Головна

БЛОК МЕТОДИК, ПОВ'ЯЗАНИХ З РІШЕННЯМ ЛЮДИНОЮ ЖИТТЄВИХ ПРОБЛЕМ

  1. I. Вступ до проблеми: лінгвістичний і семіотичний підхід в семантиці
  2. I. Різноманіття характеристик гри. Проблеми вихідного визначення
  3. I. ПРОБЛЕМА специфічність СИНДРОМУ
  4. II. ЗНАЧЕННЯ ХРОНОГЕННИХ ФАКТОРІВ В ПРОБЛЕМИ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ
  5. IV. Організація методологічної роботи та проблеми побудови системного підходу
  6. VIII. Рефлексія і її проблеми
  7. АКТИВНІСТЬ СУБ'ЄКТА І ПРОБЛЕМА об'єктивної істини

Психодіагностика особистості за допомогою цього блоку методик показує, яким чином людина приймає рішення в різних життєвих ситуаціях. Частково на це питання вже може бути отримана відповідь в результаті проведення психодіагностики за методиками 15-18. Однак є аспекти, які цими методиками не зазнали руйнувань. Це - внутрішні установки людини (Рівень суб'єктивного контролю- УСК),способи виходу зі скрутних життєвих ситуацій і почуття юмо-


Частина I. Психологічна діагностика

pa. Розглянемо психодіагностичні методики, які можна використовувати для дослідження і оцінки цих сторін особистості.

Методика 19. Рівень суб'єктивного контролю (УСК)

Суб'єктивним контролем називається схильність людини брати на себе і покладати на інших людей відповідальність за те, що з ними відбувається. На відміну від суб'єктивного може існувати так званий об'єктивний контроль подій, при якому вони відбуваються з волі обставин, випадку, незалежно від бажання людини.

Дана методика оцінює, якою мірою людина готова брати на себе відповідальність за те, що відбувається з ним і навколо нього. Випробуваному пропонуються наступні 44 затвердження, відповіді на які свідчать про те, який рівень суб'єктивного контролю у даної людини. З кожним з цих суджень випробуваний, прочитавши його, повинен висловити свою згоду або незгоду.

1. Просування по службі більше залежить від вдалого збігу обставин, ніж від особливостей і власних зусиль людини.

2. Більшість розлучень відбувається тому, що люди не хочуть поступатися і пристосовуватися один до одного.

3. Хвороба - справа випадку, і якщо вже судилося комусь захворіти, то з цим нічого не поробиш.

4. Люди опиняються самотніми через те, що самі не виявляють інтересу і дружелюбності до оточуючих.

5. Здійснення моїх бажань часто залежить від везіння.

6. Марно докладати зусилля для того, щоб завоювати симпатії інших людей.

7. Зовнішні обставини - батьки і добробут - впливають на сімейне щастя не менше, ніж стосунки подружжя.

8. Я часто відчуваю, що мало впливаю на те, що відбувається зі мною.

9. Як правило, керівництво виявляється більш ефективним, коли керівники повністю контролюють дії підлеглих, а не покладаються на їх самостійність.


Глава 6. Методи психодіагностики студентів, вчителів та батьків

10. Мої оцінки в школі часто залежали від випадкових обставин, наприклад від настрою вчителя, а не від моїх власних зусиль.

11. Коли я будую плани, то в загальному вірю в те, що зможу їх здійснити.

12. Те, що багатьом людям здається удачею чи везінням, насправді є результатом довгих цілеспрямованих зусиль.

13. Думаю, що правильний спосіб життя може більше допомогти здоров'ю, ніж ліки і лікарі.

14. Якщо люди не підходять один одному, то, як би вони не старалися налагодити спільну сімейне життя, у них все одно нічого не вийде.

15. Те хороше, що я роблю в житті, переважно гідно оцінюється іншими.

16. Діти виростають такими, якими їх виховують батьки.

17. Я думаю, що випадок або доля не грають важливої ??ролі в моєму житті.

18. Я не намагаюся планувати своє життя далеко вперед, тому що багато що залежить не від мене, а від того, як складуться обставини.

19. Мої оцінки в школі більше залежали від моїх зусиль і ступеня підготовленості.

20. У сімейних конфліктах я частіше відчуваю провину за собою, ніж за протилежною стороною.

21. Життя більшості людей залежить від збігу обставин.

22. Я надаю перевагу такому керівництву, при котрому можна самостійно визначати, що і як робити.

23. Думаю, що мій спосіб життя жодною мірою не є причиною моїх хвороб.

24. Як правило, саме невдалий збіг обставин заважає людям добитися успіху у своїй справі.

25. Зрештою за погане управління організацією відповідальні самі люди, які в ній працюють.

26. Я часто відчуваю, що нічого не можу змінити в сформованих відносинах в сім'ї.

27. Якщо я дуже захочу, то можу привернути до себе майже будь-якої людини.




Оцінка результатів і висновки | Методика 4. Педагогічні ситуації | Немов Кн. 3 | Оцінка результатів і висновки | МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДОРОСЛОГО ЛЮДИНИ | Призначається для комплексної оцінки | Методика 15. Тест на оптимізм | Методика 16. Тест на об'єктивність | Ключ до методики | Методика 17. Тест на силу волі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати