Головна

МАЙБУТНЄ 12 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Кім відкриває куртку і показує сьогоднішню напис на майці: «Диктатура це -" писок ". Демократія це - "базікай-базікай" ».

- Я запанікував. Я бродив по місту, намагаючись не потрапляти на очі поліцейським і людям з азіатським розрізом очей, які могли працювати на «Триаду». Так поступово я став бомжем.

- Ти справді дурень, - визнає Орландо.

- Дякую за комплімент, Барон, але дозволь мені закінчити. Потім я зустрів албанців, які, з огляду на мого юного віку, запросили мене попрацювати на них наркодилером біля входу в ліцеї. Я замість цього запропонував їм свої послуги програміста і в деякому роді комп'ютеризував управління їх складами. Коли вони призначили мені зустріч тут і я побачив це місце, я відразу ж зрозумів, що це безлюдний острів в центрі цивілізації. Дике притулок. Гавань спокою, де «Тріада» мене ніколи не знайде.

Він спльовує на благословенну землю.

- Я пішов вглиб звалища, за табір албанців, і зрозумів, що знайшов свою землю обітовану. Свій секретний куточок. Я вирішив влаштувати тут тайник, щоб заховати речі, і натрапив на цих трьох.

- Ми були в якійсь мірі корінними жителями, - пояснює Орландо.

- На початку я вирішив, що це якісь ненормальні.

- Дякую за комплімент, - обурюється Есмеральда.

- Потім ми поговорили. І вирішили, що наші таланти доповнюють один одного. Я кинув албанців і оселився в Спокуті.

Есмеральда підтверджує:

- Маркіз - хороший хлопець. Він тут дійсно на своєму місці. Він телефон провів, налагодив телевізор, радіо, комп'ютер.

- І вітряної двигун, і сонячні батареї, та ще й камери спостереження. Завдяки його таланту електронщика ми серед сміттєвих гір живемо в сучасному комфорті.

- Бути бідним і так погано, а якщо ще й телевізора немає, то це просто кінець світу, - додає Фетнат. - Особливо для мене. Я деякі серіали обожнюю. Наприклад, «Залишитися в живих». Через джунглів.

- А я - «Втеча», - каже Орландо. - Через ритму.

- А я - «Відчайдушні домогосподарки», - зізнається Есмеральда. - Ці жінки схожі на мене, кожна по-своєму.

- А я - «Числа», - робить висновок Кім.

Він здуває синю пасмо з чола.

- Комп'ютерне серце Спокути знаходиться в моїй кімнаті. Великий комп'ютер приєднаний до батарей, що живиться від вітряного двигуна і сонячної енергії.

- Завдяки Маркізові ми вечорами дивимося фільми на великому екрані, - хвалиться Фетнат.

- Коротше, я тут єдиний противник ірраціонального, не визнаю забобонів, які не чаклують. Насправді я один тут послідовник Декарта і вчений. І не дратуй мене своїми чарівними баченнями, малятко, я в них не вірю.

- І потім, завдяки Маркізові у нас є трохи готівки, - додає Есмеральда. - Він витягує золото з зламаних комп'ютерів і продає його циганам, які збирають металобрухт. На ці гроші ми купуємо лотерейні квитки.

- Так, я - сволота-анархіст, і пишаюся цим. Я хочу змінити світ! - Вигукує кореєць, потрясаючи в повітрі кулаком.

Немов ставлячи крапку в кінці своєї заяви, він шумно спльовує на землю.

Підкоряючись пориву вітру, в небі, ніби примарні квіти, летять сміттєві пакети. Есмеральда посміхається.

- Ну, ось, - каже вона. - Тепер ти все знаєш, Попелюшка. Ми відкинуті суспільством, всіх нас шукає поліція, і тому ми не можемо вийти звідси. Ми - вигнанці.

Все знову по черзі спльовують на землю. Кассандра намагається наслідувати їхній приклад, але, навіть прокашлявшись кілька разів поспіль, не досягає успіху. Лис з купи сміття мовчки дивиться на них зверху вниз.

Орландо встає і гучно заявляє:

- Ось побачиш, одного разу ми встановимо зв'язок з іншими містами, побудованими на звалищі. Вони є по всьому світу. На Мадагаскарі, в Каїрі, в Мехіко, в Ріо-де-Жанейро, в Бомбеї ...

- Найбільший помоечний місто знаходиться в Колумбії, в Тумако, на півдні країни, - уточнює Кім. - Ціле місто на березі моря, за купами сміття. Я бачив в Інтернеті.

- Справжні парії усього світу, єднайтеся і перетворите ваші купи покидьків в нації! - Гуркоче Вікінг.

Кім приголомшує кулаком.

- Анархія! Анархія!

Він знаходить пляшку віскі «Гленнлівет» і розмахує нею.

- Вставай, прокляттям затаврований, весь світ ... Ні, жартую. Це «Інтернаціонал», а я ненавиджу комуністів. Вони заподіяли багато зла анархістам. В одна тисяча дев'ятсот сімнадцятому році Червона армія розстріляла більше анархістів, ніж білих. Ніхто не любить анархістів. Особливо диктатори.

- А ти, дівчинка, прийшла п'ятою ... Давай розповідай!

Кассандра смерівает поглядом всіх по черзі:

- Але я ж вже все розповіла. Мене привели до вас бродячі собаки. А то, що було в моєму житті до загибелі батьків, я забула.

- Ти жартуєш, малятко, - каже Фетнат.

Дівчина хмурить брови:

- Тепер, коли я з вами, я попрошу вас не називати мене більше малятком, дівчиськом, Червоною Шапочкою, Попелюшкою чи ще якось. Я теж хочу дворянський титул.

- Віконтеса? Баронеса? Герцогиня? Ні, всі ці титули вже роздані, - зауважує Фетнат.

Кассандра розмірковує, потім вимовляє:

- Називайте мене ... царівною.

Є.

Нарешті.

Вони розповіли мені про своє минуле, тому що вважали мене рівною. Мені вдалося частково знищити розділяє нас прірва.

Я вже не чужа. Я брудна, у мене є дворянський титул, скоро я навчуся блювати і пукає, як вони, це просто питання часу.

Я - громадянка Спокути.

Я перебуваю в плідній перегної, з якого ростуть квіти.

Звідси я зможу почати будувати нове життя і таємно вивчати руїни старої.

Внутрішній голос каже мені, що, завдяки моїм новим союзникам, я дізнаюся, ким були мої батьки. Ким є мій брат.

І в чому полягає вироблений наді мною «Експеримент 24».

Цього ранку незвичайне пожвавлення панує в селі посеред міського сміттєзвалища.

Лис Інь Ян, сонно похитуючи головою, видали спостерігає, як люди метушаться. Дівчина з великими сірими очима наділу робу муляра, величезні гумові рукавички і чоботи, які їй явно великі. Вона підняла і закрутила в пучок своє довге волосся. Ставши посеред села, вона оглядається, визначаючи місце для своєї майбутньої хатини. Вона вибирає простір між будиночками Орландо і Кіма.

Між першим і другим моїми рятівниками.

Орландо пропонує Кассандру напрямок південно-південно-схід. Так її будуть будити перші промені сонця, а двері і одне з вікон будуть виходити на центральну площу села, тобто до багаття. Вона киває на знак згоди. Потім, за допомогою мотузки і під керівництвом Фетната, визначає розміри квадрата, який стане підлогою.

Африканець виявляється чудовим архітектором «куренів на звалищі». Він показує дівчині занадто пухкі місця фунта, пропонує додати кілька метрів для критої веранди перед майбутнім фасадом.

За допомогою зламаного підйомника Орландо і Кім ставлять вертикально чотири довгі американські машини шістдесятих років: «кадилак», «шевроле», «мустанг» і «Лінкольн», які стають несучими опорами будинку. Потім в якості даху вони кладуть рифлені листи заліза. Залишається звести самі стіни. Їх роблять з пральних машин, привезених на візках і поставлених один на одного, немов кубики дитячого конструктора.

Приблизно о першій годині дня починається обід, що складається з бельгійського страви, спеціально приготованого Орландо ван де Пюттом: ватерзуйі.

- Зазвичай ватерзуйі (вимовляєте саме «ватерзуйі», якщо не хочете, щоб вас сприймали за туристів) робиться з курки, але я приготував його за власним рецептом, з щури. Це ще смачніше. По очах бачу, що ти заінтригована, девч ... е-е ... Царівна. Не турбуйся, мені приховувати нема чого. Отже, для шести порцій потрібно шість великих щурів, бажано жирних. Ми їх варимо в казанку, потім знімаємо шкірку, відрізаємо голови і лапи, що не викидаємо, тому що зробимо з них пюре із стручковим перцем. Повертаємося до казанка. Додаємо трохи сметани, сало, пиво, картопля, морква, цибуля-порей, селеру, гілочку петрушки, лавровий лист, жовток, трохи солі і білого перцю. Деякі кладуть гвоздику, але мені особисто це не подобається, псується смак м'яса. Варити сорок п'ять хвилин на сильному вогні, подавати гарячим.

Кассандра ввічливо відмовляється від димлячої миски і їсть чіпси з горіховою пастою.

Залишок дня присвячується герметизації стін, тобто приховування поставлених друг на друга пральних машин брезентом. Прямокутний отвір у фасаді, закріплене майже прозорим пластиком, буде служити вікном. Шматки червоної тканини, відрізані і зшиті Есмеральда, стануть внутрішніми фіранками.

Щоб обладнати вхідний отвір, Фетнат зносили дверцята гігантського холодильника.

- Так ти зможеш на свою двері магнітики прикріплювати, - уточнює сенегалець.

- Мені здається, що у Попелюшки, тобто Царівни, вийде самий гарненький будинок в селі, - цідить крізь зуби Есмеральда. - Треба буде подумати, як і мені свій прикрасити.

- Чи не заздри дівчині, Герцогиня, ти ж знаєш, що твоя хатина краще всіх.

Троє будівельників переходять до наступного етапу. Вони покривають будиночок захисним шаром, вивалюючи на нього сміття, який зіграє роль термічної ізоляції і маскування.

Кассандра заходить в порожній будинок і сідає на підлогу посеред приміщення, обдумуючи його внутрішнє оздоблення. Решта приєднуються до неї для того, щоб оглянути кімнату і запропонувати, як її можна поліпшити. Несподівано годинник Кассандри показують: «Імовірність смерті в найближчі п'ять секунд: 73%».

- Швидко все на вулицю! - Кричить вона.

Ледве вони вискакують з дому, як дах з усім наваленим на неї сміттям обрушується, заповнюючи кімнату щільною різнобарвною масою.

Фетнат дивиться на дівчину з дивним виразом обличчя:

- Як ти дізналася?

- Жіноча інтуїція, - відповідає Кассандра.

Погляд африканця стає підозрілим. Дівчина зі свого боку намагається зрозуміти, що ж могло проінформувати Пробабіліс, і врешті-решт зауважує маленьку відеокамеру на вершині жердини.

- А це що?

- Камера спостереження. Кім їх розіпхати всюди, щоб стежити за околицями села. Така у нього програмістська параноя, - відповідає Орландо.

Що ж, ці камери спостереження, мабуть, так чи інакше пов'язані з Інтернетом, оскільки Пробабіліс бачить все, що тут відбувається.

Потім всі разом вони починають розбирати сміття. Потім зміцнюють опори даху сталевими брусами.

- Навіть будівельники церков часом забували посилювати опори склепіння, - нагадує Кім. Ось все захоплюються аркбутанами, що підтримують стелю. А скільки їх впало на натовп парафіян, які прийшли на відкриття будівлі? Про це всі забули.

- І до того ж ми не професіонали, а любителі. Робимо, як можемо, - каже Орландо, заклеюючи кут стелі шматком скотчу.

Щоб поставити крапку в кінці своєї заяви, він пускає вітри.

- Ей, товста свиня, що не Перді у дівчинки в будинку!

- Це відганяє комарів. І потім, якщо вона з нами, то треба починати жити, як усі. Їй пора навчитися: перше - плюватися, друге - блювати, третє - пукає, четверте - колупати в носі, п'яте - пити.

- Так, «з вовками жити - по-вовчому вити».

- Ти бесішь мене своїми приказками. Але ця - вряди-годи! - Вірніше, ніж її протилежність ...

Орландо повертається до Кассандру:

- Знаєш, Царівна, давним-давно в Канаді перші французькі трапери вирішили оселитися в лісі. Вони всі загинули. Вижили тільки ті, хто не мився. Тому що їх сморід відлякувала комарів і кусючих мух. А саме ці комахи розносили смертельну лихоманку.

Логічно.

- Це форма природного відбору. Чисті вмирали, брудні виживали. У природи і у буржуїв мораль різна, - підтверджує Фетнат.

Кім Йе Бін повертається до дівчини:

- Хочеш, скажу тобі найцікавіше? Помічено, що люди, які занадто часто миються, ну, приймають душ кілька разів на день, наприклад, хворіють частіше, ніж інші, - мабуть, тому, що вони не дають шкірі виробляти захисні речовини. Те ж саме з немовлятами: ті з них, хто іноді смокче брудну соску, розвивають свою імунну систему. Діти зі стерилізованими сосками, як тільки потрапляють в ясла, починають безперервно хворіти. Тому що надлишок гігієни послабив їх здоров'я. Повір мені, якщо не хочеш захворіти, ніколи не мій руки.

Останнє твердження явно призводить самого Кіма в повний захват.

- А як ти про все це дізнався? - Запитує Есмеральда.

- Читаю Інтернет.

- А його можна «читати»?

- Його можна «перегортати». Треба просто вміти знаходити вірну дорогу для прогулянок. Я звертаю увагу на інформацію, яка нікого не цікавить. Я вже давно так роблю. Багато речей відкриваються з несподіваного боку, коли придивляєшся до деталей. До речі, щодо деталей: в якому стилі оформимо інтер'єр Царівну?

Завершивши зміцнення і герметизацію стін і даху, Кім запрошує дівчину піти вибрати меблі для дому.

Вони йдуть з села і направляються на південний захід звалища. Кім призводить Кассандру на вершину пагорба з жіночого взуття. Спочатку вона ковзає по купі сандалій, мокасин і шпильок, але потім знаходить спосіб пересуватися по цьому пухкому схилу. Нагорі Кім підтримує її, але, незважаючи на це, ноги дівчини грузнуть в горі з туфель.

- Історію тобі розповіли. Тепер перед тобою географія Звалища, - оголошує він.

Перед Кассандрою розстеляється панорама пустиря. Муніципальна Міська Звалище має форму правильного прямокутника, облямованого огорожею з високих розлогих дерев.

По крайней мере, вони знайшли зручний спосіб: заховати убогість і сморід.

Кім простягає їй підзорну трубу, зроблену, мабуть, в минулому столітті, і показує пальцем в різних напрямках.

- Отже, на захід - табір циган. Вони симпатичні. Збирають металобрухт і макулатуру. У них є свій власний вхід, але я не раджу тобі ним користуватися - у всякому разі, до тих пір, поки не відбулося офіційне знайомство. Вони дуже запальні формалісти.

Кассандра наводить підзорну трубу і розрізняє за горами каркасів автомобілів димлячі багаття і стоять колом кибитки, з яких стирчать телевізійні антени.

- Вони діляться з нами швидкісним Інтернетом і електрикою, коли у нас з цим проблеми. І дають гроші в обмін на золото, що ми видобуваємо з комп'ютерів. Наш зв'язок із зовнішнім світом залежить від циган ...

Потім Кім показує в протилежну сторону:

- На сході - албанці. Спочатку були румуни, потім угорці, потім серби, але всіх прогнали албанці: вони виявилися найлютішими. Тут як у динозаврів: територію займають самі кровожерливі.

Кассандра зауважує за горами побутового сміття прямокутні бараки, схожі на будиночки будівельників:

- Албанці займаються наркотиками і торгують живим товаром.

- А що це - живий товар?

- Дівчата зі Східної Європи. Вони купують їх у постачальників і тримають тут, в бараках. У них теж є свій вхід, але до нього краще не наближатися, навіть після знайомства. Вони не просто формалісти. Вони, як би це сказати ... неприступні формалісти.

Кассандра морщиться.

Він відчуває нюанси. Нам буде що обговорити в подальшому.

Вона машинально дивиться на годинник: «14%».

Все добре. З ним я в безпеці.

А Кім вже показує в третю сторону:

- На півдні - нічого. Дерева, каркаси літаків і автобусів, калюжі бруду, чортополох. Болота. Звідти ти прийшла вперше, я думаю.

Кассандра розглядає в підзорну трубу листя, шукаючи орієнтири.

- Це також мисливські угіддя Орландо. Іноді йому вдається зловити великих тварин, бродячих кішок розміром з рись, собак ростом з вовка, здичавілих свиней. Звідти одного разу прийшов Інь Ян. Як з неба звалився.

Це тварини-сапрофіти. Походження слова грецьке: харчуються згнилі рослинами. З найдавніших часів до людей почали прибиватися дикі тварини, залучені побутовими відходами. Так прийшли перші собаки, перші кабани, перші кози.

Всупереч поширеній думці, ніхто їх не кликав. Більшість домашніх тварин з'явилися самі.

- Повернення дикої природи. Тут види тварин, що змінилися для того, щоб адаптуватися до світу людей, знову беруть своє справжнє обличчя.

Може бути, дійсно, згодом так все і станеться.

- На півночі - Молох, горезвісна піч для спалювання відходів, яка вивергала коричневий дим. Всі двері запечатані, замкнені на висячі замки, вікна замуровані. Колишньому богу - пожирачів сміття - заткнули кляпом рот і викололи очі.

Кассандра розрізняє куб з двома трубами, схожими на роги.

- Те, що ти бачиш поряд, ми називаємо танцем сміттєвозів, що щодня скидають сюди відходи столиці.

Дівчина зауважує низку машин, схожих на великих задимлених слонів. Вони під'їжджають по черзі, вивалюють лавину різнокольорових предметів і, звільнившись від вантажу, зникають. Хмари злісних чайок і ворон вітають їх. Сотні спеціально для того призначених вантажівок привозять пляшки, папір і метал в точно зазначені місця.

- Так, ось результат сортування, - пояснює Кім. - Як бачиш, папір скидають трохи в стороні від звичайних побутових відходів.

Дівчина розчарована: вона завжди думала, що сортування сміття більш ефективна. Молодий кореєць пояснює:

- За ідеєю ця система повинна була дати результат, але вона передбачає створення спеціальних заводів по переробці відходів. Це дорого. Не знаю, як в інших місцях, але тут обраний найлегший шлях: все закинути і більше про це не говорити.

- А електричні батарейки?

- Навіть електричні батарейки. Я теж до того, як потрапив сюди, думав, що їх повторно заряджають.

Кім показує підборіддям на гору маленьких металевих наполовину проіржавілих циліндрів.

- Ще одна істина, яку ти хотіла б не знати, правда? - Іронізує молода людина.

Щоб підняти дівчині настрій, Кім показує їй, як можна спуститися з гори взуття, використовуючи картонку як санок. Вони мчать на імпровізованому транспортному засобі, потім разом падають в нагромадження шкіри і пластика, немов в снігові замети.

- У мене руки такі ж, як у тебе, - гордо заявляє Кассандра.

Вона показує чорні нігті і жирні, лискучі долоні.

- Гарний початок, - визнає Кім. - Але тобі ще треба навчитися плюватися. Блювати і пукає. Це дійсно необхідно.

- Навіть не знаю з чого почати.

- Треба намагатися, якщо хочеш стати такою ж, як ми. І ще треба пити. Особливо пиво. Воно допоможе тобі блювати.

Потім молодий чоловік показує їй гору меблів. Чим ближче підходить Кассандра, тим більше вона дивується, бачачи ще цілком придатні до вживання комоди часів Людовика XV, шкіряні крісла з просіженнимі сидіннями, бронзові і мармурові скульптури. Тут є тріснуті дзеркала, стільці з трьома гнутими ніжками, дерев'яні стільниці, розірвані простирадла і подушки, прогнилі дивани.

- Є з чого вибрати, правда, Царівна? Та й ціни розумні, все безкоштовно, нагнися і бери. Але почекай, я ще не показав тобі найкраще.

Кім відсуває в бік мармурову плиту з відбитим кутом і відкриває поглиблення, зроблене в горі меблів.

- Печера Алі-Баби, - шепоче він, підморгуючи. - Сюди я сховав самі незвичайні і майже цілі речі.

Коридор веде в просторе приміщення розміром приблизно в три кубічних метра. Кім ліхтариком висвітлює Кассандру шлях, вона вибирає якісь дрібнички, статуетки і кладе їх в забезпечену колесами від мотоцикла візок, яку кореєць поставив біля входу.

- Який гарний, - каже вона, показуючи на бронзового купідона з луком і стрілою, увінчаною сердечком. - Шкода руки не вистачає.

- Трохи клею і фарби - і буде як новенький.

Вийшовши на вулицю, Кассандра залазить на гору трухлявих дубових меблів і разом з Кімом, який знаходить такий шопінг вельми забавним, вантажить в всюдихідну візок майже ціле дзеркало, туалетний столик, а головне, багато червоних диванних подушок.

Повернувшись в Спокута, вона, під цікаві погляди співгромадян, облаштовує свій будинок. Штучна леопардова шкура служить їй килимом. Перевернуте дерев'яне колесо, обмотане товстим телефонним кабелем, стає круглим столиком. Корпус старого телевізора перетворюється в жардиньєрці для пластмасових квітів.

Орландо допомагає їй перетягнути ліжко з дерев'яним різьбленим балдахіном і потертий червоний оксамитовий диван. Біде грає роль маленького столика, крісло дантиста - роль шезлонга, велика покришка від вантажівки, прикріплена мотузками до стелі, - роль кімнатних гойдалок.

На прохання Кассандри Кім приносить два аерозолю з червоною і золотою фарбою. Треба зробити обстановку трохи яскравішою.

Есмеральда допомагає їй зшити простирадла і наволочки, все яскраво-червоного кольору, в тон оксамитовому дивану.

- Червоне і золоте - декор в стилі бароко, - зауважує Кім.

- Схоже на театральні декорації, - говорить Орландо.

- Трохи нагадує бордель, - вставляє Есмеральда.

- У кожного свої орієнтири, Герцогиня, - робить висновок легіонер.

Фетнат, помітивши, що деякі з щурячих укусів на руках Кассандри гниють, знову накладає на них мазь «особливого приготування», зроблену з яєць, молока, вакси, сиру рокфор і рідкого мила.

- Це продезинфікує і загоїть рани, - пояснює він з видом знавця. - Нехай запах тебе не бентежить. Як кажуть у нас: чим сильніше смердить, тим сильніше діє.

- Дякую, Віконт.

- Немає за що. Царівна.

Це всього лише слово, але воно сприяє моєму просуванню по соціальних сходах. Слова могутні. Я пройшла шлях від «Експерименту 24» до «Кассандри», від «дівчатка» до «Царівни».

Вона вирішує розкидати по підлозі червоні подушки, щоб на них можна було прилягти. Це зробить обстановку затишніше. Кім проводить електрику, встановлює телевізор, комп'ютер, телефон. Коли Кассандра висловлює бажання прикрасити полиці колекцією ляльок, Есмеральда пропонує показати їй гору іграшок, яка, за її словами, знаходиться неподалік, на південному сході від Спокути.

Це перший дружній жест з боку рудої жінки. Кассандра приймає пропозицію - і незабаром виявляється перед тим, що нагадує поле, засіяне нерухомими тілами мертвих ліліпутів.

- Ти справді хочеш залишитися з нами? - Питає раптом Герцогиня, підбираючи з землі ляльку без кінцівок, але з усміхненим личком.

Кассандра мовчки кладе ляльку в візок-всюдихід.

- Я думаю, що ти погано уявляєш собі життя з бомжами. Ти можеш витерпіти сморід, бруд, щурів, але що за майбутнє чекає на тебе тут?

Кассандра відповідає подумки.

Тут я в безпеці.

- Ми ніколи тебе не полюбимо.

Мені не потрібна любов.

- У тебе тут немає майбутнього.

У мене ніде немає майбутнього.

- Я не розумію тебе. Така красива дівчина не може задовольнятися настільки убогою життям.

Це ціна свободи, і я готова заплатити її.

Після повернення, насилу штовхаючи наповнену сотнями ляльок візок, жінки виявляють, що Орландо знайшов люстру із кришталевими підвісками. Він прикріплює її під стелею кімнати Кассандри, надавши житлу аристократичний вид.

О шостій годині вечора, в присутності всіх мешканців Спокути, Кім клацає вимикачем, який одночасно запалює лампочки на туалетному столику, над тумбочкою і в кришталевій люстрі. Дві лампочки вибухають, немов феєрверк. Іскра падає на подушку, набивка загоряється, починається пожежа, який Фетнат, демонструючи відмінну реакцію, гасить своїм широким шльопанці.

Всі захоплюються кришталем, який сяє в світлі безлічі майже справних лампочок.

- Що ж, практично Версаль, якщо ти розумієш те, що я хочу сказати, - говорить Фетнат.

- Палац для Царівни, - уточнює Орландо, пишаючись творінням своїх рук.

Нарешті у мене є будинок, обставлений так, як я хочу.

І Есмеральда не права - вони можуть мене полюбити.

Вони полюблять мене тоді, коли я цього захочу. Вірніше, коли я їм дозволю.

Але спочатку я повинна розгадати безліч таємниць.

Ким були мої батьки?

Де мій брат?

А головне: хто я?

Увечері на центральній площі мешканці Спокути готують святкову вечерю на честь посвяти Кассандри.

Фетнат призначив себе головним розпорядником церемонії.

- Треба розповісти тобі про основні емблемах нашої держави і нашого уряду. Спочатку прапор.

Африканець здіймає в повітря полотнище блакитного кольору, прикрашене дуже стилізованим подвійним орнаментом.

- Це тхір, символ смороду і бруду, з якими ми змирилися і які нас захищають. Тхір - наше священне тварина, він дуже схожий на нас. Він такий же зацькований, і запах рятує його від хижаків, так само, як і нас.

- А поруч візок, - продовжує Есмеральда. - Візок - найцінніша річ для кожного бомжа. У ній він може відвезти все своє майно.

Це концепт ...

- Що ж стосується нашого гімну ...

Кім клацає клавішами комп'ютера, і на екрані з'являється текст пісні «За моїм будинком».

- Пісня однієї старої французької групи сімдесятих років, «Шарло».

І всі громадяни Спокути з ентузіазмом починають співати:

Знаєте, що є

За моїм будинком,

Знаєте, що є

За моїм будинком?

Там є ліс,

Дуже красивий ліс,

За моїм будинком є ??лісок,

Тралонлалер, тралонлала.

А в цьому лісі,

Знаєте, що є,

А в цьому лісі,

Знаєте, що є?

Там є башмак,

Дуже гарний башмак,

У лісі є башмак,

В ліску за моїм будинком,

Тралонлалер, тралонлала.

У пісеньці до останнього куплету описуються по черзі різні предмети, що знаходяться в «волосіні за моїм будинком».

За моїм будинком - сміттєзвалище.

За моїм будинком - сміттєзвалище.

Всі хором підхоплюють приспів, потім весело цокаються.

- Оскільки у нас справжню державу, ми створили цей уряд. Орландо - міністр внутрішніх справ, армії і полювання. Фетнат - міністр охорони здоров'я і будівництва хатин. Кім - міністр зв'язку, інформації та науки. А я, Есмеральда, президент республіки і міністр кухні, шиття та фінансів. А ти, малятко, ким будеш?

Кассандра розмірковує.

- Твої передбачення нас не цікавлять, - попереджає Кім.

- Е-е ... ну, я можу привнести ...

Свіжий струмінь в ваш брудний і грубий світ.

- ... Поки не знаю, - ухильно каже вона.

- Тут кожен повинен знати свої обов'язки, - наполягає Есмеральда.

- Може бути, я буду міністром закордонних справ?

- Ким?

- У вас є сусіди: албанці, цигани, ще хтось. Я могла б допомогти вам краще з ними контактувати.

- Дуже добре! Вона вимовляє слово раз в півгодини, робить з себе німу і при цьому хоче стати нашим офіційним представником.

- Можливо, тому, що вона говорить мало, її слухають уважно, якщо ти розумієш, що я хочу сказати.

Есмеральда з здивованим виглядом знизує плечима і повертається до дівчини:

- Добре, ти здала іспит на диплом бомжа. Ти можеш виносити сморід і бруд, ти можеш битися. Тепер треба навчитися решті. Лаятися і плюватися, наприклад.

- Якщо хочеш спілкуватися з албанцями - це дуже важливо. Образи - основа мови кожного хорошого бомжа.

- Мені здається, я вмію лаятися, - бурмоче Кассандра.

- Давай.

- Е-е ... урод?

Всі сміються.

Я знаю точну етимологію даного слова: «урод» - це не образа, «урод» означає «не схожий на інших». Я відчуваю себе «ідіоткою», і пишаюся цим, тому не можу вживати це слово в якості образи. Я вважаю його компліментом.

- Знайди щось краще!

- Тупица?

Знову комплімент. Слово «тупиця» походить від латинського слова «stupete». Той, хто всьому дивується. Тобто всьому радіє. Тобто має цікавістю і здатністю вчитися. Я не можу говорити про це слово як образа.

- Що-небудь сильніше!

- Імбеціл?

Етимологія: від латинського «imbecillus». Тобто «без милиць». Тобто той, хто може йти без допомоги кого б то не було і чого б то не було. Тобто хтось вільний і незалежний. Знову прекрасний комплімент. Рішуче, знання етимології не дає нікого образити.

- Більш зле!

- П ... до!

Це слово походить від грубого назви найпрекраснішою речі в світі: жіночого дітородного органу. Цей орган дарує життя! Образи - найчудовіші, найпрекрасніші слова, тільки перевернуті. Який парадокс.

Есмеральда спльовує.

- Ні в які ворота не лізе. Ні, ти, звичайно, добре лаєшся, але так, як це роблять буржуї. А треба лаятися надмірно, треба вбивати словами, - пояснює Барон. - Слова повинні бути брудними, вони повинні обпалювати тобі рот, їх потрібно випльовувати в обличчя кривдника, потрібно відчувати бажання позбутися від них. Як від жувального тютюну. Ну-ка скажи для прикладу «лайно».

- Е-е ... лайно?

МАЙБУТНЄ 1 сторінка | МАЙБУТНЄ 2 сторінка | МАЙБУТНЄ 3 сторінка | МАЙБУТНЄ 4 сторінка | МАЙБУТНЄ 5 сторінка | МАЙБУТНЄ 6 сторінка | МАЙБУТНЄ 7 сторінка | МАЙБУТНЄ 8 сторінка | МАЙБУТНЄ 9 сторінка | МАЙБУТНЄ 10 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати