниз. Він підняв тіло дівчини, поклав на ліжко і накрив ковдрою, яке знайшов у шафі. Тепер він шкодував, що зрушив труп з місця, сказав він Медденом. Але дивитися, як вона ось так просто валяється на підлозі, він теж не міг. Раз вже все одно з гака зняв, можна і на ліжко перекласти, чого вже там.

- Нема в чому його звинувачувати, - каже судмедексперт Грег Лайонс. - Я сам би так само вчинив.

Судмедексперт стоїть біля ліжка і натягує гумові рукавички. За його спиною монотонно клацає спалахом фотограф-криміналіст Вінсент Лі.

- Здорово його пройняло, - каже Медден, який встиг натягнути рукавички. - Він уже десять хвилин порожню банку коли смокче.

- Все краще, ніж повну пляшку вискаря.

- Теж правда.

Довге світле волосся Лайонс збирає в хвіст, борідка акуратно підстрижена, окуляри круглі і дуже дорогі. В житті не здогадаєшся, що він судмедексперт. Найбільше Грег Лайонс схожий на художника. Він відстібає від кишені ліхтарик на прищіпки і приступає до вивчення тіла. Обличчя дівчини зовсім сіре, губи посиніли. Очі закриті, а рот злегка відкритий. Медденом від цього не по собі. Лайонс - в минулому лікар «швидкої допомоги» - починає огляд з шиї. Класична странгуляціонная борозна, прямо над гортанню. Світло від вікна в кімнаті трохи, але Медденом все одно добре видно цей слід. І все ж Лайонс уважно веде ліхтариком вздовж лінії, вдивляючись в кожен сантиметр. Торкається до підборіддя, закриває дівчині рот. Прибирає руку - і рот негайно відкривається знову.

- Уже клякнути починає, - говорить Лайонс. - Ти давно тут?

- Хвилин двадцять, двадцять п'ять, не більше.

- А Бернс де? - Це Лайонс про напарника Меддена. Напарник на вихідні поїхав на озеро Тахо.

- Він в Скво, на лижах катається, - відповідає Медден.

- Не знав, що він лижник. Він же холод терпіти не може!

- Це дівчина його затягла. Але він згоден на такі подвиги тільки навесні, коли на вулиці вже градусів десять тепла і під ногами каша.

Лайонс киває, піднімає повіки дівчини і по черзі світить в кожен зіницю ліхтариком. Так і є, поряд з райдужкою червоні згустки, явна ознака странгуляции. Лайонс оглядає щоки, носові проходи, рот в пошуках таких же крововиливів. Відкидає ковдру і уважно вивчає тіло, вірніше, ті його частини, які не закриті одягом.

Потім обводить променем пляма в районі біцепса на правій руці - це синяк.

- Хтось її хапав. Гематома свіжа. - Він висвітлює ліхтариком кисть. - Ніяких ознак того, що вона сама завдала собі ушкодження. Руки чисті.

Медден киває:

- Давай закінчуй, і я їх пакетами оберну.

Він натягує на руки дівчини пакети, щоб зберегти в недоторканності будь-які сліди, якщо вони там є. Якщо була боротьба, це часто можна визначити по руках жертви. Може, навіть пару волосків знайти. Хоча навряд чи - руки у Крістен чисті, нігті доглянуті, хіба що світлий лак трохи облозі. Коли тіло привезуть в лабораторію, судмедексперт візьме проби з-під нігтів, потім оголить їх і складе в окремий пакетик.

Лайонс перевертає дівчину на бік, оглядає шию і руки ззаду, особливо уважно вдивляючись в те місце, де залишився синець, що охоплює руку практично по колу. Це єдине свідчення боротьби. Це, та ще синці на правій п'яті.

- Вона могла хвицнути стіну в душі, - говорить Лайонс, витягуючи з кишені ректальний термометр, щоб виміряти температуру тіла і спробувати визначити час смерті. Він стягує з дівчини блакитні тренувальні штани.

Медден зупиняє його:

- Стривай, давай спочатку переконаємося, що слідів насильства немає. Час смерті ми і так приблизно знаємо.

Лайонс киває.

- А вони можуть бути?

- Та нє, це я так, перестраховуюся. Бентежить мене дещо.

Медден задумливо повертається до вікна і дивиться на вулицю. До будинку під'їхала ще одна поліцейська машина. На тротуарі збираються роззяви. Пасторіно намагається їх відігнати, щоб не засмучувати батьків, а головне, щоб слідів не затоптали. І у нього це навіть виходить. Народ відступає. Пасторіно велів патрульним утриматися від переговорів по радіо. Необхідний мінімум експертів він сам викликав по мобільному. Якби тут сталося вбивство, Пасторіно пригнав би чотирьох фахівців з особливо тяжких, та ще тих, хто зазвичай займається наркотиками і організованою злочинністю, але вміє працювати і з вбивствами. Може, навіть начальник відділу по боротьбі з наркотиками приїхав би за компанію. Але тут зовсім інша справа. Їм потрібно по можливості уникнути розголосу, так що чим менше людей хитається навколо будинку, тим краще. Ще пощастило, що Старі Дуби - закритий селище. Чужих сюди не пускають.

- Ну що, хто там приїхав? Є начальство? - Запитує Лайонс, не відриваючись від записів в блокноті.

- Немає. «Швидка» буде хвилин через п'ятнадцять.

Вінсент Лі виходить з ванної. Зростанню він зовсім невеликого, метр шістдесят, пострижений під нуль, в лівому вусі сережка з діамантом. Вони з Медденом ходили в одну школу, тільки в різний час. «На краю лісу» вона називається. А вони її звали «На краю світу». Це в сімдесяті. Чи зараз близько тридцяти, значить, він навчався там років на двадцять п'ять пізніше Меддена.

- Привіт, Хенк! У ванній я закінчив. Ви як? Можна мені вже приступати?

Медден киває:

- Давай! У нас тут пара синців виявилася. І якщо вже тіло перемістили, давай зробимо кілька знімків, де ремінь і лінія на шиї поруч. Я хочу переконатися, що все збігається. Так, слухай. Не забудь віддати мені парочку полароїдних знімків цих синців. Як можна більш крупно, ладно?

- Зачекайте, мені теж треба сфотографувати її, - каже Лайонс і дістає фотоапарат.

Все-таки цифрові камери дуже полегшують життя. Знімай що хочеш і скільки хочеш. Кожен куточок місця злочину можна відобразити. І у всіх тепер є пристойні фотоапарати, навіть у Меддена «Кенон» в машині валяється, так, про всяк випадок.

Чи закінчує зйомку тіла і переходить до меблів в кімнаті. Особливо Меддена цікавить стіл, на якому зліва від комп'ютера лежить папірець з віршем і Дєвушкін мобільний. В принципі, кімната цілком типова для дівчинки-підлітка з передмістя. Ось тільки загальне враження створюється трохи більше доросле. Може, це через те, що на стіні висить великий, майже в людський зріст, французький плакат з портретом Рене Зельвегер в чорних чоботях і міні-спідниці. Рене тут в ролі Бріджит Джонс. По-французьки фільм називається «Le Journal de Bridget Jones». Зліва - колонка з щоденника Бріджит, список з семи обітницю на новий рік. Останній: «J'arrete de faire de listes» - «Не складати ніяких списків». Це Вінсент Лі так перевів Медденом. Вінсент в школі чотири роки французький вчив.

Ні, звичайно, дівчачих витребеньок теж вистачає - кілька ляльок та м'яких іграшок на полиці, величезна плюшеве чудовисько з «Корпорації монстрів» в кутку, кілька саморобних колажів з фотографіями друзів, покривало в квіточку, бузкова подушечка під колір чудовиська. Чистенько, охайно. На полицях три ряди книжок і диски, схоже розставлені в алфавітному порядку. На столі майже нічого немає, тільки «мак» з плоским екраном, айпод, принтер, DVD-плеєр, кілька дисків акуратною стопкою і фотографії в рамочках.

- Шкода-то як! - Лі закінчив фотографувати і тепер розглядає один з колажів. - Симпатична дівчина, і знімала непогано.

Медден невдоволено озирається. Йому завжди не по собі, коли при ньому обговорюють зовнішність загиблого, а вже якщо тіло в кімнаті лежить, то і поготів.

- Що? - Запитує Лі. - Я щось не так сказав? - Він повертається до Лайонсу, який якраз прибирає в сумку камеру: - Грег, ну скажи, я прав?

- Прав, прав, - відповідає Лайонс.

Прав, звичайно. Медден печінкою відчуває, що дівчинка хоч і симпатична, але не оторва. Нікого вона не спокушала. Він чимало побачив плюгавок років по тринадцять або, може, п'ятнадцять, які сядуть навпроти тебе і посміхаються звабливо. Знають, що хлопчаки від них голову втрачають, так немає, їм подавай дорослих мужиків. В якомусь сенсі вони і не діти зовсім. Але тільки частково. Крістен Кройтер, судячи з фотографій на столі і стінах, зовсім не така. Була. Була зовсім не така.

- Знаєш, що я скажу, - Лайонс підходить ближче до Медденом, - не з тих вона, які руки на себе накладають.

Медден бере зі столу мобільний. Тепер можна, Лі вже все зняв.

- Так завжди здається, - відповідає він Лайонсу, одночасно намагаючись розібратися в телефоні. Ага, ось список дзвінків.

- Дівчата зазвичай труяться або вени розкривають. Ну не вішаються вони. Дивно це.

- Я чув, одна таки повісилася. В Долині. Тільки вона трохи постарше була, років дев'ятнадцять, напевно, - говорить Лі, нагвинчуючи на фотоапарат новий об'єктив.

- Може, це мода така ... - відповідає Лайонс. - Вона записку залишила?

Медден ніяк не відірве від екрану телефону. Схоже, Крістен кілька разів комусь телефонувала сьогодні вдень. Сім дзвінків, але тільки два номери. Значить, швидше за все, не додзвонилася.

- Залишила. Вірші якісь, - задумливо відповідає він, переписуючи номери і число дзвінків в блокнот і намагаючись не збитися. - Називаються «Євшан сімнадцятирічної».

- «Хорали», - поправляє його Лайонс, заглядаючи в папірець. - Це не вірші. Це текст пісні.

Медден обертається до судмедексперта.

- Ти що, знаєш її?

- Так. Був пару років назад такий хіт. Канадської групи, «Broken Social Scene» називається.

- Так, класна група, - підтверджує Лі.

- «Тепер її немає. Навела марафет і назад не прийде, - читає вголос Лайонс. - Замкни машину, забудь про мобілу, лежи в тиші, згадуй про мене ». Він робить паузу і читає написане нижче від руки: «Я не буду жертвою. Я так не можу. Пробачте мене. Не гнівайтесь, просто треба було слухати. Чому ніхто з вас мене не слухав? »

- Ну і як? Тобі це про щось говорить? - Запитує Медден.

- Пісенька? - Лайонс знизує плечима. - По-моєму, звичайні страждання про те, як погано бути підлітком.

- А це бачив? - Медден натискає на клавіатуру комп'ютера, і екран спалахує. Хенк наводить курсор на значок CD, і з опуклою стінки «маку» виїжджає диск. На диску акуратна напис. Чорним чорнилом, великими літерами. МУЗИКА НОЖЕЙ. - Знаєш таку групу?

Лайонс деякий час витріщається на диск. За їх спинами Лі палахкотить спалахом, запам'ятовуючи золотистий диск «Maxell». Мабуть, спалах спрацьовує, як каталізатор розумових процесів в мозку Лайонса.

- Слухай, - раптово говорить він, - може, це марення, але, по-моєму, так хірурги називають музику, яку вони ставлять в операційних.

- Хірурги? В операційних? - Здивовано перепитує Медден.

- Так, а що? Це нам щось дає?

Медден розглядає переписані в блокнот номера. Кладе телефон дівчини на стіл і дістає свій мобільник.

- Донна, привіт! - Каже він чергової. - Хенк Медден тебе турбує. Слухай, можеш пару номерів пробити? Я зараз не біля комп'ютера.

- Секундочку, Хенк! Комп'ютер включиться тільки. Він подвіс, і я його перезавантажувати.

Нарешті Медден диктує другий номер, той, що дівчина набирала чотири рази.

- Це телефон якоїсь Керрі Пінклоу, - повідомляє Донна після паузи.

Медден диктує перший номер, набраний тричі, останній якраз три години тому, о 13.36.

- Власника звати Т. Коган.

- Коган - це він або вона?

- Не знаю, якого воно статі, Хенк, але це лікар. Доктор Т. Коган.

анотація |  На всіх парах |  Ну чому сьогодні? |  Розділи води Червоного моря |  З'ясування відносин |  Танець трьох кульок |  відтінки червоного |  Зворотній відлік |  Швидка допомога |  Антікозлятор |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати