Головна

Щоб ясніше було викладемо наші думки за допомогою питань і відповідей.

1.  III. Рішення логічних задач за допомогою міркувань
  2.  Internet спрямований шторм помилкових DNS-відповідей. Це можливо, тому що зазвичай для передачі DNS-запиту
  3. " Я можу звернутися за допомогою ".
  4.  UNIT 10. INTONATION OF SPECIAL QUESTIONS інтонації СПЕЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ
  5.  А. М. Курбський. Лист до Івана Грозного // Антологія світової політичної думки. У 5 т. Т. III. Політична думка в Росії: т. X - перша половина XIX ст. - М .: Думка, 1997.
  6.  Автоматичні думки і установки.
  7.  Адресація елементів за допомогою векторів Айліфф

- Що таке бавлю, бавіт'!

- Те, що по-теперішньому зволікати. Пробаві, Господи, милість твою. старовинний дієслово бавіт' нині інакше не вживається, як із прийменниками додати, бавитися, позбавити. Вони не переміняють значення, але тільки урізноманітнюють зміст слова, який з корінного робиться ветвенним.

- Де ж єдність думки в дієсловах додати, бавитися, позбавити!

- Ви можете усіх їх привести до однієї і тієї ж думки. наприклад: додати час до часу, або відстань до відстані є те саме, що продовжити, протягнути час або відстань.

- А якщо я скажу: додати води в бочку, так хіба теж буде продовжити?

- Без сумніву. бо ви доданням води в бочку збільшили її глибину, або (вважаючи від дна до верху) висоту; отже, продовжили цю висоту. дієслово бавитися теж ніщо інше значить, як бажання продовжити той час або стан, в якому ми знаходимося і що нам подобається, так що хочемо в ньому бавіт', зволікати, перебувати. дієслово позбавити показує, хоча і неприємним чином, але те ж саме, тобто припинення продовження того часу або стану, в якому ми мимоволі перебуваємо.

- Звідки ж відбувається дієслово бавіт'!

- Від дієслова бути, перебувати.

- Як це? Між ними не видно зближення думок.

- Не видно без міркування. Але скажімо, наприклад: я можу і без того додатися. Це означатиме: я можу і без того пробути.

Візьмемо навіть равнозначащіе йому дієслово зволікати; він хоча і від іншого кореня, але повинен показувати таку думку, бо статись належить бути причини, по якій вони однакове мають значення. Легко могло статися, що від слів час продовжувати (Той же значущих, що бавіт' або перебувати} початковий склад ере віднято, і інше мя або ме присунути до дієслова продовжувати, від чого і стався дієслово зволікати.

Звернемося тепер до інших гілок. дієслова пильную (Пильнувати) і бужду (Будити) суть також гілки дієслова бути, буду, бо що значить будити! Намагатися перервати сон сплячої людини, приводити його до тями, які в нього мовчать і роблять його як би не існуючим, які не мають буття. Становив мову розум легко міг від наказового способу буди, будь (Тобто прийди до свого попереднього існування) провести будити, розбудити. Що до дієслова пильнувати, то він очевидно походить від дієслова будити; бо пильнує називається той, хто пробуджений, споруджений від сну. У богемском говіркою buditi и bditi ще більш зближуються літерним складом своїм.

буде. Теж є гілка від дієслова бути. Бо завжди в колишніх грамотах замість цього союзу вживали повний дієслово, наприклад: а буде поїдеш ти повз його, то заїжджай до нього.

ніби. І цей союз проведений від бути, для виявлення не сьогодення, але мнимого буття або були.

Будка. Слово названо німецьким тому, що і німці маленькі будиночки або лавки називають budе. Я не знаю, звідки кажуть вони budе, але знаю, що наше будка вироблено від дієслова будити, тому що вночі під час пожежі або іншої якоїсь тривоги, вживалися в них тріскачки; їх тріском будили сплячих людей.

Бужду(Будити), від бути.

Б.Частка скорочена з дієслова бути або було, як-то з багатьох інших речей видно. наприклад, бути було значить бути б.

Буваю.гілка від бути, значить бути багаторазово. Різниться вживанням, наприклад, в мові я, бувало, часто ходив до нього, можна замість бувало сказати було; а навпаки, у мові я мало не впав, можна замість було сказати бувало.

Бипіе, інакше зелень, зелие, злак, трава. Перші три назви дано траві по зеленому її кольором; Останнім же, ймовірно, вироблено від дієслова рвати, відривати; оскільки трава зручніше всіх інших рослин відривається від свого кореня.

Але звідки ж слово биліе! Всіх ближче підходить воно до дієслова бувальщина; але чи може, подібно слову колишнє, походити від тієї ж думки? Ймовірно, може. Бо трава всяку зиму зникає і влітку знову народжується, чого з деревами не буває. І тому, як колишнє або колишнє, легко могло подати привід до назви його биліем. зменшувальне билинка ще ясніше то показує.

Велика кількість. Також походить від дієслова бути ', бо звуком найбільше зближується з биліе, яке легко могло подати думку про що чогось кількості, достатку, оскільки трава або биліе представляється поглядам коли ми прийшли в превеликим кількості, тим часом як достаток значить саме велике число або кількість.

Отже, тепер ясно видно, що всі ці десять слів не самостійні гілки, а походять від одного кореня бути. Але з пожалування гілок в корені або дітей в батьки і предки вийде ніколи ні порядною родоводу, ні справного словопроізводного словника.

Я склав уже кілька дерев слів з гілками, загальною кількістю близько шести тисяч гілок. Це дозволить колись приступити до твору словопроізводного словника, єдиного в своєму роді, що може, як Аріадніна нитка, водити нас по таємничому вертепу людського слова.

Невідомого імені мову, названий згодом славенским, виявляється, яко поточний сягають сивої давнини, всіх інших до того здібностей. Внем, в складі слів його, видно думка, яка керувала людини від одного поняття до іншого, связуя їх як би якоїсь нерозривному ланцюгом. Він протягом століть, супроводжуючи з народами, розлився на багато прислівники і мови, словотвір яких в ньому найбільш відшукується. На коренях його можна підносити дерева, що містять на собі не тільки свої, але і всіх інших мов гілки. Гілки чужих мов в приватних значеннях іноді бувають схожі з нашими, іноді різні; але корінь і корінне значення не перестав в них існувати, так що багатомовне древо, при всій своїй різниці, становить одне ціле.

Славенский мову в дослідженнях первісного складу слів, без сумніву, є найвірніший шлях до ясного і справедливому їх тлумачення. Якби прілагаемо було про те старанне намагання, то він, немов золото, що переховується в надрах землі, розкрив би джерела скарбницю свою, як для збагачення самого себе, так і інших, породжених їм, але більш-менш відступили від нього (Від святого Кореня- изд.) мов і діалектів.

Чи може ніщо народити сенс? |  Що гостріше: голка, оцет або кут? |  Апартаменти по-нашому стійло |  Пристрій або конструкція? |  Віск перетворився в ваксу |  розуміємо слово |  Про простоті Славенського писання |  Навіщо замість азбуки алфавіт? |  Варте на корені МР |  Як мітка стала маркою |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати