загрузка...
загрузка...
На головну

Екологічний СНІД людства

1.  Боротьба за глобальне управління продуктивними силами людства
  2.  Відомчий і виробничий екологічний контроль
  3.  Відомчий і виробничий екологічний контроль
  4.  Найбільші уми людства завжди бачили в істині її високий морально-естетичний зміст.
  5.  Найбільші уми людства завжди бачили в істині її високий морально-естетичний зміст.
  6.  Взаємодії суспільства і природи на різних етапах розвитку людства
  7.  Взаємодії суспільства і природи на різних етапах розвитку людства

Можливості адаптаційного механізму людини і людської популяції в цілому майже необмежені. Однак якщо швидкість зміни істотних параметрів навколишнього природного середовища (VоПС) Виявиться більше максимально можливої ??швидкості адаптації популяції (Vап), То система, згідно з дослідженнями академіка Ю. М. Горського, стане вразливою. Людство нині виявилося перед фактом, що VоПС > Vап, Звідси неможливість для окремої людини і систем життєзабезпечення пристосуватися до лавиноподібний трансформації зовнішнього середовища. При цьому фахівці в області генетики вказують на необхідність врахування ще двох моментів, які викликані специфікою спадкового апарату:

1) патологічні зрушення в імунній системі не тільки можуть передаватися у спадок, але при несприятливих умовах мають тенденцію до накопичення;

2) чоловіча особина внаслідок особливостей механізму адаптації буде більше страждати від економічного пресингу.

ВООЗ встановила, що здоров'я людини на 20% залежить від його спадковості, на 20% - від стану навколишнього природного середовища, на 50% від способу життя і на 10% від медицини. Через лавиноподібного наростання наслідків екологічного пресингу в ряді регіонів РФ фахівці очікують, що протягом наступних п'яти років роль екологічних чинників зростає до 40 - 45%, до 30% збільшиться дію генетичного фактора - за рахунок негативної зміни генетичного апарату.

Все це зменшить до 25% можливості підтримки здоров'я за рахунок оптимального способу життя та до 5% знизити роль медицини. Зізнається, що якщо пошкодження генетичного апарату у новонароджених досягає 10%, то неминуче почнеться виродження нації. Сьогодні за експертними оцінками ця межа в деяких зонах екологічного лиха Росії вже перевищує в 2 - 3 рази.

Як відомо, СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) викликається вірусом ВІЛ. Якщо оцінювати це явище з інформаційних позицій, то СНІД можна розглядати як зниження ефективності імунної системи людського організму. Дослідження показали, що деградація навколишнього природного середовища викликає пригнічення і навіть руйнування останньої. Тому, по Ю. М. Горському, немає принципової різниці, викликається придушення імунної системи вірусом ВІЛ або екологічним пресингом. Це дало йому можливість сформулювати поняття екологічного синдрому набутого імунного дефіциту (ЕСПІД).

Лавиноподібний технократичний прогрес викликає лавинообразную глобальну деградацію природи, а це, в свою чергу сприяє лавиноподібного зниження імунного статусу популяції. Інтеграція всіх цих процесів веде до зниження інтелекту популяції і уповільнення темпів прогресу.

У сучасному світі люди в значній мірі страждають від «середовищних» хвороб, породжених несприятливою екологічною обстановкою. Величезний збиток наносять токсичні речовини, що містяться в тютюні, наркотики та алкоголь, впливу яких людина піддає себе добровільно.

Можна зробити висновок, що найбільш крихкими в умовах екологічних криз і катастроф виявляються імунна система і інтелектуальний статус людини. Ця обставина, а то й прийняти належних заходів, здатне наблизити початок загибелі цивілізації.

Питання для самоконтролю

1. Як впливає стан біосфери на розвиток хвороб людини?
  2. Які хімічні сполуки найнебезпечніші для здоров'я людей?
  3. У чому полягає небезпека впливу важких металів на здоров'я населення?
  4. Чим небезпечні для людей нітрати і їх похідні?
  5. Які фізичні та біологічні фактори негативно впливають на стан здоров'я людини і в чому їх небезпека?
  6. Які хвороби Вам відомі, які пов'язані станом довкілля та психічним станом людей?

Маловідходні та безвідходні виробництва |  Біотехнології та їх значення для захисту навколишнього середовища |  Стан біосфери та хвороби населення |  Чинники, що викликають негативні впливи на населення |  хімічні чинники |  Хімічні сполуки і фізичні фактори, небезпечні для здоров'я людини |  Продукти життєдіяльності шкідників |  фізичні фактори |  Нітрати і їх вплив на організм людини |  Важкі метали та їх вплив на організм людини |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати