загрузка...
загрузка...
На головну

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 2 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Похихотіли. Рипнули двері, я думав, це Костик запросить когось на аудієнцію, але заглянув сам Карий. Гоша нечасто балує нас, зазвичай він в бар не виходить, стирчить в кабінеті, і охоронці до нього нашого брата поодинці запрошують.

Дем'ян тут же скинувся:

- Гоша, я! ..

Звичайно, на прийом його без хабара не пустять, а тут сталкер вирішив скористатися нагодою і випросити в борг. Погодувати його Карман погодує, слова не скаже, але за постій платити треба, і снаряга для наступного рейсу потрібно. Про такий кредит потрібно особливо говорити. Ось Дем'ян і заметушився.

- Чи не кіпешуй. - Гоша підняв долоню - і Дем'ян завмер, немов наштовхнувся на невидиму стіну, відступив на крок. - Зараз поговоримо, постривай ... Сліпий!

Я здивувався - адже не заради мене Карий зійшов з Олімпу в зал до простих смертних!

- Сліпий, ось людина, у нього розмова, постався серйозно. Потім до мене зайдеш.

Гоша зрушив з місця, і в зал увійшов худий довготелесий чоловік. Рудий. Одягнений якось незвично - ні багато, ні сяк, а незвично. Куртка і штани з товстої грубої тканини, з безліччю накладних кишень і кишеньок. У нашій дірі таких шмоток не носять. Чоловік озирнувся, голосно сказав: «Добрий вечір!» - І попрямував до мене. Я кивнув на вільний стілець. Рудий сіл і простягнув вузьку долоню:

- Дітріх Вандемейер.

Говорив він з легким акцентом, але це я помітив не одразу. Взагалі російська у нього непоганий.

- Сліпий. Слухаю вас.

- Сліпий? - У Дітріха це прозвучало як «Сле-поу». - Дивне ім'я. Однак до справи. Я представляю громадську організацію, зацікавлену в дослідженнях на території Зони. Я вчений і ...

- Легальний доступ?

- Точно. Мені потрібен провідник.

В общем-то справа звична. Час від часу з'являються подібні типи. Тонкість в тому, що зазвичай вчені діють офіційним шляхом, тоді їм забезпечена підтримка, охорона військових сталкерів. Зрідка знаходяться і такі, хто уникає контактів з колегами, можливо, цей Вандемейер - один з них ... Дивно, що він звернувся до мене, дивно, що взагалі прийшов в «Зірку». У нас містечко не круто, легендарні герої зазвичай тусуються в інших стайнях. А цей чомусь хоче найняти сталкера з «зоряного десанту»? Дивна річ. Тому Гоша і заглянув особисто, щоб рекомендувати прибульця, - дуже вже дивним виглядає поява цього Вандемейера.

- Провідник ... Гоша з вами, звичайно, вже обговорив спільні питання?

- Гоша?

- Власник готелю, він вас сюди привів.

- А, пан Карчалін! - Угу, справжнє прізвище Карого - Карчалін. Але про це мало хто знає. Не секрет, просто прізвище його рідко потрібно, тільки якщо на роботу офіційно приймає і паперу підписує. - Так, він ввів мене в курс справи. Сказав, порекомендує кращого провідника, забезпечить необхідним обладнанням та інше ...

Вандемейер зробив невизначений жест, напевно, накидав долонею в повітрі контури «іншого». Мене мало підкупити почесне звання «кращого провідника»? Гаразд, йдемо далі.

- Сліпий ... е ... Натомість я повинен дещо зробити, але пан Карчалін вам хотів сам розповісти.

- А чому ви не користуєтеся офіційними каналами?

- Я ж сказав, я представляю громадську організацію. Чи не урядову.

- Он як ... - Трохи незвично.

- Це організація ... ну, скажімо, скоріше релігійна. Вам не слід турбуватися, мої повноваження тут мають силу. Ви отримаєте легальний доступ за Периметр - в якості мого асистента. Можете користуватися цією можливістю на власний розсуд. Гонорар, отриманий офіційно, буде невеликий, але ...

Я попросив уточнити, рудий назвав суму. Трохи, але легальний прохід через блокпост сам по собі хороша плата. Я подумав і сказав:

- Вандемейер, давайте начистоту. Ваша пропозиція звучить заманливо, але досвід підказує мені: зазвичай така справа має якусь особливість ... е ...

- Негативну?

- Саме так.

- Справа в тому, що я серйозно хворий. Невиліковно хворий.

- А! - Чортик, що сидить у мене під язиком, не міг упустити своєї можливості. - Розумію, розумію. Важке дитинство, важкі наркотики ...

Вандемейер сіпнувся, і я із запізненням зрозумів, що бовкнув зайве. Тому квапливо додав:

- Вибачте.

- Нічого, я знаю, як тут ставляться до моєї хвороби.

- Вибачте, Вандемейер, - повторив я, - але я не знаю, що у вас за хвороба.

- СНІД. Синдром набутого імунодефіциту ... Не подумайте поганого, я працював в Африці. Шість років. Після повернення пройшов тест, ну і ... Сам не знаю, коли і як це вийшло, але ... розумієте, там доводилося працювати в досить складних умовах, іноді робити хірургічні операції без дотримання всіх запобіжних заходів. Коли мова йде про життя і смерті і кожна хвилина може виявитися вирішальною ... словом, у мене СНІД. Я знаю, що тут різко негативне ставлення, в ходу всілякі забобони, але правда така: моя кров для вас може виявитися отрутою. Я говорю в переносному сенсі, але якщо якась ситуація, ми обидва поранені, поспішно допомагаємо один одному, і під час перев'язки ... Будь-яка подряпина ... Капелька моєї крові - і ви теж ...

- Я зрозумів.

Вандемейер втупився в сторону і додав:

- Якщо ви відмовитеся, я зрозумію. Це в самому делье серйозне ... опасьеніе.

Повинно бути, через хвилювання його акцент прорізався сильніше, і я змінив тему.

- Ви добре розмовляєте російською.

- Я ж працював в Африці ... Сомалі, Центральноафриканська республіка ...

- Е? ... Щось я не розумію, яка тут зв'язок ...

- Там було багато ваших. Військові консультанти, найманці. Ви не знали? Дуже багато людей звідси. Доводилося контактувати з ними, а в університеті я вивчав російську як другу іноземну. - Вандемейер посміхнувся. - Знаєте, наше університетське навчання російській не дає реальних знань. Розмовна мова зовсім інший. Але я заговорив.

Тут Карман загримів посудом, все зарухалися, ніжки стільців зашкребли по підлозі ...

- Вандемейер, ви горілку п'єте? Рудий посміхнувся ще ширше.

- Пане Сліпий, я багато спілкувався з вашими співвітчизниками!

Карман виставив на стійку піднос зі стопками.

- Шановні постояльці! - Посміхається. - Нині пан Кутяк пропонує всім випити за його удачу!

Ми підвалили до стійки, розібрали стопаріку.

- За удачу! - Проголосив щасливчик. - За неї варто випити.

Потім бармен видав йому спецзамовлення: шашличок, смажену картопельку. Горошок, зелень ... кольори якої я толком не можу розібрати. Карман вміє сервірувати так, що будьте-нате, навіть дальтонік оцінить! Але це оплачується окремо. Решті - звичайний раціон, сосиски, китайська локшина з приправами. Кажуть, шкідлива вона, але мені подобається. Або, може, я просто звик? Я прихопив порцію для іноземця і взяв у Кармана «половинку».

Після того, як ми прийняли по першій, заглянув Костик, поманив Дем'яна, а мені кинув:

- Сліпий, чи не пий много. Тобі ще сьогодня з Гошею розмовляти.

Костик - цікавий хлопець і зі своїми тарганами в голові. Власне кажучи, всі ми тут злегка ненормальні ... Костик відслужив кілька років в деяких особливих частинах. Де і ким саме, не знаю, Костик ніколи не розповідає, але, думаю, це була російська армія. Не знаю, з чого я так вирішив ... напевно, тому що наш охоронець - завзятий русофіл, себе вважає російською і не любить «хохлів». При цьому розмовляє виключно українською.

До речі, Костик - прізвисько. Прізвище його Костиков, звуть Тарас, але хлопець воліє кличку, бо ім'я його «хохлячее», це сам він так говорить. З'явився близько року тому, звернувся до Гоше щодо роботи, які не фіктивної, а по-справжньому. «Що можеш?» - Поцікавився тоді Карий. Він якраз дегустував знову доставлену партію антінуклідной горілочки і був на хорошій поддача. Я цю історію добре пам'ятаю, при мені справу трапилося. Ну, Костиков відповів: «Будь-якого можу побиту». Гоша: «Перевіримо?» Костиков: «Та хоч зараз!» «Стривай до вечора», - вирішив Гоша.

Відметелили Костика тоді міцно. Увосьмеро. Вірніше, увосьмеро почали, закінчували втрьох. У ті часи у Карого було вісім бійців, ось він і чекав вечора, щоб нічна зміна підвалила. Ну і велів, щоб обидві зміни новачкові випробування влаштували. П'ятьох Костик поклав, поки його нарешті звалили ... Мені на це дивитися було гірко, а Карому сподобалося, він Костика на роботу взяв і з тих п'ятьох, що ні здужаємо, чотирьох розрахував. Вихідна допомога виплатив, звичайно, завидне: мовляв, не ображайся, але самі бачили, скільки новенький тут замінить. Бабок відвалив побільше - щоб поправляли здоров'я і нову роботу шукали без поспіху. А Костик тепер охоронець, на повному серйозі, боєць позавідомчої охорони, посвідчення, всі справи, йому навіть пістолет лежав. Травматичний. Костик його пустощами обізвав і жодного разу при мені не використовував.

З Дітріхом ми посиділи непогано, але пити він не вміє, як з'ясувалося. Не знаю, чому його в Африці наші вчили, але я тільки почав, а рудого розвезло, він став зі сльозою в голосі описувати, які у нього паршиві відносини з сім'єю, фотки показував. Худа підтягнута баба і сумний хлопчик. Руденький хлоп'я, веснянкуватий, в батька.

- Він любьіт Менья, малюк, очьень любьіт! Але дружина вважає, що я не повинен появльяться у них вдома.

- У них?

- У нас, - зітхнувши, поправився рудий. - Будинок куплений на мої дьеньгі, я оплачьіваю всьо, страховка, податок ... Вони не хотьят Менья відьеть! Мої гроші їм подобається, а я - Ньєто! Поганий примьер малюкові! .. Я, отьец, поганий примьер! Ця больезнь робить Менья ізгоєм ...

Словом, мені стукнуло в голову, що ми з Дітріхом в чомусь схожі - два хворих людини, парії в цьому світі, створеному для здорових. Я дуже люблю жаліти себе, між іншим, так що одкровення п'яного доктора впали, немов зерна в відмінно удобрений грунт, і миттю дали паростки.

Я замовив другу «половинку», і до того часу, як Костик запросив мене до Карому, рішення було прийнято.

Я залишив Дітріха упускати п'яні сльози на фотографії рідних і поплентався за Костиком на переговори. По дорозі бачив Дем'яна. Повинно бути, Гоша збільшив кредит, але умови виставив жорсткіше, у всякому разі, я не помітив, щоб сталкер був задоволений. Втім, не моя справа.

Ділок готельного бізнесу нині теж не втрачав часу даремно і традиційної дегустацією займався досить плідно. Костик постукав, кинув:

- Сліпий тут.

- Давай! - Велів зсередини Гоша.

Костик зрушив з місця і кивнув. Карий нині дегустував під шашличок - стало бути, Карман, виконуючи замовлення Кутяка, і шефу зварганив порцію.

- Ну, як тобі професор? - Гоша відразу перейшов до справи.

- Він називає мене «пан Сліпий», це дуже зворушливо.

- Це означає "так" або це означає «ні»?

- Це означає "так, якщо ...».

- Якщо що? Ну чому я з тебе по слову тягну? Говори, що не так? Робота не пильна, клієнт важливий, ввічливий ... ну?

- А що за додаткову умову? Мені Вандемейер сказав, що є додаткова умова.

- А! - Гоша заспокоївся. - Так тебе це хвилює. Нічого серйозного! Ні, справді дуже просте діло.

Взагалі-то я не люблю простих цих ділків. Коли говорять «просте діло», неодмінно врешті-решт виявляється підступ. Але зараз мене чекали щойно розпочату «половинка» і ввічливий іноземець - брат по духу. Словом, я відповів:

- Якщо справді просте, то я погоджуся.

- Я замовив Хіміку збірку, потрібно зустрітися з ним у бур'янах, взяти товар і принести мені. Тобі навіть платити не треба, я по своїх каналах розрахуюся з бур'янами, а він віддасть Хіміку ... в загальному, не твоя печаль, ти тільки збірку мені принеси. Ви з проф Периметр легко перейдете, а мені одним головним болем менше.

Збірками називають поєднання артефактів, що володіють унікальними властивостями. Виготовлення збірок - справа непроста, вимагає чималого досвіду і, не побоюся цього слова, певного таланту. Хіміка я трохи знав, цей сталкер - великий мастак по збірок і подібним фокусів, за що, по-моєму, і прізвисько отримав. Нормальний мужик, хоча обережний надто та порядком собі на умі, але з ним можна мати справу.

- Це терміново?

- Сліпий, кажу ж тобі, ніяких каверз! Тиждень терміну, якщо хочеш. А якщо професор побажає надовго в Зоні зависнути, так хоч два тижні. Я не кваплю. Довше ти сам не захочеш там стирчати, вірно? Хімік підвалить вчасно, це я з бур'янами вирішу. Ну, лади? - Гоша витягнув зі столу другу стопку і налив. - Давай-но за удачу!

За удачу ніколи не відмовляюся, це принцип ... Коли я повернувся в зал, Вандемейер вже куняв. Побачивши мене, стрепенувся і прискіпливо оглянув свій стакан.

- Продовжимо, - оголосив я. - Пане Карчалін озвучив додаткові умови. День або два вам доведеться втратити.

- Ет-то нич-ч-чийого! - До того ж до акценту п'яний Дітріх почав заїкатися. - Я в це питання вирішу ... брешемо ... прив-В'єд в порьядок м ... м ... мої результат-ти.

- До речі, а що за дослідження ви будете проводити?

- Ет-то досить складно про ... про ...

Пояснити завжди складно, якщо пити не вмієш.

- Давайте краще за удачу! Доброї нам Зони!

Зрештою Костик допоміг мені доставити Вандемейера в його номер. Дітріх перебував у прекрасному настрої, був радий всьому, що потрапляло на очі, млів від Ніколкіних куплетів, але переставляти ноги самостійно не міг. Костик навіть гримнув пару раз: «Та що ти чіпляєшся до мене, як тієї пидор? Крокуй соби! »Сподіваюся, Вандемейер його просто не зрозумів, як ставляться до його хвороби він прекрасно знає.

Про роботу мого майбутнього напарника ми поговорили вранці. Про всяк випадок я по шляху в бар зайшов за Вандемейером. Бідоласі було так погано, що я справді засумнівався, з російськими він зустрічався в своїй Африці або це були якісь самозванці, які російськими тільки вдавали. Справжні його б навчили пити. Але, як би там не було, мінералка, яку я завбачливо прихопив, виявилася більш ніж до речі. Вандемейер висмоктав третину балона і тільки потім зумів просіпеть слова подяки.

Я запропонував йому одягнутися і спуститися зі мною в бар - за кави, мовляв. Більшість наших воліє енергетик, мовляв, в ньому теж кофеїн міститься, але я все-таки п'ю вранці каву. Це щось на зразок традиції.

Мені заспаний Карман зварив кави, а Вандемейер попросив «Non Stop». Наш бармен і тут не схибив, продемонстрував високому гостю навички - витягнув звідкись з-під стійки високий келих, влив з баночки енергетик, жестом професійного фокусника додав часточку лимона і таким собі особливо елегантним рухом виставив перед вченим. Не знаю, справив чи Карман враження, Вандемейера мучила спрага, так що швидко схопив келих і тут же наполовину спорожнив ... але мені це уявлення сподобалося. Я пару раз зрушив долоні, щоб зобразити бурхливі оплески, взяв свою каву, і ми вирушили в кут - за мій улюблений столик.

Коли Дітріх злегка очуняв, я нагадав, що він вчора збирався розповісти про своє замовника.

- В якій області ви проводите дослідження? Чим займатися-то будемо?

- Ну ... е-е ... численням ангелів, - пробубонів Вандемейер і з тривогою глянув на моє обличчя - врубаюсь чи?

- На вістрі голки? - Я не вдарив обличчям у багнюку, продемонстрував похвальне володіння предметом.

- На зразок того ... - Тверезий Вандемейер говорив чисто, майже без акценту, але дуже вже понуро. Схоже, бесіда про майбутню роботу не доставляла йому задоволення. - Організація, яка мене найняла, називається «визиску слова». Це релігійна група ...

- Щось на зразок Свідків Єгови?

- Ні, Свідки - попса, - він так і сказав: «попса», - а хто шукає виглядають більш респектабельно. У них якось солідніше, чи що, і працюють не з масовим слухачем. Не те щоб це була якась закрита ложа, але ... словом, вони зазвичай обробляють поважних людей, і намагаються, щоб участь в їх організації виглядало привабливо, елітарної. Завдяки такій тактиці визиску обзаводяться високими покровителями.

Ага зрозуміло. Я за модою не стежу, тому про визиску не чув, та й вони мною не цікавляться. А ось був би я генералом або мільйонером ...

- Взагалі їх назва - від фрази «На початку було слово, і слово було Бог». Ось цього слова вони і визиску, розумієте?

- Ну, гаразд, мені це ні до чого, кожен бавиться як вміє. А конкретно - що вас цікавить в Зоні?

Є такий анекдот. Йде по вулиці сталкер Петров, підлітають до нього Свідки Єгови: Господь промовляє до нас! Господь промовляє до нас! Почуй і ти його голос у своїй душі! Господь говорить з усіма! Петров їм у відповідь: а ви його гранатою спробуйте, з контролерами це перша справа! Більшість анекдотів про сталкера Петрова не смішно, зате вірно проникають у суть. Я сам придумав кілька штук, і вони цілком успішно гуляють по Зоні.

А Вандемейер задумався. Нарешті, повільно підбираючи слова, почав:

- Ви, звичайно, знаєте теорію про походження Зони? Прокол в континуумі, прорив ноосфери в ...

- Чув. - Ще б пак, про це всі чули.

- Так ось. Спраглі вважають, що ноосфера - це прояв Господа. Святий Дух. У такому випадку найбільш характерні мутанти Зони несуть відчутні частинки Його, тобто вони - щось на зразок ангелів.

«Характерні мутанти» - непогано звучить.

- Нічого собі...

- Ні-ні, не подумайте, я не поділяю цих переконань! Я не адепт, а найманий працівник, платять визиску непогано, до того ж вони оформляють відмінні страховки, оскільки робота в Зоні - великий ризик.

- Ви, напевно, навіть не уявляєте, наскільки великий. Вандемейер, ваші визиску не оригінальні. У середовищі сталкерів великою популярністю користується теорія, що Зона - прорив інферно в наш світ, а всякі кровососи, полтергейсти і контролери - це біси. Розумієте? Чи не ангели, а біси!

- Визиску добре платять ...

Цією фразою Вандемейер підвів підсумок нашого так і не відбувся релігійному диспуту. Підсумок закономірний - і, до речі, він мене цілком влаштував. Далі розмова пішла більш конкретний:

- Мова йде про наступне. Псі-випромінювання, ментальне вплив і тому подібні штуки - це не те щоб фікція, але, у всякому разі, більше теорія, ніж практика. Якщо немає спеціального обладнання, то вимірювання і контролю піддаються тільки електромагнітні коливання. Інститут, який фінансують визиску, вже кілька років займається збором і класифікацією статистики. Поки що висновки такі: будь-якому так званому пси-впливу відповідають певні електромагнітні коливання. Я не візьмуся стверджувати, що пси - профанація, можливо, електромагнітні обурення лише побічний ефект. Але не менш ймовірно і зворотне! Ось це мені належить перевірити: чи не є пси-ефект реакцією організму на електромагнітні обурення.

- Стривайте, Вандемейер, а при чому тут ангели?

- Тому що експерименти я зможу провести тільки в безпосередній близькості від мутантів, що володіють пси-можливостями. Полтергейсти, бюрера, контролери - нуда ви краще за мене знаєте!

- Знаю ... в основному теоретично. - І ніколи не прагнув перевірити свої знання на практиці. Ці «янголята» Зони - така сволота! .. - Мене якось не тягне знайомитися з контролерами ближче.

- Псі-впливу виміру не піддаються ...

- А я чув, піддаються.

- Мої наймачі не впевнені, що повідомлення про роботу з пси відповідають дійсності. Не забувайте, вони не зовсім вчені, у них інший підхід. Чесно кажучи, вони просто не мають у своєму розпорядженні необхідним обладнанням, щоб працювати з пси, тому і пішли іншим шляхом і вивчають те, що можуть.

- Від бідності, значить?

- Ну, на гонорари і страховку у них коштів достатньо, а решта мене не хвилює. Я просто виконую роботу, за яку платять.

Святі мутанти! Втім, якщо за цю маячню платять, то чому б і ні?

Після дванадцяти ми вирушили в «Управу», оформляти папери. Нам видали тимчасові посвідчення, комплекти НЗ, «Макарова», по парі обойм на рило, крім того, Дітріха забезпечили повним набором барахла, яке тягають вчені ... А на наступний ранок ми завантажилися в армійський джип, і сумовитий, безперервно позіхає єфрейтор повіз нас до Периметру. Вандемейер убрався в помаранчевий захисний комбез, а я, його персональний Сусанін, в звичні шмотки.

Потім ми рушили від блокпоста по чітко виділяється стежці в глиб Зони ... і мене весь час кортіло обернутися - дуже вже незатишне почуття, коли солдатики дивляться тобі в спину. І погладжують автомати - я ж знаю, що погладжують! Дітріха цього почуття не зрозуміти, йому-то мабуть хлопці з блокпоста представляються друзями і союзниками ... Поки ми крокували по стежці, Вандемейер розповідав про майбутні дослідах. У нього є результати статистичних викладок і деяких лабораторних експериментів ... який сигнал може залучити звіра, а який, навпаки, відлякати. Мені важко уявити щось, здатне відлякати, приміром, кабана - тупа тварюка пре напролом, кабан нестримний. Або, наприклад, голодний кровосос. Ця тварюка розумна, хитра, але який сигнал його обдурить?

- Чи не відлякати, - поправився Вандемейер, - я неточно висловився. Радіосигнал повідомить кабану і кровососові, що там, де знаходимося ми, нічого немає. Сліпе пляма, розумієте?

Я розумів. Через хворобу я знаю про влаштування очі трохи більше, ніж звичайний, здоровий, людина. Там, де зоровий нерв підключений до сітківки, відсутні чутливі елементи, цією точкою очей сигналу не сприймає - але розташовані сліпі плями так, що ми їх не помічаємо, оскільки зрима область другого ока перекриває сліпу пляму першого ... Французький король Людовик XIV грав зі сліпим плямою - закривав одне око і бачив придворних, як ніби у них немає голови. Цікаво, як можна імітувати королівську забаву за допомогою радіохвиль? ...

Потім, коли ми пішли від Периметра, я велів Вандемейеру зосередитися і беззаперечно слідувати моїм наказам - мовляв, поки я не дістався до схованки зі снарягою, ми в серйозній небезпеці. Дітріх заткнув ... проте, коли ми обходили кабанчика, що грає в кущах, він точно щось включив! Провів, значить, перші польові випробування. Я не став питати, який сигнал він запустив. Може, дав знати худобі, що ми - дві апетитні сексуальні свинки? Або що ми - багато смачненького? Втім, не буду повторюватися, фінал цієї історії ви знаєте. Кабанчик став жертвою науки, а ми з Вандемейером засіли на дереві в декількох десятках метрів від пірующей зграї - невидимі для псів, ніби голова придворного - для винахідливого короля Людовика. Дітріх бавився з приладом, собаки чавкали так, що навіть в нашому гніздечку було чути, і я задрімав під їх тужливі «о-хо-хо-хо».

Коли спиш на дереві, розташувавшись в не дуже надійному гніздечку, а під боком харчується зграя сліпих псів - сон не міцний. Я то занурювався в забуття, то, стрепенувшись, прислухався до завивання мутантів. Дітріх все так само діловито тріщав клавіатуркой свого шикарного ПДА. Екранчик в руках вченого світився холодним сяйвом. Нарешті я не витримав:

- Вандемейер, ви прямо доктор Павлов.

- Що? Як ви кажете?

- Я кажу, вам би не завадило поспати. Вранці ми звідси звалимо, і ви мені будете потрібні бадьорим і веселим.

- Звалити? Ах, я зрозумів, зрозумів ... Так, вранці.

- Вранці, ага, годин через ... - я заглянув вченому через плече, щоб розгледіти час в його ПДА, - через шість. Поспите зараз трохи, чи що?

- Я вже закінчую. А як ми будемо звалювати?

- Ну, як ... ви своїм приладом нас прикриє, собаки під ранок нажрутся, стануть ситими і ледачими ...

- Ні, це не вийде. Коли ми станемо спускатися, зграя почує.

- Не біда. - Я справді був не надто розчарований. - Ми почекаємо, поки хтось піде по стежці. Стежка адже поруч. Поспите, Вандемейер.

Потім я знову відключився, а прокинувся, напевно, від того, що замовк скрекіт клавіш.

На світанку округу затягнуло туманом, все забарвилося в мій улюблений сірий колір, і при такій видимості я вирішив не поспішати з виступом. Від довгого сидіння на гілках ноги затекли, і, як я ні крутився, ніяк не вдавалося розім'ятися як слід. Тобто рухливість наша буде обмежена, і якщо собаки вирішать взятися за нас всерйоз - бути біді. Вандемейер прокинувся, ми попили кави з термоса, пожевали галет. Собаки притихли, але Дітріх стверджував, що зграя на місці - у туші кабанчика. Хоча сліпі пси ненажерливі, з'їсти таку гору м'яса за ніч вони не повинні були, так що і йти створінням нема чого. Я сяк-так підвівся на хиткому настилі і справив нужду - собаки подали голос, але на очі не показувалися ... Час минав, туман став підніматися. Вандемейер теж вирішив полегшитися - і тут-то зграя зацікавилася нами по-справжньому.

Першими з'явилися дорослі самці, забігали під деревом, винюхуючи нові запахи. Ще б пак - охороняти мисливську територію - це завдання дорослих чоловіків, а ми з Дітріхом як-ніяк помочились на їх дерево, позначили територію зграї! А ще я подумав: сліпі пси не бувають дальтоніками! Вони не брати мені. Подув вітерець, туман пішов каламутними хвилями ...

Я помітив, що собачі животи важко відстовбурчуються і злегка розгойдуються в такт бігу - звірі нажерлися від пуза, стало бути, жвавості у них зменшиться. Потім підтягнулися самки і цуценята. Вели себе собаки невпевнено, підвивав, трусили навколо між мокрих стовбурів, то пропадали в тумані, то виринали знову.

- Чийого ми ждьом? - Запитав рудий. Він уже тримав пістолет напоготові, і акцент видавав хвилювання. Дітріха вже хотілося постріляти.

Я витяг з-під поли МР-5 - ховав від вологи. Про всяк випадок витер рукавом.

- Ми чекаємо руху на стежці, - відповів я.

- Ви назвали мене вночі доктором Павловим, це що означає?

- Ну ... знаменитий учений доктор Павлов вивчав умовний рефлекс на прикладі виділення у собачок шлункового соку. Годував собак і давав різні сигнали. Ось і ви...

Я не встиг закінчити, а Дітріх раптом підвівся, перехопив кисть зі зброєю другою рукою і почав стріляти по собаках. Першого самця він прикінчив з одного пострілу, потім зграя підняла гвалт, пси заметушилися в сірому тумані ... почали нарізати свої звичні кола ...

- Вандемейер, ви сволота! Тепер вони нас точно бачать!

- Це нічиєї. Я все одно дольжен откльючьіть прилад ...

І цей тип спокійнісінько потягнувся до гілок ярусом вище, де ввечері зміцнив антену. Собаки скаженіли і завивали внизу, а Вандемейер не поспішаючи укладав свої залізяки в футлярчики і змотував дроти акуратними кільцями. Звичайно, йому потрібен час, щоб укластися, - тобто рудий мав почати збиратися раніше, ніж за Сталкерська стежці до нас настигне підкріплення ... значить, рано чи пізно зграя все одно повинна була нас виявити. Але мене-то можна було попередити! Зрештою, я б теж підстрелив собачку. А тепер, коли вони носяться, стріляти складніше, і я не став витрачати патрони.

Вважаючи цуценят, досить підросли, щоб кусатися, в зграї було десятка три голів - занадто багато, щоб спускатися до них, так що залишалося чекати, поки на стежці з'являться перехожі. Вандемейер випустив залишилися патрони і, мабуть, був задоволений. У всякому разі, він спокійно перезарядив «Макаров» і неспішно спорядив обойму. Собакам теж набридло кружляти під деревом, вони зрозуміли, що дістати нас не зможуть, і розташувалися в кущах поблизу. Час від часу хтось із молодих псів діловито пробігав під деревом, з усіх боків неслися завивання ... але зграя наситилася за ніч і великий активності не проявляла.

Нарешті мій ПДА писком сповістив: наближається кавалерія. Я глянув на екранчик: двоє. Крапки, що світяться виплили через краю дисплея, потім швидкість їх впала - хлопці, звісно, ??чули наших собачок. Зараз вони дістали зброю і йдуть повільно, беруть на приціл підозрілі зарості і страхують один одного. Собаки зацікавилися новоприбулими, зграя знову забігала, але кола, які описували пси, поступово забирали собачок до стежки. Самки з малечею рухалися, як зазвичай, в ар'єргарді, їх-то ми і накрили першим залпом. Наше показне бездіяльність приспало пильність сук, і ми підстрелили парочку, потім собаки зрозуміли і повели цуценят в зарості. Але, перш ніж ми відкрили вогонь, постріли пролунали на стежці. Спершу скупі поодинокі, потім гущі, більш нервово. Ось загуркотів «Калашников», разом перекриваючи тріск пістолета ... хлопець занадто поспішає.

Я по собі знаю: коли сліпі пси виписують свої петлі, підбираючись все ближче, - починаєш хвилюватися. Ми скинули рюкзаки, спустилися самі, по черзі підхопили ношу: першим я, поки мутанти не отямиться, потім Дітріх. Кілька молодих псів кинулися до нас, поки рудий незграбно вдягають в лямки руки, товсті через рукавів оранжевого комбезі, по я зустрів звірів короткими чергами. Чи не завалив жодного, на парочку поранив - це остудило запал молодняка.

Як тільки Дітріх був готовий, ми кинулися до стежки. Я ще кілька разів вистрілив - не сподіваючись, потрапити, а щоб дати знати хлопцям на стежці, що ми наближаємося. Не те засадять, чого доброго, по чагарниках назустріч шуму.

Коли ми вискочили з-за кущів, пси вже насідали на пару сталкерів. Бестії ніби знали - ледь в автоматника вийшли патрони, кинулися рудої хвилею. Сухі клацання «Макарова» потонули в хрипкому гавкоті, на сталкера з калашом стрибнули два самця. Досвідчені, важкі після нічної трапези - з ніг не збили, але хлопець впустив ріжок. Його напарник не розгубився - випустив залишок обойми в упор, збив одного пса, тут і я довго засадив під ноги хлопцям - я ж знав, що пси кинувся за ватажками. І вірно - вся черга добре лягла в мішанину червоно-коричневого вищить м'яса ... Пси з вереском рвонули геть, розсипаючись в різні боки, автоматник рвонувся, струсив самця і навіть успіх гупнути тікати пса прикладом, Вандемейер випустив слідом ватажкові дві кулі, промазав. Вой став віддалятися і нарешті стих. Повинно бути, собаки разом згадали, що ще кабан НЕ доїдемо.

Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 4 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 5 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 6 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 7 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 8 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 9 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 10 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 11 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 12 сторінка |  Питання № 34. Стратиграфическая шкала фанерозою. Коротка Палеографічна, Палеокліматичні характеристика девонського періоду Уралу. 13 сторінка |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати