На головну

Файлова система MS DOS

1. DNS - система доменних імен
  2. I.2.3) Система римського права.
  3. II. Початкове фундаментальне уявлення: діяльність - система
  4. II.5.1) Поняття і система магістратур.
  5. III. Поняття знака як органічна система
  6. JIT - це система, яка показує наявність непотрібних витрат,
  7. Pl.укріплення; Оборонні споруди; система / засоби оборони

Одна з найважливіших функцій DOS - організація файлової системи для зберігання інформації на дисках.

Вся інформація на комп'ютері зберігається в файлах. Файлом називають пойменовану область на диску, в якій зберігається однотипна інформація (текст документа, текст або код програми, малюнок, база даних і т.д.). Доступ до цієї інформації можна отримати через ім'я файлу. Складений (повне) ім'я файлу складається з двох частин: імені (до 8 символів) і розширення (до 3-х символів).

Розширення відокремлюється від імені. Воно як правило характеризує тип файлу.

Деякі стандартні розширення:

ASM - текст програми на мові асемблер;

BAS - текст програми на мові Бейсік;

BAT - командний файл;

C - текст програми на мові Сі;

DOC - текст документації;

EXE, COM - виконувана програма;

LIB - бібліотека (зазвичай об'єктних модулів);

PAS - текст програми на мові Паскаль;

SYS - системний файл (зазвичай це драйвер зовнішнього пристрою);

TMP - тимчасовий файл.

TXT - текстовий файл;

приклади: spisok.txt, dogowor.doc, autoexec.bat, command.com, lex.exe

Деякі стандартні пристрої введення-виведення інформації мають свої імена, які поряд з іменами файлів можуть бути використані в командах MS DOS.

Імена пристроїв:

PRN - принтер;

CON - при введенні - клавіатура, при виведенні - екран.

Імена файлів реєструються на дисках в каталогах (папках). Каталог - це спеціальне місце на диску, в якому зберігаються імена файлів, відомості про розмір файлів, атрибути і т.д. Кожен каталог має ім'я, і ??він може бути зареєстрований в іншому каталозі. Якщо каталог Х зареєстрований в каталозі Y, то кажуть, що Х - підкаталог Y, а Y - надкаталог або батьківський каталог для Х. Вимоги до імен каталогів ті ж, що до імен файлів, але розширення не використовується.

На кожному магнітному диску є один головний, або кореневої каталог. У ньому реєструються файли і підкаталоги (каталоги першого рівня). У каталогах першого рівня реєструються файли і каталоги другого рівня і т.д. Виходить ієрархічна деревоподібна структура каталогів на магнітному диску, по якій за допомогою спеціальних команд можна переміщатися для пошуку необхідної інформації. Каталог, з яким зараз працює користувач, називається поточним каталогом.

Там, де необхідно використовувати файл не з поточного каталогу, необхідно перейти у відповідний каталог (зробити його поточним) або вказати, в якому каталозі цей файл знаходиться. Це робиться за допомогою вказівки шляху до файлу. Шлях - послідовність з імен каталогів або символів "..", розділених символом "\". Цей шлях задає маршрут від поточного каталогу або від кореневого каталогу до того каталогу, в якому знаходиться потрібний файл. Якщо шлях починається з символу "\", то маршрут обчислюється від кореневого каталогу диска, інакше - від поточного каталогу. Символ ".." означає перехід в надкаталог.

приклади: \ UTILIT \ EDIT \ LEXICON \ PCX

EDIT \ LEXICON \ PCX

.. \ LEXICON \ PCX

При вказівці повного імені файлу (ім'я + розширення) доступні тільки файли з поточного каталогу. Для того, щоб операційна система знайшла або створила файл в потрібному місці, вказується специфікація файлу, яка має наступний синтаксис:

[Диск:] [маршрут \] ім'я файлу

тобто складається з шляху до каталогу, в якому знаходиться файл, і імені файлу, розділених символом "\", перед якими може стояти позначення дисковода (приклад: C: \ Папка 1 \ Папка 2 \ 1.txt).

Якщо дисковод не вказано, то мається на увазі поточний дисковод. Якщо шлях не вказано, то мається на увазі поточний каталог.

Повне ім'я файлу однозначно визначає, з яким файлом необхідно працювати.

приклади: a: \ proba.txt c: \ utilit \ edit \ text \ dogowor.doc

Імена накопичувачів на дисках.Ієрархічне дерево каталогів може зберігатися на будь-якому диску комп'ютера. Кожен диск має своє ім'я (буква з символ ":"):

A: - дискета (зазвичай велика);

B: - дискета (зазвичай маленька);

C: - жорсткий диск ( "вінчестер").

Жорсткий диск може бути розбитий на кілька логічних дисків, вони мають імена D: E: F: і т.д.

Диск, з яким працює комп'ютер в даний момент, називається поточним диском.

Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 19 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 20 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 21 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 22 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 23 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 24 сторінка | Державні освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СЕРЕДНЬОГО ОСВІТИ Воронезької області 25 сторінка | МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ | ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ | Вказівки по здачі заліку викладачеві |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати