загрузка...
загрузка...
На головну

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 3 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Ми оглянули один одного. Я цих сталкерів не знав, обидва - молоді. Повинно бути, новачки. Правда, екіпірування в обох не піжонська, правильна і сидить добре. Автоматник поспішно підібрав ріжок, з клацанням вставив.

- Ну, ви вчасно! - Похитав головою іншої. - Я вже думав: все, зжеруть зараз ... як налетіли ...

- Може, підемо разом? - Запропонував той, що з «калашом». - Ви зараз куди?

- Поки по стежці, - зауважив я. - Мене Сліпим звуть.

- А я Коржик! Це Мерзляк. Ми на Звалище хотіли ...

- Вандемейер, - назвався рудий. І глянув на мене - він же не знав, по дорозі нам чи ні.

Я оглянув дохлих псів, у обох хвости були куці, поїдені якимись мутантскімі хворобами. Взагалі-то хвости псів мають деяку ціну, але нам не пощастило, ці виглядали дуже вже паршиво.

- Поки можна разом. - Я рушив по стежці. Решта теж потягнулися, Коржик поруч зі мною, за ним Мерзляк. Дітріх виявився останнім. - Але ми до Звалища не дійдемо, звернемо до «Скрині».

- Почьему? - Раптом запротестував Дітріх. - Я чув, Звалище - інтьересное мьесто.

- Тому що у нас перша ходка. Для початку вам вистачить і собачок. До того ж в «Скрині» у нас зустріч, ви не забули?

- Але Звалище ...

- Там зараз дуже людно, вам не вдасться поекспериментувати досхочу. Дітріх, давайте не будемо сперечатися. До Зоні потрібно звикати поступово.

Хлопці, яких ми відбили у зграї, мовчали. В общем-то картина була зрозуміла. Вчений в помаранчевому комбезі Блаженний і вередує, досвідчений досвідчений сталкер - я тобто - його обережно наставляє. Класика!

Ми минули руїни з моїм схованкою, Вугляр з мовчазним Калянов вже звалили. Ще б пак, їм-то чого чекати, їх собаки не турбували.

Потім стежка стала пожиже, звідси сталкери - ті, хто прийшов через блокпост - уже розбрелися по своїх маршрутах. Звичайно, до Звалищі тяглися багато, але тут дорога стала небезпечнішою, аномалії зустрічалися частіше, ПДА раз у раз попискували, попереджаючи про небезпеку.

Розмова не ладився, молоді мовчали, я уривками пояснював Вандемейеру, що на Звалищі він не зустріне своїх ангелів, тому що місце людне. Справа в тому, що я не збирався заводити Дітріха далеко, вирішив обмежитися південними окраїнами Звалища. Там безпечніше, там багато пасуться.

Звичайно, де люди, там і звірина годується, але більше тупі тварюки - сліпі пси та псевдоплоть. І ті, і інші на смітниках порпатися не гребують, та й мёртвечінку люблять. А що цікавлять нас елітні мутанти частіше зустрічаються за Бар'єром або, наприклад, в Темної долині. Тільки в цей раз я до Барьеру не піду. Поки наш перший вихід, обмежимося «Скрині».

Туман піднявся і розсіявся, але небо було затягнуте хмарами, це часто буває в Зоні. Сіре небо над сірою землею - і ніяких світлофорів. Вітерець завиває в кронах тополь, ніби насвистує недобру пісню ... Рай для справжніх чоловіків, вісім відсотків яких складають дальтоніки.

Нарешті під скрекіт детектора ми вибралися на асфальтову дорогу. Розтріскане зламане полотно помітно дихало - повітря тремтів, аномалії були добре видно, навіть болтів кидати не треба. Обігнули небезпечну ділянку і вийшли до перехрестя. Тут коржики з Мерзляков належало згорнути на ґрунтову колію, яка вела до Звалищі, а ми з Вандемейером могли з комфортом рухати по асфальту. «Скриня», заклад, що належить бур'янів, знаходилося в занедбаному селищі, куди і вела стара дорога. Хлопці зворушливо подякували нас за допомогу з псами, а ми з Дітріхом скромно покивали. Чи не пояснювати ж хлопцям, що це ми якраз і заманили собачок? Побажали один одному доброї Зони і розійшлися.

Коли ми залишилися удвох, я тут же приступив до розпитів. Мене до чортиків зацікавив прилад рудого. Якщо справді вдасться ховатися в такому сліпій плямі від тварюк Зони, то діяльність визиску може обернутися дуже цікавими здобутками. До речі, це цілком пояснює інтерес Гоші Карого до роботи Дітріха. Але Вандемейер мене розчарував:

- На жаль, Сліпий, поки що мені сказати нічого. Потрібно обробити результати, все серйозно проаналізувати.

- Стривайте, але ми ж ховалися на дереві, вірно? І пси нами не цікавилися?

- У мене немає статистики за схожими випадками. - Вчений знизав надутими помаранчевими плечима комбезі. - Не виключено, нюх псів влаштовано так, що вони не чують того, хто вище. Ви знаєте випадки, коли хтось перечекав би наближення зграї на дереві? Може, це нормальна ситуація?

Ні. Мабуть, ні про що подібне я не чув.

- Але коли ви відключили машинку ...

- Або коли ми відлили? До речі, вітер під ранок змінив напрямок, ви не звернули уваги? Можливо, вся справа в вітрі. Ситі пси не надто принюхувались, поки не подуло нашими ... е ...

А справді ж! Вітер справді мінявся.

- Зрозумів зрозумів. Вандемейер, я розчарований!

- Таке життя. Далеко ще до цього вашого «Скрині»?

Дітріх дещо перебільшив, «Скриня» - зовсім не мій, а бур'яни. А шкода, славне містечко. Я б не заперечував, щоб воно належало мені.

- Півгодини, година ... дивлячись як буде виглядати дорога.

Тут мій ПДА знову видав скрекіт, попереджаючи про чергову аномалії, розмова перервалася. Я йшов першим, поглядаючи то на монітор ПДА, то на всі боки, Дітріх крокував слідом. Нічого цікавого нам не попалося. Шлях до «Скрині» - бите місце. Дорогий часто користуються, тут багато хто ходить і навіть їздять. Біля узбіччя валяється брудне ганчір'я, рвані упаковки з-під галет, зворушені іржею консервні банки. Кістки теж трапляються. Зате звірів тут не видно, мутантів давно розполохали гості бур'янів.

Єдиним моїм трофеєм стала обойма «Макарова» з двома патронами. Не знаю, чому її викинули в кущах на узбіччі, можливо, патрон перекошений. Про всяк випадок я сунув знахідку в накладній кишеньку над коліном - після розберуся.

А потім ми перевалили черговий бугор, і відкрився вид на округу - попереду вже було селище, де влаштувався Бур'ян. Тут нарешті серпанок над головою розійшлася, зробилося світліше, але фарб не додалося, пейзаж залишався тьмяним і сірим. Вічна осінь ...

Селище давно лежав в руїнах. Але велике адміністративна будівля збереглася непогано, його-то і зайняв Бур'ян. Я вже бував тут і знав, що позаду двоповерхової будівлі є двір з гаражами. Впустили нас без розпитувань, «Скриня» для того і існує, щоб гостей приймати. Я не знав, до кого слід звертатися з приводу Гошин справ, але охоронець сам згадав:

- Ти, чи що, Сліпий? Хімік скоро буде, заходите, располагайтесь.

Я його не пам'ятав, але, виявилося, хлопця попередили, що з'явиться людина на пару з ученим в красивому комбезі. Прикид Вандемейера - досить хороший орієнтир.

- Мені б ще з бородою поговорити ...

- Він в гаражі, там долговци з якимось замовленням ... Ми з Дітріхом вийшли у двір. З долговцев тут стирчав лише один, витирав ганчір'ям скла позашляховика. Я пішов в гараж, Вандемейер тупотів слідом. Я б сказав, щоб йти в місцевий бар, але з чогось вирішив не залишати його без нагляду - як у воду дивився ... Словом, вчений пішов за мною.

Гараж був порожній, тільки залізяки на брудній підлозі - іржаві і вимазані маслом упереміж. Борода сидів за масивним столом в кутку, яскраво освітлений кількома лампами. Перед ним на столі громадилося всілякий мотлох - химерні залізяки, мікросхеми, мотки проводів і якісь пластикові штучки, словом той самий сміття, з якого технічний геній Бороди кує шедеври.

- Борода, привіт! У мене спецзамовлення. Я зробив відкриття, але якщо візьмеш на себе брудну роботу - патент заявимо на двох.

- Добре Добре! Анекдоти потім мені розкажеш.

- Це терміново, - несподівано подав голос Вандемейер. - Потрібно робити дуже швидко.

- Аякже, просто зараз закінчу ... - Борода підхопив неохайний грудку бруду, з якого звисали різнокольорові дроти, і цілеспрямовано пройшов повз мене. Коли він в процесі, то робиться нестримним, тому я просто зрушив з місця. - Зараз, зараз ...

Ми з Дітріхом вийшли слідом, механік крокував до Довжанська машині. Хлопець, витирав скла, обернувся до Бороду і витер руки.

- Тримай, - Борода сунув йому прилад, - можеш спробувати поставити, але без мене не включай. Зараз другий буде, обидва відразу хочу випробувати.

- Е, Ньєто! - Раптом заявив Дітріх. - У нас термінова рабьота!

- Ну і що? - Долговец обернувся до рудого. Хлопець був великий, масивний і через важку амуніції здавався ще більше. Дітріх поруч з ним виглядав несолідно.

- Спершу наш замовлення! - Прокукурікав Вандемейер. Долговец неквапливо пересунув автомат так, щоб був під рукою, і зміряв вченого глузливим поглядом. Рудий ступив до нього і стиснув кулаки.

Я розгубився. Долговец напружився ... Неприємності мчали до нас зі швидкістю урагану, так що думати було ніколи, я діяв автоматично. Лівою рукою схопив рудого за помаранчеві складки на спині і ривком відкинув від сталкера, а коли той машинально рушив корпус вперед - уткнувся носом в мою «Гадюку».

Стало дуже тихо, тільки Борода сопел, так Дітріх шарудів комбінезоном в моєму кулаці.

- Вибач, - сказав я, намагаючись, щоб голос не тремтів, - звичайно, ваше замовлення першим, а ми почекаємо. Мій напарник не правий.

Долговец дивився на мене, і я відчував, що він зараз болісно розмірковує, як вчинити. Вандемейер зробив раз в десять більше того, за що слід мочити ... я теж образив хлопця, навівши на нього зброю ... І десь в «Скрині» - його друзі, суворі хлопці з «Боргу». З одного боку, соратники - підтримка, з іншого - невідомо, чи бачать долговци нас, з третього боку - невідомо, що краще, якщо бачать чи ні? Сталкер втратить обличчя, якщо проковтне образу, а якщо ніхто не знає, то як би нічого не сталося і він може прийняти мої вибачення ... Крім нас, у дворі були люди бур'янів, але в цю сторону ніхто не дивився. За воротами заторохтів двигун, охоронці налягли на стулки. З будівлі вийшов ще один Долговец, побачив нашу мальовничу компанію і тут же взявся за кобуру.

Хлопець з «Боргу» відвів погляд від автоматного дула і подивився мені в очі. У цей момент ворота відчинились, і на подвір'я, тримаючи курс точно в нашу сторону, в'їхало чудо-юдо. Броньований всюдихід з ковпаком темного скла попереду і башточкою в кормовій частині, довгий корпус погойдувався на трьох парах широких коліс ... Називалося чудо техніки «Малюком», а належало Хіміку і його напарнику пригорщі - тим самим сталкерам, що повинні були передати збірку для Карого . Мотор замовк, з брязкотом від'їхала дверцята, з утроби броньовика виник Пригоршня - великий усміхнений блондин.

- Здорово, Сліпий! А у вас тут чого, веселуха якась?

В руках сталкера був «калаш», звернувся він до мене ... в загальному, Долговец, якого я тримав на мушці, прийняв правильне рішення:

- Гаразд. Буває.

- Вибач, - ще раз повторив я, опускаючи МР-5. - Справді, мій учений неправий. Новенький він, розумієш ... Звичайно, спершу ваше замовлення, а ми почекаємо ... Привіт, Микита!

Микитою звати Жменю.

- Та я зараз, я скоро ... - забубонів Борода, задкуючи до своєї барлозі. Він, як і я, не любить ігор в крутих хлопців. - Усім зробимо, все в кращому вигляді ...

- Чого тут? - Гукнув з ганку другий Долговец.

Перший попрямував до нього, показуючи агрегат, який отримав від Бороди. Не знаю, що він приятелеві розповість про нас. Сподіваюся, що конфлікт все ж вичерпаний. Дуже я не люблю всякого такого ... Я ж людина тихий, мирний. Знав би, прихопив з тайничков біля стежки не "Гадюку», а «Калашников», він куди краще сприяє мирному вирішенню спорів.

- Небезпечні мутанти, анархісти і бандити не зупинять «Борг», коли за «Довгому» женеться сталкер Петров, - прокоментував ситуацію Пригоршня. В іншій ситуації я б зрадів - цей слоган, який пародіює Довжанська речівки, придумав я. Мої слова пішли в народ.

Тільки тепер з «Малюка» виглянув Хімік. Обережно визирнув, з «Макарова». Оглянув двір, переконався, що все тихо, і опустив ствол.

- Ви чого тут буянити? Пригорща, ти-то чого лізеш? ... Привіт, Сліпий.

- Вітання. Знаєш анекдот? Пріболталі долговци сталкера Петрова: вступай, мовляв, до нас. А чого у вас треба робити? Знищувати мутантів. Ось, вступив Петров в «Борг», і насамперед дзеркало в туалеті розстріляв. Там, каже, у вас дуже страшний мутант.

Хімік посміхнувся, але я бачив, що краєм ока він спостерігає за бійцями «Боргу».

- А долговци йому що?

- Так, кажуть, є така справа, сидить там один мудаковатий монстр. Але ми його терпимо. Збірка готова?

- Ну майже. Залишилося перевірити, і забереш.

- Гаразд. У мене ще заказик для Бороди є. Так що ми до завтра зависнемо тут, а потім - на велику землю. Ви з Микитою як?

- Та ми не поспішаємо ... Сліпий, ти попутний вантаж візьмеш?

- Якщо трохи, візьму.

- Сліпий, не могли б ви відпустити мій комбінезон? - Нарешті подав голос Дітріх.

Я тільки тут зрозумів, що міцно стискаю помаранчеві складки на його спині.

- Ви сволота, Вандемейер. Зона дери, яка ви сволота ...

Я поволік Дітріха в «Скриня», при цьому поглядав, щоб не зустрітися ненароком з Долговцамі. Бур'яну було колись, він велів нас нагодувати за рахунок закладу і надати кімнату. Я вибрав приміщення на другому поверсі, з вікнами, що виходять у двір, і не дозволяв Вандемейеру висовувати носа за двері до тих пір, поки Довжанська джип не прибрали. Після цього ми спустилися обідати. Хімік уже сидів у залі, колисав пляшку пива.

- Борода вільний, вас чекає, - кивнув він.

Мій учений мовчав, видно, розумів, що винен. Я навіть вирішив не обтяжувати себе запитаннями, якого рожна він затіяв заваруху. Що б рудий ні наплів у відповідь, я точно знав: розумного пояснення його витівку не існує. І існувати не може. Крапка.

Після обіду ми сходили в гараж, і я змалював свою ідею Бороду. Геніальний механік Зони в захват не прийшов, хоча я вважав, що винайшов відмінну штуку. Напевно, Борода мені просто заздрив. А може, не розумів, що за ідею я подаю, - йому-то не доводиться мотатися через Периметр.

До того ж механік наголошував на тому, що ідеї мої чудові, але втілювати щось йому. І тут є певні труднощі ... Загалом, розмова плавно зміщувався до обговорення ціни, і я вирішив відвернути співрозмовника.

- Є такий анекдот, - завів я, - пропонують сталкеру Петрову американський штурмовий комплекс з сервоприводами, лазерним прицілом, оптичною системою, яка, знаєш, є такі, з оком поєднує ... одних гранатометів три штуки! А Петров відповідає: дитячі пустощі! Приклад хліпковатой, тут і вдарить по-людськи нічим. Зрозумів? Це я про тебе, Борода. Потрібно йти в ногу з прогресом! Досить вже лупити прикладом, якщо з іншого боку є відмінний вогнепальний ствол. Коротше, коли ти зробиш такий чемоданчик, як мені потрібно, слава про тебе прогримить до самого Ліманська! Ну? Це ж виклик твоєму технічного генію.

Борода став заводити очі до потопаючим в темряві перекриттях гаража, потім поліз копирсатися в дрімучі джунглі на обличчі, яким був зобов'язаний прізвиськом. В гараж заглянув Хімік і показав мені туго набитий рюкзак:

- Ось це потрібно перекинути. Бачиш, зовсім нічого!

- Ого.

- Чого огокаешь? - В іншій руці у Андрія була пляшка, і він сьорбнув пива. - Це ж трохи.

- На собі таке «трохи» перти?

- Чому на собі? Ми вас підкинемо на «Малюка». Взагалі-то я саме на це і натякав. Дуже вже не хотілося тягтися пішки, до того ж Вандемейер проявив нездорову схильність до конфліктів, а присутність Жмені, ось як напередодні у дворі, могло допомогти встановленню миру. Микита хлопець великий, до того ж в «Малюка» змонтована кулеметна турель.

- Ні б, зробили подвійне дно, як всі нормальні люди ... - пробубонів Борода. Я так і думав, ідея все-таки його захопила, і механік вже розмірковував, як би зручніше її втілити.

- Подвійне дно - само собою, - втішив я Бороду, - але і моє ноу-хау теж потрібно приробити. І, найголовніше, ця штука повинна бути легкою і виглядати так, ніби вона відноситься до барахла Вандемейера. Ну, солідний вигляд, блискучі боки, рівні грані ... словом, щоб відчувався наліт цивілізації.

Борода похитав головою, побрів в темний куток, став копирсатися в брудних залозках ... ми, всі троє, зацікавлено спостерігали за його маніпуляціями.

- Ось! - Механік витягнув на світло акуратний алюмінієвий кофр, справді дуже солідний на вигляд. Судячи з того, як механік його легко підняв, вага теж в порядку.

- Ну, бачили? - Я переможно оглянув Вандемейера і Хіміка. - Я ж знаю, як поводитися з естонцями! Вони славні хлопці. Просто думають довго, їм потрібно кілька разів добре пояснити.

- Який я тобі естонець, - образився механік.

- Ну як же ... і прізвище у тебе типово естонська - Бородай.

Вандемейер НЕ врубав, а Хімік реготав так, що навіть пиво розлив.

- Дурень ти, Сліпий, - буркнув механік. - Що за мову у тебе!

- Та облиш, просто у мене було важке дитинство. Маленького мене все кривдили, так що я виробив ну, як би її назвати-то ... реакцію їжачка. І великий я не можу позбутися від старих звичок. Реакція їжачка, розумієш ...

- Реакція скунса! - Пробухтел Борода.

- Як скажеш, - лагідно погодився я. - Хоч скунса, аби працювало. Моя реакція працює справно. Ось ти зробиш мені штучку, щоб працювала?

- Гаразд ... - Що мені подобається в Бороду, так це відхідливість. У певному сенсі це навіть краще, ніж почуття гумору. Дивлячись на хлопців на зразок Бороди, я і пишу байки про пригоди сталкера Петрова. - Спробую. Але день роботи як мінімум.

- Може, краще ніч роботи? - Запропонував я. І вранці ми звалимо.

- Чи не.

- Йому долговци літр спирту привезли, - пояснив Андрій. - Нічний зміни не буде.

Тут мені прийшла в голову ідейка.

- Хімік, а ти не міг би завтра влаштувати пану Вандемейеру екскурсію на Звалище? Бачиш, йому цікаво. Напевно, на Заході про Звалищі багато говорять ... Взагалі, я вважаю, нам в тих палестинах робити нічого, зараз Звалище зробилася як прохідний двір ... але на день - чисто показати пам'ятки, а? Ти ж після нас все одно обіцяєш до Периметру підкинути? На «Малюка» якраз завтра туди-сюди обернёмся, а післязавтра заберу твій вантаж.

- У Микити великі плани, - задумливо протягнув Хімік. Можливо, він мав на увазі розмір грудей Катерини та іншої дівчата, яку я не знав, як звати. Я бачив, що Пригоршня пішов з бару з ними. Справді, плани немаленькі ... - Гаразд, завтра зганяємо на Звалище. Але в «Малюка» не пустувати ...

- І руками нічого не чіпати, - закінчив я. - Вирішено. Вандемейер, ви чули?

Вечір пройшов нудно, тому що горілка у бур'янів паршива ... хоча він дегустує її не менш Карого, навіть більше, мабуть. Чомусь його товару дегустації не допомагають. Мені прийшла в голову думка: ми адже, як відомо, не просто п'ємо, а виводимо з організму радіонукліди. Чи не так? А тут, в Зоні, це вже не жарт. Або як мінімум не тільки жарт. Ось і сприймається горілка тут як ліки, а воно - що? Правильно, гірке. Я вирішив, що наступного разу неодмінно затарились в «Зірці», а вип'ю тут, в Зоні. Це буде хороший експеримент.

На ранок ми спорядилися, залили в термос кави ... До речі, і кава в «Скрині» теж паршивий. Напевно, тому сталкери воліють «Non Stop».

Але я все-таки з упертості п'ю каву. Ми поклали барахло і вийшли у двір. Борода швидше за все ще спав, а Хімік уже тинявся навколо «Малюка» і задумливо штовхав здоровенні колеса всюдихода. Я так розумію, готував машину до виїзду - ну, як боксеру масажують плечі перед боєм.

Побачив нас, посміхнувся:

- Чуєш, Сліпий, а чому немає ніяких анекдотів, де сталкер Петров їхав би в всюдиході? Або на джипі, або ще щось на зразок?

Чому, чому ... Бо дальтонік складно отримати права, ось чому, а сталкер Петров - моє друге я, покращене і модернізоване. Сталкер Петров - це я без комплексів, він крокує по Зоні вздовж і впоперек, стусанами розкидаючи мутантів, акуратно переступаючи через долговцев і недбало спльовуючи при вигляді військових патрулів.

До того ж «Малюк» - штука унікальна. Машина, спеціально обладнана для їзди по Зоні. Я навіть не загадую, скільки бабок Хімік з пригорщі вбухали в своє дітище.

Їхати в броньованому всюдиході - це виявилося зовсім не те, що брести по Зоні пішки. Взагалі дивне відчуття ... по-перше, тому що пересуваєшся сидячи. По-друге - нічого тобі самому робити не треба, ні на ПДА поглядати, ні болтами кидатися.

Перед Хіміком був пульт з якимись блискучими штучками, призначення яких я не знав. Вони підморгували, грали вогниками, кольори яких я не міг визначити напевно ... Звичайно, там були і всякі датчики аномалій, та й сам всюдихід був достатній захист від багатьох небезпек Зони. Словом, ми котили, де по дорозі, де чистим полем ... ніяких небезпек на кшталт сліпих псів - мінімум романтики! По-моєму, Хімік уже пошкодував, що погодився нас прокатати. Коли ми завантажилися, він з жалем озирнувся і буркнув:

- Шкода, ремені безпеки у нас не передбачені. Пристебнув б вас від гріха подалі ... по руках і по ногах.

Але Вандемейер сидів тихо - відходив після вчорашнього. Мій принцип - не відмовлятися, якщо пропонують за удачу - Дітріх прийняв беззаперечно, так що, блідий і умиротворений, сьорбав енергетик і нікого не турбував. Поки доїхали, він більш-менш відійшов і з броневичка вибрався досить бадьоро. Хімік привіз нас до кладовища автотехніки. Колись сюди звезли всілякий транспорт для дезактивації, збудували рядами всередині огородженого прямокутної ділянки, та так і кинули іржавіти. Саме тут сходиться кілька відносно безпечних трас, так що в окрузі постійно йде стрілянина.

Між радіоактивних полів Звалища не так вже й багато находженими маршрутів, а місця тут досить багаті артефактами, і той, хто контролює перехрестя, може мати непоганий дохід. Тому сталкери, які тусуються в районі кладовища, збилися в якусь подобу сил самооборони і періодично проводять зачистку - вибивають з округи банди мародерів. Ну а ті, ясна річ, намагаються взяти під контроль жваві траси.

Останнім часом ситуація почала змінюватися, аномалії стали зміщуватися занадто часто, і частина старих маршрутів довелося закинути. Стало набагато цікавіше.

Ми вирушили в табір, Хімік пішов з нами, щоб дізнатися новини. Оскільки час було робоче, народу ми застали трохи, сталкери розбрелися по Звалищі. Зате я помітив вугільників. Хлопець сидів нудний, побачив мене, підійшов привітатися.

- Пропав Чобіт, - знову буркнув він, тільки тепер «пропав» прозвучало зовсім з іншою інтонацією.

- Тобто? Його знайшли, Паша? Або? ...

Вугляр замість відповіді простягнув мені тьмяно поблискують предмет, який перед тим нервово Крутил між пальців. Я оглянув - шматок ПДА, кут. Зрізаний або зрубаний, межі гострі, рівні, без задирок.

Чобота ми поховали ... ну, все, що залишилося, поховали ...

Я кивнув. Якщо людина вмирає на Звалищі, собачки миттю збігаються - чують поживу. А після них трохи залишається для похорону. Ворони теж можуть ...

- А з барахла тільки і залишилося, що уривки білизни, та ПДА ось таким чином обробити, - сумно розповідав Паша. - Ні снаряги який, ні зброї. Він «берету» днями прикупив, хвалився, що точність неймовірна. Піду, сказав, на Звалищі випробую, патронів набрав і пішов. На Звалищі завжди постріляти можна, так, дивись, і хабар перепаде. Напевно, думав Чобіт на псів потренуватися, а вийшло - навпаки. І нічого немає, ні «беретти», ні патронів, ні барахла. Не подобається мені це.

- Ну, мародерів тут завжди вистачало ...

- Це не тут. Чобота випадково знайшли, що не на Звалищі, а на північний схід звідси. Там старого маршруту вже немає, тому що карта повністю змінилася. Так що ні стежок там, та й взагалі - нічого цікавого. Навіщо Чобіт в ті краї поперся? ...

Паша шмигнув носом, я тільки тепер зрозумів, що він міцно п'яний. Віддав йому уламок ПДА і буркнув щось підбадьорливе, мовляв, що ж, будеш в наших краях заходь в «Зірку», згадаємо Чобота як годиться.

- Дякую, Сліпий, може, після ... Зараз тут хочу покрутитися, раптом дізнаюся, якого рожна чоботи там знадобилося.

Хімік залишився в таборі, а я влаштував Вандемейеру екскурсію по ближнім околицях. Звалище має ту особливість, що місця ходжені, биті, проте артефакт знайти тут можна - якщо пощастить, звичайно. У пагорбах зарито повно радіоактивного барахла, напевно, через це схили вкриті аномаліями, ну і час від часу щось вискакує. І знизу, з ущелини, схили проглядаються непогано. Все це я виклав Дітріха і навіть продемонстрував - на його очах витягнув з кущів «краплю». «Жарки» в окрузі я не помітив, тому припустив, що аномалія - ??на вершині пагорба, куди ніхто не забирається через підвищений фону, а «крапля», покувиркаться по аномалій на схилі, звалилася в кущі і благополучно пролежала, чекаючи мене.

Картина була звичайна - тобто давним-давно набридла мені і моторошно цікава для новачка. Величезні терикони всілякого радіоактивного непотребу височіли навколо, дихали і переливалися там, де аномалії спотворювали пейзаж. Подекуди земля обсипалася, оголюючи металобрухт, кинута дорожня техніка облупленою жовтою фарбою живописно різноманітила схили пагорбів, наші лічильники Гейгера потріскували, створюючи відповідний акустичний ряд до цього невиразному кіно ...

Мутантів поблизу не виявилося, Вандемейер даремно мучив свій ПДА і той, інший, прилад, назви якого я не знав, - користі науці ця екскурсія не принесла. Я навмисне водив Дітріха по південних околицях, не заглиблюючись в ущелини між радіоактивними пагорбами.

Потинявшись між груд Фоня барахла, ми повернулися в табір. Я ще поговорив трохи з хлопцями - як зазвичай, знайшлася парочка, готових штовхнути артефакти задешево. Кому лінь шукати перекупника, хто встиг посваритися з господарем найближчої точки, хіба мало, які причини бувають у людей. Ну а я розрахувався готівкою з авансу, який мені вручив напередодні Дітріх. Якщо вдасться благополучно перетнути Периметр, навар вийде цілком пристойний. Вандемейеру ці гешефти були нецікаві, він бавився своїми електронними іграшками. Коли я закінчив, пішли грузиться в «Малюка».

- Поїхали? - Запропонував Хімік, ледве углядівши нас. Йому було нудно.

- Запрягай!

На зворотному шляху Вандемейер подав голос:

- Сліпий, а що могло так обробити ПДА цього сталкера?

- Ну, хіба мало ... навіть не знаю. Чи не собаки, звичайно.

- Вандемейер, це Зона! - Не обертаючись, кинув Хімік. - У Зони фантазія багатша, ніж у вас і у мене разом узятих!

І то правда. Аномалії витворяють таке ... до того ж час від часу виникають нові, з невідомими властивостями - і вже кому-кому, а Хіміку про них відомо побільше, ніж будь-якого іншого.

Коли повернулися в «Скриня», я відразу ж дізнався, що не з'являлися чи долговци, потім навідався до Бороду в барліг. Сяючий механік пред'явив нам контейнер - саме таким я і уявляв собі моє замовлення.

- Ну? - Переможно спитав Борода.

- Клас! Мені не терпиться випробувати його в справі! - В тон механіку відповів я, хоча насправді волів би, щоб перевіряти цю валізу в роботі не довелося.

Ми провели випробування, все було чудово ... тільки тепер я зрозумів, що віддав готівку на Звалищі. А Борода якраз завів:

- Ну так це, Сліпий ... Щодо мого гонорарчіка ...

- Так? - Обережно підтримав я розмову.

- Може, ти мені з того боку деяких інструментів підкинеш? І будемо в розрахунку.

- Борода, я б радий, але нічого складніше молотка і плоскогубців я на дотик не зможу визначити. Я ж Сліпий. Як я зможу відшукати, що саме тобі потрібно? Я ж ні людей потрібних не знаю, ні точок, де всяке таке можна знайти ...

- Та ти тільки через Периметр пронеси! Хлопець, якому передаси вантаж Хіміка, натомість пакуночок тобі дасть, тільки й діла! І в розрахунку!

- Пакуночок на пару центнерів?

- Ні-і! Там в основному плати, вони ж Легенький ... я хочу ПДА вдосконалити. Ось це буде справа, а не те, що твої іграшки. Слухай, а чому немає ніякого анекдоту, де б у сталкера Петрова ПДА був?

Я знизав плечима. Я не дуже-то люблю користуватися КПК, там монітор кольоровий, а ще - червоні і зелені кнопки.

- Так принесеш плати? А? Лади? Тоді я зараз постачальнику маляву скину.

Безумовно не даремно я пив за удачу! Залишилося тільки витребувати у Вандемейера ще один захід у «Скриня», щоб розрахуватися з бородою. А механік запропонував розділити з ним залишки Довжанська спирту. І вірно - слід було принести удачу нову жертву, тому що хоча я і був задоволений своїм винаходом, але завтра на блокпосту прихильність цієї богині безумовно буде потрібно! Якщо пройде гладко - я, володіючи таким Вандемейером, перетворюся на популярного кур'єра ... Та Зона свідок, вже перетворююся! Скоро кур'єри-профі оголосять на мене полювання!

* * *

Прощаючись вранці, Борода оголосив:

- Дивись, я про все подумав. Бачиш, ремінці? Можеш кофр за спину, як рюкзак, привісити. Руки вільні залишаться.

Ну да, щоб мені з комфортом надриватися і обпіваться потім, тягнучи цю штуку серед аномалій і зграй мутантів ... А вголос я відповів:

- Я знав, що не прогадав, звертаючись до тебе. Хто б ще подумав, як звільнити мої руки! З іншого боку, професіонал на твоєму місці забезпечив би цю штуку мотором і колесами. Так з ким я повинен зустрітися, кому вантаж віддати?

Справді, ні Хімік, ні Борода що не повідомили мені імені контактера.

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 1 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 5 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 6 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 7 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 8 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 9 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 10 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 11 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 12 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 13 сторінка |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати