загрузка...
загрузка...
На головну

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 10 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- І Ком'ютЕра его вщент розтолочен був? - Запитав Костик.

- Чи не було при ньому ПДА, ні у нього, ні у Шалого, я ж кажу - роздягнули до сорочки обох.

- Ти б за кущі глянув, - буркнув я, - там цвинтар мертвих ПДА. Расчлененки в повний зріст.

- Я дивився. - Чингачгук відкинув сигарету і з ненавистю втупився на вугільників. - Я туди часто став навідуватися. І тебе, Паша, бачив не раз. Бачив, ходиш ти, винюхувати, виглядаєш. Ти і Колю мого ... не знаю, чим і як, а ти, падла, у відповіді за Колю.

- Сам ти падла, - відповів Костик. - У него такоже один там загінув, Паша тому й ходив на галявину з кістка. Як і ти.

- Бреше!

Паша подав плечима.

- Бреше! - Переконано оголосив Чингачгук. - Так що ти мене краще зараз Шлепні, Вугляр. Чуєш? Краще відразу. Тому що я Очухаюся і знову за тобою прийду. Я за Колю ...

- Заткнись, - велів Кореєць, і бандит, як не дивно, послухався. - А правда, хлопці, що з ним робити тепер?

- Нехай живе, - буркнув Паша.

- Його можна здати військовим, - заявив Вандемейер, - я можу. Я тут легально, цілком можу.

- Ага, - знову завівся Вася, - давай. Давай! Що мені пришиють? Незаконне перебування в Зоні? Три роки. Ну, чотири. Мені плювати, я в авторитеті. Відсиджу з комфортом півтора максимум, потім - умовно-достроково за відмінну поведінку. Так що я тобі, Пашка, обіцяю, чекай - повернуся! І вже тоді ... Чуєш, я до тебе доберуся, якщо сам до той час не загнёшься ...

- Та що ти верескливий такий, як та бабка торговка Базарна, - з досадою буркнув Костик, - в мене аж вуха заклать. Рокив висимо тобі ломитися, або ж більшо. Тероризм, це важкий злочин.

- Тероризм? - Чингачгук здивувався.

- Міжнародно. Бо ти спокусився на іноземного вченого, - пояснив Тарас. - Абу-Шакіл - це тепер терорист номер один, чув? А ти за тисячного номера зійдеш. Бо ти сопля проти Абу-Шакіла.

Глядачі пожвавилися. Це в нашому маленькому світі щось новеньке ...

- Хлопці, ви серйозно? - Не без тривоги поцікавився Кореєць. - Сюди військових не треба.

- Та тут і дурному, - відповів Паша. - Сліпий, ти ж розумієш?

- Всі розуміють. Звичайно, сюди не треба військових. Влаштуємо все по-розумному.

Я взагалі не знав, як бути з Чингачгук, зазвичай таких не залишали живими, але якщо Костик з Вандемейером так вирішили ... справді, віддати цього виродка військовим, нехай далі у них голова болить. Тільки, зрозуміло, акт передачі могіканина в руки правосуддя має відбутися подалі від табору. Тут Вандемейер знову зайшовся кашлем, поліз за таблетками, впустив пакетик ... Я підхопив вченого під лікоть і, незважаючи на його протести і запевнення, що він здатний йти сам, поволік геть від натовпу. Посадив у обжитому нами автобусі і велів відпочивати. А сам пішов шукати окріп. Як завжди вранці, дехто вже розвів багаття. Вода тут паршива, її кип'ятять по кілька разів, кидають армійські таблетки-дезінфектори. У таборі на автокладбіще кілька разів збиралися поставити перегінний куб, щоб солити воду, потім випарювати. Сіль, як відомо, знищує деякі види мікробів і тримає в облозі деякі солі важких металів - вже хоч щось. Ну і кип'ятіння теж ... Але, як і завжди, сталкери-одинаки так і не довели розпочате до кінця. Далі жартів щодо самогону справа не пішла. Коли я повернувся з окропом, Вандемейер вже оклигав, розпакував оргтехніку і щосили бив по клавішах розкладний клавіатури, сьорбаючи енергетик з банки. Маніяк. Трудоголік.

- Як справи?

- Мені вже краще, Сліпий! - Бадьоро відрапортував Дітріх.

- Бачу, бачу. Я хочу вас нагодувати гарячим і не бажаю чути заперечення.

- І не почуєте! Я голодний, як звір!

- Горілочки теж запропоную. За перемогу.

- Е, я не ...

- Чисто символічно. Від радіації.

Крім іншої видобутку, нам дісталося кілька пляшок дешевої горілки, напевно паршивої. Мародери люблять хмільне не більш інших сталкерів, просто часто у них не трапляється більш якісного засоби проти радіації, ось і глушать будь-яку гидоту. Їм просто-напросто доводиться вживати - оскільки вони раз у раз змушені ховатися в таких місцях, куди чесний сталкер не полізе. А такі місця, само собою, часто «фонують». Не впевнений, що правда, але чув таке: у блатних з'явилося жаргонний вислів: «протяг», це означає - підвищений радіаційний фон. Мовляв, не стій на протязі, застудишся. Або так: нема на протязі - випий горілки.

Словом, я залив окропом брикети локшини і витягнув з поклажі пакетики розчинної кави. Гидота, звичайно, цього пійла далеко до справжньої кави, та й традиційний енергетик в баночках теж краще буде, але кава - моя слабкість. Трохи пізніше з'явилися Костик з Пашею, їм теж видав по порції. Горілки випили разом - як я і очікував, виявилася дешевка, фуфло. Але градуси в порядку, а в нашій справі це важливий момент. Смерть радіонуклідам!

- Я не бачив його в виярку, де кістки, - задумливо промовив Вугляр, перемішуючи локшину. - Той був зростання невеликого, але щільний, кругленький такий, я точно розгледів. І плечі широкі. А Чингачгук довготелесий, худий. Ні, не він.

- А де ви залишили нашого Васю?

- Кореєць обіцяв постерегти, поки ми вирішимо, куди його подіти, - пояснив Паша. - Шльопнути, звичайно, було б простіше ... але я його розумію, Васю-то. Я б теж так - якби кого запідозрив, що з-за нього Чобіт помер, я б його в «м'ясорубку» ...

Паша став є, а у Вандемейера пискнув КПК.

- Повідомлення Головіна, - з набитим ротом пояснив рудий, - зараз прочитаю ... угу ... угу ... йа ... Об'єкт в долині Костею кинутий.

- Долина Костею? Гарна назва. - Мені справді сподобалося. Атмосферно звучить. Як проспект Тракторобудівників - сказав, і відразу ясно, про яке місце йдеться, уява миттєво малює пейзаж.

- Треба ж якось назвати це місце. Дуже довго говорити - «та сама долинка, в якій ...». Долина Костею - коротше. Там була ... е ... радіостанція, призначена для посилення сигналу. Така цілком могла бути використана як «глушилка», так, Сліпий, так, але обладнали її зовсім недавно, в кінці минулого століття. Проти супутникового сигналу не годиться в будь-якому випадку. Зараз обладнання демонтовано, об'єкт не вважається законсервованим, його списали. Так що нічого цікавого. І ще професор знову кличе в гості, пропонує надіслати вертоліт.

- Навіщо ви йому, Вандемейер? Щось він дуже вже настирливо вас кличе.

- Напевно, хоче подібних дізнатися, чим саме я займаюся.

- А хіба ви приховуєте? - Дивно. Мені-то Дітріх нічого не казав про конфіденційність.

- Ні, звичайно, не приховую ... Просто нормальній людині моя робота у визиску представляється ... ну, скажімо, несерйозною. Не вірить Головін, що я зайнятий численням ангелів.

- Бо нормальному вчений яноглів лічити западло, - вставив з набитим ротом Костик.

- А, це я розумію. Дійсно, нерозумно якось звучить. Так ви їжте, Вандемейер, їжте. Щось ви погано виглядаєте.

- У мене склалося враження, що професор Головін - страшенний скептик і вважає, що числення ангелів - ширма, прикриття, а насправді у мене інша місія. Буде розпитувати, вивідувати.

- Ага, тому ви не хочете на Янтар!

- Ну, в загальному, так ... - промимрив Вандемейер. - Але доведеться прийняти його пропозицію. У мене закінчуються медикаменти, він обіцяє допомогти. Мені справді стало гірше ... Не розрахував, взяв замало ... доведеться скористатися ліками, які пропонує Головін.

Я здогадався: Дітріха страшно не хочеться показуватися на очі колегам і пояснювати, що найнявся до релігійних фантикам на туфтовую роботу. Як дитя миле. Йому ж платять! Так чого тут поганого?

Нічого, Вандемейер! Ви відправте повідомлення, що на ваш табір напали кримінальники і ви взяли полоненого. Ось і Чингачгука сбуду з рук, а? Вони вам про дослідження, а ви у відповідь - про беззаконня в нашій дикій країні, а? Ну, щоб розмова підтримати. Так і відіб'є.

- Добре, Сліпий. - Вандемейер видав бліду усмішку. - Це дотепно.

Після цього вчений взявся за локшину, а я дивився на нього, як турботлива матуся на неслухняного сина, який промочив ноги і тільки тепер погодився змінити взуття. А ще я подумав, що мені доведеться злітати на пару з Дітріхом - виручати його, коли рудий по своїй безглуздій звичкою зчепиться з вченими або військовими сталкерами ... Не подумайте, що цей задирака був мені дорогий, просто він адже цінний роботодавець, так? Я адже логічно викладаю, так?

Рандеву призначили на дванадцять нуль-нуль. Крокувати на своїх двох Вася був не в змозі, і Кореєць взявся особисто тягти носилки з полоненим вождем червоношкірих. Сталкер, по-моєму, відчував незручність через те, що ми впоралися з бандою без його допомоги, так що всіляко намагався стати у пригоді. Костик, за одностайною згодою, залишився в таборі, щоб реалізувати наші трофеї - зброю, ПДА і спорядження убитих бандюків. Малося ще одне міркування: хоча ми з Вандемейером перебували на території Зони легально, але моя зброя все-таки залишалося незаконним, так що зустрічати вертоліт ми пішли з казенними «Макарова», та я ще прихопив самий поганенький обріз - щоб не виникало зайвих питань, з чим на нас напали індіанці. Стовбур належить здати органам - бонус до Чінгачкуку.

Все, зрозуміло, розуміють, що трофеїв у нас повинно бути більше, але пристойності ми соблюдем. Ось вам бандит, ось його зброя. Крім того, на Звалищі з пістолетиком досить незатишно, але ж невідомо, скільки доведеться чекати вертольота. Ну а решта спорядження ми скинули Костику, щоб зайве реалізував, а за нашим кровним доглядав. У нашій соціальної стратегії не прийнято красти у своїх, але тим не менш краще, коли дрібнички під наглядом.

Словом, до одинадцяти ми з хлопцями з табору притягли носилки на рівну площадку, розпрощалися і стали чекати.

Я з дробовиком виліз на бетонні плити, складовані казна в які часи для казна якого будівництва. Серед таких плит ми грали в дитинстві ... Бігали з дерев'яними автоматами, петляли серед штабелів і страшно тішилися, коли вдавалося вивідати «ворога» крізь циліндричні отвори в бетоні.

Вийшло сонце, відразу стало тепло, я розстебнув комбінезон і відчинив сорочку на грудях. Добре, спокійно ... Точно як в дитинстві.

На віддалі підносяться терикони Звалища, що стирчать з-під бурого грунту труби, зварні конструкції та інший непотріб, їх обриси тремтять і переливаються - і аномалії на схилах спотворюють картину, і ширяє після нічної зливи ...

Вандемейер розташувався біля підніжжя бетонної купи і зайнявся своїм ПДА, схоже, набивав якесь розлоге послання - тут учений не ризикував расчехлять обладнання та розкладати електроніку, як в автобусі, а й часу не втрачав. Вася мовчав. Не знаю, чи думав він про щось. А може, заснув ... По дорозі він поскаржився, що від тряски ниють рани, і я про всяк випадок вколов йому разом з знеболюючим заспокійливе. Не дивно, якщо його розморило, крові-то він втратив порядно, ось і ослаб.

Близько о пів на дванадцяту далеко заторохтів вертоліт. Вандемейер став згортатися, швиденько доколотіл текст і прибрав складну клавіатуру в чохол. Вася, піднявшись було на носилках, знову розслабився і зі знанням справи кинув Дітріха:

- Чи не кіпешуй, проф. Котра година-то?

Я кинув погляд на ПДА.

- Одинадцять тридцять.

- Ну ось і чекайте собі до дванадцяти. Вертухаїв прибудуть за розкладом, а до тих пір будуть над нами відсвічувати, засідку шукати. Ех, ще півгодинки у мене до кічі ...

Це само собою, звичайно, спершу вертоліт покружляє в околицях, на ньому встановлено обладнання куди потужніше наших мобільних комп'ютерів, і військові ретельно просканує місцевість, перш ніж вийти на ціль, тобто перш ніж з'явитися за нами.

Машину ми не бачили, але гул вертолітних гвинтів раз у раз ставав сильніше, потім знову віддалявся ... Ну, я підозрював, що у військових є свої маленькі примхи ... нехай розважаються. До речі, судячи з перешкод на моніторі ПДА, вертольотів було два. Ось це я і називаю: серйозний підхід.

Десятьма хвилинами пізніше я виявив, що у нас гості на землі. Три групи сигналів сходилися до нашої майданчику - три пари і одна трійка яскравих точок. Вертольоти висадили десант. Сигнали повільно сходилися до нас по досить хитромудрим траєкторіях. Потім на ПДА Дітріха впало повідомлення: «Доктор Вандемейер, залишайтеся на місці. Ст. л-т Сивушов ». Кожен розважається по-своєму, я-то думав, вертоліт опуститься і візьме нас на борт ... Дітріх відповів: «Чекаємо» .

П'ять хвилин до дванадцятої військові вийшли до нас. Одночасно з трьох сторін, і тут же гул вертольота став виразніше - машина також наближалася. Я спустився з бетонних плит, Вандемейер підняв руку і кілька разів махнув військовим. Його помаранчевий комбінезон відмінно виділявся на сірому тлі.

Військові були екіпіровані за всіма правилами, в броні, масивних шоломах і масках. Маски, втім, бовталися під підборіддями на ремінцях. Більш масивну снарягу я спостерігав хіба що у долговцев. Зброї у военсталов було стільки, що моєму жалюгідному дробовика, ручаюсь, стало соромно за непоказний власний вид. І тримали вони автомати зверненими до нас, тільки стовбури опустили. Суворі хлопці, просто чудо.

Офіцер, рослий хлопець, представився:

- Старший лейтенант Сивушов, перший загін військових сталкерів. Доктор Вандемейер? Хто з вами?

До моєї радості, Дітріх НЕ накинувся на військового і не став вимагати віддати честь і назвати особистий номер.

- Я Дітріх Вандемейер, - потім кивок в мою сторону, - мій асистент. Документи? ...

Рудий поліз за пакетом з вірчими грамотами, але Сивушов тільки рукою махнув - мовляв, не треба, все в порядку.

Я простягнув дробовик бійцеві. Навіщо мені зброю? Ми під охороною доблесних збройних сил.

- А це полонений? Знайома морда.

Старлей тицьнув пальцем в ПДА, підключаючись до бази даних ... нарешті оголосив:

- Чінгаев Василь Георгійович. Ого!

Офіцер посміхнувся. Втім, особа, наполовину приховане маскою, від цього не стало привітніше.

- Дорогий Василь Георгійович ... Чуєш, Чингачгук? Ти дорогий. За Василя Георгійовича нам покладена премія. Доктор, ви зробили за нас роботу, спасибі. Якщо можу чимось віддячити, скажіть.

Взагалі-то я б вважав за краще, якби військові не стали пускати справу на самоплив, мовляв, «якщо можу чимось віддячити» ... Що значить «якщо»? Преміальні навпіл - без всяких «якщо», це було б по-товариськи. Але я мовчав, та на мене ніхто і не дивився. Військові чудово розуміли, хто я такий, і, якби нам випало зустрітися в інших обставинах, мені б туго довелося. Хоча за мене премії не призначено, звичайно ... я ж не вождь червоношкірих.

- Можете мене віддячити, якщо зберете інформацію по занедбаного об'єкту на схід звідси, - не розгубився Дітріх. Раціонально мислить! - Я скину вам координати.

- Немає питань! - Кивнув Сивушов. - Якщо об'єкт не секретний, постараюся дізнатися.

Останні слова старшого лейтенанта потонули в наростаючому гулі - наближався вертоліт. Ця машина прийняла на борт нас з Дітріхом та двох бійців. Решта з Сівушовим і полоненим залишилися на місці. Крізь шум гвинтів я не чув, чи наближається другий вертоліт, але, ймовірно, той уже був на підльоті.

Спершу ми взяли курс на північ, тільки потім вертоліт став забирати на захід - в напрямку Бурштину. Не знаю, чому такий маршрут, мабуть, якісь з утворень Зони ускладнюють політ, і тому вертолітники вибирають не прямий маршрут.

Цікаве відчуття - дивитися зверху, як стрімко проносяться знайомі пейзажі, дізнаватися торовані уздовж та впоперек місця: руїни, помітні дерева, пустки, всіяні лисинами аномалій ... По землі-то доводиться йти повільно, з оглядкою, зупинятися, звірятися з показаннями приладів, іноді і болти кидати в підозрілі місця. Цей політ видався мені ще більш дивним, ніж поїздка в «Малюка» з Хіміком. Зверху все виглядає інакше ... як-то оманливе мирно, чи що. З одного боку, ніяких загадкових завивань вітру, ніяких тріску аномалій ... тільки потужний значний гул гвинтів. Навіть стадо кабанів, пробиваючогося по рідколіссю, здається іграшковим і зовсім не є небезпечним. Зверху все спокійно, але і тепер не залишає постійне відчуття відкладеної біди, яка не відпускає ні на мить, поки крадёшься по Зоні пішим порядком.

Вдалині стали підніматися високі будови, але гуда ми не полетіли, пілот нарешті звернув крутіше на захід, машина хитнулася, лягаючи в пологий віраж ... Потім показався новий табір вчених, укріплений за всіма правилами військового мистецтва. Стара-то база загинула, тепер вчених охороняють військові, і зовні все виглядає як армійський об'єкт: бруствер, паркан, винесені назовні ряди колючого дроту ... І ще - зверху дуже добре видно туші мутантів навколо кордонів табору - як на мене, досить далеко від периметра. Чи то там мінні поля, і звірі на мінах підірвалися, то чи часові так розважаються, але мертвих тіл дуже багато, подекуди нагромаджуються один на одного ... Ще б пак, бійці не купують патрони на свої кревні. Це нашому брату доводиться замислюватися про вартість боєприпасів.

Вертоліт пішов на посадку в сотні метрів від кордону бази. Ми зістрибнули в руду траву і, пригинаючись, побігли в бік. А ті, що нас бійці трималися справа і зліва, то чи охороняли від Зони, то чи нас самих стерегли, щоб ми чогось не викинули. Мене це положення змушувало нервувати. Але це вже моя особиста - ніяково себе почуваю в Зоні, коли поруч військові.

Висадивши нас, машина піднялася і стала набирати висоту - звільняла майданчик для другого вертольота, а ми рушили по добре утоптаної і наїждженої грунтовій дорозі до воріт. Колії описували широкі дуги, петляли вправо і вліво, і ми не відхилялися ні на крок в сторону, напевно узбіччя заміновані. Втім, Янтар - вже досить небезпечна територія, тут ніякі заходи не зайві.

Професор Головін виявився сивим кремезним чоловіком, одягнений він був у халат, явно претендує на звання білого. Явно, але безуспішно.

Вчені - дивні люди, Вандемейер ще нічого - близький до народу, так би мовити, у всякому разі, одягається пристойно. А Головіну б краще носити темний, якщо вже він одяг не пере. Але вголос я цього говорити не став, щоб не псувати урочистості моменту. Головін кивнув бійцям, ті випарувалися, а професор обернувся до нас і урочисто оголосив:

- Доктор Вандемейер? Ласкаво просимо! Милості прошу, так би мовити, до нашого куреня ...

Не знаю, здогадувався Вандемейер, а я відразу зрозумів - наші затіяли урочисте застілля, щоб не вдарити в бруд обличчям перед іноземним гостем. Зараз буде традиційна пиятика. Головін тим часом звернув увагу на мене.

- Ваш асистент? Він розмовляє російською? Прикидається, що чи, дурником? Або сталкерів ніколи не бачив? Я до цього хвилини був абсолютно впевнений: на мені розбірливо написано, що я прекрасно розмовляю російською і не гидую ненормативною лексикою. Ось прямо поверх брудного комбінезона і написано. Такенний буквами, полум'яними письменами. Однак Головін начебто не жартував. Я теж відповів серйозно:

- Набагато краще у мене виходить по-російськи мовчати. Професор, я, як особа, відповідальна за стан здоров'я пана Вандемейера, попереджаю заздалегідь: пити йому протипоказано.

- Врахуємо! - Засміявся Головін. - Але ж сталкери не п'ють, а з радіацією борються, вірно?

Посмішка у дивака була цілком володіє, та й потім, подумалося, чого я так негативно налаштований? Запросили в гості, пригощають ... Схоже, мізантропія Вандемейера мене заразила. Професор повів нас по табору. Взагалі-то мені тут сподобалося, військових майже не видно, та й ті, що зустрілися, вели себе приблизно. Напевно, вчені все-таки користуються деяким авторитетом. Ми пройшли між збірних металевих ангарів. Я такі штуки бачив не раз - по ідеї, світлі металеві поверхні повинні сяяти, до того ж обладнання тут напевно нове, табір ж зовсім недавно перенесли. Однак агресивна атмосфера і отруйні дощі зробили свою справу - округлі скати потемніли і вкрилися неохайними плямами. За лабораторними відсіками був встановлений інший ангар, побутового призначення, туди нас і привів Головін. Всередині вже накрили стіл - шикарний, за місцевими умовами. Більше, звичайно, консервованих продуктів, але все якісне, баночки акуратно відкриті, а хліб свіжий, що не галети. І, зрозуміло, горілка. Головін представив своїх колег: маленького азіата Галієва, худого довготелесого Коновлева і рум'яного сивого товстуна на прізвище серч. Можливо, балканець, але по-російськи базікав не гірше за мене, як я переконався, коли після перших урочистих тостів почалася розмова.

Взагалі все було здорово, Вандемейера Чи не намагалися нав'язливо пригощати горілкою, як я побоювався. І розпал застілля з'явився молодий хлопець в білому халаті, набагато більш чистому, ніж у шефа. Напевно, лаборант, йому ще халат бруднити і бруднити до професорського звання. Цей приніс пакет і віддав Головіну. Той вручив пакет Дітріха, мовляв, ліки. Вандемейер подякував.

А хлопець, який приніс подарунок, сумно оглянув стіл і забрався. Лаборантів до обіду не запрошували, і я зрозумів, що мені пощастило, могли ж і не саджати з начальством. Втім, я поводився скромно і мовчав - як і обіцяв. Поступово розмова зайшла про роботу, тут я і зовсім замовк, тому що мені не те що сказати було нічого, я просто не розумів, про що вони тріщать. А вчені після декількох чарок розчервонілися, підбадьорилися і торохтіли навперебій, всім хотілося висловитися. Більшу частину слів, якими вони висловлювалися, я чув вперше в житті і про зміст реплік здогадувався більше за інтонаціями.

На щастя, побоювання Вандемейера не підтвердилися - розмова пішов нема про питаннях біології, а торкнувся проблем «сліпої плями». Головін, керівник тутешньої групи вчених, якраз спеціалізувався на цій темі, він і опанував ініціативою. Взагалі, наскільки я зрозумів, експедиція в Зоні зайнята більшою мірою збором матеріалу і нескладними експериментами, а вже на основі зібраної тут інформації висновки роблять в столичних інститутах. Ще в Новосибірську, здається, є ряд установ ... не цікавився я цими питаннями.

Поки розчервонілий Головін викладав свою теорію виникнення «сліпої плями», Дітріх слухав, кивав і підтакував. З цього зворушливого згоди я зробив висновок, що Головін швидше за все прав. Будь найменша зачіпка - Вандемейер неодмінно кинувся б в бій, вже настільки-то я його встиг вивчити. Потім тема себе вичерпала, і поступово всіх забив Коновлев - наймолодший з четвірки місцевих. І самий нестійкий, по-моєму, його алкоголь здолав. У всякому разі, хлопчина розпалився і став лаяти Дітріхової роботодавців, які засумнівалися в священному пси-впливі. Вандемейера мені дорікнути не було в чому - рудий стійко витримав три, а то й чотири репліки з приводу «безграмотних попів», але вже потім теж став закипати і заступився за визиску ... Коновлев висловлювався про роботодавців Вандемейера приблизно в тих же виразах, що і сам Дітріх, - коли викладав мені свою задачу. Але одна справа, коли ти сам критикуєш начальство, і зовсім інше - якщо критикує представник, так би мовити, конкуруючої фірми. Вандемейер взявся відповідати на наскоки Коновлева в тому дусі, що попередні результати, які вдалося отримати в перші дні експедиції, зовсім не спростовують визиску, а лайка - це ознака безсилля, мовляв, молодий колега лає визиску бо надто схожий на них, такий же фанатик , тільки релігія інша. Коновлев і справді був декількома роками молодший Дітріха, чомусь згадка віку його зачепило. Вчений схопився - червоний, скуйовджений, став кричати, бризкаючи слиною ... Дітріх теж піднявся ... Обидва худі, сутулі - сміхота, та й годі.

Я подумав: «Ну ось, почалося ...» і почав підніматися - але тут між сперечальниками вклинився Галеев. Маленький, незворушний, розвів короткі ручки, відіпхнув петушащіхся задохликов і примирливо забубонів, що, мовляв, колеги, колеги, які не будемо уподібнюватися ... Його підтримав і Головін. Коли все трохи заспокоїлися, Галеев запропонував пройти в лабораторію і ознайомити колегу Вандемейера з деякими результатами їх скромних досліджень. Мовляв, колега Коновлев не правий в тому сенсі, що не потрібно голослівно, а слід доказово, що не потрібно гарячкувати, а потрібно холоднокровно. І взагалі потрібно те, що не потрібно це.

Словом, замість десерту нас повели в сусідній ангар, відведений під лабораторні відсіки. Там Дітріха пред'явили препарованих мутантів, частини тіл, підвішені в прозорих банках з фізіологічним розчином, і все таке інше - все, чим мене лякали в шкільному кабінеті біології, тільки раз в двадцять більше і огидніше. Ох вже ці професори ... невже не можна було показати нам саме нудотне надбання науки, але до обіду? Зате вся четвірка гостинних господарів прийшла в захват від власних досягнень, і місцеві навперебій почали демонструвати Дітріха, чого їм вдалося досягти. Той кивав, слухав, іноді задавав короткі питання ... і щохвилини потирав особа рукою - нібито лабораторія повалила його в задума. Тоді-то у мене і закралися перші підозри, але я змовчав.

Цвяхом програми став труп молодого кровососа в ванні. Грудна клітка і череп були розкриті, до внутрішніх органів і ділянок мозку тяглися тоненькі проводки, що закінчуються голками і гачками. Над ванною був підвішений складний агрегат, здатний пересуватися по блискучим рейках в двох напрямках. Знизу він закінчувався декількома чорними трубками, кожна з телескопічним подовжувачем. Мікроскопи ... і ще щось. Тут мене осінило.

- Лазери?

- Так, - охоче підхопив серч, який до цих пір більше мовчав. Повинно бути, ми вторглися в його єпархію, - точкові впливу високої точності. А ви розбираєтеся в подібній апаратурі?

- Дуже поверхово.

Просто я бачив схожу установку в офтальмологічному кабінеті. Теж мені велику справу.

Далі нам стали демонструвати реакції тіла у ванні. Установку з лазером змістили до голові мутанта і, впливаючи на певні ділянки кори головного мозку, змушували бездиханне тіло ворушити кінцівками, напружувати щупальця і ??під кінець - цвях програми - імітувати невидимість, той самий режим «стелс». Імітація вийшла не надто успішною, тіло у ванні початок немов вібрувати, мерехтіти - місцями воно на частку секунди робилося напівпрозорим ... Мене не дуже вразило, я був готовий до подібного, Дітріх нам з Костиком демонстрував таку штуку з підстріленим кровососом за допомогою звичайного ножа , просто тут знущання над тілом були поставлені на наукову основу. А Вандемейер охав, ахав, хитав головою і знову щохвилини витирав лоб.

- Як бачите, ніяких радіохвиль! - Урочисто заявив Коновлев.

- І ніякого псі-впливу, - підхопив Дітріх.

- Ми тільки почали роботу по пси-фактору, - знизав плечима Головін. - На жаль, для дослідів необхідний живий і, по можливості, неушкоджений контролер ... але це малоймовірно.

Ще б пак - живий контролер, це занадто небезпечно. Та й як його захопити? Замкнуте коло: для розробки захисту від контролера потрібні досліди над живим монстром, а для того, щоб роздобути такого, необхідно мати захист. Ми, сталкери, під настрій часто терли на цю тему.

Нарешті всім набридло. Я під шумок зловив лаборанта і запропонував купити «краплю». Ми відійшли в сторону, і я швидко знайшов спільної мови угоду. «Крапля» - не рідкість, ціна на неї давно встановилася, і дрібна сошка, що складається при вчених, цим регулярно підробляє, так що хлопець швидко притягнув необхідну суму, у нього все було під рукою. Коли я знову приєднався до вчених, справа вже йшла до прощання.

Дітріх подякував за екскурсію і запропонував в якості відповіді люб'язності власні результати, які, зрозуміло, будуть виглядати більш ніж скромно в порівнянні з досягненнями шанованих господарів. Головін сказав, що був би вдячний за інформацію, але вважає не етичною і нелогічним знайомитися з результатами, коли шановний пан Вандемейер тільки приступив до збору матеріалу. Дітріх запевнив, що якщо наткнеться на щось цікаве, то неодмінно поділиться.

Потім нас залишили в спокої, Головін відправився до військових - вимагати вертоліт для відправки делегації в зворотний шлях, я відбив повідомлення Костику. Ми змовилися, що Тарас зустріне нас зі зброєю. Висадять-то нас знову в глушині, далеко від табору, все з тими ж казенними пукалками.

Костик відповів майже одразу: «Чекатиму». Повернувся Головін, сказав, що машину ось-ось подадуть до під'їзду. Але минуло півгодини ... очікування затягувалося. Вчені знову завели свої диспути, мені вже набридло прислухатися, наостанок ніхто не хотів сваритися і сперечатися, професура благодушно обмінювалася якимись репліками, в яких я вже зовсім нічого не розумів. Я мучився. Знічев'я набив нове повідомлення Костику, але відправляти не став, це я вже просто заздалегідь, щоб скинути мейл з готовим текстом, коли будемо на підльоті.

Нарешті вдалині загудів вертоліт. Вчені стали церемонно прощатися ... вони розсипалися в люб'язностях і запевняли у взаємній повазі. Ввічлива публіка - коли між собою. З лаборантами і бійцями охорони вони, між іншим, розмовляли зовсім інакше. І зі мною б інакше говорили, якби не статус асистента дорогого гостя, безцінного доктора Вандемейера. Нарешті ми розпрощалися, і двоє бійців вивели нас за ворота. Ми знову пройшли по дорозі, старанно дотримуючись вигинів і не намагаючись зрізати шлях. У машини нас чекав старший лейтенант Сивушов. Офіцер сунув мені пакет, упакований в темний пластик:

- Тримай, там карта. Нічого секретного, об'єкт списаний начисто.

Ми занурилися в вертоліт, машина заревіла, відриваючись від землі ... Я запитав старшого лейтенанта, перекрикуючи гуркіт:

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 1 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 2 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 3 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 4 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 5 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 6 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 7 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 8 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 12 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 13 сторінка |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати