Головна

МАЙБУТНЄ 10 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Кім відводить очі вбік. Він зауважує щура і точним ударом нунчака з сухим тріском розбиває їй череп.

- Я з самого початку знав, що ти вчиниш не так, як всі думають. Щоб життя нам медом не здавалося. Коли вони запропонували контейнер з м'ясом, я сказав: «Ось побачите, вона залишиться». Вони відповіли: «прибіжать щури, і вибору у дівчати не буде. Цього ніхто не витримає ». Дурні. Зовсім не розуміють, що нинішня молодь - це відчайдушне покоління смертників. Але я-то сам з таких, я відразу все зрозумів.

Він каже так, ніби мова йде про очевидні речі.

- А ти сходи викинула! Треба бути просто абсолютно безглуздої дурепою! Кажеш, що майбутнє бачиш, а в сьогоденні нічого не розумієш.

Вона відкриває рот і повторює своє питання:

- Чому ти мене врятував?

Молодий азіат відкидає впала на лоб синю пасмо, зітхає і нічого не відповідає. Він оглядає її руки, вкриті кривавими укусами. Дівчина не звертає на них уваги і нервовим жестом поправляє склеившиеся від поту довге волосся.

Роблячи кругові рухи ліхтариком, Кім висвітлює місцевість.

- Я хочу знати, чому ти мене врятував, - наполягає вона.

- О, господи ... Ти все-таки буржуазна чокнутая дівка. Чому все потрібно пояснювати? Дуже шкода, але відповіді у мене немає. Може бути, я змінив думку про тебе. «Тільки дурні ніколи не змінюють думок».

- Або навпаки.

- Орландо нову моду запровадив? Відповідати на всі мої приказки антіпоговоркамі? Ну і як же навпаки, мале?

- Не називай мене малятком.

- А-а ... в тобі прокинулося красномовство. Щури, по крайней мере, зробили тебе більш балакучої. Що ж стосується «малятка» або «дівчатка» ... по-перше, тебе все так називають, а по-друге, я роблю так, як мені подобається.

- Мене звуть Кассандра.

- Зрозуміло, малятко.

- Ти так і не відповів мені, чому мене врятував. Я думала, ти не любиш буржуїв.

- Я їх ненавиджу.

- Я думала, що чистих людей ти не любиш теж.

- Вони все самовдоволені і нахабні.

- А я?

- Мовчи! Мені більше подобається, коли ти мовчиш. Тоді створюється враження, що ти думаєш про щось високе.

Кассандра знизує плечима:

- Чому ти мене врятував?

- Так, у тебе пластинку заїло? Або це розвага таке?

Вони йдуть, висвітлюючи дорогу ліхтариком, серед гір різнобарвного сміття. Кім коливається, потім морщиться і повертається до неї:

- Гаразд, скажу. Тому що я змінив свою думку про тебе. Навколо повно людей, які все життя доводять, що вони мають рацію, а всі інші помиляються, а я ось можу допустити, що помилявся. Я можу це визнати і змінити свою поведінку. Я беру назад свої слова. З чого випливає, що я повноцінний транспортний засіб, можу їхати вперед, додавати швидкість, гальмувати і давати задній хід. Я маю мужність сказати: «Добре, подумавши, я погоджуюся з тим, що ви маєте рацію, а я помилявся».

Вони йдуть далі в мовчанні. Їх подих хмаринками пари піднімається до неба. Кассандра зауважує, що Кім надів нову майку з написом: «Досвід - це ім'я наших помилок».

Спілкування за допомогою готових фраз. Зрештою, це важливо для нього.

Спокута ще оповите нічний імлою.

- Решта сплять, - шепоче Кім. - Краще тобі поки побути у мене.

Увійшовши, він запалює кілька свічок в канделябрі. Кассандра оглядає обстановку його хатини. Посеред приміщення стоїть справжня двоспальне ліжко. Чути гул різноманітної електроніки. Великий письмовий стіл з чотирма величезними комп'ютерними моніторами видніється в глибині кімнати.

- Це моя маленька комп'ютерна лабораторія. Звідси я можу все бачити і все контролювати. Бідність - ще не привід позбавляти себе вищої кваліфікації. На звалищі можна знайти справжні електронні скарби. Їх треба просто полагодити. Я всюди встановив камери спостереження.

Ось чому Пробабіліс зміг дізнатися, що у мене неприємності.

- Електрика я здобуваю за допомогою сонячних батарей і маленького вітряного двигуна.

Здається, він страшно пишається своїми машинами.

- Іноді я розмовляю з людьми на іншому кінці світу і прикидаюся зовсім не тим, ким є насправді. І все приймають мене за важливу персону. Знали б вони, що я всього лише бомж зі звалища ...

Кім бере пляшку віскі, відпиває ковток, потім просочує напоєм ганчірку і протирає рани Кассандри.

- Річ у тім, я проти тебе нічого не маю. Просто твоє місце не тут, а ми не знаємо, як тобі це втовкмачити. Мабуть, фраза «Забирайся, дура, ти нам остогидла» з самого початку виявилася недостатньо ефективною.

Він методично дезінфікує кожну ранку, не звертаючи уваги на гримаси дівчата.

- А ось щури, до речі, тобі зраділи, - усміхається він. - Вони невибагливі, всіх люблять. Навіть один одного їдять.

Перервалися, він одягає нову майку, на якій білим по чорному написано: «Передбачити можна все, крім майбутнього. Лао Цзи ». Кассандра розуміє, що вислів адресовано їй. Стопка акуратно складених різнокольорових майок лежить в кутку кімнати, на кожній написана приказка або цитата.

Вона зауважує машинку для нанесення тексту на тканину і розуміє, що Кім знайшов її на звалищі. У нього є запас майок без написів, і він пише на них те, що йому подобається. Деякі вирази забавні і привертають увагу.

«Друзі з'являються і зникають, а число ворогів зростає».

«Якби люди, які говорять про мене гидоти, знали, що я про них думаю, вони сказали б гидот вдвічі більше».

Вибір фраз красномовний. Він все-таки теж трохи параноїк.

«Тому, хто був нічим і залишився нічим, нікому дякувати».

- Ось цю я обожнюю, - сказав Кім. - Це П'єр Дак.

Кассандра продовжує свої дослідження за допомогою вказівного пальця.

«Вибирати - значить відмовлятися».

«Досить уважно подивитися на будь-яку річ, і вона стане цікавою».

Ця мені дуже подобається.

«Ти виниш інших в своїх власних недоліках».

«Все нове збуджує, все знайоме присипляє».

«Культивуй те, в чому тебе звинувачують: це і є ти».

Теж цікава.

- Це Кокто, - уточнює молода людина.

«Всі великі відкриття були зроблені випадково».

Ось вислови класиків:

«Досягти успіху - значить йти від невдачі до невдачі, не втрачаючи оптимізму».

- Це Уїнстон Черчілль, - зауважує Кім. - Завдяки цьому девізу він виграв війну. Ось могутність готових фраз. Я особисто ці маленькі карбовані формули обожнюю і колекціоную. Як інші збирають метеликів або марки. Красива фраза мене зачаровує. П'ять чи шість слів, поставлені в правильному порядку, підсумовують багаторічний досвід. «Досягти успіху - значить йти від поразки до поразки, не втрачаючи оптимізму». Тобі не здається, що ці слова будять бажання зціпити зуби і слідувати наміченим курсом? А адже це просто слова.

Вислови сповнені сили. Але слово часом ще сильніше. А іноді всіх їх сильніше мовчання.

Кім продовжує дезінфікувати ранки Кассандри за допомогою віскі, потім раптом завмирає, заінтригований.

- А що у тебе годинник такі дивні?

Він повертає їй зап'ястя і читає: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 24%».

Кассандра оглядає кімнату і бачить камеру, укріплену на стелі. Пробабіліс бачить її і знає, де вона знаходиться. Крім того, пульс інформує комп'ютер про її втоми.

Просто з цікавості вона бере змочену віскі ганчірку і проводить по самій глибокій рані, не звертаючи уваги на біль. Цифра на годиннику негайно зменшується до двадцяти трьох відсотків.

Дивна дрібничка справляє велике враження на Кіма.

- Чому у них немає ні хвилин, ні секунд?

Замість відповіді Кассандра тільки знизує плечима. Вона зауважує прикріплені до стіни фотографії: люди в уніформі, демонстрації, зметнулися вгору кулаки. Прямо над ними висить прапор з величезною літерою «А», укладеної в коло.

- Ти анархіст?

- Звичайно, - відповідає він гордо. - Що може бути прекрасніше такого політичного гасла, як «Ні Бога, ні пана»? Ну а ти?

- Я ні.

- Ти не анархістка? Хто ж ти?

- Втомлена людина.

Вона дивиться на нього.

- Чому ти мене врятував?

Він піднімається і вимовляє:

- Так, починається. Ти коли-небудь припиниш питати?

Ніколи.

- Добре, хочеш і справді знати? Спочатку я тебе терпіти не міг, а тепер мені тебе ... шкода.

Це слово для неї рівносильно ляпас. Кім знизує плечима.

- Можеш спати в моєму ліжку.

- Якщо тобі мене до такої міри шкода, то я забороняю до мене торкатися.

- Та ні, на рахунок цього не хвилюйся. Мені це навіть в голову не приходило. Ти зовсім не в моєму стилі. Мій тип - блондинка з блакитними очима, великими грудьми, щоб добре готувала, а головне, головне ... щоб не була ні медіумом, ні лунатиком і безсонням не страждала. І щоб ні в якому разі не була самовдоволеною і нахабною.

Він сам - самовдоволений і нахабний. Ключ до розгадки цього хлопця знаходиться в висловах на його майках. Що-небудь на зразок: «Люди часто є саме тим, в чому звинувачують інших».

Кассандра дивиться на анархістські афіші і старі фотографії із зображенням демонстрацій, в яких беруть участь молоді люди, які розмахують квітами і протистоять військовим, збройним рушницями з багнетами. Бірманці. Китайці. Іранці.

- У мене є проблема, - каже вона, немов не почувши останньої фрази. - Я не пам'ятаю свого минулого.

Кім знизує плечима.

- «Кожному своє лайно». А я ляжу на дивані, - оголошує він. - Правда, я хроплю, але тут вже нічого не поробиш.

Кассандра лягає в ліжко, не роздягаючись, навіть не знявши черевики. Вона закриває очі і майже миттєво засинає. Через кілька хвилин Кім обережно підходить до неї, поправляє ковдру і акуратно вкриває її всю, разом зі звісивши з ліжка ногами. Він шепоче їй на вухо:

- Бути може, я зробив дурість і треба було залишити тебе на поталу щурам, але зараз вже пізно про це говорити ... Тому на добраніч.

Їй сниться, що вона їде в ліфті. Вона піднімається на дах вежі Монпарнас. Ніч. Вона нахиляється над безоднею. На циферблаті годинника напис: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 66%».

Вона розрізняє на терасі фігуру людини, що стоїть до неї спиною. Це її брат Даніель. Не обертаючись, він вимовляє:

- Нарешті. Я чекав тебе. Як бачиш, смертельний ризик перевищує для тебе п'ятдесят відсотків. Це п'янить, не знаходиш? Смерть причаїлася поруч, зовсім близько, вона сміється над тобою. Раніше ти не знала про це, і життя здавалося стерпним. Тепер ти бачиш смерть, вона всюди слідує за тобою, немов зголоднілий звір. І іноді підкрадається впритул. Тут і зараз особа твоєї смерті схоже на цифру «66%». Треба продовжити ... Давай, сестричка, треба зробити крок вперед, щоб знати. Стрибай!

Вона нахиляється ще нижче, кілька миттєвостей коливається і пірнає в порожнечу. Довге волосся хльостають по обличчю. З кожним йдуть вгору поверхом величезною паризької вежі цифри на годиннику збільшуються: 70%, 80%, 90%.

Поверхи миготять зі свистом.

Вона пролітає хмара скажених собак.

Вона пролітає хмара вертких тарганів.

Вона пролітає хмара тістечок з в'язким кремом.

Вона пролітає хмара бомжів-гвалтівників.

Вона пролітає хмара злих охоронців.

Вона пролітає хмара голодних щурів.

Через кожне з них її тіло проходить з чмокаючі звуком.

Вона пролітає хмара майок з однаковими написами: «Те, що не вбиває, наближає смерть».

Коли вона знаходиться всього в декількох метрах від землі, цифри на її годиннику раптом змінюються, дев'яносто відсотків перетворюються в двадцять. Падіння дівчини несподівано пом'якшується полістиролом, який використовують для теплоізоляції будівель. Його везе в критому брезентом кузові велика вантажівка. Величезна машина пролітає на червоне світло, виявляється в потрібному місці в потрібний час і рятує дівчину.

Її брат сидить за кермом і регоче.

- Майбутнє - суцільний сюрприз! - Заявляє він, не обертаючись. - Ніхто не може передбачити, що станеться в найближчі секунди. Як говорив Лао Цзи: «Передбачити можна все, крім майбутнього». Якщо ти розумієш, що я хочу сказати ...

Злегка приголомшена, але неушкоджена Кассандра не встигає зрозуміти, що ж з нею сталося, а цифри на годиннику раптом починають рости: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 98%».

В цю мить праворуч з'являється друга вантажівка і на всьому ходу врізається в перший.

Другий вантажівка перевозить легкозаймисту рідину. Все вибухає пекельним феєрверком. Кассандру не залишається нічого іншого, як скористатися своїми двома відсотками, які перетворилися на згусток нескінченних секунд, зістрибнути з вантажівки, покотитися по дорозі і згорнутися клубком в той момент, коли від смертоносного вибуху здригається земля.

Кассандра падає з ліжка, котиться по підлозі, дивуючись з того, що удар виявився не надто болючим. Кім, який сидить в кріслі перед комп'ютером, обертається і каже:

- Ну що, малятко, прокинулася нарешті?

Кассандра трохи забилася. Вона тре очі, повільно встає на ноги і бачить своє ім'я, Кассандра Катценберг, в рядку пошуку на екрані комп'ютера.

- Вночі я намагався з'ясувати твоє минуле, - каже Кім. - Дуже дивно. До тринадцяти років ти не існуєш. Ні шкільних відомостей, ні лікарняних виписок, ні карток соціального страхування, ні проїзних на метро. Поїздка в Єгипет - твоє перше офіційне поява в цьому світі.

Так, значить, я не божевільна ...

- У тебе ніби не було дитинства. Немає друзів, які говорили б про тебе в блогах, немає шкільних фотографій, немає школи взагалі. Згоден, з твоїм минулим пов'язана якась таємниця.

Я нічого не пам'ятаю. Нічого, що було до теракту. Все начебто стерли. Тепер у мене є брат, він ще живий. Сподіваюся, хоч він зможе розповісти мені, хто я насправді. І пояснити, що таке «Експеримент 24».

- Я люблю загадки. Але ми поговоримо про це іншим разом, - продовжує Кім. - Спочатку треба вирішити нагальні проблеми. Головне, не умивайся, не приводи себе в порядок, розірви ще більше свою буржуйську одяг. Будь кудлатою і пошарпаної, як вчора ввечері, і йди за мною. Тихо.

Кім відкриває задні двері хатини, і вони обидва вислизають назовні. Кім змушує її обігнути село.

- Вони вже встали і снідають. Іди Єлисейськими Полями. Так називається великий проспект, який ми проклали серед сміттєвих гір. Він впирається в головну площу Спокути.

- Навіщо ти це робиш? - Питає вона.

Молодий азіат не відповідає, знизує плечима і йде. Через кілька хвилин Кассандра, в роздертою одязі, покрита укусами, з'являється на великому проспекті.

Орландо, Есмеральда і Фетнат разом замовкають.

- Чорт! - Вимовляє Фетнат.

- Чорт !! - Повторює Орландо на октаву нижче.

- Чорт !!! - Вигукує Есмеральда, поперхнувшись ковтком кави.

- Чорт! - Вважає за потрібне додати Кім для повноти враження.

Всі дивляться на неї так, немов перед ними виникло привид. Що йде по Єлисейських Полях Кассандру здається, що вона - Цезар, який повертається з галльську війни. Всі переможці (навіть ті, хто в останній момент зшахраювати, як вона) відчували таке почуття радості - їх вважали програли, а вони, незважаючи ні на що, подолали всі перешкоди.

Фетнат запрошує дівчину сісти на потріскане шкіряне автомобільне сидіння. Немов вітаючи Кассандру, вогнище викидає вгору сніп іскор.

- М-м ... вітаю, дівчинка, - вимовляє Орландо і на самоті кілька разів ляскає в долоні.

- А малятко виявилася міцним горішком, - визнає Фетнат.

- Ти, напевно ... Напевно, нелегко тобі довелося, - співчутливо говорить Орландо.

- Вона мені вже остогидла! - Стогне Есмеральда і спльовує. - Ох, я вже забула, як позбавлятися від кровососів. Ні, згадала. Їх припікають сигаретою. Якраз зараз можна спробувати.

Есмеральда закурює і видихає дим в сторону Кассандри. Та смерівает поглядом усіх чотирьох:

- Я пройшла випробування, значить, можу залишитися назавжди, так?

Есмеральда підстрибує:

- Гей, гей, не поспішай! Припустимо, ти пройшла перше випробування. Це дає тобі право на тимчасове перебування, яке, якщо нічого не ...

- Досить, Герцогиня. Не будемо піддавати інших страждань, які пережили самі, - перериває її Фетнат. - Вона пройшла важке випробування і довела, що дійсно хоче стати членом нашої громади. Тепер вона одна з нас. Якщо ти розумієш, що я хочу сказати.

- Та ніколи! Я не хочу ніякої Червоної Шапочки! Нехай вона здохне. Придумаємо їй інше випробування. Вона не боїться щурів? Добре, посадимо її в контейнер зі зміями. Якщо вона виживе і там, знайдемо що-небудь ще. На звалищі повно диких тварин. На худий кінець утопимо її в сірчаної кислоти.

- Чому ти не хочеш, щоб дівчинка залишилася? - Запитує Орландо.

- Та ви що, не бачите чи що? .. Вона просто ... вона всього лише ... всього лише ...

Жінка думає, потім знаходить найбільш підходяще образу:

- Це всього лише маленька буржуйка ...

І додає з огидою:

- Мерзотна мерзенна буржуйка!

Фетнат навіть не вважає за потрібне відповідати.

- Вона поранена, я їй допоможу, - каже він, беручи Кассандру за руку.

Він ретельно оглядає сліди щурячих зубів, йде в свою хатину і повертається з пляшкою рому, яким поливає рани. Потім на найглибші подряпини накладає пахучу масу, що віддає зубною пастою і ваксою.

- Ех, мужики ... Всі ви - ганчірки! Довге волосся, маленька дупа, стирчать сиськи, пухнасті вії - і кінець, мізки у вас відмовили! Що вона буде тут робити, ця Спляча Красуня? Тут у неї немає майбутнього, - переконано каже Есмеральда. - Вона буде така нещасна, що помре!

Мовчання.

- Може бути, але це її вибір, - відрізає Фетнат, оглядаючи найглибшу рану. Він вирішує промити її голубиних послідом, розчиненим в оцті.

Орландо хитає головою.

- Я зрозуміла. Якщо це загальне рішення, я вмиваю руки, - оголошує Есмеральда.

Кассандра сідає і схрещує ноги, немов приймаючи найзручнішу позу для довгої розмови.

- Минулого разу ви обіцяли розповісти, хто ви, - нагадує вона спокійним голосом.

Вона дивиться на них величезними сірими уважними очима. Чотири бомжа відвертаються, уникаючи її пильного погляду. По черзі вони спльовують на землю, потім сверблять.

- З якого дива ми повинні розповідати тобі своє життя? - Огризається Есмеральда, відпиваючи з горлечка.

Фетнат встає, приносить кружку димлячого чаю і простягає її Кассандру. Потім додає до цього пакет чіпсів і горіхову пасту з недавно минулим терміном придатності.

- Дівчинка завоювала право познайомитися з нами. Давай, Барон, починай! - Пропонує він. - Ти перший сюди прийшов.

Всі повертаються до бородатого Вікінги.

Це товстий грубий хлопчисько, обділений любов'ю.

Орландо чеше бороду, встає, вивуджує сигару з бляшаної коробки, розкурює її вуглиною від багаття.

- Добре, дівчинка. Я прийшов сюди першим. Мене привели ... цигани. Я народився в Бельгії. Мої батьки жили в так званому економічно неблагополучному районі неподалік від Шарлеруа. Батько був майстром на фабриці з виробництва нейлону, але почалася криза, і він втратив роботу.

Негайно чується гарчання. Це лисиць Інь Ян демонструє своє несхвалення по відношенню до забороненого слова. Решта не звертають на нього ніякої уваги.

- Потім почалося звичайне неподобство. Вони отримували допомогу. У них народилися діти. Вісім. Народилося б і більше, але у матері виявили фіброму. Батько сидів удома, нічого не роблячи, і цілий день дивився телевізор. Особливо футбол і прогноз погоди. Неробство його дратувала. Він скаженів через дрібниці. Починав кричати і погрожувати. Він весь час з усіма сварився, не тільки з нами, але і з сусідами, і з поліцейськими. Він бив нас ременем з будь-якого приводу. І навіть без приводу. Мати нічого не говорила. Вона постійно була в депресії. Іноді лягала в лікарню, поверталася звідти з посмішкою і відсутнім поглядом. Мої сім старших братів і сестер швидко покинули рідну домівку, зажили своїм життям далеко від батьків. Вони погоджувалися навіть на таку погану роботу, як офіціант, рознощик реклами або прибиральниця. Я був восьмий, наймолодший. І я залишився один.

Він видуває хмарка синюватого диму.

- Насправді я не люблю своїх батьків. Не розумію, хто придумав цю ідіотську повинність: «Треба любити своїх батьків, і вони тебе теж повинні любити». Ось ще один приклад замороженої мудрості наших предків, яка в наші дні вже втратила актуальність.

- Точно, - підтверджує Есмеральда. - У вряди-годи ти прав, Барон. І навіть без моєї підказки.

- Абсолютно згоден, - додає Фетнат.

- Ми всі - живі люди, ми всі різні, нам можуть попастися як хороші батьки, так і погані. Якщо тобі не пощастило, навіщо говорити, що твої батьки чудові просто тому, що вони - твої батьки. Тобі попалися виродки, ти витягнув нещасливий квиток, ось і все.

- Так. Це лотерея життя, - вважає потрібним додати Фетнат.

- Тому не треба робити вигляд, що все добре, коли все погано, - переконано каже Орландо, вдихаючи дим.

- Одне мої батьки зробили правильно, нехай навіть лише для того, щоб позбутися від мене, - відправили мене в обов'язкову державну світську школу. Там мені страшенно сподобалося вчитися. Особливо я полюбив філософію. Тебе це, можливо, здивує, дівчинка, але я отримував досить хороші оцінки.

Той - бомж-анархіст, цей - бомж-філософ. Всі ці барони і маркізи вже точно не вважають себе звичайними невдахами. Вони придумали собі інтелектуальне життя.

- Так ти тому чіпляєшся до моїх приказками? Хочеш показати, що у тебе є свої думки, а, Барон? - Усміхається Кім.

Орландо не відповідає. Він будує гримасу, яка робить його схожим на сумного клоуна.

- Гаразд. Потім, в той рік, коли я повинен був отримати атестат, мій батько якось раз страшно сказився чи через пересмаженого, то чи через недожаренного телячого ескалопа. Він надто сильно вдарив матір, я встав на її захист і відштовхнув батька. Злий жарт закону гравітації: він невдало впав зі сходів. Пролунав сухий тріск, батько перестав ворушитися, а його голова зайняла по відношенню до хребта абсолютно неправильне положення.

Вікінг нервово жує сигару.

- Я вважав за краще нікому не пояснювати, що це був нещасний випадок, а втекти.

- Ще б! - Усміхається Есмеральда. - Особливого вибору в тебе не було, Барон. Наробив делов і ледве-ледве встиг втекти від поліцейських.

- Для людини в розшуку є одне місце, де його приймуть, не ставлячи зайвих питань: Іноземний легіон, - продовжує Орландо. - Я змінив ім'я, Бодуен ван де Пютт [13] - Не смійся, це бельгійське ім'я, яке означає «колодязь», - з власної волі перетворився в Орландо ван де Пютта.

Про це я не подумала. Адже можна перепрограмувати вплив імені. І навіть прізвища. Простим одностороннім рішенням. Досить сказати: «Відтепер називайте мене по-іншому».

- Орландо звучить більш стильно, ніж Бодуен, - визнає Фетнат. - У цьому імені є золото [14].

- І «ландо», - жартує Кім.

- Тепер я можу тебе звати пан Барон ван де Пютт, - іронізує Есмеральда.

- З Легіоном я побував у багатьох країнах. Всюди тренування, табори, комарі, сутички в джунглях або в горах, подвиги, про які ніхто не знає, трупи, мухи. Я почав з Джібуті, потім послідували Чад, Конго, Косово, Коморські острови, Афганістан, потім знову колишня Югославія. У Боснії я зустрів незвичайну жінку. Ми одружилися, у нас народилася дочка.

- Боснійку гарненькі, - погоджується Есмеральда.

- Але у мене не було можливості часто бачитися з моїми дорогими дівчатками, тому що мене відправили спочатку в Буркіна-Фасо, потім в Ліберії, в Гвінею, в Руанду. І ось в Руанді, в розпал кровопролитної громадянської війни, трапилося знову те ж саме - нещастя сталося вдруге: я посварився з капітаном через покеру. Він подумав, що я шахраювати. Але я ніколи не шахраювати. Я людина з принципами.

- І, підкоряючись своїм горезвісним принципам, ти зіштовхнув його зі сходів? - Іронізує Кім.

- Ні, ми чесно побилися на ножах. Реакція у нього виявилася гірше моєї, і він програв.

- Як на зло, - усміхається Кім.

- А інші офіцери не повірили в мої пояснення про нашу чесної дуелі.

- Насправді, тобі завжди все важко пояснити, - додає Кім. - Сумна доля філософа, Барон.

- Подивився б я, як ти, Маркіз, розмовляв би з дурнями, які не розуміють значення відтінків слів! - Пашить гнівом Орландо, потім зітхає. - Коротше, я вважав за краще знову втекти. Я поселив свою боснійську дружину з донькою в паризькій квартирі під вигаданим ім'ям. І сховався там.

- А як же третя проблема? - Запитує Кім, який, мабуть, слухає історію не в перший раз.

- Ну так. Я посварився з дружиною. Вона не зробила мені достатнього поваги.

- Погано прожарений телячий ескалоп? Шахрайство в покер в розпал громадянської війни? - Жартує молодий азіат.

- Ти, дурник, не хочу тебе ображати, але краще б тобі заткнутися!

- Загалом, ти теж виявився запальним. Повинно бути, гени, - визнає Фетнат.

Орландо сумнівається, чи варто йому відповідати, жує сигару, потім, зважившись, бурмоче:

- Ні, на цей раз через телевізор. Ми хотіли дивитися різні канали. Я - футбол по другому. Європейська ліга чемпіонів, як-ніяк. А вона хотіла старий сентиментальний фільм «Коли Гаррі зустрів Саллі». Побилися через пульта.

- «Він володіє пультом володіє скіпетром влади», - вставляє Кім.

- А це хто сказав? Наполеон? - Запитує Фетнат.

- Ні, я, - заявляє Кім. - У Наполеона не було пульта, Ех ти, Виконати Безмозкий!

- Ось тільки не починай! Я в історії Європи розбираюся краще, ніж ти в історії африканських племен! Ми вашу історію вивчаємо, а ви нашу - немає!

Фетнат люто спльовує на землю.

- Неправда, ми знаємо доктора Лівінгстона і доктора Швейцера! - Заперечує Кім.

- Я зараз покажу тобі доктора Лівінгстона!

Орландо не вважає за потрібне відволікатися на перепалку.

- Так заткнитесь ви! Отже, ця товста бабища, моя дружина, не хоче віддати пульт. Дочка поруч плаче. Мене розлютило те, що моя половина не може себе стримати в присутності мого потомства. І я пояснив своє бачення проблеми.

- Ти її побив? - Запитує Есмеральда.

- Я її поінформував про те, що у мене на те, що відбувається інша точка зору.

- Коротше, ти набив їй морду?

- Я її, скажімо так, повчив.

- Весь сенс у відтінках значень слів, - важливо заявляє Фетнат.

- Звичайно, відмінний аргумент для негідника мачо, - фиркає Есмеральда. - Чоловіча солідарність, так?

- Як у приказці: «Кого люблю, того і б'ю»? Мабуть, на цей раз я погоджуся з антіпоговоркой: «Якщо ти когось любиш, то чи не допустиш по відношенню до нього ніякої жорстокості», - говорить Кім.

- Заткнись, що не виводь мене з себе!

Орландо тисне каблуком сигару, вистачає пляшку з відклеївся етикеткою, величезними ковтками п'є з горла і кидає подалі. Чути дзвін розбитого скла.

- Ну так ось. Я подивився матч, наші програли. Моя дружина всю ніч думала, на наступний ранок пішла до лікаря, де взяла довідку про нанесення побоїв, а потім в поліцію - і подала скаргу. Звинуватила мене в жорстокості. І мені знову довелося бігти. Тепер я в розшуку через батька, через капітана і через дружину, яка тим часом за допомогою адвоката, паршивого пронози, позбавила мене батьківських і цивільних прав. Тому я не можу бачитися з власною дочкою!

Орландо Ван де Пютт хитає головою і замовкає.

- Барон замовчує про те, що він алкоголік. Коли він випиває, доктор Джекіл перетворюється в містера Хайда. Він перестає себе контролювати, - говорить Кім тоном знавця.

- І він був п'яний, коли побив батька, капітана і дружину. І може бути, навіть дочку, - додає Есмеральда.

Величезний Вікінг схоплюється на ноги:

- Я забороняю тобі так говорити, Герцогиня! Я ніколи не трону і волоска на голові моїй дочці! Це святе!

Дочка - сенс його життя.

Есмеральда знову поддразнивает його:

- Визнай хоча б, що від спиртного ти втрачаєш розум, Барон!

Він робить великий ковток з пляшки нової пляшки, потім розбиває і її.

- Гаразд. Добре. Визнаю, що люблю випити. Але хіба це пояснює все мої нещастя?

- Та не приймай ти інших за ідіотів. Винен у всьому ти сам. Батько, капітан і дружина - всього лише жертви твоєї агресії. І я підозрюю, що ти ще не все розповідаєш.

Лис Інь Ян крутиться навколо них. Він стрибає на купу сміття, постає так, що на тлі неба вимальовується його силует, і починає гавкати без будь-якої видимої причини.

- Продовжуйте, будь ласка, Барон Орландо, - вимовляє Кассандра своїм ніжним голосом.

- Ну, потім я втік з дому. Я не знав, куди йти. Мій приятель циган влаштувався на цьому звалищі і лагодив розбиті автомобілі і викинуті пральні машини. Він прихистив мене в своєму таборі, але попередив, що назавжди я з ними залишатися не можу, тому що я чужий. І тоді з'явилася Герцогиня. Ось так. Ось так. Ось так.

Бернард Вербер | МАЙБУТНЄ 1 сторінка | МАЙБУТНЄ 2 сторінка | МАЙБУТНЄ 3 сторінка | МАЙБУТНЄ 4 сторінка | МАЙБУТНЄ 5 сторінка | МАЙБУТНЄ 6 сторінка | МАЙБУТНЄ 7 сторінка | МАЙБУТНЄ 8 сторінка | МАЙБУТНЄ 12 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати