Головна

МАЙБУТНЄ 1 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Чи можна побачити майбутнє?

Молода людина проходить через залізні двері.

Він повільно йде вперед і зупиняється на краю вежі Монпарнас. Під ним - двісті десять метрів порожнечі. Ніч, мерехтять зірки, і, як завжди на такій висоті, голосно завиває холодний поривчастий вітер. Молода людина нахиляється. Внизу, під товщею темряви, їдуть машини, схожі на метушливих світяться комах.

Крижане запаморочення.

На циферблаті його кишенькових годинників видно напис: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 63%».

Його лоб в поту, струмки поту стікають по спині. Він судорожно ковтає, робить глибокий подих, подих стає переривчастим. Він нахиляється ще більше, і, після недовгого коливання, кидається вниз.

Довге волосся хльостають по обличчю.

З кожним йдуть вгору поверхом величезною паризької вежі ростуть відсотки на циферблаті кишенькового годинника, «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 69%».

Миготять отвори широких вікон.

72%.

Падаючи, він смутно розрізняє за стеклами здивовані очі людей, які дивляться, як він стрімко наближається до землі. 83%.

Назустріч йому злітає голуб, піднімаючись до свого гнізда.

Коли до землі залишається всього кілька метрів, цифра на годиннику несподівано змінюється з «89%» на «31%».

В цю секунду його падіння раптово пом'якшується брезентом, що покриває кузов великої вантажівки з будівельним полістиролом. Величезна машина проскакує на червоне світло і виявляється саме в тому самому місці і в той самий час, коли людина повинна була вдаритися об землю.

Не встигає він, приголомшений, але неушкоджений, піднятися на ноги, як цифра на годиннику раптом збільшується - «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 98%».

І він чує виск гальм вантажівки-цистерни, який з'являється з правого боку перехрестя і не встигає зупинитися. Немов в сповільненій зйомці, цистерна з залізним скреготом врізається у вантажівку з полістиролом.

У цистерні легкозаймиста рідина. Все вибухає руйнівним феєрверком.

«А що станеться тепер?»

- Цікаве питання, правда? Що станеться в прийдешні секунди, хвилини, години, дні, століття? Саме вас я про це і питаю, мадемуазель. Ви ж стверджуєте, що знаєте, яке майбутнє ...

Він широко посміхається.

- У всі часи люди намагалися дізнатися, що з ними буде. Вони спостерігали за польотом лелек, досліджували курячі нутрощі, розглядали зірки, та хіба мало що ще. Але жодного разу їм не вдалося вгадати своє майбутнє. А ви стверджуєте, що «бачите» якісь події, які ще не відбулися? Це так?

Він зв'язує і розчіплює довге доглянуте пальці.

- Добре. Давайте поміркуємо. Щоб встановити природу вашої «несхожості», спробуємо для початку вас зрозуміти. І тут виникає друге питання: Чи відомо вам самій, хто ви? Та ви. Чи не крутіть головою, я говорю саме про вас. Ну ж, відповідайте. Хто ви?

Легкий озноб пробігає по спині дівчини. Десь у глибині свідомості вона думає:

Ах, якби я могла це знати ...

Він схиляється над нею:

- Ви не хочете або не можете відповісти? В останньому випадку я, можливо, вам і допоможу. Ви ще не підозрюєте про це, але витоки вашому житті оповиті таємницею. Я повідомлю вам першу деталь. Чи знаєте ви справжнє значення слова, яке вас характеризує? Чи відомий вам глибинний сенс вашого імені? - Він повільно вимовляє, перекочуючи слово в роті: - КАС-САН-ДРА. Вас звати Кассандра. Це ім'я ні про що вам не говорить?

Вона дивиться на нього, і він здається їй безликим. Срібна сивина коротко стрижених волосся, вольфрамово-блакитні очі, прямий ніс, гордо виставлений напоказ перстень з печаткою на безіменному пальці. Все в ньому дихає порожнечею і самовдоволенням.

Він дивиться на неї, і вона здається йому дуже красивою. Довге чорне волосся спускаються хвилями до стегон, погляд світло-сірих очей майже лякає своєю глибиною і зосередженістю. Він думає про те, що все в ній дихає фаціей і силою жіночності.

- Да-а, ім'я багато значить, - каже він з натиском, відводячи очі вбік. Навіщо батьки забезпечують людську личинку етикеткою, знаючи, що вона буде носити її до самої смерті? Ім'я подібно секретну програму, закладену в глибини нашого єства. Мене, наприклад, звуть Філіп. Мені повідомили, що ви маєте особливу пристрасть до етимології, тому вам напевно відомо, що по-грецьки «філо» означає «той, хто любить», а «Гіппо» - «коні». Це якраз про мене. Я люблю коней. Граю на скачках, і досить часто виграю. А мою сестру звуть Вероніка. Буквально: «веро» - істинний, «іконос» - образ. «Істинний образ». Ось вона і стала фотографом, і, до речі, досить талановитим.

Він, здається, сам в захваті від наведених ним прикладів.

- Ім'я може також стати і першим отруєним яблуком, яке отримує дитина. Від своїх власних батьків. Як жорстоко називати своїх нащадків такими іменами, як Шарль-Анрі [1], Іммакюле [2], Лурд [3], Гертруда [4] або Фердинанд [5].

Він ворушить довгими пальцями.

- Я знав одного хлопця на прізвище Ейнштейн. Погодьтеся, звучить непогано. Але батьки назвали його Франк. «Франк Ейнштейн». Він міг стати генієм, а його запрограмували на чудовисько.

Він верескливо сміється.

- А ти, Кассандра? .. Ти геній або чудовисько?

Директор школи раптово переходить на «ти». Сірі очі Кассандри стають величезними, і вона витримує його погляд не моргаючи.

- Напевно, монстр, якщо вірити нічною черговою.

Він дістає з папки два скріплених листка і повільно читає:

- «Опівночі пансіонерка Кассандра Катценберг видала крик, який розбудив всю спальню в лівому крилі. Вона повідомила про напад терористів, яке, за її словами, має відбутися в найближчі дні. Одна з її товаришок по навчанню хотіла спати і спробувала змусити її замовкнути. Кассандра в сказі роздряпала їй обличчя ». Звіт медсестри: «пансіонерка Виолен Дюпарк нанесені рани, що викликали кровотечу. На щоку і шию довелося накласти двадцять швів. Швидше за все, залишаться шрами ».

Чоловік кидає листки на письмовий стіл.

- Ти її спотворила, чудовисько Кассандра. Яке пояснення ти можеш дати такого дикого, звірячого вчинку?

Дівчина дивиться на свої нігті, ще багряні від згорнулася крові. Вона думає:

Не треба до мене приставати. Дура Виолен сміялася над майбутнім, і я дала їй урок, зрозумілий навіть таким тупим, як вона. Я їй не шкіру на щоках роздряпала, а мізки прочистили. Вона мені спасибі повинна сказати.

Директор підходить до неї.

- Як і раніше не відповідаєш? Що ж, я, здається, починаю розуміти: це діє «могутність слів». І особливо твого горезвісного імені.

Він ходить взад-вперед по кімнаті, склавши руки за спиною.

- Якщо хочеш, я розповім тобі історію твоєї знаменитої тезки, античної Кассандри. Розповісти?

Ні. Мені наплювати.

- Ось побачиш, це захоплююча історія, і, може бути, вона пояснить деякі події сьогоднішньої ночі.

Він пильно дивиться на неї. Вона витримує його погляд.

- Я розумію. Напевно, нам буде зручніше у мене вдома, в бібліотеці. У мене там всі необхідні джерела.

Тремтіння поганим передчуттям пробігає по її спині, але дівчина нічим себе не видає. Він схиляється до неї і шепоче на вухо:

- І у мене є для тебе сюрприз.

Не треба йти до нього, я це відчуваю.

Будинок директора - невеликий особнячок, що примикає до школи. Цегляні, повиті плющем стіни вінчає шиферний дах. На поштовій скриньці від руки виведено: ФІЛІП Пападакіс, ДИРЕКТОР.

Будиночок стоїть в саду, до ганку веде посипана гравієм алея.

Інтер'єр витриманий в старовинному стилі: антикварні меблі, картини із зображенням коней, що мчать галопом, темні штори, потерті килими невизначеного кольору.

Пахне камфорою.

Будинок старого холостяка, де немає жодної жінки. Ніхто не готує, чи не миє посуд, не пере білизну. Сюди не приходить навіть прибиральниця.

Поки він риється в шафах, заповнених старовинними книгами, вона нерухомо стоїть біля дверей.

Він нагадує мені якогось американського актора, не можу згадати його ім'я.

Нарешті директор знаходить книгу під назвою «Прокляття Кассандри». На обкладинці зображено сидить на золотому троні жінка в білій туніці і зі змією в руці. Він здуває з книги пил і швидко гортає, шукаючи потрібний уривок.

- Тобі буде дуже цікаво.

Ну, це навряд чи.

- Ось. Спочатку значення твого імені ... Кассандра - це зменшувальне від Олександра. Існує тільки одна знаменита Кассандра - царівна Античності. Жила вона приблизно за тисячу п'ятсот років до нашої ери, тобто більше трьох тисяч років тому. Батьком Кассандри був цар Пріам, а матір'ю - велика жриця Гекуба з племені амазонок, що населяли берег Чорного моря. Гомер стверджує, що Кассандра вважалася найкрасивішою з дочок царя Пріама.

Директор дивиться на неї. Вона не проявляє ніяких почуттів.

Відмінно, це все? Я можу йти?

- Одного разу бог Аполлон спустився в присвячений йому храм. Він побачив Кассандру і сказав її матері, цариці Гекубі: «Ця дівчина мені подобається. Я наділю її самим незвичайним з усіх дарів, даром прозріння, вона буде бачити майбутнє ». Аполлон провів пальцем по підборіддю дівчата і зауважив: «Не дякуй мені зараз. Коли ти виростеш, ти віддячиш мене так, як я тобі велю ».

Підкріплюючи слова діями, Пападакіс стосується пальцем підборіддя Кассандри, яка відсахується так різко, немов її вдарило струмом.

Не треба було приходити сюди.

- Кассандра виросла, - продовжує директор, не звертаючи уваги на її реакцію, - і стала жрицею храму Аполлона в Трої. Як її мати. Одного разу Аполлон, як і обіцяв, прийшов вимагати подяки. «Тепер, - сказав він їй, - прийшла пора висловити вдячність своєму богу». Але дівчина відмовила йому.

Філіп Пападакіс обурене хитає головою.

- Уявляєш? Проста смертна відмовила богу. Як ти розумієш, Аполлон був незадоволений. І він мав рацію. Він робить дівчині чудовий подарунок, дар передбачення, про який мріють усі люди, а вона не хоче виконати його бажання. Яка невдячність!

Він вичікує, намагаючись зрозуміти, справили його слова належне враження чи ні. Крутить на пальці перстень з печаткою, яка зображує голову коня.

Тепер все? Я можу піти?

- Але бог краси проявив благородство. Він просто сказав: «Я не злопам'ятний. Я не стану забирати те, що подарував. Подарунок є подарунок. Але я додам ще один дар до того, який так легковажно вручив тобі, не чекаючи подяки: ніхто ніколи не повірить твоїм словам ». І щоб закріпити прокляття, Аполлон плюнув Кассандру в рот ...

Директор, послюнявів вказівний палець, перевертає лист, потім, пробігши очима ще кілька сторінок, підводить підсумок:

- З того дня Кассандра передбачала майбутнє, але ніхто не хотів їй вірити.

Дівчина безпристрасно оглядає кімнату. Прямо перед нею висить настінний календар з датою 03 березня.

Скоро весна. Чи стане тепло. Я зможу гуляти, вдихати запах дерев, трави, квітів. Слухати спів птахів. Як мені всього цього не вистачає. Я втрачаю тут час. Мені потрібні простір, природа і сонце. Повітря, світло.

Вона знову обертається до чоловіка, слів якого вже не чує.

Цей тип схожий на американського актора. Як же його звати? Прямо на язиці крутиться. Актор, який грав в «Клют» і в «МЕШ».

Директор продовжує говорити:

- І ти, так само, як твоя антична тезка, вважаєш, що можеш передбачити майбутнє? Яке зарозумілість. Хоча, може бути, це твоя «жіноча інтуїція»?

Вона відчуває його дихання, коли він нахиляється, щоб поставити книгу на місце.

Так, точно, Дональд Сазерленд. Навіть перстень схожий. Підборіддя трохи гостріше, а ніс довший. І пальці не такі тонкі.

Він пильно дивиться їй в очі.

- Підійди до мене, - каже він.

Оскільки вона не рухається, він підходить сам.

Він майже порушив мій особистий простір.

- Ах так, я забув про подарунок. Вам, дівчатам, обов'язково потрібен «подаруночок». Сюрприз, який я тобі обіцяв. Чесно кажучи, він не зовсім від мене.

Директор школи бере з полиці посилку, упаковану в обгортковий папір.

- Напевно, від кого-то, хто тебе любить. Вона у мене вже давно лежить. Все забував віддати.

Бреше. Навмисно не віддавав.

Він трусить маленької коробочкою, і вона чує стукіт твердого предмета, що б'ється всередині про картон.

- Хочеш його отримати?

Кассандра читає напис, яку бачить догори ногами: «Для Кассандри». У розділі «Відправник» лише одна буква: «д».

- Ну що, спасибі не скажеш?

Губи дівчини стискаються.

- Скажи «спасибі», або не віддам.

Голос директора став сухим і вимогливим. Він підходить ще ближче.

Він порушив мій особистий простір.

Кассандра напружена.

Вона більше не відступає. Він приймає її нерухомість за згоду і хоче взяти її за руку.

А ти, Філіп, любитель коней, чи знаєш ти легенду про американського боксера Майка Тайсона?

Кассандра кидається на нього і впивається зубами в вухо. Її щелепи клацають. Вона струшує головою, відриває шматок плоті і випльовує.

Перше мить подиву проходить, Філіп Пападакіс з виряченими очима падає на коліна, волає і притискає руку до кровоточить юшку. А дівчина вистачає коробочку і біжить, мчить, не озираючись, притискаючи згорток до грудей, залишаючи позаду будинок, заповнений нестихаючими криком болю.

Вибору більше немає. Я не можу тут залишатися. Ця людина мені огидний. Дівчатка цураються мене з тих пір, як я побачила майбутнє.

Не можна залишатися там, де тебе не люблять.

Звичайно, за втечу доведеться поплатитися, але я до цього готова.

Від старого світу завжди треба бігти.

Збираються темно-сірі хмари. Повільно настає вечір, покриваючи всі темрявою. Вдалині чути гуркіт грому. Час від часу блакитна блискавка вдаряє в лінію горизонту.

Кассандра зупиняється. Вона захекалася. Їй потрібно прийняти рішення: на півдні - вирує столиця, на півночі - передмістя, оповитий тихими сутінками.

Вона вибирає північ - і знову біжить, до тих пір, поки не вирішує, що вже досить далеко втекла від школи. Тоді вона нарешті дозволяє собі відпочити і падає на лавку біля автобусної зупинки. Закривши очі, вона чекає, поки дихання не відновиться, потім, при світлі ліхтаря, квапливо розриває обгортковий папір. І бачить коробочку. Всередині білий листок, на якому нерівним почерком надряпано:

«... Кассандра відкрила посилку і виявила дивний предмет. Вона запитала себе, що ж це може бути. В той момент їй краще було не знати про це ... »

Три крапки на початку і в кінці. Ніякого підпису. Під запискою на бузковому атласі лежить предмет, схожий на позолочений годинник з чорним шкіряним ремінцем. На циферблаті напис: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд ...»

Під цими словами на маленькому вимкненому рідкокристалічному дисплеї видно символ «%».

Якась кнопка праворуч привертає увагу Кассандри, і вона натискає її.

Екран оживає, на ньому висвічується цифра «88». Це не звичайний годинник, на циферблаті з'являються не хвилини або секунди, а тільки цифри від 0 до 99.

На коробочці жирними літерами виведено: «Кассандра Катценбергом, школа" Ластівки "» і адреса.

відправник:«Д».

І більше нічого.

«Д» ... невже це він?

Кассандру здається, що хтось здалеку спостерігає за нею. Вона не впевнена, але вирішує не затримуватися на зупинці і йде по тротуару до найближчого перехрестя.

Не варто піддаватися манії переслідування, а й пильність втрачати не можна.

Вона дивиться на годинник, щоб зрозуміти, чи викликають її пересування зміни на екрані, але там все той же: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 88%».

Очі Кассандри прикуті до надягнутим на руку годинах, і вона переходить вулицю, не дивлячись на всі боки. Лунає вереск гальм: на неї ледь не налетів великий мотоцикл.

- Гей! Тобі що, жити набридло? Дивись, куди йдеш! - Волає мотоцикліст і робить непристойний жест.

Вона розуміє, що це було дуже переконливе попередження, і ховає годинник під рукав куртки, щоб подолати спокусу і не дивитися на них постійно.

Після півгодини безцільних блукань вона виявляє нову небезпеку, яка турбує її набагато сильніше. В кінці вулиці з'являється повільно рухається машина з сімома страхітливими буквами на боці: ПОЛІЦІЯ.

Напевно, директор підняв тривогу.

Небо темніє ще більше, несподівано починається дощ. Кассандра прискорює крок. Машина повільно наближається. На вулиці нікого, ні пішоходів, ні автомобілів, - і тільки ця машина насувається на неї під проливним дощем.

Кассандра біжить, ховається за деревом і чекає. Її ікла й пазурі готові до атаки.

Вона згадує про цю зброю печерних людей, яким володіють всі, але не використовують через гидливості.

Вона відчуває себе людиною, що потрапили в сучасний світ із глибини віків. Її первісність зовсім не недолік, а перевага, хоч вона поки не може використовувати його в повній мірі.

Досить мучитися питаннями про минуле, я повинна думати про майбутнє.

Блискавка розколює горизонт гіллястої сяючою тріщиною. Дощ починає шмагати з подвоєною силою. Поліцейська машина нечутно підкрадається зовсім близько, і Кассандра встигає лише перебігти за наступний платан.

Сидячий всередині людина направляє в її сторону ліхтарик і висвітлює тротуар. Дівчина повільно обходить навколо дерева, намагаючись залишатися в сліпій зоні. Промінь світла стосується її, але не видає.

Дерево врятувало її.

Спасибі, дерево.

Блискавка знову з оглушливим гуркотом розриває хмари. Дощ посилюється. Волосся дівчини тяжчають, мокрий одяг липне до тіла.

Крім металевої огорожі і того, що вона оточує, поблизу немає ніякого притулку. На іншому боці вулиці пустир. Прямо перед нею тротуар, дерева і нескінченний паркан. Кассандра дивиться на нього. Поверх металевої сітки товстим шаром наклеєні концертні афіші, портрети політиків, циркових зірок. Подекуди на великих, обмалював графіті плакатах видніються літери «МГС» [6], а знизу напис подрібніше: «Розвішувати оголошення забороняється». По верху огорожі тягнеться колючий дріт, на якій, наче гірлянди, майорять пластикові пакети. Щільно посаджені дерева по той бік огорожі не дозволяють розглянути, що знаходиться всередині.

Кассандра чує шум мотора, обертається і бачить білі промені фар, які наближаються, розсіюючи туман.

Вони повертаються.

Висунувши руку у вікно, полицеских водить ліхтариком, ретельно оглядаючи околиці. Кассандра зауважує пролом в огорожі. Вона відгинає іржаву металеву решітку, розширює прохід і пірнає в нього, звиваючись, щоб вивільнити зачепилися джинси. Вона ледве-ледве встигає втягнути в пролом ноги і зачаїтися. Промінь ліхтарика вже висвітлює те місце, де вона стояла кілька секунд назад.

Машина видаляється.

Кассандра розуміє, що їй потрібно перечекати тут. Вона сидить, не рухаючись. Поліцейська машина проїжджає назад, ще повільніше.

Вони знають, що я десь поблизу. Повинно бути, засікли.

Але промінь світла так і не потрапляє на дірку в огорожі. Поліцейські їдуть.

Вони повернуться.

Виявлять пролом.

Значить, вибору немає.

Кассандра Катценберг поглиблюється в незнайомий світ, що знаходиться по ту сторону огорожі.

Я знаю, що права. Всі інші помиляються.

Кассандра протискується крізь щільні ряди тісно посаджених дерев. Листя гладять її по голові, гілки розчісують волосся.

Подолавши першу перешкоду, Кассандра продирається крізь колючий чагарник. Дощ раптово припиняється, по землі стелиться туман. Дівчина йде крізь туман, розглядаючи дивну незнайому місцевість.

Кассандра ніяк не може забути про минулу ніч в школі «Ластівки». Вона кричала, вона попереджала про напад терористів.

Чому вони мене не слухали?

Вони дивляться, але не бачать.

Слухають, але не чують.

Знають, але не розуміють.

Раптом праворуч від дівчини лунає глухе гарчання. Вона розрізняє дві маленькі світяться червоні точки, які пильно спостерігають за нею крізь густий туман.

Вона прискорює крок. До першого хрипкому голосу приєднується другий.

Де я?

Всюди дерева і ворожі рослини - чортополох, колючий чагарник, кропива. Кассандра обертається і бачить п'ять пар червоних світних очей. Кассандра намагається йти швидше, але висока трава і чагарник заважають їй. Тварини переслідують її.

Вони наближаються.

Вона біжить, в паніці мчить щодуху, рятуючись від зграї чотириногих хижаків. Їй боляче дихати, ноги зводить. Вона спотикається об корінь і падає на коліна.

Червоні вогники очей оточують її.

Кассандра завмирає. У роті і в горлі у неї пересохло. Темні хмари розступаються, і місяць освітлює все навколо.

У тому числі зграю шолудивих псів, покритих струпами і шрамами. Природно, без нашийників. Звільнившись від влади людини, вони знову стали дикими, як зграя вовків.

Ці вже точно не паштетами харчуються.

Найбільший пес виходить на середину кола і повільно наближається до дівчини. Вона бачить покриту піною морду, блискучі ікла. Його очі пильно дивляться на Кассандру.

Звір присідає на задні лапи і готується до стрибка.

Погляд Кассандри падає на годинник: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 88%».

Вона бачить, як, немов в сповільненій зйомці, гарчить собака розкриває пащу і стрибає. Дівчина закриває очі і захищає обличчя руками. Наступна секунда здається їй неймовірно довгою.

А на що ти сподівалася?

Що цей годинник, подарунок незнайомої людини, нададуть надійну інформацію про небезпеку, яка тобі загрожує? Це нерозумно.

Жоден предмет не може знати про те, що зі мною станеться.

Машини не можуть нас врятувати.

Але нічого не відбувається.

Ікла й пазурі не рвуться її плоть, щелепи не дроблять її кістки.

Кассандра повільно опускає руки, відкриває одне око, потім інший. Яскравий промінь світла осяває пса, распростетого в калюжі власної крові. Стріла прошила йому голову наскрізь. Решта собаки нерухомо стоять навколо Кассандри, немов зачаровані беззвучної і миттєвої загибеллю глави клану.

Коли промінь ліхтаря перестає зліпити її, вона нарешті може розглянути людину, яка її врятував. Це високий бородань з довгими, солом'яного кольору волоссям, одягнений в камуфляж.

Цей не з поліції. Схожий на рок-зірку або на вікінга.

У правій руці він тримає лук. В кутку рота помаранчевим вогником світиться сигара. Голі, товсті, як стегна, руки покриті татуюваннями. Величезний живіт складається з безлічі складок.

Вікінг піднімає тіло загиблої тварини. Решта собаки негайно тікають.

- Не люблю шавок, - бурмоче він, спльовуючи коричневу тютюнову слину.

Він дістає стрілу, яка застрягла в черепі пса, витирає об штанину і прибирає в сагайдак.

- Туристів, що заблукали дівчат я теж не люблю. Ось що ти тут робиш?

Кассандра широко відкриває свої величезні сірі очі і не промовляє жодного слова.

- Ей, я з тобою розмовляю! Якщо ти шукаєш парк з атракціонами, то ти трохи помилилася. Тут не Діснейленд і не парк Астерікса.

Він укладає труп собаки в велику сумку, яка висить у нього на плечі.

- Іди швидше додому, а то батьки будуть турбуватися. Скоро закінчиться останній фільм по телевізору, а завтра - в школу. Нічого тут бовтатися. Це небезпечно.

Кассандра не відповідає, не рухається і уважно дивиться на нього.

Чоловік мовчки розглядає її кілька секунд, потім дивиться на небо і хитає головою. Знову накрапає ??дощ.

- Не-хоч відповідати? Добре я зрозумів. Давай, іди за мною.

І додає, вже швидше для себе:

- З тобою, відчуваю, будуть одні неприємності.

Насправді більшість людей «передбачають» майбутнє. Відчувають певного роду передчуття. Проблема в тому, що вони просто не вірять в свої передчуття і тому не надають їм значення.

А коли приходять нещастя, вони дивуються, як ніби не знали про те, що станеться.

Товстий світловолосий бородань і тендітна дівчина йдуть звивистими стежками та вузьких доріжках, які начебто за помахом чарівної палички виникають перед ними. Небо знову темніє. Кассандру Катценберг здається, що вона потрапила в величезний лабіринт.

Її годинник як і раніше показують: «Вірогідність померти в найближчі п'ять секунд: 88%».

Вона вирішує їх вимкнути.

Ліхтарик її провідника висвітлює дивні силуети, схожі на застиглих титанів. Потрапивши в коло світла, що піднявся на задні лапи і роззявивши пащу динозавр перетворюється в розпотрошений, що стоїть вертикально вагон метро. Страшний велетень виявляється купою покручених автомобілів, а гігантська бабка - розбитим вертольотом.

Кассандру легшає. Подолавши всі ці перешкоди, вона починає вірити, що в майбутньому все обов'язково налагодиться. Та й місце, що обіцяє багато нових вражень, приводить її в захват.

Я - в незнайомих джунглях, всього в декількох кілометрах від Парижа.

Вони переходять калюжі по дошках, перелазять через невисокі перешкоди, піднімаються по непевним пагорбах, де ноги насилу знаходять точку опори. Це дивне місце виявляється набагато більше, ніж вона припускала, йдучи вздовж огорожі.

Нарешті вдалині з'являється вогник, і незабаром вони виходять на широку круглу площадку, посеред якої тріщить яскравий багаття. Навколо сидять троє, їх тіні тремтять на землі.

- Ти знущаєшся, Барон? Де ти був? - Вигукує жінка з рудим, зібраними в пучок волоссям.

У глибокому вирізі її червоного плаття видніється розкішні груди. Кассандра зауважує, що жінка косить. У поєднанні з суворим, пронизливим голосом це виглядає кумедно.

- Шкодую, Герцогиня, туман.

- Невдаха знаходить виправдання, переможець - можливості, - усміхається другий незнайомець, молодий хлопець азіатської зовнішності.

- Ой, відчепися ти зі своїми ідіотськими приказками! - Відповідає вікінг.

- Але Маркіз цілковиту рацію!

Третя людина - літній африканець. У відблисках багаття його кучеряве сиве волосся здаються мідними. На ньому різнокольоровий балахон і занадто великі зелені шкіряні тапки з загнутими носами.

Руда встає прямо перед Кассандрою:

- Ну, Барон, що ти приніс з полювання?

Той мовчки віддає їй труп собаки. Жінка оглядає його, потім відкидає з чола довгі руді пасма.

- А це що за дичину? Лань? - Запитує вона, вказуючи на Кассандру підборіддям.

- Дівчатка знайшов. Заблукала в болотах. Її трохи собаки не з'їли.

- Ну і що? Ми не Армія Порятунку. Нехай би і з'їли!

- Мені стало шкода її.

- Дуже добре. І що ми тепер будемо робити з твоєю Червоною Шапочкою, пан Барон?

Кассандра тим часом оглядається. Над багаттям обертається крутив, на який насаджена обвуглена тушка кролика. Африканець підливає в вогонь трохи бензину, щоб оживити полум'я.

Руда підходить до Кассандру і пильно дивиться на неї зверху вниз. Вона обмацує її груди, сідниці, перевіряє зуби.

- Ну і хто ти, Попелюшка?

Кассандра не відповідає. Руда обертається до решти:

- Гей, хлопці, а ви що думаєте про знахідку Барона?

Старий африканець видали розглядає Кассандру, чеше свої кучеряве волосся, спльовує на землю.

- Не люблю білих.

Молодий азіат підходить ближче. Це хлопець років двадцяти, з круглим, плоским обличчям і м'язистим тілом. В його чорних гладких волоссі світиться яскраво-синя пасмо. Під шкіряною курткою майка з написом: «У пеклі місць немає, і я повернувся». Він обнюхує Кассандру, повільно обходить її, потім заявляє:

- Не люблю буржуїв.

Він хапає дівчину за руки і повертає їх долонями вгору.

- Від неї не тільки милом пахне, у неї ще й руки чисті, - з презирством говорить він.

Руда розчаровано зітхає:

- Краще б ти залишив її псам. Не люблю дівчат.

- Особливо, коли вони молодше і красивіше тебе, так, Герцогиня? - Усміхається азіат.

Кассандра незворушно мовчить.

- Слухай, а може, твоя маленька говорити не вміє? Ні слова ще не промовила. Я глухонімих не люблю.

- Ти що, язик проковтнула? Або нами брезгуешь? - Запитує африканець.

Товстий вікінг стукає кулаком по дерев'яному ящику:

- Ну-ка вистачить проявляти нелюб'язність по відношенню до гостей, інакше наша нова знайома подумає, що ми погано виховані і позбавлені почуття гостинності.

- Ми? Погано виховані? - Обурюється руда. - Мені буде дуже прикро, якщо хто-небудь так про мене подумає!

Вона робить ковток пива з пляшки і голосно блює.

МАЙБУТНЄ 3 сторінка | МАЙБУТНЄ 4 сторінка | МАЙБУТНЄ 5 сторінка | МАЙБУТНЄ 6 сторінка | МАЙБУТНЄ 7 сторінка | МАЙБУТНЄ 8 сторінка | МАЙБУТНЄ 9 сторінка | МАЙБУТНЄ 10 сторінка | МАЙБУТНЄ 11 сторінка | МАЙБУТНЄ 12 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати