Головна

Апаратами (ЛА) та шляхи підвищення безпеки польотів ... 123

1. I. Поняття, основні принципи, цілі, завдання та напрями забезпечення безпеки дорожнього руху.
  2. II. Правова охорона навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки
  3. безпеки
  4. безпеки життєдіяльності
  5. БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  6. БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Додаток II. Планета відкриває свої таємниці ... 147

Додаток III. Слово про одного ... ... 156

Додаток IV. Подвижник ... ... 162

Додаток V. Чи можна жити без їжі і води необмежений час? ... 167

Додаток VI. Програма занять професора, д.т.н. Н. С. Мельникова по темі:

«Людина в сучасному світі. Духовне і фізичне здоров'я »... 170

Додаток VII. Класична і сучасна фізика про мірроточеніі ікон ... 171 Замість епілогу. Розуміння сенсу притчі Христа про блудного сина

і шедевра Рембрандта «Повернення блудного сина» ... 172

Библиография... 175

Передмова

Хтось із мудрих сказав: "Якщо можеш не писати - Не пиши". Мені цей вислів дуже подобається, можливо, тому, що я керувався їм задовго до того, як з ним ознайомився, а може тому, що воно виправдовує мою природну лінь, небажання брати в руки перо, вироблену з юності звичку працювати в розумі, звичку до усних роздумів. Може тому, що я вже давно систематично не користуюся рідним білоруською мовою, хоча і не забув його, а російську мову для мене - набутий лише в кінці школи і в інституті. Коли я починаю писати, зникає глибина і нюанси думок, і з'являється відчуття незадоволеності. Цим, напевно, можна пояснити і те, що кількість професійних письмових наукових робіт, в основному, з грифом "секретно" у мене обчислюється десятками, а не сотнями, як у деяких моїх колег. Крім того, в наш час письменників розвелося мало не більше, ніж читачів, і не дуже хотілося збільшувати армію страждають "нетриманням" писання, але як бачите, і я туди ж. Хвороба є хвороба. Її не вибирають. Можу, але не буду виправдовуватися тим, що, вважаючи за краще усне спілкування під час лекцій та семінарів в різних містах "від Пермі до Тавриди", обіцяв багатьом викласти все на папері, але якось відкладав, хоча не маю звички не виконувати обіцянки. Кілька разів приймався за цей важкий для мене справа, а ось тепер, загнавши себе в кут, сповнений рішучості довести його до логічного кінця. Що з цього вийде - не мені судити. Я не хотів би збільшувати ентропію (хаос) черговий доморощённой теорією, яких і без мене "як риби в ставках", а зроблю спробу склеїти в якусь систему доступні мені знання стародавніх, загальновизнані класичні науки і новітні наукові відкриття. Критерієм успіху вважаю здатність отриманої системи знань пояснити факти повсякденного життя і дати можливість шляхом багатоваріантного прогнозування зробити правильний вибір. Як кажуть китайці: "Прогнозувати завжди важко, але особливо важко прогнозувати наперед". Це відчувається в "діяльності" численних астрологів, не тільки сучасних, які прекрасно пов'язують зі своїм прогнозом вже доконаний події і поголовно "проколюються" в прогнозуванні майбутнього. Я вважаю, що істина - це властивість світу горішнього і доступна далеко не всім. Ім'я їм генії, пророки, вісники, класики науки, мистецтва, літератури, філософії. Це як би зірки першої величини, здатні вирватися з темряви тілесного сознанья, заглянути "за бугор" і викласти побачене і осмислене на часом важкодоступному мовою науки, мистецтва, літератури, філософії чи релігійних одкровень.

Для переважної більшості людей ця мова практично недоступний і для впровадження в повсякденне життя здобутих геніями істин потрібні інтерпретатори, які взяли на себе обов'язок осягнути сенс їх творінь і перевести на доступний простій людині мову. Таке завдання можуть поставити собі багато, я - один з них. Вважаю цю роботу по "вторинним одкровень" закладеного в скарби світової культури сенсу, Яку я розглядаю для себе в якості першорядної задачі протягом не одного десятка років, життєво необхідної, особливо в наш перехідний час.

На рубежі епох ми повинні розібратися з накопиченнями попереднього завершився циклу розвитку, провести безсторонню "інвентаризацію" наявного і спробувати відокремити "зерна від плевел". Всесвіт як духо-матеріальна система являє собою органічне поєднання Духа і матерії, що володіють різними, часом протилежними, але взаємно доповнюють один одного властивостями і відповідно різними цінностями: духовними і матеріальними. Для духовних цінностей, як складових світу безмежності, закони збереження не мають сили, на відміну від світу матеріального, світу кінцевих співвідношень. Якщо ми придбали матеріальні предмети або енергію в якійсь кількості в одному місці, то їх поменшало в такій же кількості в іншому місці згідно із законами збереження енергії та речовини. Тому в області матеріального добробуту має культивуватися самообмеження, як основа моральності і безконфліктного співіснування. Прагнути до максимального задоволення постійно зростаючих потреб можна і потрібно лише в області духовних цінностей. Любові, Добра, Істини, Знань, розуміння, осмислення вистачить на всіх і назавжди. Скільки б людина не віддавав своїх думок іншим, у нього їх менше не стане, швидше навпаки. Тому споживати чужі думки, знання, Любов, Добро і інші духовні цінності ми не тільки маємо моральне право, але і обов'язок. Однак на відміну від матеріальних цінностей, коли взяти чужу річ іноді легко, так само як і аморально, для придбання знань, цінних думок, розуміння необхідний працю і зусилля, часом досить болісні. Широко поширені в житті і освітніх закладах терміни "давати знання", "отримувати знання" і стоять за ними підходи і установки є шкідливими, т. К. Плодять інтелектуальне утриманство. Знання не можна отримати, його можна тільки виробити своїми зусиллями за допомогою мудрих. Сократ говорив: "Мудрець (учитель) нічому нас не вчить, він всього лише людина, здатна спонукати в інших прагнення до істини". В цьому напрямку людству доведеться величезний шлях повернення "на круги своя". Його необхідно почати і рухатися по ньому. Всі навчальні заклади називають образовательнимі, а хіба в них розвивається здатність до образотворення. Скоріше навпаки. В результаті - продуктивність інтелекту стає низькою, людина вбирає інформацію без обробки і розуміння, розвивається тяга до утриманства (жити не своїм розумом), чим користуються всілякі спритники в інтересах суперобогащенія. Вигадуються касети нібито з невідтворюваних при перезапису додатковими доріжками, нібито дозволяють опанувати іноземну мову без праці і зусиль, і люди платять за них десятикратну ціну, сподіваючись на диво. Заклик подумати, чи можливо це в принципі, як правило, ігнорується, оскільки дуже хочеться "без праці витягти рибку зі ставка", навіть коли її там немає. Заповідь "Не сотвори собі кумира" має насамперед інтелектуальний аспект. Замість того, щоб думати своєю головою, набагато легше вибрати авторитетну людину і вчення і користуватися їхніми думками. Але плата за цю легкість - розумова деградація. Чому Христос парадоксальний і говорив іноді важко розуміються притчами? Для того, щоб розвивалося свідомість в процесі осягнення Його Вчення. І це найголовніше, для чого людина втілюється в черговий раз. Деякі корифеї світової культури для мене важкодоступні, осягнення їх творінь вимагає великих зусиль, а інші, навпаки, дуже співзвучні моїм власним міркуванням, відрізняються лише більшою глибиною і спроможністю, я їх "приватизую" абсолютно природно і часом важко навіть згадати джерело тієї чи іншої думки. Вважаю це не обов'язковим, т. К. Я не претендую на авторство і власні теорії. Мене цілком влаштовує роль інтерпретатора глибинного сенсу, укладеного в працях визнаних мислителів. Якщо я хоч комусь допоможу добути його, виклавши в більш доступному вигляді, буду вважати свою працю виправданим.

На закінчення хочу подякувати всім, хто спонукав мене на написання книги, наполегливо висловлюючи потребу в ній, а також моїх колег і друзів, що надихнули мене своїм прикладом. Особлива вдячність моїй найбільш послідовною учениці, безповоротно стала на шлях свідомої еволюції, Світлані Миколаївні Муромцева, без натхненної творчої подвижництва якої ця книга навряд чи побачила б світ в такі терміни.

І як перекручують їх люди собі на потребу. | Як процес створення і розвитку Всесвіту | А. Краса | Простір і час. | Ієрархія Любові. Ян і Інь. | " Глобальний мозок ". | Людини і людства | Але ллється кров, і треба щоб за піснею | Рафаелева мадонна | У новому тисячолітті? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати