Головна

Ну чому сьогодні?

1.  P.S. Чому армійські офіцери не виконують присягу і свій обов'язок по захисту народу, - розмова особлива. Бо ще важче вести цю розмову.
  2.  Quot; А чому Ви вважаєте, що люди відповідають
  3.  А я хотіла б сказати про «Внутрішньому сміху». Не знаю чому, довго не наважувалася спробувати. Незвично якось ...
  4.  А: А чому б це не принесло мені величезного насолоди?
  5.  А: Чому ви не виводьте мене з неї?
  6.  В) Чому страховий бізнес вигідний всім
  7.  В) Чому страховий бізнес вигідний всім.

31 березня 2007 року, 16.25

Інспектору Хенку Медденом жахливо жарко. Він стоїть на самому сонці перед лавками для уболівальників і втирає піт із чола. Сьогодні субота. Ось пекло, і це в березні! Башка прямо розколюється від болю. Це все через спеку і через те, що на полі траву покосили. У інспектора алергія на цьому тижні зовсім розігралася, але він все одно не йде. Ще б. Адже на полі подає його син, учень щойно відремонтованій середньої школи Ля-Ентрада в Менло-парку. Там, на поле, йде перший матч молодшої ліги округу.

Хлопчисько з битою встає на своє місце. А хода-то яка! Мабуть думає, що він Беррі Бондса. Ага, і такий же нахабний. Медден посміхається. Нічого, он виходить його син. Постає в позицію, прямо як Грег Меддакс. Його син, Генрі. Друзі звуть його Чіко, тому що у його матері є іспанські корені. Хлопцеві подобається Меддакс, вже це-то інспектор знає. Дванадцять років. Знає напам'ять рахунок будь-якого матчу за всю історію бейсболу. І картки всіх гравців у нього є. Кидає він відмінно. Рухається що треба. Боєць.

Арбітр піднімає руку. Пітчер готується подавати.

Як Медден любить ці миті! Увазі не показує, але насолоджується кожним рухом. Яка міць в цьому кидку! Медден посміхається після кожного іннінга. Посміхається, коли до нього підходять інші батьки і хвалять його сина. І все ж, як правило, він просто мовчки спостерігає за грою, сунувши руки в кишені, і намагається зберігати незворушне обличчя. Йому близько шістдесяти. Худорлявий. Маленька голова, що рідіють сиве волосся, які він акуратно зачісувати назад. Акуратні вусики.

Багато років тому, хлопчиськом, він ось так же стояв біля лавок уболівальників. А сам грати не міг. До сих пір важко про це згадувати. Поліомієліт. Тепер одна нога у нього коротша за іншу і стопа зовсім не слухається. У школі його все дражнили кульгавий.

Він чотирнадцять років гарував, поки не дослужився до інспектора розшукової поліції. Всього чотирнадцять, як він любить говорити. Ні, він не озлобився за ці роки. Навпаки, труднощі його загартували. Він краще підготовлений і знає куди більше, ніж будь-який з його товаришів по службі. І насамперед Медден постарався прищепити синові своє ставлення до роботи.

Коли бейсбольний сезон закінчується, вони з сином дивляться записи ігор вищої ліги, а потім їдуть за місто і син подає йому м'ячі. Біда тільки, що Медден - поганий кетчер. Чуть-чуть вліво або вправо - і він вже не може зловити м'яч. Генрі дуже засмучується і ніяковіє, коли бачить, як батько ніяково шкандибає по полю. Тупить, коротше.

- Я і без тебе знаю, що я незграбний. А ти подавай так, щоб мені не треба було скакати за м'ячем.

І тренування не пройшли даром. Тепер син подає так, що Кетчеру навіть на сантиметр відсуватися не доводиться. Після кожного ауту Генрі озирається на батька, і той схвально киває. Нічого не говорить, навіть не посміхається, просто киває. І раптом в середині третього іннінга у Меддена пищить пейджер.

Інспектор морщиться. Джефф Біллінгс, колега з відділу. Медден дістає мобільник і набирає номер.

- Що трапилось? - Запитує він, коли Біллінгс знімає трубку.

- Ти зараз де?

- На бейсболі. У мене пацан грає. Сьогодні чемпіонат відкривається.

- Тебе Піт шукає. (Піт - це їх начальник, головний інспектор Піт Пасторіно.) Ти чого слухавки не береш?

- Не хотів відволікатися.

- Ось як.

- Ось так.

- Коротше, йому пару годин тому зателефонував хтось із прокуратури, і він потягся з кимось розмовляти.

- З ким?

- Та там батьки якісь, кажуть, їх дівчину лікар згвалтував.

У Меддена відразу ж пересихає в горлі. Серце пропускає удар. Ось так завжди. Варто йому тільки почути, що в справі замішаний лікар. І нічого тут не поробиш. А найгірше, що і про це Біллінгс знає. Серце стукає все частіше. Медден робить глибокий вдих і повертається до полю. Ще одна подача. Генрі не дав сьогодні відбити жодної. «От чорт, - думає Медден. - Ну чому обов'язково сьогодні? Чому зараз?"

- Так ти ж черговий, - говорить він Біллінгс. - Чого ти це справа не взяв?

Теоретично на чергуванні вся їх зміна. На практиці вони домовилися, що кожен чергує в певні години вихідного дня. Так хоч хтось буде тверезим і з'явиться вчасно, коли надійде терміновий виклик.

- Шеф хоче, щоб ти приїхав, Хенк. - Біллінгс вміє приховувати свої почуття. Він заздрить Медденом, але вигляду не показує. Чути тільки, що він трохи роздратований. - Не питай чому, я все одно не знаю. Але дуже хоче.

Якщо шеф зажадав його, значить, справа серйозна. Значить, Біллінгс, з його точки зору, занадто зелен, щоб цим займатися.

- Гаразд, - каже Медден. - Куди їхати-то?

анотація |  З'ясування відносин |  Харизма Кіану Рівза |  фатальний порив |  Гравець добігає до бази |  Танець трьох кульок |  відтінки червоного |  Зворотній відлік |  Швидка допомога |  Антікозлятор |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати